Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.161
Cevap
142
Favori
1.355.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mWm

bugun seklını felan begendıgım scenic ıı yı ıncemeye gıttım

neyse işte ben mpv bı arac dıom genıs ferah felan beklıyodum on koltuga bı bındım kafam tavana vuruyor(boy 1.78) yanı hafıften saclar deıyor

neyse arka zaten ıcler acısı 90 derece koltuk var acayıp rahatsız oldum 2 dk duramadım ıcınde( dık pozısyonda oturdugumda saclarım sunroofun camına degdı)

yanı bızde suan astra g var onu satıp alacaktık ama bu bızım arabadan da dar ozellıkle arka koltuklar

bıde o ıcınde bıssuru bulunan saklama yerlerı yapmıslar ama hayvan kadar yını bı anahtar felan bıse koysan 2 saate zor alırsın ıcınden herhal

bı baska sorun yanal destekler geregınden fazla cıkıntı var yanı ben zayıfım ama bıraz kılolu kımse bınse kesın rahatsız olur

ama sunu da belırteyım aracın ıc ve dıs dızaynı super vede araca bınerken ıkı buklum olmuyon mınıbuse bıner gıbı bınıyon

artı o otadakı saklama yerının kapagını cok dandımk yapmıslar hem zor acılıyo bıde ses yapıyo..

kullugun plastıgının kalıtesıde cok dandık onu koymasalardı daha ıı olurmus sankı

bıde aracı test emedım cok hantal duruyo yanı boyle gıtmeyecekmıs gıbı

1 Arabayı sürmeden yorum yapmaya gerek yok
    2 Arabanın içindeki dolaplar çok işe yarıyor bunuda söylemek istedim
    3 Her araba göründüğü gibi değildir
    4 Koltukların yükseklik ayarları var sana öyle gelmiş
    5 Scenic in koltuklarının çoğunda bir çok ayar var.Mesela yukarı kaldırıp indirebiliyorsun.Sadece sırt tarafını hareket ettirebiliyorsun falan filan.
    6 Şekil gerçekten de öyle çok güzel.
    7 İç dizayn süper
    8 Aranın içine herhangi bir ses gelmiyor yani rahatsız edici...
  • MERHABA ARKADAŞLAR. GEZMEYİ SEVEN BİRİ OLARAK GENİŞ ARABALARI ÇOK SEVİYORUM. BU YÜZDEN SCENIC AUTOMATIC DÜŞÜNÜYORUM. İNTERNETTE DOLANIRKEN BURAYI KEŞFETTİM VE ÇOK TA FAYDALANDIM HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER. BUNDAN ÖNCE VW POLOM VARDI VE SATTIM. BAGAJI ÇOK GENİŞTİ. SCENIC DÜŞÜNÜRKEN BİR ARA MEGANE IIYE KAFAM TAKILDI. AMA NETTEN İNCELEDİĞİM KADARIYLA ACAYİP DERECEDE SORUNLARI VARMIŞ. HELE SİKAYETVAR.COM SİTESİNDE TAM 13 SAYFA ŞİKAYET VARDI. BENDE TEKRAR SCENICE DÖNDÜM. VE SİTEYİ İNCELEDİĞİMDE ÇOK HOŞ BİR ARABA OLDUĞUNU ANLADIM. YANLIZ SİTEDE PARÇA VE İŞÇİLİK FİYATLARI FAZLA YOK. BU KONUDA NE TAVSİYE EDERSİNİZ? OTOMATİKLERİN 2. ELİ YOK DİYORLAR DOĞRUMU? AYRICA VİRAJLARDA NASIL? SAVRULMA VEYA TAKLA İHTİMALİ VARMI? SEDAN BİR ARABADAN BÖYLE BİR ARABAYA GEÇMEKTE İYİ Mİ DÜŞÜNÜYORUM? POLO SERİ BİR ARABAYDI. HIZI VE ARTİSTLİĞİ SEVMEM AMA IŞIKLARDA FALAN ÇOK İYİ KALKIYODU? NELER TAVSİYE EDERSİNİZ? 2003 VEYA 2004 MODEL İKİNCİ EL İÇİN NASIL?
    ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER. ALLAH KAZA BELA VERMESİN...
  • Acilen bir tane bulup deneme sürüşü yapmanı öneririm. Parça fiyatları normal örneğin triger seti 110 ytl. Virajlarda sorunsuz yol tutuşu güzeldir. Otomatik konusu öyle nedense her arabanın otomatiği 0 alırken pahalı ikinci elde satarken ucuz olmasına neden oluyor. Forumda otomatik kullanan arkadaşlar yorumlarını yazmıştı. Bendeki ilk kasa 2.0 8V performans konusunda hiç sorunum yok. Lpg ile kullanıyorum. Genişlik ve bagaj zaten en büyük artıları. Aracın bence tek sorunu araba sevdasını bitirmesi. Başka araçlara gözüm kaymıyor artık. Ailedeki herkesin çok sevdiği bir araç. Alırsan şimdiden hayırlı olsun.
  • Parça ve fiyat konusunda fazla bir şeylerin yazılmamış olmasının bence nedeni arabalar tam anlamıyla harika..fazla problem çıkarmadıkları içindir ..otomatik olayına gelince kullanım yönünden mükembel..fiyat olaylarındada artık eskisi gibi değil..otomatik tercih edenlerin sayısı bir hayli artıyor bu yüzdende manuale göre daha cazip hale gelmeye başladı..tek kelimeyle scenic ler ayrı bir versiyon..megane lerle aralarında uçurumlar var diyebilirim..
  • Scenic Fransız orjinal Megane Sedanlar türk yapımı türkiyede yapılıyor bırakda olsun aralarında dağlar kadar fark
  • Arkadaşlar herkese merhaba...
    Bende vardı 98 mdel rte scenic "aman aman" dedim resmen canımı zor kurtardım.. Yeni kasa için bir şey diyemeyeceğim. Ama bu tip arabalar günlük kullanıma uygun değil yurt dışında "Part Time" diye geçiyor bu arabalar.. Hafta sonu kullanımları için. Bir müddet sonra sıkılıyosun arabadan. Bir defa ben bizim kasalar için anlatayım

1. Performas aşırı düşük
    2. Park problemi var..
    3. Yakıt yönünden bonkör..
    4. ikinci eli yok galericiler bu arabadan "Dinlen dinlen kaç abi" diyorlar.
    5. Müthiş bir plastik ve mekanik aksam sesi var kafan kazan oluyor... Hatta bu sesler kaymak asfaltta bile geliyor..
    6. Motor aksamlarında pek problem yok ama özel parçalar (sun roof, tepsi vb.) aşırı miktarda pahalı, çıkma parça bulman gerek.
    7. Ben şuna dikkat ettim Reno servisleri bile bu arabalardan pek hoşlanmıyor.. Niye bundan aldın gibi sorular soruyorlar..

İyi yanları

1. Yayla gibi iç mekanı var İzmir depreminde arka koltukları söküp mis gibi içinde yatmıştık.Diğer araçlardakiler sıkış tepiş olmuşlardı
    2. Diğer arabalar az biraz üstten bakıyosun.

illa alacam kafaya kodum diyen arkadaşlara tavsiyem

Motor iyidir kötüdür bakar anlarsınız kaporta da hakeza...Ama siz siz olun mutlaka sessiz ortamda deneme sürüşü yapın bunların yorgun olanları adamı çileden çıkarır Lada Samaradan beter ses yapar

saygılar
  • Yazdığın yorumda katılmadığım noktalar var. Ben bu araçta hiç park problemi çekmiyorum. Aracın gördüğün her noktası neredeyse son noktası olduğu için rahatlıkla yanaşılıyor dar alanlara bile. Bendeki 2.0 motor bundan olabilir performans konusu çok iyi. Yakıt konusunu lpg ile aştım sanırım bu kilodaki bir araç için yakıt verileri ideal oldu. İkinci elinin olmaması benim için bir avantaj. Sıfırı 40> ytl olan bir aracı 20> ytl ye alıyoruz bu sayede. Zaten galericileride kaale almıyorum. Aynen dinlenip dinlenip kaçıyorum onlardan. Ses konusu göreceli. Ben bilhassa malzeme kalitesinden memnumum.
  • araba almak çok zor satmaktan daha zor aylardır meganeII hb düşünüyordum sıfır mı ikinci el mi alayım diyordum sonra birden bagaj için sedanı tercih etmeye başladım bu arada bayiileri gezerken scenic e bindim kullanmadım sadece binip inmem bütün fikirlerimi değiştidi şimdi scenic düşünüyorum dizel alacam ama ikinci el dizele çok güvenemiyorum sıfırıda biraz pahalı ama baktığım kadarıyla ikinci ellerle arasında 6-7000 ytl fark var
    sizlere sormak istediğim tam anlaşıpta vaz geçtiğim 2007 model scenic privilage değil ama alabileceği bütün paketleri almış camtavan falan herşeyi var15000 de 45000 mi? sıfır 2008 privilage mi taksitle toplamda 52000e geliyo ikiside dizel
  • Blader hiç pişman olmazsın şiddetle tavsiye ederim ancak alacağın aracın bir aile aracı olduğunu unutma. Buna göre dizayn edilmişlerdir.
  • Herkese Selam
    Satacağım araba 2006 corolla hb sol ve toplamda Ağustos 2005 ten bu yana 20000Km yapmışım bu demektirki 300 bin km de yaksam 6 milyar benzin harcamışım bu dizel olsa idi 3000 YTl mazota verecektim .Arabam düz vites satarken de bu kasıyor bu yüzden bana göre 1.cisi araba otomatik olmalı otomatik dizel araç yok hepsi otomatikleştirilmiş dizel citroen grand picasso alacaktım baskı balata var diye vazgeçtim ve Hayırlısı ise Scenic 1,6 BVA nın ESP + tavan açlılır paketini buldum ve alıyorum .Eğer ki benim gibi iki yılda toplamda 3000 ytl dizel benzin farkın çıkacaksa derim ki benzinli alma ama 40000 i geçerim dersen dizel al hem otomatik vitesler bu tip araçlarda sanırım bayanlarında kullanımından ve artık trafik derdinden tercih otmatikten yana olduğu için benzinli otomatik al Ayrıca Megan Wagon 1,6 BVA da yabana atılır bir araba değil ki o da ithal bir araç
    araştırırken gördüm araba.com da 2006 scenic pirivilage bva cam tavanlı 37 veya 36 istiyorlar
  • Bu arada araba konusundaki iç darlığı hakkında yazı yazan arkadaşım bence aracı bir kez daha incele 1,86 doy ve 100 kiloyum arabanın içi ve bakış açısı o anlamda çok rahat
  • Ya scenic güzel rahat bir araba uzun seneler kullanılacak bir araç.Artık bu kanıtlanmıştır Eure Ncap testinde 5 yıldız almıştır.Güvenlik donanımı fulldür.Bunu kimse değiştiremez.Bence bu araca olumsuz yorumlar hiç yakışmıyor.Çünkü araç hakkını veriyor.
  • Arkadaşlar geçen ay grand scenic privilage inceledim ve cumartesi günü de citroen picassoyu, 5 ve 7 kişiliği var iç donanım ve işçiliği kullanılan plastik malzemeler ile iç dizaynı beni çok etkiledi hele arka koltuk klima sistemi mükemmeldi grand scenic derdim ama ctroen picasso daha iyi gibi.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 5 yıldır Scenic kullanıyorum.
    98 model bir RTE almıştım 4.5 yıl kullandım.
    5-6 ay önce de 2004 model 1.6 Dynamic'e geçtim.
    Araçta ESP sistemi ile ilgili bir problem var, ekranda "ESP/ASR SORUNU VAR" yazıyor.
    Bilgisayara bağlayınca da D190 arıza kodu veriyor. Yardımcı olabilecek bir cotech arkadaş var mı?
  • Arkadaşlar selam. Bu yaz tatilde arabam yaklaşık 3 hafta güneşin altında kaldı . Bu sürede çok nadir kullandım. Tatilimizin bitimine doğru ön camı çevreleyen fitilin sol üst köşesinin yuvasından çıktığını fark ettim. İlk başta pek önemsemedim ve aşırı sıcaktan fitilin yapışmasını sağlayan slikonun eridiğini düşündüm. Ama ankaraya döndüğümde diğer araçlara dikkat ettim ve yaklaşık yarısında fitilin üst köşelerinin kalktığını gördüm. Anladığım kadarıyla bu sorun genel bir sorun. Size sormak istediğim sizinde başınıza böyle bir sorun geldimi, geldiyse serviste bu sorunu çözdülermi. Kolay gelsin kazasız günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deabu

araba almak çok zor satmaktan daha zor aylardır meganeII hb düşünüyordum sıfır mı ikinci el mi alayım diyordum sonra birden bagaj için sedanı tercih etmeye başladım bu arada bayiileri gezerken scenic e bindim kullanmadım sadece binip inmem bütün fikirlerimi değiştidi şimdi scenic düşünüyorum dizel alacam ama ikinci el dizele çok güvenemiyorum sıfırıda biraz pahalı ama baktığım kadarıyla ikinci ellerle arasında 6-7000 ytl fark var
    sizlere sormak istediğim tam anlaşıpta vaz geçtiğim 2007 model scenic privilage değil ama alabileceği bütün paketleri almış camtavan falan herşeyi var15000 de 45000 mi? sıfır 2008 privilage mi taksitle toplamda 52000e geliyo ikiside dizel

Citroen c4 picassoyuda bir incele bakalım. Sonra karar verirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

çok güzel arkadaşlar böylece bu araçlara ait bilgi paylaşımı yapabiliriz sizde takdir edersinizki çevrede bu araçtan fazla yok bendede 2003 dynamik serisinden var arabama aşığım üzerinden hiç inesim gelmiyor uzun bir yol olsada gezsem diye bakıyorum.

süper.

aynı arabadan bende de var. 2003 dynamic 1.6 BVA

Ben de çok memnunum.
  • Seni ilk defa görüyorum hoş geldin "pegasus" aynen yazdığım gibi arabama aşığım ama citröen c4 picassoyu biraz inceleyince beni biraz etkiledi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

Seni ilk defa görüyorum hoş geldin "pegasus" aynen yazdığım gibi arabama aşığım ama citröen c4 picassoyu biraz inceleyince beni biraz etkiledi.

doğrudur.

burada ilk defa yazıyorum.

daha önce tv ve projeksiyon ve playstation bölümlerinde yazıyordum
  • aynı arabadan bende de var. 2003 dynamic 1.6 BVA

Ben de çok memnunum.

Aynı renk ve 51 bin km deyim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.