Şimdi Ara

XP ;Güncelleme dosyalarını nerede tutar?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *****windows xp nin zaman içinde zırt pırt yaptığı güncellemeleri bi yere kaydedip yeniden windows kurulumlarımızda
    nasıl kullanabiliriz.yada bunu yapabilirmiyiz..?
    *****yada soruyu şöyle değiştireyim.
    şu ana kadar bilgisayara inen ve kurulan güncellemeler windowsun neresinde tutuluyor.bunları nasıl toparlayabilirim yada yapılabilirmi?
    *******güncellemeden kastım yeni indirmek değil.
    inmiş güncellemeleri bi araya toparlayıp bir cd yapıp sonraki kurulumlarda kullanabilmekdi sorunum.
    teşekkürler.
    teşekkürler.

• Sana gereken bir diğer konuda verdiğim WUD 2.25 ve onları indirdikten sonra orjinal Xp Cd'sine eklemek için ise şu program "nLite"
    indirmek için :http://www.nliteos.com/
    Programı nasıl kullanacağın konusunda Google'da arama yapardan bir çok sayfaya ulaşabilirsin. Misal...
    Burası :http://www.turkceyazilim.net/dle/index.php?newsid=26
  • ş,mdi bi konuda uzlaşamıyoruz.
    ben windowsu 4 ay önce kurdum.ve bu kurulumda hala güncelleme yapıyor.
    ama ben yeniden kuracağım fakat kurdukdan sonra bana aylarca güncelleme dosyaları indirtip
    adsl kotasından harcamak ve zaman kaybetmek,habire restart yapmak istemiyorum.
    Yani sözün kısası been 4 atydan beri windowsun indirdiği güncellemeleri toparlamak isityorum.
    verdiğiniz program kurlduktan sonraki dönemde kayıtları tutuyor yanılmıyorsam.
  • Sen anlamıyorsun galiba :) o zaman tabi anlaşamayız... Bir kere en başta WUD'u kuracak gelmiş geçmiş bugüne kadar olan güncellemeleri indirmeyi ona bırakacaksın. WUD indirdi bitirdi ise işini sonrası sana kalmış İstersen bunları indirdiği klasörü var ise harddiskin D: partisyonuna kopyalarsın,istersen 1 cd ye sadece bunları çekersin ve sıfır XP kurunca netten değil o CD den program kurar gibi bu güncellemeleri tek tek eli ile kendin kurarsın. Yok bana bunları XP cd'im ile birleştirsin diyorsan nLite programı WUD'un çektiği güncellemeleri XP cd'sine entegre etmeye,ondan kurulabilir son güncellemeleri yapılmış bir XP yapmaya yarar. Eğer hala anlamadın ise anlatamadığın bir şeyler var demektir. Anlamadığımı düşünüyorsan sen de ne istediğini doğru düzgün anlatmayı dene. Pek tabi ki 10 ay önce de kursan dün de kursan XP Mikropsoft yeni güncellemeler çıkarınca onları otomatikman çekip son çıkan güncellemeleri yapacaktır. Gelecekte çıkacak olan güncellemeleri çekebilme şansımız yok ! Kurduktan sonraki dönemdeki kayıtları değil. Her ne ise sana çok bile konuşmuşuz anladım ki. Daha sen yanılmıyorsam diyorson o-hooo !!!1 mb. bile olmayan bir program WUD'u çekip kullanmamışsın hala vıdı vıdı ediyorsun. Zamanıma acıdım...
  • Ben soruyu anladım, arkadaş diyo ki İwndows bu kurduğu güncellemeleri bi klasörde saklıyo mu. Araştırmadım ama bence saklamıyo. Saklaması fazladan disk alanı demek ve bu da sp1 ve sp2 yi de sayarsak baya ciddi bi alan sayılır. Yani cevabım Windows bu dosyaları saklamıyo, kurup siliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: UML

Ben soruyu anladım, arkadaş diyo ki İwndows bu kurduğu güncellemeleri bi klasörde saklıyo mu. Araştırmadım ama bence saklamıyo. Saklaması fazladan disk alanı demek ve bu da sp1 ve sp2 yi de sayarsak baya ciddi bi alan sayılır. Yani cevabım Windows bu dosyaları saklamıyo, kurup siliyo

Teşekkürler dostum şu soruyu birtürlü anlatamamıştım.

evet arkadaşlar soru bu windos geçmiş zamanda yaptığı güncellemeleri bi yerde tutuyormu tutuyorsa nerede ve onları bidaha kullanabilirmiyiz.

tamam jiddi arkadaşın dediğide bir çözüm ama geçmiş güncellemeleri kapsamıyor galiba.
  • Geçmişi de kapsıyor... SP1 hariç çıkan tümünü indiriyor program. Senin mevcyt XP'ne bakmıyor zaten program. Hani bu pc de şunlar yapılmış o zaman ben onları indirmiyim demiyor program. sp2 dahil olmak üzere sonra çıkan tümünü indiriyor.
  • Araştırmalarım sonucu ingilizce bir forumdan cevab buldum, sizlerle paylaşayım:
    Windows XP güncelleme dosyalarını saklıyo, görmek için klasör seçeneklerinizden "gizli dosyaları göster"i seçin ve C:\WINDOWS\$hf_mig$ klasörüne girin, hepsi burda
  • işte bu çok teşekkürler arkadaşım.
    aradığım buydu
  • quote:

Orjinalden alıntı: UML

Araştırmalarım sonucu ingilizce bir forumdan cevab buldum, sizlerle paylaşayım:
    Windows XP güncelleme dosyalarını saklıyo, görmek için klasör seçeneklerinizden "gizli dosyaları göster"i seçin ve C:\WINDOWS\$hf_mig$ klasörüne girin, hepsi burda

Çok teşekkür kardeş. Peki bu klasörü yeni kurduğumuz windows içine attığımızda güncellemeler doğrudan devreye girecek mi yoksa bunu manuel olarak kendimiz mi yapacağız?
  • Ben şunu yapıyom
    Güncelleme uyarısı verdiğinde
    Microsoftun tr yama adresinden yama kodlarını aratıp
    Manuel indiriyom PC ye kaydediyorum
    Sonra da setup tıklayarak yukluyorum
    Böyle her çıkan güncellemeyi bir kere PC ye kaydet sonra da al istediğin zaman kullan
  • Yanlış cevap Windows yaptığı güncellemeleri C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründe saklar bu download klasörünü kopyalayıp bir kenara saklayın daha sonra Windowsu yeniden kurduğunuz zaman Download klasörünü açıp içindeki her bir dosyanın içinde update yazan klasörün içindeki Update.exe tıklayıp tekrar kurun bu kadar kolay gelsin gerçi bu iş biraz sıkıcı oluyor ama o kadarda olsun yani
  • peki vista da bunu nasıl yapabiliyoruz xp de doğru exe yapılabiliyo fakat vistada bulamadım exe leri dosyalar var exe ler yok
  • Vistayı henüz bilimiyom
  • aynı adres vistada da var fakat yüklenen dosyaları exe şeklinde vermemiş bi araştıralım beraberce yinede tşk
  • sanki diğeri daha doğru gibi geldi
    quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

Yanlış cevap Windows yaptığı güncellemeleri C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründe saklar bu download klasörünü kopyalayıp bir kenara saklayın daha sonra Windowsu yeniden kurduğunuz zaman Download klasörünü açıp içindeki her bir dosyanın içinde update yazan klasörün içindeki Update.exe tıklayıp tekrar kurun bu kadar kolay gelsin gerçi bu iş biraz sıkıcı oluyor ama o kadarda olsun yani
  • hangisi doğru arkadaşlar birde bu güncelemeleri alıp başka bir bilgisayara kurmak mümkün mü
  • quote:

Vistayı henüz bilimiyom

Vistadada bildiğim kadarıyla aynı yere kaydediliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vurucu

sanki diğeri daha doğru gibi geldi
    quote:

Yanlış cevap Windows yaptığı güncellemeleri C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download klasöründe saklar bu download klasörünü kopyalayıp bir kenara saklayın daha sonra Windowsu yeniden kurduğunuz zaman Download klasörünü açıp içindeki her bir dosyanın içinde update yazan klasörün içindeki Update.exe tıklayıp tekrar kurun bu kadar kolay gelsin gerçi bu iş biraz sıkıcı oluyor ama o kadarda olsun yani

Diğerleri yanlış ben her zaman kullanıyorum bu yöntemi ve başka bir PC dede kullanabilirsin XP Home veya Professional olmak kaydıyla sorun olmaz zaten kullanmasam zaten burda sizlere söylemem Kolay gelsin
  • +1
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: vurucu

sanki diğeri daha doğru gibi geldi
    quote:

Diğerleri yanlış ben her zaman kullanıyorum bu yöntemi ve başka bir PC dede kullanabilirsin XP Home veya Professional olmak kaydıyla sorun olmaz zaten kullanmasam zaten burda sizlere söylemem Kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.