Şimdi Ara

Ticari Taksiye çarpmak ve sonrasında gelen Kazanç Kaybı İcra takipli dosya?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
6
Favori
26.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende diabloya katiliyorum. muhasebeciden yillik dokumu cikartsin. 360 a bolsun ordan hesaplasin.

bu dokumu isteyin. eger olur da ugrasmak istemezseniz 400 tlden yatti paradini odeyin. ancak sonra vergi dairesine sikayet edin. 400 tl kazaniyormus gunde. mukellefin beyanidir diye dilekce verin. kan alirlar o taksiciden.
  • bende diabloya katiliyorum. muhasebeciden yillik dokumu cikartsin. 360 a bolsun ordan hesaplasin.

bu dokumu isteyin. eger olur da ugrasmak istemezseniz 400 tlden yatti paradini odeyin. ancak sonra vergi dairesine sikayet edin. 400 tl kazaniyormus gunde. mukellefin beyanidir diye dilekce verin. kan alirlar o taksiciden.
    Bu şirket bir şekilde kaza tutanaklarına erişip mağdur tarafın dahi bilgisi olmadan sanki mağdurdan temlikname almış iZlenimi verip icra takibi yapıyorlar. İtiraz ettikten sonra taksi sahibinden temlikname aldıklarına dair gerekli evrakları talep edin eğer ellerinde böyle bir evrak yoksa savcılığa suç duyurusunda bulunun.
    borcum yoktur şeklinde itiraz edin. dilekcenizi ilgili icraya verin aracin yattigini ispatlayamazlar illa ki ya yakit alacak peş peşe ya fiş kesmek zorunda kalacak yolcuya ki mahkeme ye gitse bile olay (hakim bilir kişi tayini isteyecek hasar dogrultusunda ) aracin 2 yatmasini gerektirecek bir hasar yok tutanaginiz ve resimler ortada .

mode oldu T.c sini bildigin kişe borcu var diye 18 / 22 lira posta harcı yatir icradan yazi yollat 7 gün içinde itiraz etmezse ya yutarsa hesabı ..
    yine alo kaza dosyası
    bu adamlar bildiğin legal dolandırıcı taksicinin haberi bile olmadığına eminim.

Şimdi yapmanız gereken 7 gün içinde bu icraya itiraz etmek. İtiraz edince sesleri kesilecektir.
    zaten amaçları bu 7 gün içinde itiraz etmeyenleri yolmak.

Ancak ben olsam bu işi burada bırakmam, ilgili icra dairesine gidip bu icrayı neye dayanarak kabul ettiklerini sorardım.
    hatta asıl onlardan da şikayetçi olmak lazım.
    Herkese teşekkürler.

Bugün kağıdın gönderildiği 19. İcra'ya gittim.

Önce dosya numarasından ilgili dosyayı istiyorsunuz.

Sonrasında;

quote:

İstanbul Anadolu Adliyesi ...nolu icra müdürlüğüne 01/01/0101
    Dosya numarası : ...........

01/01/0101 tarihinde tarafıma teblig edilen ilamsız takibe ilişkin ödeme emrine yasal süresi içinde itirazımdır. 
    ........ dosya numaralı adıma açılmış icra davasını kabul etmiyorum. Borç ve faiz alacaklarını kabul etmiyorum . ..... plakalı araca vermiş oldugum hasar .... günlük bir kazanç kaybına eş değer değildir. Açıkladıgım sebepten dolayı tarafıma yapılan icra takibinin durdurulmasını saygılarımla arz ve talep ederim . İsim soy isim ve imza 

benzeri bir dilekçe yazıp dosya ile birlikte ilgili icra müdürüne teslim ediyorsunuz. İşlem bu kadar. Sonrasında karşı taraf isterse dava açaçak.

İcra'da bulunan gişe görevlileri bugün aynı sorundan gelen ve dilekçe dolduran 9. kişi olduğumu, iyi ki itiraz ettiğimi söylediler.

Bir çok kişi kağıdı görünce direkt ödeme yapıyormuş. Bunları ödemeyin, haklılarsa dava açsınlar sonra düşünürsünüz dediler.

Bakalım hayırlısı.
    Bu nasıl saçma sapan bir durumdur. Taksiye, Servise, Minübüse vs çarpınca adamlar araç yattı davası parası çıkartıyorlar. Bu yollara biz de vergi ödüyoruz. Onların ayrıcalığı nedir ? Bu hak nereden geliyor ? Kanuni bir hak mıdır ?
    Eğer normal vatandaşın aracı ile bu tarz araçlar arasında ayrıcalık var ise çıkmasın trafiğe veya kendilerine özel yol yaptırsınlar.
  • size çarpıp kaçan soysuz bir de değer kaybı davası mı açmış?
  • Bu şirket bir şekilde kaza tutanaklarına erişip mağdur tarafın dahi bilgisi olmadan sanki mağdurdan temlikname almış iZlenimi verip icra takibi yapıyorlar. İtiraz ettikten sonra taksi sahibinden temlikname aldıklarına dair gerekli evrakları talep edin eğer ellerinde böyle bir evrak yoksa savcılığa suç duyurusunda bulunun.
  • borcum yoktur şeklinde itiraz edin. dilekcenizi ilgili icraya verin aracin yattigini ispatlayamazlar illa ki ya yakit alacak peş peşe ya fiş kesmek zorunda kalacak yolcuya ki mahkeme ye gitse bile olay (hakim bilir kişi tayini isteyecek hasar dogrultusunda ) aracin 2 yatmasini gerektirecek bir hasar yok tutanaginiz ve resimler ortada .

mode oldu T.c sini bildigin kişe borcu var diye 18 / 22 lira posta harcı yatir icradan yazi yollat 7 gün içinde itiraz etmezse ya yutarsa hesabı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 3 Ocak 2018; 1:22:43 >
  • yine alo kaza dosyası
    bu adamlar bildiğin legal dolandırıcı taksicinin haberi bile olmadığına eminim.

Şimdi yapmanız gereken 7 gün içinde bu icraya itiraz etmek. İtiraz edince sesleri kesilecektir.
    zaten amaçları bu 7 gün içinde itiraz etmeyenleri yolmak.

Ancak ben olsam bu işi burada bırakmam, ilgili icra dairesine gidip bu icrayı neye dayanarak kabul ettiklerini sorardım.
    hatta asıl onlardan da şikayetçi olmak lazım.
  • ciddiye almayın hocam icra müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz yeterli . buda merdiven altı firmaların yeni modası
  • Herkese teşekkürler.

Bugün kağıdın gönderildiği 19. İcra'ya gittim.

Önce dosya numarasından ilgili dosyayı istiyorsunuz.

Sonrasında;

quote:

İstanbul Anadolu Adliyesi ...nolu icra müdürlüğüne 01/01/0101
    Dosya numarası : ...........

01/01/0101 tarihinde tarafıma teblig edilen ilamsız takibe ilişkin ödeme emrine yasal süresi içinde itirazımdır. 
    ........ dosya numaralı adıma açılmış icra davasını kabul etmiyorum. Borç ve faiz alacaklarını kabul etmiyorum . ..... plakalı araca vermiş oldugum hasar .... günlük bir kazanç kaybına eş değer değildir. Açıkladıgım sebepten dolayı tarafıma yapılan icra takibinin durdurulmasını saygılarımla arz ve talep ederim . İsim soy isim ve imza 

benzeri bir dilekçe yazıp dosya ile birlikte ilgili icra müdürüne teslim ediyorsunuz. İşlem bu kadar. Sonrasında karşı taraf isterse dava açaçak.

İcra'da bulunan gişe görevlileri bugün aynı sorundan gelen ve dilekçe dolduran 9. kişi olduğumu, iyi ki itiraz ettiğimi söylediler.

Bir çok kişi kağıdı görünce direkt ödeme yapıyormuş. Bunları ödemeyin, haklılarsa dava açsınlar sonra düşünürsünüz dediler.

Bakalım hayırlısı.

• Bu nasıl saçma sapan bir durumdur. Taksiye, Servise, Minübüse vs çarpınca adamlar araç yattı davası parası çıkartıyorlar. Bu yollara biz de vergi ödüyoruz. Onların ayrıcalığı nedir ? Bu hak nereden geliyor ? Kanuni bir hak mıdır ?
    Eğer normal vatandaşın aracı ile bu tarz araçlar arasında ayrıcalık var ise çıkmasın trafiğe veya kendilerine özel yol yaptırsınlar.
  • Maalesef benim 2019 da başlayan davam bitti. Her türlü haklı itirazıma rağmen davayı kaybettim. Bir tamircinin 2 günde yaparım dediği işi başka yere 8 günde yaptırmış. Benden 8 günlük ücret istedi ve davayı kazandı. Üstelik yaptığımız kazada hasar görmeyen parçalar bile değişmiş ve boyanmış. Ben adaletten yana güvenimi kaybettim

• erka1907 kullanıcısına yanıt
    Sanırım arkadaş arkadan vuranın etkisiyle bu taksiye çarpmış.
  • Arkadaşlar,

bugün aradılar. İtirazınız reddedildi, dava açacağız, uzlaşıya var mısınız dediler?

Yokum dedim, açın davanızı.

şimdi e-devlet'te;

Ticari Taksiye çarpmak ve sonrasında gelen Kazanç Kaybı İcra takipli dosya?

Dava görünüyor.

Bakalım ne olacak, göreceğiz.
  • Devlet vatandaşını korumuyor ki, vatandaş suçsuzluğunu ispat etmek zorunda kalıyor. Yasalar hep dürüst vatandaşa karşı sanki.
  • Bu konuda az buçuk bilgim var anlatayım. Bu alo kaza gibi kuruluşlar kaza yaptıysanız vekalet verin alacağınızı alalım der. Hatta çoğu zaman vekalet bile olmaz sigortada adamları vardır. Alo kaza da buna karşılık icra takibi yapar. Takibi açar sizi ararlar siz korkarsanız adamlara parayı yatırır oyuna gelirsiniz ama yatırmazsanız sıkıntı yok. 7 gün içinde itiraz ederseniz sıkıntı olmaz ben sıkıntı olduğunu görmedim. Dikkatli olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: murmec

son durum nedir dostum aynı durum bendede var daha icra takibi göndermediler yokluyorlar mektup falan atıp :D
    Ses soluk yok. Bu saatten sonra dava açacaklarını da zannetmiyorum.

Bir gelişme olursa bilgi vereceğim.
  • dreaman kullanıcısına yanıt

Ödeme yapmayın takip başlatırlarsa itiraz edin. Dosyaya da 58₺ masraf avansı yatırarak itiraz dilekçenizin alacaklı vekiline de tebliğ edilmesini isteyin. Tebliğ edilmezse itirazın iptali açması için gereken 1 yıllık süre başlamaz. Tebliğden itibaren 1 yıl içinde itirazın iptali davası açmazsa takip düşer. Ki açmayacaklar. Daha detaylı bilgi lazım olursa özelden yazın.

• 1.200 TL için milleti ne uğraştırıyor kansız herifler. Taksi kullanmak bi dert kullanmamak ayrı dert. Bu tarz yobaz aç gözlü insanların benim için dağdaki teröristten farkı yok. Sonuna kadar UBER destekçisiyim. Artık taksi tekelinden kurtulmamız lazım, bu sektörün daha faydalı ve daha güvenli bi hale gelmesi lazım.
  • Büyük ihtimal ile taksicinin bu davadan haberi bile yok. Yerinizde olsam taksiciye ulaşır durumu paylaşırdım. Şayet taksici herhangi bir talepte bulunmaz ise kendisinden bununla ilgili bir yazı alıp bir avukata başvurup karşı itiraz dilekçesi hazırlayın ve bu adamlarla siz uğraşın. Bunlrın yaptığı sirek başkalarının mağduriyetinden haksız kazanç sağlamak.
  • Cehennemden_Cennete kullanıcısına yanıt
    Bunun dava olduguna emin misiniz? Dava numarasi falan var mi? Dikkat ederseniz dava turu kismi bos ve sadece icra dosyasi yaziyor. Bence 2017 sonunda takbine baslanan icra dosyasi e-devlete yeni islenmis.

Dava falan acabileceklerini dusunmuyorum. Yemez cunku.
    1. Vekaletleri olmadigina adim gibi eminim.
    2. Hasarin boyutu sabit.
    3. Faturalandirilmis taksi kazanci yillik 10-12 bin lira falan oluyor. Gunluk 30 lira. Helalinden 60 lira +%40 icra itiraz alsalar 84 lira eder.
  • forumdaşlar konuyu okudum. Bİlgi veren ve paylaşan herkeze teşekkürler. Çok yararlı bir konu...
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Ses soluk yok. Açılmış görünen bir dava da yok şimdilik. Bakalım bir gelişme olursa haberdar edeceğim. :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.