Şimdi Ara

Google Pixel 2 / Google Pixel 2 XL anakonu --- incelemeler ve fotograflar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
7
Favori
11.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Madem konusu var en azından kullanım deneyimlerimden bahsedeyim gerçi vbalikcı hocam bahsetmiş genel olarak.

Ekranla başlayayım çünkü en beğenmediğim yönü bu oldu. Çok parlak bir ekrana sahip değil. Note 8 i %50 parlaklıkta kullanırken gözlerim rahatsız oluyordu ama pixel 2 xl yi çok rahat o parlaklıkta kullanabiliyordum. Bu ekranın kötü olduğu anlamına gelmesin. Güneş altında dahi rahatlıkla görülebilen bir ekrana sahip. Ama nedense biraz daha açsam mı diye düşünüyorsunuz. Bu da sanırım yanık oluşmaması için alınmış bir tedbir.

Parmak izi okuyucusu stabil vı hızlı ama çin telefonlarına bakınca daha yavaş geliyor.

Kamera bu telefonun en önemli iki özelliğinden biri. İnanılmaz güzel bir kamerası var. Tek kamera ile bokeh efektini harika çekiyor. Hem ön hem arka kamerası ile... Bu telefonun kamerasında ilk dikkatimi çeken çektiğiniz fotolardaki detay farkı. Tebrik etmek lazım bu kamera yazılımında çalışanları.

Pil vbalikci hocamın da bahsettiği gibi mate 10 pro kadar olmasa da çok iyi dayanıyor. Note 8 ile mate 10 pro arasında daha çok mate 10 proya yakın.

Hız ve stabilite işte bu cihazın en önemli ikinci tarafı burası. Çok stabil ve şimşek hızında çalışıyor. Yağ gibi akıyor tabiri iyi bir benzetme olur. İşletim sisteminin en güncel versiyonu ilk alması da cabası..

Ses setreo hoparlörler çok güzel ses veriyor hem kalite hem ses şiddeti olarak. Bu sayede video seyretmek çok zevkli. Kulaklık sesi de çok tatminkar.

En son olarak Allah rızası için şöyle beyazından bir xl bulun bana :))))
  • Madem konusu var en azından kullanım deneyimlerimden bahsedeyim gerçi vbalikcı hocam bahsetmiş genel olarak.

Ekranla başlayayım çünkü en beğenmediğim yönü bu oldu. Çok parlak bir ekrana sahip değil. Note 8 i %50 parlaklıkta kullanırken gözlerim rahatsız oluyordu ama pixel 2 xl yi çok rahat o parlaklıkta kullanabiliyordum. Bu ekranın kötü olduğu anlamına gelmesin. Güneş altında dahi rahatlıkla görülebilen bir ekrana sahip. Ama nedense biraz daha açsam mı diye düşünüyorsunuz. Bu da sanırım yanık oluşmaması için alınmış bir tedbir.

Parmak izi okuyucusu stabil vı hızlı ama çin telefonlarına bakınca daha yavaş geliyor.

Kamera bu telefonun en önemli iki özelliğinden biri. İnanılmaz güzel bir kamerası var. Tek kamera ile bokeh efektini harika çekiyor. Hem ön hem arka kamerası ile... Bu telefonun kamerasında ilk dikkatimi çeken çektiğiniz fotolardaki detay farkı. Tebrik etmek lazım bu kamera yazılımında çalışanları.

Pil vbalikci hocamın da bahsettiği gibi mate 10 pro kadar olmasa da çok iyi dayanıyor. Note 8 ile mate 10 pro arasında daha çok mate 10 proya yakın.

Hız ve stabilite işte bu cihazın en önemli ikinci tarafı burası. Çok stabil ve şimşek hızında çalışıyor. Yağ gibi akıyor tabiri iyi bir benzetme olur. İşletim sisteminin en güncel versiyonu ilk alması da cabası..

Ses setreo hoparlörler çok güzel ses veriyor hem kalite hem ses şiddeti olarak. Bu sayede video seyretmek çok zevkli. Kulaklık sesi de çok tatminkar.

En son olarak Allah rızası için şöyle beyazından bir xl bulun bana :))))
  • Telefonu 2 haftadır kullanıyorum.

+ Harika bir kamerası var.
    + Çok güzel ses çıkışı var. Gerçekten şaşırtıcı derece de iyi. Ayrıca kablosuz ses çıkışı da çok iyi.
    + En güncel telefon. yağ gibi akıyor.
    + Pili iyi gidiyor, bir mate 10 pro değil ama bir günü rahat çıkartıyor.
    + Tutuşu, ağırlığı, ekranın kavisi falan çok güzel. insan daha çok kullanmak istiyor.
    + Arka planı "tek" kamera ile bulanıklaştırıyor, önde de var bu özellik ve harika çalışıyor.. Fotoğrafları çektikten sonra uzunca süre bakıyorsunuz.

- Kablosuz şarj yok. Olsa çok iyi olurdu.
    - Ekranı "açıkçası" efsane değil. Bence ışığı düşük. Rahatsız ediyor mu hayır, kaliteli mi son derece kaliteli ama "bu" ekran yanma muhabbetinden sonra ışığını kıstıkları açıkça belli. Ekranı "yandı" mı, öyle bir şey de yok. sorunsuz çalışıyor.
    - Kamera muhteşem çekiyor belirttim ama en büyük sıkıntısı "manuel" ayarlar yok. Haliyle, siz "bunun" için başka yazılım kullanmanız lazım bu da sıkıntılı oluyor. ha ben bas çek geç git adamıyım diyorsanız, özellikle hdr işlemesi muhteşem.

Bence, bu yılın en iyi telefonu. Eğer "bu" ekranı adam gibi yapsalardı, herkeste bir tane olurdu, ABD'DE de iphonex'i geçerek, ne kadar insanlar tarafından sevildiğini de gördük. Gerçekten iyi telefon. Çift renki bende bulamadım, bende de siyah var, ama çift renk olup, kırmızı tuşlusu çok şık. tuş demişken, "power" tuşunu arkadaş, ses açma kısma tuşunun üstüne koymak "kimin" fikri bilmiyorum, derhal kovardım.
  • Google Pixel 2 / Google Pixel 2 XL anakonu --- incelemeler ve fotograflar...

Daha iyisi yok.. portre modunu, nesnelerde de düzgünce kullanabiliyoruz, daha ne olsun :)
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Telefonunda google kamera da Photobooth özelliği var mı ? 6.2 güncel sürüm ama tüm yabancılarda olan photobooth neden bende yok ?

Edit : tamam türkçesi fotograf kabiniymiş nedense ingilizce ismini aradım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 18 Nisan 2019; 9:24:56 >
  • Google Pixel 2 / Google Pixel 2 XL anakonu --- incelemeler ve fotograflar...

Pixel 2 XL ile cekildi
  • Ben de dun itibariyle siyah xl 128 gb kullanmaya basladim.
    Iphone 7 plus'tan gecis yaptim. Note 8 ile arasinda kalmistim ama Samsung olmasi note 8 konusunda biraz hevesimi kirdi ve bu cihazi aldim.
    Zamaninda uzun sure nexus 5 de kullandim ve benim icin Android cihaz demek nexus/pixel cihaz demek.Onun haricindeki cihazlarda melez bi yapi ortaya cikiyor.Tabii bu benim sahsi gorusum.

Dedigim gibi daha 24 saat olmadi cihazi kullanmaya baslayali.Aldigimda en buyuk korkum ekrani yatay aciya getirince ekranin mavi renk almasiydi ve korktugum da basima geldi.Ciddi manada mavilik soz konusu ama tabii ekrani yatay tutmak gerekiyor.Gun icerisinde ekrani yatay kullanmadigim icin sorun teskil etmiyor ama bu durumun orada oldugunu bilmek ufak bi huzursuzluk yaratiyor acikcasi.
    Kamera muazzam zaten,ekstra bi kelam etmeye gerek yok.
    Yazilim olarak, cihazi sisiren uygulamalar olmadigi icin, gayet hizli ve akici.
    Parmak izi sensoru de gayet hizli.Parmagimi dokundurdugum anda ekran aciliyor.

Onun disinda kullandikca buraya deneyimlerimi aktaririm.
    Sorusu olan arkadaslara yardimci olmaya calisirim.
  • Arkadaslar sizlere bir sorum olacak. Telefon alma arefesindeyim. Oneplus 5T ve Google Pixel 2 XL arasında bir seçim yapacam. Amerikadan alacağım ve ikiside yaklaşık aynı fiyatlara mâl olacak bana. Daha önce oneplus markasını kullanmis biri olarak kalitesinden yana bir sikintim yok. Sizce hızlı güncelleme desteği, kamerası streo ses ile pixel mi yoksa dash charge, iyi pil optimizasyonu, yağ gibi akıcı yazılımı ve izlediğim okuduğum yorumlara göre de beni üzmeyecek olan kamerası ile oneplus mı? Değerli gorusleriniz ve geri dönüşleriniz benim icin önemli. Şimdiden vakit ayırıp cevap verebilecek arkadaşlara cok teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.
  • Arkadaslar kusura bakmayin, isten gucten foruma giremedim.Bir de kizim dunyamiza geldi...
    ABDde yasadigim icin telefonu direk burada aldim. Hic bir sikintisi yok. Ilk aldigim telefonda mavi sikintisi vardi, google degistirdi ve simdi hicbir sikintisi olmayan telefon kullaniyorum.
    Ekran kalitesi kotu diyenler oldu ve ilk parti kotuydu ona katiliyorum.

Yaklasik 7 ay kadar kullaniyorum ve simdiye kadar kullandigim en iyi telefon bu diyebilirim. Hem Google Asistant olsun hem stabilitesi olsun hepsi 10 numara. Kameraya gelince DSLR tasimayi biraktim ve sadece bu telefonu kullaniyorum. Haziranda Trde olacagim, tatil icin geliyorum....
    Bir kac fotograf paylasayim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spyda -- 9 Mayıs 2018; 0:17:38 >
  • Herkese merhaba

Ocak ayindan beri kullanmaktayim Pixel 2 XL 128 Just Black rengi ...

Aylardir bu konuyu acan varmidir diye merak etmemistim arastirayim dedim buldum

Dun aksam yayinlanna Android P ( 9 ) Beta 3 hakkinda neler yeni diye merak edenlere Ingilizce kaynak :

https://www.xda-developers.com/android-p-beta-2-google-pixel-2/
  • Dostlar ben de Pixel 2 XL almak istiyorum uygun fiyata 64 GB2lık versiyonu satmak isteyen veya temin edebilecek olan yardımcı olursa çok memnun olurum.
  • Mujde Android 9 Final surumu yayinlandi. Pixel 2 XL cihazima yuklemeye basladim

Indirme adresi bilindik :

https://developers.google.com/android/images

Bunlar da bendeki Pixel 2 Xl den :

Gozume carpan sey Google Camera 5.3 cihazda varsayilan olarak yuklu gelmekte .

Sanrim gorsellik olarak arayuz yenilikleri vs onceki betalarla ayni. Suanki elbette FInal stabil son hali ...
  • mseyitsahin kullanıcısına yanıt
    USB TYP-C dahil hizli sarj eden coklu usb portlu adaptorleri almak daha mantikli . Netbook adaptorleri gibi ufaciklar ve herhangi bir ulkenin basligi da kablosundan kolaycana degistirebilirsin.

AUKEY tavsiye ederim bende birkac modeli var sorunsuz 1 yildan fazladir kullanmaktayim yeni modelleri ciktikca aliyorum :

https://www.aukey.com/products/60w-power-delivery-charging-station

------------------------------------------------

Pixel 3 ler tanitildi.

https://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=ru&tl=en&u=http%3A%2F%2Fmobile-review.com%2Freview%2Fgoogle-pixel-3xl-fl.shtml

Daha oncede sizdirilmis Pixel 3 XL gorsellerin aslinda kaynagi da Rus Duayen yillarin adami Eldar Murtazin cikmistir

Rusca direk okumak incelemek isteyenler icin ayrica linki :

http://mobile-review.com/review/google-pixel-3xl-fl.shtml

Bomba bir detay epeydir varmis ta gozumden kacmis . Google mini diye Pixel 3 un 3. bir turu de cikacakmis bunun haberleri DHde yapilmisti . ASIL ilginc olanu su : Google yeni bir cihaz Mini ile berbaer gelistirmekte ana kamerasi yani arka kamerasi cift kamerali olacak ve 3 boyut nesneleri algilama derinlik algilama ozelligi de olacakmis ! Kulanilan islemci ise mevcut Snapdragon 845 ten daha gelistirilmis olani ki bu Snapdragon 850 vs neyse o olacak .

Onden Iris Tarayicisi ile kilit acma ve stereo hoperloru daha da gelistirilmis olani.

Umarim bunlar Pixel 4 ve Pixel 4 XL olmaz daha erkenden cikar

Pixel 3 ve 3 XL mevcut elimizdeki Pixel 2 XL ve 2 ye nazaran esasli bir yeniligi yoktur hatta bircok ozellik birkac ay icinde resmi olarak Pixel 2 lere de gelecek hatta Pixel ilk jenerasyonlara da gelecek .
  • srdaly S kullanıcısına yanıt
    Ben ABD'den kuzenime getirttim.
    Google'ın online mağazasından sipariş verdim, kuzenimin adresine teslimat yapıldı.
    O da gelirken yanında getirdi.
    Burada sahibinden üzerinden alabilirsiniz. İlanlar var.
    ABD'de elektronik mağazalarında satışı var mı bilmiyorum.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Bu konuda Google Pixel 2 / Google Pixel 2 XL hakkinda bilgi paylasim yapalim..

1 Haftaya yakin bu telefonu kullaniyorum....

Sorulariniz varsa, sormaktan cekinmeyiniz...

• cektigim 1 tane aksam fotografi da ekleyelim...

• Telefona kilif olarak incipio duo tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spyda -- 31 Ekim 2017; 16:25:57 >
  • Resim gözükmüyor 🤔
  • Hocam ne şekilde temin ettiniz? Birde ekranlarda yanma sorunu olurmuş. Sizde gerçi daha kısa süre kullanmışsınız ama bir sorun oldu mu?
  • ekran problemi yaşıyor musunuz? güncellemeyi nasıl yapıyorsunuz, tr de olsanız dahi geliyor mu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.