Askerlik son erteleme tarihi YLisans (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kısa, uzun dönem, bedelli ve Yedek Subay adayları >> Bedelli Askerlik >> Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları >> Uzun Dönem Askerlik
Mesaj
dreamingood => Askerlik son erteleme tarihi YLisans (29.11.2017 01:57:46)
Merhaba,

Benim sevk tarihim, Mart Ayı 2018
Askerlik ertele tarihim Ocak 22 2018
Normalde askere gitmeye karar vermistim. Aile sosyal ve iş hayatınında yaşadığım olumsuzlar etkili oldu.
Ancak Üniversiteden hocam yükseklisans yapmamı ve akademik kariyere başlamak için geç değil gibi pozitif yönlendirici bir konuşma ile askerliği 2.plana atmamı sağladı. Bu arada yaşım 26, yükseklisans başvuruları aralık ayında açılıyor. Ocak ayının ilk haftası gibi asil kazananlar açıklaniyor. Kayıt için gün ise 27 ocak, benim askerlik erteleme tarihim 22 Ocak ve sevk tarihim Mart ayının sonları.

Yükseklisans kazandim diyelim ama yukarda belirtiğim durum karmaşaya sebeb olur mu?

Bu durum için askerlik şubesine, ben yükseklisans basvurusu yaptim ve kazandim, ama kayıtlar 27 ocak benim erteleme tarihim 22 Ocak bununla ilgili ne yapabilirim diyerek soru yöneltsem ne cevap alırım.

Diğer bir konu bununla ilgili hakkim var mı? Hak arayışı yapabilir miyim. Mart Ayında tecilim son buluyor çünkü

Bullett => Askerlik son erteleme tarihi YLisans (29.11.2017 09:57:52)
Yoklamanı yaptırmışsın kaçak değilsin askerlik yerin belli olana kadar bile erteleme yapabiliyorsun.

Kaçak vs olmadığın için okuluna kayıt yaptırabilirsin askerlik yönünden sakıncası yoktur yazısı verirler.

Yinede durumun için şubeye gidip önceden sor yardımcı olacaklardır.

Belli bir süre kaçak durumda olan lisans mezunlarına yoklamalarını yaptırıp bir sonraki celp dönemine sevk veriyorlar ve o süre içinde yüksek lisans kayıt yaptırabiliyorlar.

Modu Chanyu => Askerlik son erteleme tarihi YLisans (8.12.2017 16:33:46)
Hocam benim 25 Ocak'ta gideceğim yer belli oluyor. Askerlik şubesi yüksek lisans kesin kayıt için 1-2 Şubat'ı geçirmeyin dedi. Nette aradığımda ise teslim tarihinden 1 gün önce bile okula başlayabileceğimiz yazıyor.
Bir yerde de gideceğimiz yeri öğrenirsek tecil olayı olmuyor denmiş hangisine güveneceğim bilemedim. Birçok okulun kesin kaydı şubatın ilk haftası.

dreamingood22 => Askerlik son erteleme tarihi YLisans (10.12.2017 13:47:04)
Benim mayis celpi yerim yurdum mart ayinda belli olucak sanirim, ona ragmen banada 22 ocak dediler ama 22 ocaktan önce basvurum olacak sonucta ve ocak ayinda yine sonuclanacak kabul etmiyeceer diye korkuyorum :D ama şöyle bir durum var, Bana subede şöyle dendi, şu tariha kadar Üniversiteden öğrenci olduğunu belgeyi getirdiğinde tecil işlemi yapıcaz.Üniversite yuksek sonuclari daha erken aciklaniyor, rica edip hatta yalvarip benim böyle bir durumum var, askerlik subesine gecerli imzali bir belge goturmem lazim dicem. Bence verilebilir çünkü sonuclar aciklandiginda kazandiysan kayit yaptircaksin demek bu, belkide üniv bile hallediyor olabilir bu durumu

dreamingood22 => Askerlik son erteleme tarihi YLisans (10.12.2017 13:48:24)
Bir gelisme olur ise lütfen burdanda banada haberdar et :))

Sayfa: [1]