Şimdi Ara

Yeni Nesil Konsolların Güncel Satış Rakamları Açıklandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
         Güncel oyun konsollarının aylık ve toplam satış listeleri Eylül 2017 raporlarıyla birlikte güncellendi.

Buna göre raporun yayınlandığı son 1 ay içerisinde PlayStation 4 1.391.603 adet satarken onu 927.908 satışla Nintendo Switch takip etti. Xbox One ise 449.454 satışla son sırayı aldı. Toplam satışlarda ise PlayStation 4 açık ara en çok satan konsol oldu ve Kasım 2013'ten bu yana toplamda 64.9 milyon adet sattı. Aynı dönem çıkış yapan Xbox One 31.1 milyon adet satarken 2017'nin Mart ayında çıkış yapan Nintendo Switch ise 8 aylık süreçte 7 milyon adet satmayı başardı.

Dağıtım rakamlarında ise PlayStation 4'ün bugüne kadar 67.5 milyon adet dağıtım yaptığı açıklanırken, Nintendo'nun da şu ana kadar ki Switch dağıtım sayısı 7.63 milyon adet olarak açıklandı.

• Bu demek oluyor ki exclusive oyun olmadan o konsol cacık oluyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haberde gelecek görüyorum. Hazır havalar da soğumuşken...

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Hahaha Exc oyunlu Nintendo ve PS4 almış pastayı götürüyor bu Xbox'da Hani bana Hani bana diyor :) Exc oyun olmayan konsulu ne yapayim ben.

• Vaziyet alın buralar birazdan karısacak :D:D

• Ps4’ün asıl baba oyunları çıkınca 100 milyonu geçer, diğerleri kumda oynasın
  • Oy oy oy 2 kat farkı geçirmiş Ps4 microzorta

• xbox un herşeyi içinde barındıran sistemini ve ps oyunlarını bir araya getiren konsol olsa olmuyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phil spencer denen adam Xbox console unu katlettigi icin bu sayilar cok normal. MS ancak Usa ve Uk ile ilgilensin Koca Asia ve Eu yi bosversin.Sonra git sen Windows a Exc oyunlarini cikar (bu arada Cok merak ediyorum Halo5 neden cikmadigini) Oyuncular da PC nin yanina gider PS4 alir. Microsoft un Xbox umurunda bile degil. Varsa yoksa Memberships lerle ve dashboard un redesign ile ugrassinlar.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Japonya'da çıkış yaptığı haftada Xbox One X sadece 1200 civarında konsol satabilmiş, Japonlar gerçekten özel oyuna ve kalitesine çok dikkat ediyorlar, mesela Xbox 360 Japonya'da ilk hafta 62 bin satmıştı ve toplamda 1 milyon rakamını rahatlıkla aşmıştı. Şimdi sefilleri oynamasının sebebi güdülen 'genelleşme' hareketi ve 3-4 sene içerisinde konsola çıkan özel oyunların Forza dışında kaliteden yoksun olmasıdır. Phil Spencer'ın ''önümüzdeki yıllarda diğer konsollara daha fazla Microsoft oyunu çıkış yapacak'' sözünü tutacağına zerre şüphem yok. Bence de herkes bildiği en iyi işi yapmalı.
  • En son Eylül 2017 satış miktarlarıyla güncellenmiş bu liste okuma yazmanız mı yok sizin? One X kasımda çıktı, One X'in satış miktarına ilişkin bir şey yok yani haberde onu 1-2 aya göreceğiz. Zeka seviyesi göklerde yine.
  • microsoft ağlıyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Ps4’ün asıl baba oyunları çıkınca 100 milyonu geçer, diğerleri kumda oynasın

Filler tepişir çimenler ezilir. :D Mübarek komisyon alıyorsun sanki.
  • Kreşten mezun olanlara babasından bir adet ps4

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Xbox satışları gayet düşük tabi millet 1X'i bekliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Xbox satışları gayet düşük tabi millet 1X'i bekliyordu.

Tabi tabi o kadar millet bekliyordu ki 35 milyon fark olustu

• Yanlız haber kaynağı VGChartz :D
  • @Santa Monica

Konsol ilk haftasında sadece İngiltere de 80.000 adet satmış. Demekki bekleniyormuş.
  • quote:

@Santa Monica

Konsol ilk haftasında sadece İngiltere de 80.000 adet satmış. Demekki bekleniyormuş.

Switch te 6 ayda 7 milyon sattı, yani?

• quote:

Yanlız haber kaynağı VGChartz :D

Microsoft yalanlasa ya

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.