Şimdi Ara

KABLOSUZ MODEM ŞİFRESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
216.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir kablosuz modemimiz var robotics usr9108 ben normal ethernetten bağlanıyorum fakat laptoptan şifreli bağlantı yapmak istediğimizde "ağ yapılandırmanıza bağlı olarak ağ parolanızın 40bit veya 104bit olması gerekir bu 5 veya 13 ASCII karakter yada 10 veya 26 yazıyla 16lı karakter olarak girilebilir" hata mesajını veriyor bağlantıyı gerçekleştirmiyor. bu kısımlarda adaptörü olan çok olduğundan şifresiz bağlantı olması istemiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. çok çok teşekkürler.

• evet benim de merak ettiğim bir konu :) biri adım adım anlatsa ne güzel bi rehber olur.
  • Benim modemim farklı ama modemin ana sayfasında wireless -şifrleme bölümünde (eğer şifrelemek istiyorsan şifreleme türünü ve şifreni belirlemen lazım)
    Ben WPA tipi şifreleme kullanıyorum 8 karakter isitiyor. Daha gelişmiş 64 bit ve 128 bit lik şifrelemeler yada belli MAC adreslerini kayıt ederek sadece onların ağa girmesini sağlayabilirsin
  • Bir kablosuz ağa bir kaç saldırı modeli olabilir ancak en çok yapılmak istenilen şey bu ağa izinsiz bağlantı kazanabilmek ve paketleri dinleyebilmektir.

Klasik bir kablosuz ağa izinsiz giriş senaryosu şu şekilde ilerler;

Kablosuz Ağ(lar)ı Tespit etme
    Paket Toplama
    Şifreyi Kırma (şifreli bir ağ ise)

1. Kablosuz ağ tespiti:

Senin kablosuz ağı tespit ettiğini varsayaraktan ilk senaryoyu geçiyorum..

2. Paket toplama:

Öncelikle google dan Airodump programını aratıp kurmalısın.Airodump’ ı yükledikten sonra daha önceden bulduğunuz AP’ nin çalıştığı kanalda airodump’ ı çalıştırın.

Airodump Parametreleri;

<nic index>
    Hangi wireless adapter ile kullanacağınız, Yani bilgisayarınızdaki kablosuz ağa arabirimi.

<nic type> (a/o)
    Wireless adapter’ in chipset i
    o : Hermes /Realtek
    a : Aironet/Atheros
    Eğer diğerse parametre olarak ne verdiğiniz farketmiyor.

<channel(s)> (0-14)
    Hangi kanal yada kanalları dinleyeceği 0 verirseniz tüm kanalları dinlemeye alacaktır.

<output prefix>
    Paketlerin yazılacağı dosyaların başlangıç ismi

<ivs only flag> | Opsiyonel
    Eğer 1 yaparsanız sadece IV’ leri yazacak. Eğer sadece şifre kırmak istiyorsanız bunu seçebilirsiniz. Tüm paketleri toplayarak daha sonradan şifreyi kırabilir ve bu paketleri de bulduğumuz şifre ile açabilir ve analiz edebiliriz.
    Bizim örneğimizde şu şekilde çalıştırıyoruz;

Code:
    C:\Airodump.exe 14 a 13 FM_APIVleri y

Windows altında eğer sadece “airodump.exe” olarak çağırırsanız interaktif modda çalışacaktır.

Linux’ ta ise <nic type> girmeniz gerekli değil aynı zamanda <nic index> yerinede <interface name> yani wlan0 gibi ilgili donanımın arabirim adını girmelisiniz. iwconfig komutu ile wireless adapterlerinizi görebilirsiniz.

Paketleri farklı vakitlerde toplayabilirsiniz, kırma işleminde hepsini birlikte kullanabiliyoruz. Yani paket toplama işlemine ara verebilir ve daha sonradan tekrar başlatabilirsiniz.

Aklınıza civardaki modemlerde dahil olmak üzere seçtiğiniz kanaldaki tüm trafiği toplamış olduğunuz gelebilir, bu da sorun değil çünkü kırma işleminde hangisinin bizim AP’ miz olduğunu belirteceğiz.

Airodump IV dosyalarını çalıştığı klasöre kaydedecektir. Network yoğunluğuna göre toplama hızınız değişebilir. Bu hızı yükseltmek için ağda ekstra trafik yapmanız gerekebilir, bunun için “Aireplay” yada benzeri paket üreten yazılımlar kullanabilirsiniz.

Daha önceden de belirttiğimiz gibi eğer paketleri .cap olarak topladıysanız yani sadece IV’ leri değil tüm şifreli datayı da topladıysanız şifreyi kırdıktan sonra “airdecap” yazılımı ile ilgili kırılmış şifre ve şifrelenmiş paketleri açabilir daha sonradan da Ethereal, IRIS gibi bir sniffer’ da bu paketleri açabilir ve inceleyebilirsiniz.

Bu sayede sizin paket topladığınız sırada gerçekleşen tüm trafiği analiz edebilirsiniz.

3. Sıra Geldi şifreyi kırmaya:

Aircrack programı paket toplama için kullandığımız “airodump” ın geliştiricisinden, çok kısa bir sürede ve az paketle sonuca ulaşabiliyor.

Tek yapmamız gereken topladığımız paketleri ona vermemiz.

Ciddi sorunlardan biri kaç bit şifreleme kırmamız gerektiğini bilmiyor olmamız. Çünkü WEP şifresinin 64bit mi 128bit mi olduğunu elimizdeki şifrelenmiş paketler ile tespti edemiyoruz. Bu yüzden eğer bilgimiz yoksa en iyisi önce 64 ile deneyip daha sonra 128bit olarak kırmayı denemek olacaktır.

Örnek kullanımı şu şekilde olabilir;

Code:
    C:\airrack.exe –a 1 –n 128 *.ivs
    -a Parametresi kırılacak şifrenin WEP şifresi olduğunu belirtiyor,
    -n parametresi ise kaç bitlik bir şifreleme olduğunu.

En sondaki *.ivs parametresi ise o klasördeki tüm “.ivs” uzantılı dosyaların kırılacağını belirtiyor. Önemli olan bir önceki paket toplama işleminde üretilen dosya veya dosyaları vermeniz.

Aynı şekilde eğer sırf IV’ leri değil tüm paketleri yazdıysanız *.cap dosyalarınızı da verebilirsiniz.

Kısa bir süre sonra şifre kırılmış olacaktır.

128bit WEP şifresi kırılma işlemi tamamlandı

Program farklı atak yöntemleri ve dictionary (belli bir sözlüğe dayalı deneme-yanılma) atak gibi opsiyonel bir dizi seçeneğe de sahip.

Uzun bir anlatım oldu ama 128 bitlik bir şifreyi kırmak için bu anlatım çokta meşakatli sayılmaz ;) Buarada yazım Ferruh Mavituna'dan alıntıdır.
  • yanılmıyorsam bu hata şundan kaynaklanıyor...modemin kullandığı -sizin yaptığınız - şifreleme yöntemi ile sizin bağlanmaya çalıştığınız laptopun şifre yöntemi aynı değil...

modemde wpa veya (psk -psk2) gibi bir şifreleme yöntemi secti iseniz ve aes (tkip veya aes seceneği olan bir yede aes i secti iseniz) diğer wiresless kartınız -laptoptaki- bunu desteklemiyor olabilir...

terside mumkun ....kablosuz ağ işaretine tıklayın en altta change ile başlayan bi yer -türkçe nasıl başlıyor bilmiyorum - şu an tamamen ezbere yazıyorumda--
    açılan pencerede 2. sekmeye geçtiğinizde burada kutu icinde daha önce bağlandığınız kablosuz ağlar görünecektir yoksa ekle -add -- deyin varsa üstüne gelip düzenle-edit--
    kablosuz modemde seçtiğiniz şifreleme metodunu burada da uygulayın ...modemde wep se burada wep yapın yada acık-open-- diye bir ibare olabilir ....tamam -tamam ile cıkın ve kablosuz ağları yeniden taratıp modemize bağlanmaya çalışın ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkantar

laptoptan şifreli bağlantı yapmak istediğimizde "ağ yapılandırmanıza bağlı olarak ağ parolanızın 40bit veya 104bit olması gerekir bu 5 veya 13 ASCII karakter yada 10 veya 26 yazıyla 16lı karakter olarak girilebilir" hata mesajını veriyor bağlantıyı gerçekleştirmiyor.

sifresiz kablosuz bağlantıya sorunsuz girebiliyorum,
    ancak şifresi 9 rakama kadar olanlarda şifre hatası veriyor.
    sorun nerden kaynakalanabilir ,
    lütfen yardım
    Toshiba L10-102 şifreli kablosuz bağlantı sorunu
  • bende de aynı sorun vardı...windows update sitesinden bir güncellemeyi yükleyince sorun ortadan kalktı.......
  • Kablosuz ağlarla ilgilenen birçok meraklı kullanıcı, kablosuz ağ şifrelerinin kırılabildiğini duymuştur. Bu konu üzerine internette araştırma yaparsanız kaşınıza aircrack programı çıkar.

Aircrack kablosuz ağ şifrelerini (WEP-WPA) kırabiliyor. Ama kullanımı son derece karmaşık ve desteklediği donanımların sayısı çok az.

Program hakkındaki Türkçe kaynak sayısı ise yok denecek kadar az. Biz de Türkçe kaynak konusundaki boşluğu doldurabilmek için bu siteyi hazırladık.

Sitemizde kendi deneyimlerimize dayanarak, teorik bilgiye mümkün olduğunca kaçmadan Aircrack’ in nasıl kullanılacağını anlattık.

http://www.hamzaapaydin.web.tr
  • quote:

Orjinalden alıntı: foobar

Kablosuz ağlarla ilgilenen birçok meraklı kullanıcı, kablosuz ağ şifrelerinin kırılabildiğini duymuştur. Bu konu üzerine internette araştırma yaparsanız kaşınıza aircrack programı çıkar.

Aircrack kablosuz ağ şifrelerini (WEP-WPA) kırabiliyor. Ama kullanımı son derece karmaşık ve desteklediği donanımların sayısı çok az.

Program hakkındaki Türkçe kaynak sayısı ise yok denecek kadar az. Biz de Türkçe kaynak konusundaki boşluğu doldurabilmek için bu siteyi hazırladık.

Sitemizde kendi deneyimlerimize dayanarak, teorik bilgiye mümkün olduğunca kaçmadan Aircrack� in nasıl kullanılacağını anlattık.

Site güzel olmuş, tebrikler.
  • teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

quote:

Orjinalden alıntı: foobar

Kablosuz ağlarla ilgilenen birçok meraklı kullanıcı, kablosuz ağ şifrelerinin kırılabildiğini duymuştur. Bu konu üzerine internette araştırma yaparsanız kaşınıza aircrack programı çıkar.

Sitemizde kendi deneyimlerimize dayanarak, teorik bilgiye mümkün olduğunca kaçmadan Aircrack� in nasıl kullanılacağını anlattık.

Site güzel olmuş, tebrikler.

• airties modemde sifre girerken onaltilik degerler giriyormus gibi yazmamiz gerekiyordu

orn: sifre "1234567890" olacaksa bunu "12 34 56 78 90" seklinde girilmesi.

belki sendeki modemde de boyle bir ayar vardir..

bu arada sifreleme yontemi olarak WEP yerine WPA-PSK secersen kablosuz agina girilmesini zorlastirmis olursun..

iyi calismalar..
  • Kardeşim sana diyoki.
    Vercegin yada yazacağın şifre sadece 16 lık sisttemden olabilir. Yani verecegin şifre sadece 1234567890ABCDEF karakterlerinden oluşmalı ve sadce 5 veya 10 karakter uzunluğunda olmalı. Modemde ve Pc nde bunu kurala uyarsan o hatayı almazsın.

muhtemelen abcdef karakterleri haricinde karakter yazıyosun veya sifte uzunluğunu 5 yada 10 karakter yapmıyosun ondan kaynaklanıyor.
  • bu önemli bir konu
    ben accesspoint kullanıyorum güvenlik reklamları ile dolu üzeri
    fakat şifreleme sadece modem ayarları için görünüyor
    bu arada a.point in markası usrobotics
  • ben başka birşey soracaktım bende bi tane laptop war ve yakın yerde şifreli kablosuz modem var bunun şifresin nasıl kırabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz adım adım anlatırsanız sewinirim...teşekkürler
  • ya yukarıda kablosuz modem şifre kırma anlatılmış ama ben hiç bişey anlamadım daha basit anlatabilecek olan war mı
  • daha basit anlatayım BU SİTEDE ARADIĞINI BULAMAZSIN googleden başka bir site bul....
  • quote:

Orjinalden alıntı: metbah

ben başka birşey soracaktım bende bi tane laptop war ve yakın yerde şifreli kablosuz modem var bunun şifresin nasıl kırabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz adım adım anlatırsanız sewinirim...teşekkürler

Adam ya kotalıysa
  • beyler başka chipsetli pci kartları kabul etmiormu bu program acaba bende edimax harici antenli pci kart var 4 tane ap buluyom ikisi wpa biri wep biride şifresiz nasıl kırarım acaba
  • YA BU SİSFRE kırma olayı yasal olmadığı içinmi burda pek üzerine durulmuyor konunun
  • acil yardıma ihtiyacım var..airties rt-205 var kablosuz....

kaçak olarak bağlantıma giriliyormu nerden anlarım şüphelendim...

ağ bağlantılarıma tıklayınca.. ağ kurulum sihirbazı
    ağ bağlantısı ekle
    Kablosuz ağ kur sihirbazı
    ve Tüm ağ çıkıyor....
    tüm ağa tıklayınca içinden workgroup diye bişey çıkıyor...evin altında internet cafe var acaba pc ye mi sızdılar yaw.....

önce ağ bağlantılarımı tıklayınca bişey çıkmazdı...psk anahtarımda var... airties kablosuz modem bölümünden wpa yı seçip şifre verdim kaydet dedim.... eee nasıl anlıcam ben şimdi??

acil cevap lütfen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.