Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.356.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coxswain75

Aracımda arka park sensörleri var ama çalışmıyor. Daha dğrusu benden önceki sahibi sensörleri bırakmış ama ana ünite ve göstergeyi almış.(nasıl bir ucuz düşüncedir) Ben sensörleri aktif hale getirmek istiyorum. Acaba gösterge ve ana üniteyi nereye yerleştirmem iyi olur. Sonradan sensör taktıran arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Birde şu zamanda en iyi sensör markası nedir? nereden en uygun şekilde alabilirim. Aracım 2004 priv.
    ben istanbul anadolu yakasındayım.
    Montajını ustama yaptırtıcam.

Bende sonradan kendim park sensörü alıp monte ettim, yarın resim çekip koyarım, belki yardımı olur...iyi akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbird

RESİMDEKİ RENKLİ EKRANLI PARK SENSÖRÜ EN İYİ AYNANIN ÜZERİNDE DURUYOR. UYGUN ŞEKİLDE AYNANIN ÜSTÜNE ÇİFT TARAFLI KALIN ELASTİK BANTLARLA YAPIŞTIRILIP KABLOLARI TAVAN DÖŞEME ALTINDAN ARKA TARAFA ÇEKİLEBİLİR. TABİİKİ YAPTINMI DİYENLERE YANLIZCA BU TEORİK DİYEBİLİRİM. PARK SENSÖRLERİNİ ALDIM BOYADIM, AMA HALA 2 SENEDEN BERİ TAKACAĞIM. SENSÖR KABLOLARINI TAMPONDAN İÇ KISMA EXTRA DELİK DELMEDEN NASIL GEÇİRECEĞİMİ TAMPONU SÖKMEDEN GÖREMEDİĞİMDEN İŞE GİRİŞMEDİM. YAZ VAR KIŞ VAR BİR ARA TAKARIM. BU ARADA 2001 RXT MANUAL AKDENİZ YOLLARINDA 1200KMDE ORTALAMA 7,5LT (KLİMA FARLAR AÇIK EKONOMİK KULLANMADAN) YAKTI. AKÇAY MOLASINDA; GÜVENDİĞİM EDREMİTTEKİ USTAM BUJİLERİ HAVA FİLTRESİNİ ÖN FREN BALATASINI DEĞİŞTİRDİ. ÖN FREN DİSKİNDE DÜZENSİZ AŞINMA OLDUĞUNU BİRDAHAKİ BALATA DEGİŞİMİNDE DEĞİŞTİRMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. NEDENİ İSTANBULUN TUZLU NEMLİ HAVASIYMIŞ. BALATALARI OLUMSUZ ETKİLİYORMUŞ. DEDİĞİNE GÖRE ARABALARDA İSTANBULA ÖZGÜ ARIZALAR BİLE OLUYORMUŞ. IŞIKLARDA HIZLI KALKMAKTAN DOLAYI SEGMANLAR HIZLI AŞINIYORMUŞ ARKADAKİ SABIRSIZLAR HEMEN KORNA ÇALIYOR.DEĞİŞİKLİTEN SONRA AKÇAY İSTANBUL KLİMA KAPALI FARLAR AÇIK 6.5LT YAKTI. TEKRAR AKDENİZ TURUNDA AYNI ŞARTLARLA DEĞİŞİKLİĞİ YAZARIM.

quote:

Orijinalden alıntı: coxswain75

Aracımda arka park sensörleri var ama çalışmıyor. Daha dğrusu benden önceki sahibi sensörleri bırakmış ama ana ünite ve göstergeyi almış.(nasıl bir ucuz düşüncedir) Ben sensörleri aktif hale getirmek istiyorum. Acaba gösterge ve ana üniteyi nereye yerleştirmem iyi olur. Sonradan sensör taktıran arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Birde şu zamanda en iyi sensör markası nedir? nereden en uygun şekilde alabilirim. Aracım 2004 priv.
    ben istanbul anadolu yakasındayım.
    Montajını ustama yaptırtıcam.

Renault servisi 200 TL civarında bir ücrete komple park sensörü kiti takıyor. Ama sadece üniteyi satarlar mı bilmem.
    Yetkili servise gösterin, onların her modelde, sürekli taktıkları bir yer vardır.
    Bence en uygun yer, direksiyon ile sol kapı arasındaki bölge. Sinyal kolunun altı.
    Hem görülür, hem de ele kola takılıp rahatsız etmeyecek bir yer... Gözünüzle görüp karar verin.

Ben taktıracak olsam hiç görünmeyen bir yere taktırırım. Sadece ses yeterli oluyor zaten. Bizdeki orjinallerde ışıklı uyarı yok zaten sadece ses var.

Sonradan takılan sensörler böyle oluyor (Renault daki)
     SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

Bir de bunun digital ekranlısı var. hatta geri vitese taktığınızda arkada bulunan kamera ile ekrana görüntü gelenleri. Bütçeniz uygunsa bu modellere bakın ayrıcalık olsun..

• Arkadaşlar belki bilmeyen vardır, buradan da sorunlarınıza çare bulabilirsiniz sanırım....

Fazla bilgi göz çıkarmaz...

http://www.renaultclubtr.com/forum/forumdisplay.php?f=26
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galile

Soğutcu gözün içinde, soğutucuya gelen hava kanalını açma kapamaya yarayan çevirmeli düğme var. Kapağı kaldırıp gözün iç arka kısmına bakarsanız rahatlıkla göreceksiniz.

Ancak soğutucu bölme soğuk havayı klimadan alıyor. Bu da klimanız açıksa soğutur, kapalıysa soğutmaz anlamına geliyor. Ekstra bir soğutma tertibatı yok.

Bu yazdıklarım Scenic I için geçerli. II lerde durum nedir bilmiyorum.

Aynı anlattığınız gibi. Scenic II'lerde de çalışma şekli Aynı.. Üstelik soğutma kapasitesi çok düşük. Ancak uzun yolda koyduğunuz suyun yada başka bir içeceğin içilebilecek kıvama gelmesini sağlıyor. Çikolata falan koyarsanız erimesini engelliyor. Hepsi o. Öyle Buz gibi falan yapamıyor yani...

• Evet soğutma gözünün yerini öğrendik, kullanma fırsatı olmadı henüz..

quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

quote:

Soğutcu gözün içinde, soğutucuya gelen hava kanalını açma kapamaya yarayan çevirmeli düğme var. Kapağı kaldırıp gözün iç arka kısmına bakarsanız rahatlıkla göreceksiniz.

Ancak soğutucu bölme soğuk havayı klimadan alıyor. Bu da klimanız açıksa soğutur, kapalıysa soğutmaz anlamına geliyor. Ekstra bir soğutma tertibatı yok.

Aynı anlattığınız gibi. Scenic II'lerde de çalışma şekli Aynı.. Üstelik soğutma kapasitesi çok düşük. Ancak uzun yolda koyduğunuz suyun yada başka bir içeceğin içilebilecek kıvama gelmesini sağlıyor. Çikolata falan koyarsanız erimesini engelliyor. Hepsi o. Öyle Buz gibi falan yapamıyor yani...

• Bende bir ara 12 lt araç buzdolabı vardı. Arabada koyacak yer bulamadığımızdan bir arkadaşın starex ine hediye ettik gitti. Memleketten gelirken yağ peynir vs koyardık, iyi iş görürdü aslında.

Ama buz yapan araç dolabına henüz rastlamadım.

quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

quote:

• Araç elektriğinden beslenen buzdolapları tam tırışka. İş görmediği gibi (araçtaki orjinallerde dahil) elektrik/akü/sigorta sorununada davetiye çıkarıyor.En iyisi klasik buzluk;at içine donmuş birkaç pet şişe normal soğukluktaki şişeleri 24 saat korur daha sonrada kendileri içilecek hale gelir.Her yer market dolu nasılsa.Donmuş et götüreceğim dersen yine normal buzlukta daha kolay taşınır.
  • Arkadaşlar Merhaba...2000 model 1.6 16v RXT aldım.LAkin arabamın direksiyonu ve vites topuzu kullanılamayacak kadar kötü.Serviste direksiyona 250TL,Vites topuzunada 60TL dediler.En ucuz nerden temin edebilirim?Şimdiden Çok Teşekkürler...
  • arkadaşlar,

benim 2000 model 2,0 RXİ'yi satıp yeni kasa (bulabilirsem) 2,0 alma niyetindeyim.

İlanın adresi;

http://www.sahibinden.com/temmuz_vergisi_odenmis_yeni_lastikler_4_kar_lastigi-38WQQaXQQ15564615WQQpXQQdisplayitem

Bilgilerinize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom09

Arkadaşlar Merhaba...2000 model 1.6 16v RXT aldım.LAkin arabamın direksiyonu ve vites topuzu kullanılamayacak kadar kötü.Serviste direksiyona 250TL,Vites topuzunada 60TL dediler.En ucuz nerden temin edebilirim?Şimdiden Çok Teşekkürler...

o araba kaç km yapmış ki o kadar kötü olmuş
  • selam rakadaşlar.2000 rxt 16v arabamın kitapçığını kaybettim. e-mailadresime mümkünse olan arkadaşlar dosya olarak atarsa sevinirim.hakki3274@hotmail.com.birde aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.brc ile atiker fiyat olarak baya fark var.acaba memnuniyet farkıda varmı?elazığda lpg kitleri taktıran arkadaşlar sorun yaşadılarmı işçilik ve markadam.şimdiden teşekkürler
  • selam, bende direksiyon aradım dışarıda ama bulamadım
  • Arkadaşım ilanda vergisi 255 tl demişsin. Kasko bedeli daha yüksek değil mi? Nasıl bir alt dilimden ödeyebildin?
    quote:

Orijinalden alıntı: murtimix

arkadaşlar,

benim 2000 model 2,0 RXİ'yi satıp yeni kasa (bulabilirsem) 2,0 alma niyetindeyim.

İlanın adresi;

http://www.sahibinden.com/temmuz_vergisi_odenmis_yeni_lastikler_4_kar_lastigi-38WQQaXQQ15564615WQQpXQQdisplayitem

Bilgilerinize...

• herkeze slm çıkma yada sıfır parça bursada şahintürk otoda bulabilirsiniz 02242160838 hasan bey, ben soonruf arka ayakları değiştirdim serviste 200 tl çifti 65 tl ye aldım sıfır motor dahi var ellerinde renault çıkmacısı
  • Volan Sensörü

Sabahları motorun zor çalışması sorunu için öolan sensörü arızası olabileceğini düşünmüştük. İki gündür araç iyiden iyiye zor çalışmaya başladı. Bugün ustama gittim. LPG sisteminin ve radyatör hortumlarının kapattığı Volan sensörünü bin bir zahmetle söktü. Aygıt pırıl pırıl, sökmüşken bari değiştirip yenisini deneyelim dedik. Ancak yenisini takmamıza rağmen sonuç değişmedi. Motor kısmen sıcak olmasına rağmen çalışmakta yine nazlandı. Haliyle volan sensörü değişiminden vazgeçtik. Şimdi sorunun başka neden kaynaklanabilecğini kara karar düşünüyoruz.

image]http://resim.donanimhaber.com/upfiles/669927/DA7F0177AC1B4C6F92E71BACEE89AA5A.jpg[/simage]
  • Desene iş bulmacaya döndü..

Allah kolaylık versin tez zamanda bulursunuz inş.....

Volan Sensörü

Sabahları motorun zor çalışması sorunu için öolan sensörü arızası olabileceğini düşünmüştük. İki gündür araç iyiden iyiye zor çalışmaya başladı. Bugün ustama gittim. LPG sisteminin ve radyatör hortumlarının kapattığı Volan sensörünü bin bir zahmetle söktü. Aygıt pırıl pırıl, sökmüşken bari değiştirip yenisini deneyelim dedik. Ancak yenisini takmamıza rağmen sonuç değişmedi. Motor kısmen sıcak olmasına rağmen çalışmakta yine nazlandı. Haliyle volan sensörü değişiminden vazgeçtik. Şimdi sorunun başka neden kaynaklanabilecğini kara karar düşünüyoruz.

image]http://resim.donanimhaber.com/upfiles/669927/DA7F0177AC1B4C6F92E71BACEE89AA5A.jpg[/simage]

• araç LPG li olduğundan LPG sistemi ile ilgili bir problem olabilir mi? mesela aklıma benzine geçirmeyip LPG ile çalışmaya zorlaması geliyor
  • LPG yi tamamen bitirdikten sonra 1 hafta benzinle kullandım, sonuç değişmedi... Bu sabah araç rahat çalıştı ancak, bu şekilde güven vermiyor insana.

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

araç LPG li olduğundan LPG sistemi ile ilgili bir problem olabilir mi? mesela aklıma benzine geçirmeyip LPG ile çalışmaya zorlaması geliyor
  • aracın kasko bedeli 15700 TL, %5'i 785 TL yapıyor. arabanın normal vergisi ise 395*2=790 TL

bu nedenle 5 Tl ile alt dilime girdi bu sene
  • Biraz önce sürekli gittiğim ustayı arayıp sordum scenic neden sabahları geç çalışır diye, büyük ihtimalle ateşleme sorunudur, volan sensörü (sizinki sorunsuzmuş) bujiler ve bobinleri çok iyi kontrol etmek lazım dedi bunlara rağmen düzelmiyorsa ve imkanları varsa bilgisayara bağlayıp arıza kodu verip vermediğini bir kontrol etsinler dedi
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.