Şimdi Ara

İnşaat mühendisliği mezunuyum hemşirelik okumak istiyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
5.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • İnşaat mühendisliği bölümü 2015 mezunuyum. 2016 kpss'ye çalışmak için iş aramadım, kpss'ye girdim 84 puan aldım, yereli değil tabii ki atanmak için. Sonra iş aramaya başladım, heryere başvurdum, iş çıkmayınca şubat 2017 kısa dönem askere gittim, temmuz ortası döndüm, iş aramaya devam ettim yine bulamadım bir yapı denetime girdim, 3 ay çalıştım maaş vermedi ayrıldım. Durum bu şu an yaş 24 tekrar sınava hazırlanıp hemşirelik okumak istiyorum. Bulunduğum şehirde var puanı da yüksek sayılmaz. Hem bu seneki kpss'ye hazırlanıyorum hem de üniversite sınavına. İnşaat mühendisliğine neden mühendislik dendiğini de hiç anlamadım. İnşaat mühendisliği mühendislikse kağıttan uçak yapmak da mühendislik o zaman. Demir ve beton bunun nesi mühendislik? Geri kalan hakediştir kesin hesaptır iktisatçının muhasebecinin yapacağı iş. Bunlar için neden mühendis alınır anlamıyorum. Bir de ehliyet şartı var pazarlamacı mıyız biz? Az ye de şoför tut. Bence inşaat mühendisliği de su ürünleri mühendisliği seviyesine düşmüştür. Hele odtü itü gibi üniversitelerde inşaat mühendisliği okumak o puanı çöpe atmaktır. Amele olmak için mi o kadar hazırlandın. Bir kere bir meslekte cinsiyet ayrımı yapılıyorsa o meslek gelişmemiş ilkel bir meslektir zaten. Buradan bile anlaşılabilecek bir şey bu. Tavsiyem daha iyi mühendislikler varken bunu yazmayın.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.