Şimdi Ara

Kardeşim paleontolog olmak istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Boyle kardesim olsun simit satar okuturum..
  • Liseye geçince geçer
  • Yaşı ilerlediğinde hala istiyorsa o zaman hiç karışılmaması lazım. Ama bu yaşta ülkenin durumunu anlatırsan belki farkındalık oluşur. Ulan ülkeye bak çocuklarımızı bilimden kaçırıyoruz.
  • valla okutmakta hiç sıkıntı yok da parasını nasil kazanacak cocuga nasil aciklayacagim akedemisyen olmaya calisirsin khkla atilirsin diye ayrica celal sengoru seviyor onun sayesinde ben bile sevdim adami kitaplarini alıyoruz idolu o diye dusunuyorum
  • 6.Sınıfta paleontolog olmak istiyor çocuğa anlatamıyorum bu ülkede bilimle uğraşırsan aç kalirsin diye parasını biriktirip paleontoloji kitapları falan alıyor çalışma masasının üstü dinazor modelleriyle dolu hayallerine ulaşamayacak diye çok üzülüyorum

• Çocuğun hevesini kırma.Türkiye için zor ama yurtdışına çıkabilir belki kardeşin.İngilizce için teşvik edin.Belki de geleceğin bilim adamıdır kardeşin.
  • Ross geller mi kardesin ?
  • Selahattin Işık’a hll olsn
  • Pantoloncu olup da napacakmış?
  • Tebrik ederim bu yaşta bu vizyon kardeşin zeki birisi.Yolu açık olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: InScienceWeTrust

Tebrik ederim bu yaşta bu vizyon kardeşin zeki birisi.Yolu açık olsun

tesekkur ederim sanırım onda bu şevki ben olusturdum 4 yasinda dogum gununde dinazor seti ve kitabi almistim o gunden beri boyle umarim istedigini yapabilir universiteye kadar ben yurt disina gidebilirsem yanima alıp egitimine orada devam etmesini istiyorum
  • Cabasinin bosuna gitme ihtimalini azaltmak istiyorsa idolunu carl sagan j arthur ckarke asimov gibilerle guncellemeli.

Zira boyle idollerle egitilmis biri tr de coban kalsa da edirneden ciktigi an toplumun en tepesine cikmaya adaydir..

Toplumun geneli hayattan ders almiscasina bilmis tavirlarla burokrasiyi bahane edip bireyin cehaletle mutlu kalmasini tembih ettigi surece cahiliye donemlerinden beslenenler toplumlarin yakasini birakmaz..

Not : forum yine sapitmis.reklamlardan buton islevleri degismis...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Cabasinin bosuna gitme ihtimalini azaltmak istiyorsa idolunu carl sagan j arthur ckarke asimov gibilerle guncellemeli.

Zira boyle idollerle egitilmis biri tr de coban kalsa da edirneden ciktigi an toplumun en tepesine cikmaya adaydir..

Toplumun geneli hayattan ders almiscasina bilmis tavirlarla burokrasiyi bahane edip bireyin cehaletle mutlu kalmasini tembih ettigi surece cahiliye donemlerinden beslenenler toplumlarin yakasini birakmaz..

Not : forum yine sapitmis.reklamlardan buton islevleri degismis...

haklisiniz soylediginiz isimler cok buyuk yasi geldiginde onlarada teşvik etmek istiyorum suanda egitim sisteminin ozetini yasiyoruz lise sinavlarini dusunuyor imam hatipe gondermek istemiyoruz iyi bir liseye girdiginde hayatinin yarisini kurtaracaginin bilincinde buna ragmen hedefini koymus olmasi benim icin cok onemli ustte bir arkadasin dedigi gibi gerekirse simit satip okuturum coban olmasi hic sorun degil onemli olan yasamanin bilincinde bir coban olabilmesi kultur ve bilgi meslek gozetmez benim yaptigim hatalari yapmamasini istiyorum

not:forum surekli sapitiyor keske bir cozum bulsalar

bu meslege sahip birisiyle iletisim kurmayi cok isterim nasil bir yol izlenmeli acaba

• İşsiz kalır boşuna çocuğun geleceğiyle oynamayın. Yurtdışında paleontolog ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.
  • Bırak mutlu olacağını düşündüğü mesleğin peşinden koşsun. Ülkede işini sevmeyen insanlar yüzünden hiçbir halt doğru düzgün işlemiyor. İdeallerine engel olmayın, o yolunu bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasted.wastelander

Ross geller mi kardesin ?

kim olduğu hakkında fikrim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: unsatisfied

quote:

Orijinalden alıntı: wasted.wastelander

Ross geller mi kardesin ?

kim olduğu hakkında fikrim yok

Friends dizisinden bi karakter o da o meslegi yapiyor
  • konu ne kadar ciddi bilmiyorum ama o bölüm jeolojinin içinde sanırım.

jeoloji mühendisliği okuyup oradan geçebiliyor galiba.

eğer içinde istek varsa teşvik edin odtü vb en iyi ünilerin birinde okusun kim bilir belki ilerde adından söz ettirir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.