Şimdi Ara

İsveç'te Açık Alanlarda Sigara İçme Yasağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
11.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haberin başlığı ve içeriği gerçekten muhteşem. İçerikte haber iyice detaylandırılmış.
  • Hay sigara kadar başınıza taş düşsün.Bide yasaklansın istemişler bak sen şunlara .Eğer her rahatsız olduğumuz şey yasaklanacaksa araba satışları yasaklansın veya düzenleme gelsin her isteyene araba verilmesin.Ulan ülkede her haneye 3 tane araba düşüyor be.İnsanlar toplu taşıma yerine sırf keyif için her yere kendi araçlarıyla gidiyor.1 km yol yürümeye üşeniyor arabaya biniyor.Sırf millete hava atmak için atlıyor arabasına boş boş geziyor.EE bu Allahın belası arabalarda su yakmıyor sonuçta.İnsana,doğaya en büyük zararı bu insanlar veriyor.Toplu taşıma kullanan,bisiklete binen,yakın mesafelere yürüyerek giden benim hakkım yeniyor mesela.Ayrıca parfüm satışlarına da yasak gelmeli.Kadını olsun erkeği olsun.Ulan öyle bir parfüm sıkıyorlar ki 100 metreden kokusunu alıyorsun.Otobüste yanına oturuyor kokusu sana bile siniyor.Yanımda sigara içseler üzerim o kadar kokmaz kesinlikle.Zamanında toplu taşıma aracında astım rahatsızlığı olan bir kadın,yanına oturan başka bir kadının parfümü yüzünden krize giriyordu neredeyse bizzat şahit oldum.Velhasıl onu yasakla,bunu yasakla ile bir yere varamayız kardeşim.Tamam kapalı alanlarda içilmesin ama abartmaya da gerek yok.
    Not:Sigara kullanmıyorum.
  • Avrupa'da ilk defa İsveç'te kafelerin açık alanlarında ve restoranların dışında da sigara içmek yasaklanıyor.

BAKAN YORUM YAPMADI

İsveç'te birçok açık alanda sigara içme yasağı getiriliyor. Sigaraya eş değer olan elektronik sigara ve tütün içermeyen uyarıcılar da yasağa dahil olacak. İsveç Sosyal İşler Bakanı Basın Danışmanı konuya ilişkin gazetecilerin yasaklanma sebebini sormaları üzerine, "Yorum yok" dedi. Tiryakilerin nerede sigara içebileceği belirsiz.

Yasağa göre, İsveç'in tüm şehirlerinde restoran dışındaki teraslarda, binaların ortak alanlarında, otobüs duraklarında, spor alanlarında ve oyun parklarında sigara içilemeyecek.

Keşke bizde de olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Google Chorome -- 28 Ocak 2018; 9:57:4 >

• İnşallah ülkemizde de uygulanır.
  • Dizel ve benzinli araçlar kaldırılmıyor ama sigara içmek yasak
  • 1 dal sigara 10tl olsun 1 paket 100 lira olsun. kacak sigarayida engellesinler, sarmayida yasaklasinlar. icmenin cezasi binlerce tl olsun. sonuna kadar destek veririm. su hukumetin dogru yaptigi tek sey sigara yasagidir.
  • "Avrupa'da ilk defa İsveç'te kafelerin açık alanlarında ve restoranların dışında sigara içmek yasaklanıyor.

Avrupa'da ilk defa İsveç'te kafelerin açık alanlarında ve restoranların dışında da sigara içmek yasaklanıyor"

İki cümle arasındaki iki farkı bulun.
  • Hay sigara kadar başınıza taş düşsün.Bide yasaklansın istemişler bak sen şunlara .Eğer her rahatsız olduğumuz şey yasaklanacaksa araba satışları yasaklansın veya düzenleme gelsin her isteyene araba verilmesin.Ulan ülkede her haneye 3 tane araba düşüyor be.İnsanlar toplu taşıma yerine sırf keyif için her yere kendi araçlarıyla gidiyor.1 km yol yürümeye üşeniyor arabaya biniyor.Sırf millete hava atmak için atlıyor arabasına boş boş geziyor.EE bu Allahın belası arabalarda su yakmıyor sonuçta.İnsana,doğaya en büyük zararı bu insanlar veriyor.Toplu taşıma kullanan,bisiklete binen,yakın mesafelere yürüyerek giden benim hakkım yeniyor mesela.Ayrıca parfüm satışlarına da yasak gelmeli.Kadını olsun erkeği olsun.Ulan öyle bir parfüm sıkıyorlar ki 100 metreden kokusunu alıyorsun.Otobüste yanına oturuyor kokusu sana bile siniyor.Yanımda sigara içseler üzerim o kadar kokmaz kesinlikle.Zamanında toplu taşıma aracında astım rahatsızlığı olan bir kadın,yanına oturan başka bir kadının parfümü yüzünden krize giriyordu neredeyse bizzat şahit oldum.Velhasıl onu yasakla,bunu yasakla ile bir yere varamayız kardeşim.Tamam kapalı alanlarda içilmesin ama abartmaya da gerek yok.
    Not:Sigara kullanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Dizel ve benzinli araçlar kaldırılmıyor ama sigara içmek yasak

Avrupa birliğinde artık elektrikli araçlar kademeli olarak yaygınlaşmaya başlıyor.

Akaryakıt günlük hayatı idame ettirmek için var. Akaryakıt olmadan şuan hayat güçleşir ama sigarasız hayat daha güzel olur ;)
  • Kapalı alanlarda sigara yasağı sayesinde ,kış geldimi kaldırımlarda cafelerin çirkin naylon gecekonduları bitiveriyor.Hesapta açık alan.Yahu izin verde kaldırım yerine içerde kapalı alan yapsın.Hem havalandırma falanda koyarlar bari.Dışardaki naylon kafeler tavuk kümesi gibi
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Ne saçma bi yorum bu .dunyada en cok sigara icen ulkelerden biri de fransa ve ispanya .standartları yüksek ama fosur fosur iciyorlar .isveç bile oyle keza .e kimse birakmamiş .nasil olacak bu ?
  • Türkiye'de ölebileceğiniz o kadar etken varken yolda giden birinin üflediği dumandan gelecek bir parçayla kanser olup gideceğinizimi düşünüyorsunuz? Nedir bu konuların amacı anlamış değilim. Hayır kokudan rahatsız oluyorsanız parfüm satışlarıda yasaklansın, madem kimse kimsenin kokusunu çekmek zorunda değil...
  • Bizim ülkede tutmaz. Hangi yasağa uyuluyor ki buna uyulsun. Bir de sigara içenlerin oranı çok yüksek. Demokraside haklı olan değil çok olan kazanır
  • İnşaAllah Reis ayar çekecek bize de böyle bir uygulama gelecek. Hatırlar mısınız o kabus gibi yılları, otobüslerde avmlerde ve türlü türlü yerlerde sigara içerlerdi bizleri çocuklarımızı zehirlerlerdi.
  • sigara dumanından rahatsız olup fabrika,egzoz vs dumanından rahatsız olmayan çevreci arkadaşlar toplanmış
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Hocam aksini söylemedim ki neden bahsediyorsun? Ben de biliyorum egzoz gazlarının zararlarını. Sigara dumanından daha fazla zararı var hem de atmosfer içinde dolanıyor bu gazlar. Son derece zehirli evet biliyorum. Ama keyfi mi kullanıyor bunu araçlar? Hayır.

Ancak sigarayı keyfi olarak içiyorlar ve bağımlılık yapıyor. Hem de bunu bile bile. Peki herhangi bir faydası var mı? Hayır.

Ekleme: Ha tutup da kendi kendine uzak bir yerde açık kapalı fark etmez sigarasını içer beni ilgilendirmez. Ama yolda bile yürürken yüzüne yüzüne duman üfleyen insanlar varken kimse hoşgörü diye ağlamasın etrafta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 27 Ocak 2018; 14:35:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

1 dal sigara 10tl olsun 1 paket 100 lira olsun. kacak sigarayida engellesinler, sarmayida yasaklasinlar. icmenin cezasi binlerce tl olsun. sonuna kadar destek veririm. su hukumetin dogru yaptigi tek sey sigara yasagidir.

Sigara içsen aynı şeyleri yazmayacaksın.

Diğer şeyleri desteklemediğini belirtmişsin. Merak etme, senin gibi etkilenmeyenler destekliyor.

Sen sigara icenleri anlamadigin surece, arabasi olmayan adam da, olan adamı anlamayacak. Benzine zam surecek.

Bizlere müstehaktır her yol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

1 dal sigara 10tl olsun 1 paket 100 lira olsun. kacak sigarayida engellesinler, sarmayida yasaklasinlar. icmenin cezasi binlerce tl olsun. sonuna kadar destek veririm. su hukumetin dogru yaptigi tek sey sigara yasagidir.

Yav he he

Hükümet bunlardan para kazanıyor, birde yasaklayacak öyle mi?Zamanındaki sigara yasağı bile satışları arttırmak içindi.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bazı avrupa şehirlerinde yasaklanacağını okumuştum bir yerde. Sadece elektrikli araçlar olacakmış.

Kaldı ki benzin ve dizel araçlar ile ulaşım sağlanıyor. Yani keyfi olarak şahsi araçla gezmeye gitmeyi hesaba katmazsanız hayat kilitlenirdi benzin ve dizel yasaklansa şu an tamamen.

Ancak sigaraya keyfi olarak başlanıyor ve bağımlılığa dönüşüyor. Zorunda değil kimse o dumanı çekmeye. Başkalarının özgürlüklerini kısıtlamak doğru bir şey değildir (Binaların önünde içmek, yarı açık alan olan kafelerin bölümlerinde bile içmek buna dahil) Bunun da tedavisi var. Sigaranın yararı da yok bu arada.

En azından dizel ve benzin ulaşım sorununu çözüyor günümüzde. Yakında elektrikli araçlar yayınlaşır diye umuyorum.

İkisi de zararlı ancak birinin faydası var en azından.
  • Şu sigara kokusundan rahatsız olup şikayet edenler de çok abartıyor. Belki o kişide birilerinin iğrenç parfüm kokusundan çok tiksiniyordur ama her gün katlanıp saygı ve hoşgörü için ses etmiyordur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.