Şimdi Ara

Ruhsatı Yanınıza Alıyor musunuz? Anket Eklendi !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

Ruhsatı Yanınıza Alıyor musunuz? Anket Eklendi !

(En Son Oy Tarihi: 19.9.2018)
Giriş

Orijinalden alıntı: beyazakbil

arabayı çalsalar siz daha çalındığının farkına varmadan gece , bir cinayet işleseler ve ruhsatınızı olay yerine atıp kaçsalar. başınız bayağı derde girer . arabada evrak bırakılmaz . ben bırakmam .

Çok fazla film izliyorsunuz sanırım.
  • arabayı çalsalar siz daha çalındığının farkına varmadan gece , bir cinayet işleseler ve ruhsatınızı olay yerine atıp kaçsalar. başınız bayağı derde girer . arabada evrak bırakılmaz . ben bırakmam .
  • Yıllardır ne eve girerken ne de başka yerde uzun süreli kalacak olsam bir gün bile ruhsatı yanıma/eve almadım. Hep arabada durur ruhsat. Hatta çevirmeye girmedikçe bakmam bile yerinde mi duruyor mu diye. Hani şu an baksam ruhsat çalınmış olsa ne ara çalındığını bile bilmem o derece.
    Sizde durumlar nasıl? Gerçekten her gün ruhsatı eve götürüp getiren var mı? Ruhsatlı şekilde araç çalınsa ne değişir ihbar ettikten sonra bunu da merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VR_27 -- 21 Şubat 2018; 21:27:54 >

• Hiç almadım yanıma. En son muayenede baktım hala orada kağıtlar sorun yok.
  • Aynı şekil torpidoda duruyo en son aralıkta şehirlerarası yolda çevirmede istemişlerdi o gün bu gündür bakmadım bile ama şuan içime kurt düştü inip bakıcam yoksa gece uyuyamam huyum kurusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Bende hiç yanıma almam aylarca yüzüne bakmam Hayır yani arabayla beraber ruhsat çalınsa ne olacak.Polis aracın benim olduğuna mı inanmayacak

Yani işte çalıntı araç bir çevirmeye girse, çalanlar ruhsatı bulmuşsa rahatça geçebilir çevirmeden. Ama ruhsat yoksa o araç o çevirmeden geçemez.
  • Hocam ufak bir çanta edinin. Gençseniz ufak bir spor çanta olabilir. Cüzdan, anahtar, ruhsat, fener gibi zerzevatı içinde taşıyorum. Kafam rahat.
  • Bizde ruhsat anahtarla beraber durur.

Evden arabaya, arabadan eve.
  • Eve gotursem illaki bigun evde unuturum. Sonra cevirmede cezayi yerim. En iyisi arabada kalmasi. Ehliyetide ruhsatin yanina koyuyorum. Cunku onuda unutabilirim
  • Ruhsatı yanina almak veya almamak bir alışkanlıktır.

Derler ya “alışmadık g..de don durmazmış” diye

Ruhsat taşımaya alıştığınız zaman, zaten eliniz direk ruhsata gider. Cüzdan taşımak gibi bir olay.
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Ben iki defa şüpheli olarak savcı karşısına çıktım , orası bambaşka bir dünya ,
    benim için, tecrübe konuşuyor diyelim...

Birde hukukta bir laf var , Sizin haklı olup olmadığınız önemli değil, hakimin sizin haklı veya haksız
    olduğunuzu düşünmesi önemli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 22 Şubat 2018; 12:13:23 >
  • beyazakbil B kullanıcısına yanıt
    Her gün eve götürüp getiriyor musunuz hocam siz? Adalet sistemimiz savunulacak gibi değil ama bir ruhsatla da kalacağını sanmıyorum hocam. Basbayağı kasıtlı atıldığı belli olur yani. Kim ne diye ruhsatı cebinde taşısın ve düşürsün ki
  • Daima evde durur anahtarla birlikte...Çıkarken alırım gelince yine evdeki yerine...
  • Her zaman yanıma alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazakbil

ya çalıntı ihbarı daha yapılmadıysa yada yapıldıysa yada daha sisteme girilmediyse yada sistemde bir hata varsa o an ....
    bu riskler alınacak risk değil

Tamam hocam siz haklısınız bu dediğiniz ihtimallerin yuzdelik dilimde daha fazlalarını zaten arabanın marşına basarken alıyorsunuz. Ben bu riskleri göze aldım ruhsat almıyorum.Siz göze almıyorsanız ruhsatı taşıyın
  • Araç çalındığında siz çalıntı bildirimi yapmadan araç çevirmeye girerse ruhsatsız bir yere gidemez o araç.

Ruhsat varsa gösterir, iyi akşamlar der gider o çevirmeden.

tek avantajı budur.
  • Ufak bir çantam var. İçinde ruhsatım, cüzdanım, arabanın ve evin anahtarları var. Arabayla çıkacağım zaman çantayı alıyorum, arabanın torpidosuna atıyorum. Eve çıkarken de çantayı alıp çıkıyorum. Bana pratik geliyor.
  • Bende hiç yanıma almam aylarca yüzüne bakmam Hayır yani arabayla beraber ruhsat çalınsa ne olacak.Polis aracın benim olduğuna mı inanmayacak
  • Arabada bıraktığımızı hatırlamıyorum.
  • En son geçen sene muayenede görmüştüm ruhsatı. Yarın bi bakayım yerinde duruyor mu :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.