Şimdi Ara

BMW Grubu 2017 yılını rekor satış adetiyle kapadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BMW Grubu, 2017 yılına ait satış bilgilerini yayınladı. Geçtiğimiz 12 aylık süreç şirket için oldukça parlak geçmiş. Duyuru metninde "BMW Grubu dünyanın lider premium otomotiv şirketi olarak konumunu tazeliyor" cümlesi geçerken, bu açıklamada ufak bir aldatmaca yer alıyor.

Duyuruda BMW, Mini, Rolls-Royce ve BMW Motorrad olmak üzere grubun bütün markalarının satış adeti belirtilirken, yalnızca BMW markasına bakınca şirketin geçtiğimiz yıla oranlar yüzde 4,2'lik artışla 2.088.283 adetlik teslimat yaptığı gözlemleniyor. Bir diğer yanda ise ezeli rakibi Mercedes-Benz'in önceki yıla göre yüzde 9,9 artışla 2.289.344 adetlik satışı yer alıyor. Bu rakamları göz önüne alırsak BMW'nin ezeli rakibinin gerisinde kaldığı ve Mercedes-Benz'in en çok satan premium araç üreticisi olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

BMW'nin raporunun detaylarına inecek olursak; X-Serisi modellerinin satışların artışında önemli bir paya sahip olduğunu görüyoruz. Şirket bu seneki SUV satışlarını geçtiğimiz yıla göre yüzde 9,6 arttırmayı başarmış. Grubun ikinci en çok satan markası Mini olurken, şirket 2017'de tüm zamanlarının en çok satışına ulaşmış. 2016'ya oranda yüzde 3,2 artış yakalayan üretici toplamda 371.881 adetlik satış yapmış.

Grubun bütün markalarının artışına rağmen yılı düşüşle kapatan Rolls-Royce, 50 ülkede toplamda 3.362 adetlik satışa ulaşarak önceki yıla oranla yüzde 16,2 düşüş yaşamış.

• Tam bir karar verin artık yazacaktım ki aldatmaca varmış
  • BMW'den başka araç yalan. Sürmeyen bilemez.
  • avrupa bizi kıskanıyor
  • BMW'nin sürüş dinamikleri yeter. Her türlü üstündür ezeli rakibinden.
  • Vergiler ve kur yüzünden alamıyoruz. Gerçi almakla bitmiyor, asıl macera aldıktan sonra başlıyor. :D
  • haber samsung başarısını çekemeyen klasik editör haberine dönmüş yazık
  • Mersonun en büyük müşterisi beş (5) tepedir büyük ihtimal. Bizi kıskandıkları için reis parayla onlara iyi ders veriyor. Elhamdülillah 2023'e ne kaldı ki, bu bmw'yede haddini bildireceğiz.
  • Rolls-Royce da kapının arka kısımdan açılması güzel bir fikir. daha rahat binilip inilir. acaba diğer üreticiler neden yapmıyor bunu.
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Bende sizin gibi düşünüyorum.
  • Bmw suv modellerinin olabildiğince çirkin olması için büyük bir gayret gösteriyor.. Gerçekten takdir edilesi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

BMW'nin sürüş dinamikleri yeter. Her türlü üstündür ezeli rakibinden.

haribiden cok baska araba ...
  • tipini yenilemesi lazım artık vw bile birşeyler yapıyor mercedes audi zaten değişti bu aynı
  • Zengin apaçiler artıyor demek...
  • Lafa gelince memleket krizde, ülke açlıktan kırılıyor ama...
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Alakayı kuramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergenius

Alakayı kuramadım

Bizde de BMW çok satıyor ama lafa gelince de millet parasızlıktan şikayetçi diyorum.
  • Millet bakıyor golf, focus 150 olmuş kredi çekip bmw alıyor, kontörsüz gezen iphone 7-8 i olanlar gibi ...
  • Sözde fakir ülkeyiz batakliktayiz resmen dimi şu yollardaki arabalara bakin bakin bakım kaci lüks
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Rolls-Royce da kapının arka kısımdan açılması güzel bir fikir. daha rahat binilip inilir. acaba diğer üreticiler neden yapmıyor bunu.

Hocam bunlar intihar kapısı diye geçiyor pekde iyi birsey değil aslında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.