Şimdi Ara

Üniversite okumak pişmanlıktır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu adamı dinlemeyin. benimde tek tavsiyem bu.
  • Beyler;
    Son zamanlarda gördüklerimden sonra bu forumdakileri çok ciddiye almamanızı öneririm.Vakit geçirmek için okuyup geçin, temcik pilavı gibiler çünkü.
  • Çok ciddi söylüyorum üniversite okumak pişmanlıktır
    (dereceye girmiş üniler hariç)
    Size benden bi abi tavsiyesi vereyim beyler.ben bunu çok düşündüm.şimdi beyler siz 4 yıllık üniversite istiyorsunuz.tamam güzel ama hiç masrafları düşündünüz mü? Her sene nerden baksan 50 bin tl boşa gidiyor.50x4 desek yapar sana 200 bin tl.bir sene de okulu uzatsak 250 bin tl temiz para yapar.ben üniye gideceğime 250 bin liralık alırım. O evin taksitleri için kuryelik yaparım o parayı da babama öderim.siz daha 24 yaşında üniden mezun olup daha iş bile bulamazken benim evim olacak.ben evin borcunu ödeyebildiğim kadar öderim.zaten geri kalanı babamın bana evlilik hediyem olur. Ben boş durmam bir sene daha çalışırım. Aynı zamanda alım satım işleri ile uğraşırım. Motosiklet alıp satıyorum. Nereden baksan bi 50 bin tl daha birikir.bu esnada işimde bile yükselirim.belki mağaza müdürü olurum. Ama sizler hala iş arayacaksınız ben ise işimde ustalaşmış olacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Puantum

Alın size üniversite hayatı . Yurtta bildiğin batakhane var playstation falan . Kızda cabası . Şehirden ayrı mis gibi..

iyi bir şey atmış birde boş beleş insan tipi
  • Ailenize ve kendinizi strese sokup yıpratmanız da bedava
  • Anladım hocam
  • Sen de uzatma okulu o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LIKE A BOSS

Anladım hocam

Umarım daha geniş kitleler beni anlayabiliyordur.kendinizi ve gençliğinize heba etmeyin arkadaşlar. Kıytırık üni hiç okumayın bile.hayata atılın çok şey kazanırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur561

Sen de uzatma okulu o zaman.

İş işten geçti artık
  • 20kdan yüksek okul okuyacağına işe gir daha faydalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Funky Boy with Hurricane

bu adamı dinlemeyin. benimde tek tavsiyem bu.

Anamın,babamın harcanıcak çok parası varsa buyur.yardımcı oluruz
  • 50 bini çok abartmışsın. Üni masrafları o kadar olan az kişi var. Ayrıca olay sadece para kazanmak değil ki, herkes senin gibi düşünse şuan elimde bu telefon olmazdı. Ve yine aynı şekilde, herkes ticaret yapmaya kalksa piyasa çok karışır, sen de bu yapacağını söylediğin şeyi yapamazdın. Kaldı ki ticaret işi oldukça sakat, hiçbir şey yapamama, elindekini kaybetme olasılığı da var. Son olarak da yılda 50bin verebilecek bir ailenin evladı kuryelik yapmak istemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

50 bini çok abartmışsın. Üni masrafları o kadar olan az kişi var. Ayrıca olay sadece para kazanmak değil ki, herkes senin gibi düşünse şuan elimde bu telefon olmazdı. Ve yine aynı şekilde, herkes ticaret yapmaya kalksa piyasa çok karışır, sen de bu yapacağını söylediğin şeyi yapamazdın. Kaldı ki ticaret işi oldukça sakat, hiçbir şey yapamama, elindekini kaybetme olasılığı da var. Son olarak da yılda 50bin verebilecek bir ailenin evladı kuryelik yapmak istemez.

İşletme mı okuyorsun?
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Evet haklısın. Ben sadece üstün körü düşündüm ve bir fikir vermesi açısından ticareti ve kuryeliği örnek verdim. Bunlar başka bir işte olabilir. 50 bini biraz abartmış olabilirim ama genede bir 20 bin tl gidiyor ( sosyal olucam yiycem içicem dersen daha çok) 20x5 desek 100 bin tl ile de çok güzel işlere girilir veya iş açılabilr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeAndre

quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

50 bini çok abartmışsın. Üni masrafları o kadar olan az kişi var. Ayrıca olay sadece para kazanmak değil ki, herkes senin gibi düşünse şuan elimde bu telefon olmazdı. Ve yine aynı şekilde, herkes ticaret yapmaya kalksa piyasa çok karışır, sen de bu yapacağını söylediğin şeyi yapamazdın. Kaldı ki ticaret işi oldukça sakat, hiçbir şey yapamama, elindekini kaybetme olasılığı da var. Son olarak da yılda 50bin verebilecek bir ailenin evladı kuryelik yapmak istemez.

İşletme mı okuyorsun?

Bilgisayar mühendisliği okuyorum, neden işletme olduğunu düşündün?
  • İş garantisi bölümler okursan hiç bir sey boşa değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ligtv39

İş garantisi bölümler okursan hiç bir sey boşa değil.

Bu devirde yarına sağ cıkacağımız bile belli değil. O konulara hiç girmeyelim
  • Her sene 50 bin lira mı sesi ben mi yanlış gördüm ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakiyyyy

Beyler;
    Son zamanlarda gördüklerimden sonra bu forumdakileri çok ciddiye almamanızı öneririm.Vakit geçirmek için okuyup geçin, temcik pilavı gibiler çünkü.

Birinin daha hayalleri suya düşmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessqwe

Her sene 50 bin lira mı sesi ben mi yanlış gördüm ?

Benim kuzenimin yıllık okul ücreti 60 bin tl.

Sadece okul diyorum. Diğer masrafları katmıyorum

( 4 senelik eczacılık)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.