Şimdi Ara

Mardin'de tecavüz zanlısı özel harekat polisine beraat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mardin'de 21 yaşındaki M.B'ye tecavüz iddiasıyla yargılanan özel harekat polisi B.K beraat etti. Sosyal medya üzerinden tanışıp görüştüğü polisin kendisine iki kez tecavüz ettiğini öne süren M.B, dün ilaç alarak intihara teşebbüs etmişti.
    Genç kadın mahkemede sinir krizi geçirip hastaneye kaldırıldı.
    Mardin 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın üçüncü duruşması bugün görüldü.
    24 yaşındaki özel harekat polisi sanık B.K'nin yakını olan bir kadın polis silahla mahkeme salonuna girdi. Mağdurun avukatlarının itirazı üzerine, silah polisten alındı ve salondan çıkartıldı.
    Diyarbakır ve Şanlıurfa Barosu Kadın Merkezleri'nin müdahillik talepleri "suçtan zarar görmedikleri" gerekçesiyle reddedildi.
    Cumhuriyet savcısı, tutuksuz yargılanan sanığın "Nitelikli cinsel istismar" suçundan tutuklanmasını istedi.
    12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan B.K ise M.B.'nin kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini söyledi.
    Mahkeme B.K için delil yetersizliği nedeniyle beraat kararı verdi.
    'Tek istediğim cezasını çeksin'
    BBC Türkçe'ye konuşan mağdur M.B, beraat kararına çok üzüldüğünü söyledi. M.B, "Bu karar benim için çok kötü. O yaptığı suçun cezasını almayacak. Tek istediğim cezasını çeksin" dedi.
    Üzerinde çok baskı olduğu ve ailesinin durumdan haberdar olmasından dolayı çok endişe duyduğunu söyleyen genç kadın, evinin kapısını çalan bir erkeğin kendisini tehdit ettiğini de öne sürdü:
    "Yaşadığım evin kapısını çalan bir erkek, kapının önünde beni tehdit etti. Akıllı olmazsan ailene söyleyeceğiz dedi. Ben de çok korktum, ne yapacağımı bilemedim. Bir sürü ilaç içtim."
    Avukat Ulaş: Beraat kararı hukuka aykırı
    Diyarbakır Barosu avukatlarından Elif İpek Tirenç Ulaş ise beraat kararının hukuka aykırı olduğunu söyledi:
    "Bu dosya açısından beraat verilmemesi gerekiyordu çünkü suçu işlediğine dair raporlar dosyada mevcuttu. Ne için beraat verildiğinin gerekçesini de merak ediyoruz. Sanık polis olduğu için dosyada emniyetin müdahalesiyle delil değiştirilmiş.
    "Delil karartma, delil değiştirme, tanıkları etkileme, mağdurun üzerinde baskı yaratma söz konusu. Bunların hepsi dosyada mevcuttu. Bütün bunlara rağmen dosyadan beraat çıkması bizi gerçekten şaşırttı.
    "Benim düşünceme göre 'Rıza vardır' kanaatine vardılar. O sebeple beraat kararı verdiler. Yoksa mahkeme 'Cinsel saldırı suçu oluşmamıştır' diyemez. Çünkü raporlar var dosyada, bunun zorla olduğuna dair darp ve cebir raporları da var. Ama bütün bunlara rağmen beraat verildi."
    Avukat Elif, dosyayı Gaziantep İstinaf Mahkemesine götüreceklerini belirtti.
    'Yalancı tanıklar aleyhime konuştu'
    Mağdur M.B, Salı günü BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada sanık ile ilgili olarak, "Sosyal medya üzerinden tanıştık, bir kafede buluştuk. Sonra arkadaşlarımızı çağırdık. Akşam evlerine gittik. Gayet normal bir şekilde her insan gibi oturup sohbet edeceğimizi düşündük. Evleneceğimizi söyledi, inandım, güvendim. Ona karşı bir şeyler hissediyordum" demiş ve eklemişti:
    "Durumun bu şekilde gelişeceğini düşünememiştim. Alkol almıştık. Dirençsizdim, çok kötüydüm, karşı koyamadım. Psikolojim bozuldu, olay günü çok kötüydüm. İnsanlar anlamasın diye belli ettirmemeye çalıştım, sadece bir kavga oldu gibi göstermeye çalıştım.
    "Sonraki süreçte mahkemede yalancı tanıklıklar olduğu için ikinci durulmaya katılmadım. Yalancı tanıklar aleyhime konuştu, daha önce eskortluk yaptığımı söyledi. Sonraki duruşmalara katılamadım."
    Genç kadın ailesinin durumdan haberdar olmadığını, güvenlik nedeniyle işini bıraktığını ve bir başka yere taşındığını da sözlerine ekledi.
    M.B savcılığa giderek şikayetçi olmuş, savcılığın talebiyle Adli Tıp Kurumu'na sevkedilmiş, yapılan muayenede genç kadının tecavüze uğradığı kesinleşmişti.
    Kaynak:
    http://www.bbc.com/turkce/42990382

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

quote:

Orijinalden alıntı: LonelyHunter

quote:

Orijinalden alıntı: cenup

quote:

Orijinalden alıntı: LonelyHunter

Bana kızın rızasıyla olmuş gibi geliyor. Belli ki kız bırakılmayı hazmedememiş.

nereden anladın ?
    3.kişi sen miydin

Tecavüze uğramak istemeyen kızın yeni tanıştığı bir adamın evinde ne işi var ? Durum belli yani bir erkeğin bir kızı niye eve çağırdığı belli. Görünen köy kılavuz istemez. Zaten evlenme vaadiyle kandırdı falan demiş.

Bu hastalıklı zihniyet yüzünden oluyor her şey... İnşallah o hasta fikirlerinin pişmanlığını yaşarsın vakti gelince.

Block!

Hastalıklı zihniyet ha? Bak bakalım aşağıdaki habere.

Sanki Türkiye’de olmayacak birşey.

https://www.google.com.tr/amp/m.gazetevatan.com/amp/7-yil-sonra-itiraf-etti-yalan-soyledim-tecavuz--1143217-yasam/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastStand -- 14 Şubat 2018; 15:14:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşbaz

Belki de yalan haberdir belki de kız malum örgütün ajanı olabilir yada parasını yemek için taktikler de uygulamış olabilir . Pöh olduğu için haber tez yayılmış

Bence de benim türbanlı bacım gidip alkol almaz :D
    Yalnız sizin bu kafa ile türbanlı bacılarımızın işi zor artık.

Bu olay bana şu türbanlı bacımızın haberini hatırlattı.

https://www.f5haber.com/gundem/evlenmedi-diye-tecavuz-etmeye-kalktilar-haberi-859142/

quote:

Buraya gelen kadının ağabeyi Ethem D. de vücudunda kaynar su nedeniyle yanıklar oluşan genci dövdü. Ethem D.'nin yanında bulunan kimliği tespit edilemeyen 'Kuşçu' lakaplı bir kişinin çağırdığı kişi de O.E.'yi çırılçıplak soyup tecavüze kalkıştı, ardından mezar kazdırılıp, 'Ben vatan hainiyim, darbeciyim' diye bağırttı. Bu anlar da cep telefonuna kaydedildi. Daha sonra şüpheliler O.E.'yi Yüzüncüyıl Mahallesi'nde bir sokağa bıraktı.

Türbanlı bacılarımız bu zihniyete oy vermeye devam etsin başlarını örtecekler ama bilemiyorum Altan bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 15 Şubat 2018; 10:5:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Belki de yalan haberdir belki de kız malum örgütün ajanı olabilir yada parasını yemek için taktikler de uygulamış olabilir . Pöh olduğu için haber tez yayılmış

https://www.f5haber.com/gundem/evlenmedi-diye-tecavuz-etmeye-kalktilar-haberi-859142/

quote:

Buraya gelen kadının ağabeyi Ethem D. de vücudunda kaynar su nedeniyle yanıklar oluşan genci dövdü. Ethem D.'nin yanında bulunan kimliği tespit edilemeyen 'Kuşçu' lakaplı bir kişinin çağırdığı kişi de O.E.'yi çırılçıplak soyup tecavüze kalkıştı, ardından mezar kazdırılıp, 'Ben vatan hainiyim, darbeciyim' diye bağırttı. Bu anlar da cep telefonuna kaydedildi. Daha sonra şüpheliler O.E.'yi Yüzüncüyıl Mahallesi'nde bir sokağa bıraktı.

Türbanlı bacılarımız bu zihniyete oy vermeye devam etsin başlarını örtecekler ama bilemiyorum Altan bilemiyorum.

Ben akpli değilim tarafsız bir şekilde yorum yapıyorum olay tam net değil iftira olmadığı ne malum ? nasıl garanti verebiliyorsunuz her seferinde yok sizin kafa böyle olduğu sürece böyle olamaz şöyle olmaz amma kesin konuşma meraklısısınız

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben akpli değilim tarafsız bir şekilde yorum yapıyorum olay tam net değil iftira olmadığı ne malum ? nasıl garanti verebiliyorsunuz her seferinde yok sizin kafa böyle olduğu sürece böyle olamaz şöyle olmaz amma kesin konuşma meraklısısınız

Neden dersen bizim polisimiz hiç suçlu çıkmaz , hep böyle senaryo vardır bakınca hemen polise hak verirsiniz , şöyle oldu da böyle oldu.Herşey yerli yerinde.

Yarın birimizin kardeşini vururlar o zamanda başka birisi "olay tam net değil iftira olmadığı ne malum ? nasıl garanti verebiliyorsunuz" der bize.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neden dersen bizim polisimiz hiç suçlu çıkmaz , hep böyle senaryo vardır bakınca hemen polise hak verirsiniz , şöyle oldu da böyle oldu.Herşey yerli yerinde.

Yarın birimizin kardeşini vururlar o zamanda başka birisi "olay tam net değil iftira olmadığı ne malum ? nasıl garanti verebiliyorsunuz" der bize.

Yok ben şuan ki olaya göre değerlendirdim Polisimiz Askerimiz asla ama asla yapmaz diyemem bu sadece karakter meselesi .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.