DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
mouse kendi kendine hareket ediyor
27
Cevap
0
Favori
54.514
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> mouse kendi kendine hareket ediyor
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1337 Mesaj
      17 Mart 2007 11:57:03
      merhaba arkadaşlar,

bu sabah bilgisayarımı açtım.şu anda acayip bi durum var.bilgisayar çalışırken mouse olduğu yerden titreyerek sola doğu hereket ediyor.ve ekranın sonuna kadar o şekilde hareket ediyor.virüs taraması yaptım bi şey çıkmadı.spy taramasını da xoftspy ile yaptım.bi kaç adware buldu sildim.halen problem devam ediyot.bilgisayar toshiba L10-102 laptop.çok rahatsız edici bu durum neden kaynaklanıyo olabilir ve çözümü nedir?yardım ve görüşleriniz için teşekkürler?

• Binbaşı
      1337 Mesaj
      17 Mart 2007 12:00:49
      şimdi tarattım.trojan.zlob diye bi trojan buldu.silemedi karantinaya aldı.norton kullanıyoorum.nasıl silebilirim?

• Binbaşı
      1337 Mesaj
      17 Mart 2007 12:07:55
      whenusafe diye bi programmış sildiğim ama halen ad/remove da duruyo.ne yapabilirim?acil.

• Yüzbaşı
      466 Mesaj
      17 Mart 2007 12:10:59
      BENİMKİNDEDE UFAK UFAK KIMILDAMALAR OLUYOR ARASIRA

• Yarbay
      6000 Mesaj
      17 Mart 2007 12:13:19
      Mouse'in kendisi de bunu yapabiliyor. Özellikle A4Tech'ler bu konuda sorunludur. Tüm farelerin bu sorunu yapma olasılığı vardır. hafifçe oynatınca, imlecin sabit kaldığını görebilirsiniz. Eğer fare takılı değilse iki seçeneğimiz kalır, birincisi virüs, ikincisi touchpad arızası.

• Binbaşı
      1337 Mesaj
      17 Mart 2007 12:25:51
      mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?

• Yüzbaşı
      411 Mesaj
      17 Mart 2007 12:32:47
      bendede aynı sorun aylardır var ama bi türlü çözemedim.sanırım moustan kaynaklamıyo.toplu a4 mouse um var

LG 55LX9500 Full LED 3D Tv , Sony KDL40W3000 40'' FULL HDTV , 40GB PS3 ,xBOX 360 arcade pal, LOGITECH FORMULA FORCE EX, LOGITECH Driving Force GT , Philips 220XW HDMI 22'' Monitör ,Iphone 3GS 16 gb Black , Monster P150HM , Lancia DELTA 1.6 MTA
    • Yarbay
      4462 Mesaj
      17 Mart 2007 13:12:42
      Virusten ötürü bir sorun olmalı.

Tebessüm, iki insan arasındaki en kısa mesafedir.
    • Yüzbaşı
      395 Mesaj
      17 Mart 2007 13:41:13
      bendede oldu bi kaç kez..Microsoft Notebook Optical Wireless Black (BX3-00021) kullanıyom.virüs spy falan görmedim bilg.da..

• Teğmen
      242 Mesaj
      17 Mart 2007 22:52:46
      dostum maustan
      bende microsoft basic mause kullandıgımdan beri yapıyor.
      hatta bozuk diye gittim degiştirdim sonuç aynı.
      bozulan mausum çalışır durumdayken böyle bir sorunum yoktu.

kdrakk
      2012 NEW C-MAX 1.6 TDCİ TİTANİUM+ X PAKET+OTO PARK BUZ BEYAZI
    • Er
      13 Mesaj
      09 Haziran 2007 19:55:02
      bende de aynı sorun var.bir tane olsa gene iyi. int cafemde 40 tane bilgisayar var çogunda bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden müşterilerim gelmek istemiyor cafeye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?

€n ßüYüK YiĞiTLiK €F€NDiLiKTiR..!
    • Binbaşı
      1341 Mesaj
      09 Haziran 2007 20:59:12

quote:

Orjinalden alıntı: yalcincafe

bende de aynı sorun var.bir tane olsa gene iyi. int cafemde 40 tane bilgisayar var çogunda bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden müşterilerim gelmek istemiyor cafeye.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?

bütün bilgisayarlarda yapıyorsa mouse ların arızalı olmalı

hangi mouse kullanıyosun ?

Eğer tüm evrende yaşam sadece Dünya'da varsa, bu çok büyük bir yer israfı olurdu ~ Carl Sagan
    • Er
      13 Mesaj
      09 Haziran 2007 21:31:20
      mouselerin hepsi a4tech optik mouse.onlardan önce yine a4tech toplu kullanıyordum böyle bir sorun yoktu.acaba mouselardan mı kaynaklanıyo..bu arada alakan icin saol.

€n ßüYüK YiĞiTLiK €F€NDiLiKTiR..!
    • Teğmen
      189 Mesaj
      09 Haziran 2007 22:48:53
      SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
      Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
      1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
      2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
      3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
      4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

alıntıdır.....

• Yarbay
      2220 Mesaj
      09 Haziran 2007 23:41:24
      Farenin dandikliği :) Trust marka aldım iki tane ikiside iki farklı pc de kendi kendine (zemin hafif bozuk olunca yada farenin sol ucu hafif kalkınca) kayıyordu.İlk çıkan optiklerden microsoft faremde hiç böyle birşey olmamıştı.Microsoftun comfort curve setini aldım aynı fareden o settede var ondada öyle bir problem yok.Microsoftun çevre birimleri sahiden sağlam ve kaliteli

Kul´a bela gelmez, Hak yazmadıkça.Hak bela yazmaz, kul azmadıkça.
      Körler duyduklarını gerçek sanır,sağırlar gördüklerini,aptallarsa kendi bildiklerini
    • Yarbay
      16642 Mesaj
      13 Eylül 2007 23:39:21
      Bende oldu fareden falan değil siteden başka siteden bişey bulaştı herhalde .

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Yüzbaşı
      707 Mesaj
      13 Eylül 2007 23:48:45

quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

mosu takılı deilken de yapıyo.bilgisayar performansı ve nortonun bulduğuna göre bu bi virüs.trojan.zlob.nası silebilirim?yada silmek problemi çözermi yoksa format atmak en iyisimi?

arkadaslar adam mouse takılı degılken demış. demekkı trojen falandır dicem ama boyle bırsey duymadım hıc.

I am the Alpha and the Omega
    • Yarbay
      5233 Mesaj
      14 Eylül 2007 00:36:03
      benım farede arada takılıyo kendı başına

• Binbaşı
      1821 Mesaj
      14 Eylül 2007 02:52:29
      dalga geçmiyorum geçen yıl benm laptopta mouse winampı açıyordu bilgisayarı kaptaıyordu..çok araştırdım o zamanlar virüs filan diye..bazıları rootkit dedi..ama hiç biri çıkmadı..bluetoothu kapatınca herşey düzeldi :)

• Çavuş
      56 Mesaj
      10 Nisan 2011 00:25:49
      konuyu hortlatmak gibi olucak ama aynı soruna çözüm buluş şeklini izah edeyim. aynı sorun bende de vardır. mouse istemsiz hareket ediyor kendi kendine yukarı çıkıyor falan. bir sitede mouse pedinizin açık renkte olması bu soruna yol açar diye okumuştum ve pedi koyu bir ped ile değiştirdim sorun kalktı. mause istemsiz kaynaşmıyor artık. bende işe yaradı.

• Yüzbaşı
      347 Mesaj
      01 Mayıs 2012 13:43:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Rednash

SP2 yüklü bilgisayarlarda optik mauselar öyle sağa sola çılgınlar gibi atlamalar yapabiliyorlarmış yani sp2 den kaynaklanıyor. mause unuzun kendi driverını yüklemeyi deneyin.. disket veriyolar ya yanından ordannn.

Özellikle Optik Farelerde yapabiliyor
      Şu yolu izleyerek sorundan kurtulunması muhtemel (Optikler için);
      1-Fare seçeneklerinde "hassasiyeti artır" tikini kaldırmak
      2-Fareyi koyu ve kaygan bir yüzeyde kullanmak
      3-Farenin usb çıkışı varsa oradan kullanmak
      4-Farenin optik okuyucusunu temizlemek

alıntıdır.....

Kardes cok saol kac gundur.Bu sorun vardı sımdı düzeldi.

• Er
      1 Mesaj
      13 Haziran 2012 12:45:43
      öncelikle selam
      arkadaşlar bilgisayarım bitdefenderi yükledikten sonra yavaşladı silemedim de bitdefenderi virüs mü girdiki ama çok yavaşladı bide mouse donuyo sonra kendi hareket ediyor oda yetmezmiş gibi bilgisayar kendiliğinden dosyalar açıyo bunuda mouse donukken yapıo
      birde bilgisayarı açarken hoş geldinizden önce siyah ekran gelio bi 10 saniye felan bekleyince hoş geldiniz diyo sonada çok yavaş şekilde ilerlio sorun nedir lütfen bana yardım edin

• Er
      1 Mesaj
      16 Ağustos 2014 15:01:06
      mause kablosuz ise pillerini değişin düzelir ;)

• Er
      2 Mesaj
      19 Aralık 2014 14:34:05
      aynı sorun bende de başlamıştı. mouse' u taktıgım usb girisini degistirdim simdilik düzelmis gibi görünüyor.

Knigt ( ley )
    • Onbaşı
      33 Mesaj
      07 Mart 2015 01:20:29
      Hafif kıpırdamalar normal. Ama benimki normal biri oynatıyordu gibi. Ara sıra başkalarına şaka yapardımda. Sony w810i telefonumla. Ama bu Masaüstü. Herhangi kablosuz bağlantı yok. Baktım olmuyor hemen reset çektim. Bir daha ki açılıştada oldu gibi, Usb hoporlörün ,Usb kablosunu çektim. olmadı daha sonra.

normal titreme kesinlikle değildi, Küçük alanda normal fare oynatma hareketleri oluyordu.
      hoporlör usb si ile alaka kurmadım. Belki bana öyle geldi

Koktuğum programlar; Akınsoft(server) , teamviewer

Polis olabilir mi?

Boş insan
    • Binbaşı
      1037 Mesaj
      05 Haziran 2015 23:21:16
      quote:

Orijinalden alıntı: cumalisav02

Hafif kıpırdamalar normal. Ama benimki normal biri oynatıyordu gibi. Ara sıra başkalarına şaka yapardımda. Sony w810i telefonumla. Ama bu Masaüstü. Herhangi kablosuz bağlantı yok. Baktım olmuyor hemen reset çektim. Bir daha ki açılıştada oldu gibi, Usb hoporlörün ,Usb kablosunu çektim. olmadı daha sonra.

normal titreme kesinlikle değildi, Küçük alanda normal fare oynatma hareketleri oluyordu.
      hoporlör usb si ile alaka kurmadım. Belki bana öyle geldi

Koktuğum programlar; Akınsoft(server) , teamviewer

Polis olabilir mi?

sonuç ne oldu acaba?

• Binbaşı
      1759 Mesaj
      31 Mart 2016 16:39:11
      Aynı sorun bendede başgösterdi format attım başka farede kullandım usb girişte değiştim ama sonuç nafile fare durduk yerde bir solda bir sağda bir ona bir buna kendi kendine tıklıyor bu nedir anlamadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      2 Mesaj
      02 Aralık 2016 15:11:26
      Arkadaşlar sorun eski ama son mesaj 2016 yılına ait olunca cevap yazmak istedim. Bende de aynı sorun laptop a bağladığım kablosuz optik mouse ta oluştu. Soruna çözüm ararken bluetooth kapatılınca çözüldü diye bir mesaj gördüm, denedim olmadı fakat diğer seçenekleri denerken fonksiyon tuşu+f7 ile laptop üzerindeki touch pad i kapattığımda sorun çözüldü. Laptop kullanıcılarının aklında bulunsun. İşe yarayabilir. iyi günler.

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> mouse kendi kendine hareket ediyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.