Şimdi Ara

N11, 111 bin TL'ye Volkswagen Golf satıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
5
Favori
54.997
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrah-e

Golf 111bin tl. Avrupa bizi .....

Avrupa değil, Devletimiz bizi... seviyor.
  • Kım cıkarttı ne demek gözün yok mu? görmuyor musun ? Alım gucu nedır nasıl hesaplanır onuda mı bılmıyorsun ?
    Yurt dısında iphone 1.000 dolar. Oradakı adam dolar kazanıyor, dolar harcıyor.
    Ayda 2000 dolar maaş alıp, 1000 dolara ıphone alıyor.

Turkıye de 2000 tl maaş alıp, 6000 e ıphone alıyor.

Arada 6 kat fark var anladın mı ? Sen 6 kat fazla calısıyorsun o telefona ulaşmak ıcın anladın mı ? Paradan sıfır atıp atmaman bır sey ıfade etmıyor. Alım gucu hesaplamasını ogren once.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

110.000 birim paraya amerıkada yaklaşık 5 tane mustang alınıyor veya s class alabılırsınız veya amg gt falan filan. :(

Şu birim para muhabbettini de kim başlattıysa. Bir deli bir kuyuya taş atıyor bin akıllı çıkaramıyor. Keşke 6 sıfırı atmasaydık.

Kım cıkarttı ne demek gözün yok mu? görmuyor musun ? Alım gucu nedır nasıl hesaplanır onuda mı bılmıyorsun ?

Arada 6 kat fark var anladın mı ? Sen 6 kat fazla calısıyorsun o telefona ulaşmak ıcın anladın mı ? Paradan sıfır atıp atmaman bır sey ıfade etmıyor. Alım gucu hesaplamasını ogren once.

• 2012 de dizel içi full Volvo XC60 alacaktık bayiden 175 bin tl dediler çok dediydik. Şimdi içi boş xc60 370 bin tl, bizim istediğimiz özelliklerle beraber 500 bin TL.

Tayyip ve akp ye oy verenlerin eseri bu işte. Tebrikler hepinize. Ülkenin içine ettiniz.
  • 90 bin TL ye Superb var.
  • O fiyata ev alınır

dı 3-4 sene önce
  • Liste fiyatından 26bin indiği hâlde fiyatı kazık
  • 110.000 birim paraya amerıkada yaklaşık 5 tane mustang alınıyor veya s class alabılırsınız veya amg gt falan filan. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: NayirNolamaz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

110.000 birim paraya amerıkada yaklaşık 5 tane mustang alınıyor veya s class alabılırsınız veya amg gt falan filan. :(

Şu birim para muhabbettini de kim başlattıysa. Bir deli bir kuyuya taş atıyor bin akıllı çıkaramıyor. Keşke 6 sıfırı atmasaydık.

Kım cıkarttı ne demek gözün yok mu? görmuyor musun ? Alım gucu nedır nasıl hesaplanır onuda mı bılmıyorsun ?

Ulan ekonomi alim gucune mi gore ilerliyor ? sen neyin kafasini yasiyorsun .

americada mustang 25.000 USD'dan basliyor oda eyalate gore degisiyor.
    hollanda'da mustang 63.000 euro'dan (73.486 USD)
    norvecte mustang 710.000 norvec kron'u (87.292 USD)
    turkiye mustang 300.000 TL (77.526 USD)
    cin'de mustang 399.800 yuan (60.197 USD)

ama dovlet bize bahmiyyy ,herseyin en pahalisi bizde

Ulan sensın, önce bir adam gibi konuşmasını öğren.

Turkıye de dolar mı kazanıyorsun veya euro ? Ekonomıden zerre anladıgın yok, daha alım gucu hesaplamasını bılmıyorsun. Hiç cevap vermesen daha iyiydi, yine kendini rezıl etmişsin.

Turkıye de nerede 300.000 tl ye sıfır 2017 model mustang varmış ? Sen kımı kandırıyorsun sincap ?

Sıfır 2017 2.3 motor mustang 1 tane var. O da 108.000 euro

İlan linki:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-flygarage-2017-ford-mustang-2.3-fastback-plusisitma-plussogutma-plusfull-470718139/detay

2. el az kullanılmış 2016 model 2.3 motorlu mustangler ise 125.000 dolar civarinda satılıyor.
    İlan linkleri:https://www.sahibinden.com/ford-mustang-2.3-fastback?a5_min=2015&a5_max=2016&sorting=price_desc

Gelelım senın uyduruk fıyat lıstene.

Hollanda da sıfır 2017 model mustang 57.000 euro dan başlıyor.
    Ford hollanda sitesinde fiyat yazıyor:http://www.ford.nl/Personenautos/NieuweMustang

Hollanda da asgarı ucret 1.551 euro. Mustang 57.000 euro. Yani 57.000 / 1.551 > 36 aylık maaşa denk gelıyor.

Turkıye de 108.000 euro ya satılıyor. Güncel euro kuruyla: 486.000 tl yapıyor.

Turkıye de asgarı ucret 1404 tl: Yani 486.000/ 1.404 tl > 346 aylık maaşa denk gelıyor.

Özetle: Hollanda da 36 ay calısıp mustang alabılırsın. Turkıye de ise 346 ay calısman lazım mustang alabılmen ıcın. Anladın mı ?

Edit: Norveçte asgari ücret 43300(NOK) Norveç kronu, yani 5.336$ dolar asgari ücret. Daha bunu bile bilmıyor, gelmiş bana alım gucunden bahsedıyor. 87.000$ / 5.536$ dolar > 15 ay çalışıp mustang alabılıyorsun. Sen turkıye de 15 ay calısıp ne alabılıyorsun. ? Şahin bile alamazsın.
    Bu da kaynak:https://tradingeconomics.com/norway/wages

Edit2: Bak daha 5.0 motorlu olanları kısyalamadım bile. Eğer kıyaslarsam aradaki uçurum dahada artacak. Çunku 5.0 motorlu olanlar bir üst vergi dilimine giriyor. Sırf yıllık MTV'si bile 23.500tl yapıyor.

Ne oldu en pahalı kimdeymiş ? Git once alım gucu hesaplamayı ogren, sonra yorum yaz. Hiçbir şeyden anladığın yok, kım kaç ayda calısıp alıyor ona bakacaksın. Hadi sana bu kadar kapak yeteri, git ötede ağla.

Edit: Ekleme ve düzenleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 11 Kasım 2017; 22:50:43 >

• guven35 G kullanıcısına yanıt
    Devletimiz değil, hükümetimiz. Devleti işleten hükümetlerdir. Devlet sevmez/dövmez hükümetler sever/döver. ;)
  • Merkel geçenlerde doğru söylemiş,Türkiye kerizmi araba üretsin,bizden aldığını 3 misline satıyor nasılsa halkına diye
  • Sanki Kılıçtaroğlu'na oy versek daha iyi olurdu. Kılıçtaroğlu'nu muadili Ecevit zamanında Ç sınıfı bir araç 80 memur maaşına alınıyordu. Şimdi 30 maaşa alınabiliyor.

Bu arada 2 yıl önce şimdi memurun 20 maaşa aldığı araba 30 maaş oldu. Ekonomi 2011-2013 arası yerinde saydı. 2013'ten sonrada geriye gidiyor. Tayyip'e oy verenler de bunların farkında.

Tabi bunun iki temel sebebi var:

Birisi, bulunduğumuz coğrafyada yaşananlar, darbe girişimleri vs.

Diğeri de Ak Partinin çapsızliği ve aymazlığı.Ak Parti yol, köprü...vs. yanı inşaat işini 2011 'de bırakmalıydı. O zaman yapılan duble yollar, hastaneler vs. Ihtiyaçtı. Oysa şimdi yapılan şehir hastaneleri, ....vs. tamamen israf. Müteahhit kafası kesinlikle bırakılmalıydı.

Inşaat işi bırakılıp bilim, eğitim ve teknoloji alanına yatırım yapılmalıydı. Mesala ben olsam bu kadar üniversite açacağıma yarışı kadar acar yarışına vereceğim milyarlarca paraylada bilim ve teknoloji alanına yatırım yapıp sanayileşmeye ağırlık verirdim.

Mağlesef işler kötü gidiyor. Ama muhalefette iktidardan beter. Ayrıca bu sadece siyasi bir mesele değil ortaya çıkan hasıla milletimizin kalitesinin toplamıdır. Bu millet 90'larda Chp'li belediyeleri de gördü. Öyle gördü ki 25 yıldır Chp'ye belediyeleri vermiyor.

• Golf 111bin tl. Avrupa bizi .....
  • thinkfloyd T kullanıcısına yanıt
    Varsa otomatik düzgün donanımlı, gösterin ben de bakayım
  • 100 bin ve üzeri fiyat deyince akıla mercedes, bmw gelirdi, şimdi golf
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhtar

quote:

Orijinalden alıntı: DevilMayCry07

Saat tam 9'da siteye girdim, sepete ekleyip havale sayfasına yönlendirdi.

Ama hesap boş olduğu için geri çıktım

ben de aynı şekilde havale ekranına geldim, hatta dünden parasını da hazırladım ama vazgeçtim :)

madem paranız yok yada almayacaksınız hangi akla hizmet sepete ekleyip havale sayfasına gidiyorsunuz

memleket cins dolu yeminle
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeSuxTR

bu aracı alana allah akıl fikir versin.

bu araçla ne kız tavlarsın nede arabanla hava atabilirsin üzerine bir yığın para veriyosun.bu aracı alacağıma en ucuz otomatik araba neyse onu alırım çünkü farkı yok.

ya en pahalı en kral arabayı alacasın yada götürüyomu götürüyo kafasındaki arabayı alacaksın gerisi saçmalık

Sağlam saçmalamışsın
  • NayirNolamaz N kullanıcısına yanıt

Ben sakinim sayende bana eğlence çıktı, senın gibileri rezil etmek bana haz verıyor.

Asıl senın gıbı seviyesiz birinin sevıyesıne ınerek en buyuk hatayı ben yaptım ama insanları kandırmana göz yumamamdım.Oyle meydanı boş bulup ınsanları kandıramazsın, bırılerınin sana cevabını vermesı gerekıyordu.

Daha forumu kullanmayı bıle bılmıyorsun, geçmiş mesajlarına bakmak ıcın forum ıcınde 2 dk lık arama yapmam yeterlı oldu. Ayrıca 10 senede 7 defa nıck degıstırmenın sebebi de, herkesle tartısıp rezıl oldugun ıcın ve ataturke hakaret ettıgın ıcın kendını gızlemeye calısmıssın.

Düzgün biri olsan 7 defa nick değişmezdin. Atatürke hakaret edecek kadar hain birisin, türküm diye millete burada şov yapma. Atatürke hakaret eden birisi türk olamaz, bugun turkıye varsa ataturk sayesınde var.

Evet sen 1400 tl maaş almıyorsun, belçika da en dusuk maaş 1560 euro, 1400 tl 310 euro yapıyor.senın Akp'ye oy verıyorsun cunku akp sayesınde 1 euro = 5 tl oluyor. Bu sayede daha ıyı tatıl yapıyorsunuz, paranız sureklı deger kazanıyor. Avrupa da sol partiye oy verıp, turkıye de sağ partıye oy verıyorsunuz, iki yüzlüler.

Sen turkıye ye sadece tatılden tatıle gelen birisin. Turkıye de yaşayan ve olup bıtenden haberı olan biziz sen degılsın. Belcıka da oturup, turkıye hakkında bıze ahkam kesecek durumda degılsın.

Madem avrupa kötü ve türkiye daha iyi, o zaman gel turkıye yaşa. Neden gevurların ıcınde yasıyorsun ? Gel büyük turkıye de yaşa, Ayda 1400 tl açlık sınırının altında krallar gıbı yaşarsın.

Ben turkıyedeki alım gucunden ornek verdım, bu neden sana batıyor ? Avrupa ya gelırız rahatın kaçar diye degıl mı ? Ben senın gıbılerının cigerını bılırım. Ayrıca her mesajında hakaret eden yine sensın, utanmadan bırde iftira atıyor.

Belcıka da yasıyorsun ama turkıyedekı surıyelıler hakkında mılletle tartışmaya gırıyorsun. Sen mı yasıyorsun o surıyelılerle yoksa biz mi ? Herhalde maaş alıyorsun bazılarından bu tarz saçma sapan mesajlar atmak ıcın, yoksa bunun baska bır acıklaması yok.

Senın gibi 5 para etmez birine bu kadar zaman harcamak yeter. Ne halın varsa gor, eskı mesajlarından ve sureklı nıck degısmenden bellı nasıl bırı oldugun. Umarım bır gun sizin gibileri avrupadan sınır dışı ederler, o zaman gorursun turkıye de yaşamak nasıl oluyormuş. Sen belcıka da rahatsın orada oturup turkıye hakkında atıp tutmak kolay tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 12 Kasım 2017; 3:58:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Golfe laf atanlar hiç golfe binmemiş olanlardır.

Golf başka bir segmenttir kim ne derse desin.

Golf satip 3.20d aldım ama aklım hala golfda

Abartma be kardeş golf başka segmentmiş
  • " N11 Volkswagen Golf Mağdurları" geliyor, hissedebiliyorum.
  • ekonomik kriz diye ötenlerin yorumlarını alalım,gördüğünüz üzere millet sokko bir arabaya 150 bin vermek için birbirini parçalıyor.....

YAŞASIN AKP.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.