Şimdi Ara

Samsung kamera pazarına bomba gibi dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Başarılı kamera modellerine rağmen pazarın düşüşü nedeniyle çekilme kararı alan ve kaynaklarını akıllı telefon pazarına yönlendiren Samsung müthiş bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Ses getirecek

Amiral gemisi tarzında bir kamera hazırlayan Samsung geçmiş yıllarda olduğu gibi işletim sistemine sahip bir yapı benimsiyor gibi. Yeni kamera 10nm sürecinde üretilen Exynos 9810 yonga setinin yer alacağı ifade ediliyor. Bu yonga seti Galaxy S9 serisinde ve Galaxy Note 9 modeline de güç verecek.

Ayrıca Bkz.Thermaltake sesle kontrol edilen güç kaynağını duyurdu

Donanım gücü anlamında tam bir canavar olması beklenen yeni APS-C kamera buna paralel olarak önemli özelliklerle donatılacak. 30.1MP çözünürlüğünde ISOCELL sensör 3-stack Fast Readout Sensor teknolojisine sahip. Katmanları üst üste yerleştiren bu teknoloji Full HD çözünürlükte 480 kare/saniye hızında çekim yapabiliyor.

Diğer taraftan tam sensör 6K 30 kare/saniye, 5K 60 kare/saniye, 4K 120 kare/saniye, 2.7K 240 kare/saniye hızında çekim kabiliyetine sahip. Android işletim sisteminin olması kamera üzerinde düzenleme yazılımlarını bağımsız olarak kullanabileceğiniz ve sosyal ağlarda paylaşım yapabileceğiniz anlamına geliyor. 

• 'samsung' ve 'bomba gibi'. Ekrem başlıkları ne de güzel seçiyorsun sen öyle. Zekanı sevsinler...

• Cift kamera ile geliyor sandim ....

• "Diğer taraftan tam sensör 6K 30 kare/saniye, 5K 60 kare/saniye, 4K 120 kare/saniye, 2.7K 240 kare/saniye hızında çekim kabiliyetine sahip. Android işletim sisteminin olması..."

S9'da da bu özellikleri bekliyoruz o zaman, madem S9'a rakip olacak ve Android işletim sistemine sahip olacak...

• Saf bunlar ya. madem kendi işletim sistemin tizen var, bari kameranı da bu işletim sistemi ile tanıt bari.

• iphone7 plus kullanıyorum ve samsung'un kamerası şu haliyle bile güzel. ancak sadece tek günü kurtarır. Telefon kameralarından çok bir şey beklememek lazım, ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bir dslr olamazlar.

• Samsung kamera pazarına bomba gibi dönüyor
  • Cep telefonu kamerasıyla fotoğrafçılık olmaz ancak sosyal medyada anı paylaşımı yaparsın
    Fotoğraf çekmek için fotoğraf makinesi gerek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: code-ShaRK

Cep telefonu kamerasıyla fotoğrafçılık olmaz ancak sosyal medyada anı paylaşımı yaparsın

Dedi Lumia 1020 kullanmamış biri, Ve cevap verdi ona Lumia 1020 kullanmış biri;
    Samsung kamera pazarına bomba gibi dönüyor Samsung kamera pazarına bomba gibi dönüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Cep telefonu kamerasıyla fotoğrafçılık olmaz ancak sosyal medyada anı paylaşımı yaparsın

Samsung kamera pazarına bomba gibi dönüyor Samsung kamera pazarına bomba gibi dönüyor

Tırnak kadar resim eklemişsin

Resmin orjinallerini at da bi bakalım hani jpg infoda Lumia 1020 yi görelim

Sonrasında Lumia 1020 aldığın fiyata bir fotoğraf makinesi alırım 10 kat daha net fotoğraflar alırım oldu mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

bu fotografları cidden bir dslr le mi kıyaslıyorsunuz.
    mobil cihaza göre başarılı ama fotograflarda tonla kusur var.

• daha önceki gibi giriş seviyesi aynasız modellerle kalacaksa yeterli olmaz. fotoğrafla uğraşan biri makineye iyi para verir. giriş seviyesi kullanıcı zaten telefonla da işini bir şekilde hallediyor. NX1 gibi güçlü cihazların çeşidini artırıp bol lens ve aksesuar seçeneği ile getirirse iş yapar. tabi o sektörde de ustalarla yarışırken hem reklam hem fiyat hem hemde destek konusunda çok çalışması lazım.

• İçine en iyi işlemci koyunca bomba gibi yeri dönüyor mu oluyor. Ne saçma. Samsung foto makinesi işinde çok iyi yerlere gelebilirdi, ama yarıda bıraktılar.
    Ben de bir ara almayı düşünmüştüm ama samsung yerine Sony Nex 5R aldım.

• Yahu haberin orjinalinde Samsung'un yeni kamerası S9'a rakip olabilir mi diyor? Güldürmeyin adamı bu nasıl çeviri abicim...

• "6K 30 kare/saniye, 5K 60 kare/saniye, 4K 120 kare/saniye" kısmı pek inandırıcı gelmedi, 4k 60 fps koyarlarsa öpüp başımıza koymak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Saf bunlar ya. madem kendi işletim sistemin tizen var, bari kameranı da bu işletim sistemi ile tanıt bari.

Kaynakta ne androide ne tizene dair emare var hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reshthesucker -- 9 Şubat 2018; 16:48:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cep telefonu kamerasının foto makinalarınıgeçtiğini görüyoruz.hayırlısı ne diyelim.aynı sensörü alıp buna mı koymuşlar ne yapmışlar?

• samsung kadar değersiz bir marka yok.
  • düşemedi
  • reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    Ekrem eklemiş o bilgiyi, demek ki daha önceden bilgisi var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.