Şimdi Ara

Dişlerime tel taktırdım. SSli EDİT: TEDAVİ BİTTİ / İBRETLİK BEFORE AFTER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
5.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heyea -- 13 Ekim 2023; 15:44:17 >

• Hocam fotografı görünce korktum,outlasttan fırlamış gibi olmuşsunuz duruşunuzla.

Hayırlı olsun,bende yaptıracagım yakında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geranimo486 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 22 yaşındayım keşke daha önce başlamış olsaydım tedaviye. Dişlerdeki bozukluk ikili ilişkilerde çok büyük özgüven kaybına yol açıyor.

Fotoğrafı simage moduna alayım o zaman.
  • Kardeşim geçmiş olsun ilk öncelikle . Tedaviye başlaman güzel olmuş . Tel ile dişlerin toparlanır . Ama ikili ilişkilerden dişlerin önceki yapısından dolayı büyük öz güven kaybı bana anormal geldi .
  • benimde 6-7 oldu xd
  • geçmiş olsun hocam. diş teli takanlarda tedavi bitip tel çıkartılınca dişler çok değişik gözüküyor. kötü anlamda demiyorum. ama dikkat ettiğim kadarıyla dişler "yapay" bi görüntü alıyor sebebini anlayabilmiş değilim
  • ben de bikac haftaya taktırcam yas 21. sıkıntı felan var mı agrı sızı vb
  • Piyanist Kedi kullanıcısına yanıt
    Suanlik ufak bi sizi var. Asil mesele ne yicem ben simdi. Pizza soyledim eve yiyebilecek miyim gorucez bakalim.

• Barad-dûr kullanıcısına yanıt
    Disler insanlarda ilk dikkat ceken nokta. Ee carpuk curpuk olunca da ister istemez sikinti yaratiyor. Saglikli disleri olanlar anlamaz beni.

• Hayırlı olsun ve geçmiş olsun :) 25 yaşındayım ben de taktırmayı düşünüyorum. Dişlerimi göstererek güldüğümü hatırlamıyorum :) geç kalmış sayılır mıyım?
  • Hayırlı olsun benim teller de çıkıcak bir kaç ay sonra yaş 23

Geç değil bence hocam taktır gitsin
    @bLacK-b0x
  • hoca bu tellerin içten takılan versiyonları varmış.dışardan gözükmüyor. haberlerde görmüştüm. onlar daha mı tuzlu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Suanlik ufak bi sizi var. Asil mesele ne yicem ben simdi. Pizza soyledim eve yiyebilecek miyim gorucez bakalim.

ee yiyebildin mi bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: oulmes

hoca bu tellerin içten takılan versiyonları varmış.dışardan gözükmüyor. haberlerde görmüştüm. onlar daha mı tuzlu?

3 4 sene önce anası babası doktor olan arkadaş 5k'ya taktırmıştı. Tanıdık yoksa daha fazla tutabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üst taraf %95 benim dişimin aynısı sağdaki köpek dişi tepede ve yanındaki diş geride. 1 ayda düzeliyor o durum hepsi eşit seviyeye geliyor. Süreyi uzatan alt çene ve üst çene dişlerinin hepsinin tam basması ve simetrik olması bunun için lastik takmalısın lastik takmazsan uzuyor. Gördüğüm gibi de üst 2 dişin ile alt 2 dişin üst üste tam simetrik değil lastik takacaksın lastik takmayı ihmal etme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 4 Ekim 2017; 18:59:47 >
  • Piyanist Kedi kullanıcısına yanıt
    Valla yedim yemesine de yedigimden hicbisey anlamadim. Pizzayi kucuk kucuk elimle kopararak yedim malzemelerin yarisi braketlerde kaldi zaten. Bide isirirken bi garip oldum. Hani boyle agri sizi fazla yok ama sanki braketler kirilacakmis gibi hissettim.

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Her turlu seye hazirim ben hocam. Lastik mastik hikaye. Tedavi bitiminde dumduz dislere sahip olabilecek olmam beni motive eder zaten.

Bu arada tek fotograftan nasil anladiniz hemen?

• quote:

Her turlu seye hazirim ben hocam. Lastik mastik hikaye. Tedavi bitiminde dumduz dislere sahip olabilecek olmam beni motive eder zaten.

Bu arada tek fotograftan nasil anladiniz hemen?

üst taraf dediğim gibi aynısı. Alt tarafı tam göremiyorum ama ön 2 diş ile alt 2 dişin ara çizgileri simetrik olması lazım bu süreci uzatıyor 1.5 sene dediyse lastik kullanımına göre değişecektir süre. Teller sadece öne geriye aşağı yukarı ayarlıyor lastik takınca simetri sağlanıyor.
  • Hocam bende 22 yaşındayım ve tel tedavisi yaptırmayı düşünüyorum ama cesaret edemiyorum. Yiyecek kısıtlaması var diye yillarca kaçtım simdi ise durum berbat. Sgk bir miktar ini karsiliyir mu o konuyu cok merak ediyorum. Bende özelde taktırmak istiyorum. Sgk dan bi miktar ödeme alan arkadaşlarim var abcak süreci tam olarak bilmiyorum. Bi de bakımını nasıl yapıyorsunuz. Çerez yemeye ne zman baslayabileceksiniz en yakın. Bide diyetinizi merak ettim uygulayabiliyor musunuz? Tellerin bakimi tedavi süreci süresi vs daha kapsamlı bilgilendirmeye ihtiyacım var. İnşallah tez zmanda inci gibi dişleriniz olur :)

• quote:

Anladim. Benim icin en buyuk sikinti o kopek disi aslinda. Butun goruntuyu bozan o. Vampir gibi disim var. Baya bi yukarda burnumdan cikicakmis az daha. Alt dislerde de bi yamukluk var evet. Hatta soyle foto atayim,

Dişlerime tel taktırdım. SSli EDİT: TEDAVİ BİTTİ / İBRETLİK BEFORE AFTER

evet alt taraf baya problemli diş çekimi istememesi de enterasan bütün dişler üst üste binmiş. Yukarısı 1 ayda düzelir köpek dişi aşağı iner. 2 3 ay sonra alt tarafa telleri takar 4 5 ay sonra lastiğe geçersin ve 1 2 sene takarsın.

Ciddi derecede simetri problemin var lastik kullanımını sakın ihmal etme.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.