Şimdi Ara

Kış geliyor ohh be

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
8.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ev kaloriferli filan olsa güzel olucak ama sobalı evde çok zor oluyor yav. Soğukta zaten sürekli uykum geliyor okuldan geliyorum soba yanmıyor kova değiştir tutuştur derken zor geliyor yatıp uyuyorum. Sonra oda soğuk olduğundan sıcak yataktan kalkıp değiştirmek zor geliyor, değiştirmek zor geldiği içinde oda soğuk oluyor oda soğuk olduğu içinde yine uykum geliyor döngüye girip sınırsız uyuma bugı yakalıyorum.
  • Erken kararan hava, sürekli olan kapalı hava, yağmur, kar, mont, bot vs. vs. Bunlar mükemmel şeyler açıkcası.

• winter is coming

-nallart bunu beğendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0BA2445 -- 5 Eylül 2017; 21:26:43 >
  • Bizim insanımızın şu iğrenç sıcak sevgisinden tiksiniyorum. Yere bir damla su damlıyor, bütün minübüsler sıcağı sona dayıyor cam kapı pencere kapatıyor, dışarısı 50 derece klima açan yok, cam açan yok. Aynııı babam. Hafif bir yaz rüzgarı esiyor, adam direk metrelik yorganı çekiyor üstüne.

Tam 82 gün sonra rahat rahat uyuyabildim. Rezalet bir sıcak hava, nem, ter, bunaltı, toplu taşımada koku, yiyeceklerin erken bozulması ve beni belki de en çok etkileyen "uyku" ...

Bir kalkıyorum alnım boynum ter içinde, bir kalkıyorum nefes alınmıyor, nem %90... Şu son günlerde bir uyuyorum, 2 gecelik uykum bütün yazın aldığım uykuya bedel.

Kim nasıl sever şu mevsimi anlamak mümkün değil. Ter kokan metrobüsler, ıslak ıslak sırtlar koltuk altları, saat 11 ile 16 arasında kıyamet olmuş gibi güneşin kurşunları yüzünden evden çıkamama. Geçirilen beyin kanamaları, bayılanı ayılanı, metrekareye 500 insanın düştüğü tıklım tıklım plajlar, güneş yanıkları.

Oyy oyy oyy, böceklerden-sineklerden bahsetmiş miydim ? Bir mevsimin hiç mi iyi bir yanı olmaz ?

Kış gibisi var mı ya ? Soban, kaloriferin, tatlı-sıcak evin, dışarıda rüzgarın uğultusu, yere düşen o tatlı kar taneleri, büyüleniyorum resmen, oturup saatlerce bıkmadan izleyebilirim... O beyazları giyinen sokaklar, evlerin çatıları, ter yok, böcek yok, koku yok, nem yok, 2 kat yorganın altında eşi benzeri olmayan uykular, hele birde sevgili varsa gönlünün ortasında, ohhh ohhh değme keyfine.

Sıcak bir filtre kahve, camın önünde köpeğinle beraber seyir ettiğin yağmurlar, karlar. Kırılan mikroplar, bakteriler.

Kışın ten böyle pürüzsüz olur, nem ve ter olmayınca, gözenekler kapalı olunca bir insana dokunmak hazların en büyüğü olur. Yazın ise kaçarsınız, yapış yapıştır, duş al 1 saat sonra yine aynı senaryo, nem ve sıcak mahveder. Saçlarınız patates olur.

Kış öyle mi, ahh ahh ahh. Tanrının bize en büyük armağanlarından bir tanesi, kıymeti bilinmeli.

Edit: Şu kasvetli havada iç kararı-cılar; alakası dahi yok. İmkan olsa da arkadaşlarımdan dinleseniz, böyle kapalı havalarda ne kadar mutlu olduğumu, insanları etkinliklere davet ettiğimi, keyif üstüne keyif çattığımı işitseniz Tam aksine güneşli havada ise yaşama isteğim kayboluyor, güneşin altında 5 dakikadan fazla kalayım, gözüme ve başıma inanılmaz ağrılar giriyor.

Kışın beni üzen iki tarafı var, biri sokak hayvanları, diğeri evsiz yurtsuz insanlar. Gerçekten üzülüyorum onlara, ama maalesef yapacak bir şey yok, yeri geldiğinde her mevsim her bölgede yaşanan acı ve trajediler var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 8 Eylül 2017; 5:41:19 >

• BEYAZ GUZELLİK. GODZİLLA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julimezar

Ev kaloriferli filan olsa güzel olucak ama sobalı evde çok zor oluyor yav. Soğukta zaten sürekli uykum geliyor okuldan geliyorum soba yanmıyor kova değiştir tutuştur derken zor geliyor yatıp uyuyorum. Sonra oda soğuk olduğundan sıcak yataktan kalkıp değiştirmek zor geliyor, değiştirmek zor geldiği içinde oda soğuk oluyor oda soğuk olduğu içinde yine uykum geliyor döngüye girip sınırsız uyuma bugı yakalıyorum.

At üstüne kestaneyi ohh
  • kışın en güzel yanı da sokaklarda gece 1lere kadar dolaşıp konuşan gülüşen gürültü yapan veledler yok.
    kendi dinlediği foktan müziği tüm mahalleye dinlettirmeye çalışan veledler yok.
    gürültü yok yaw. huzur var huzurr.
  • Bu kis fena sistemler bekliyoruz

Kara gömülmeye hazır ol Türkiye!
  • Allah dışarda kalanların şimdiden yardımcısı olsun.
  • Kışı sevmemek için tek bir sebep yeter: DOĞALGAZ FATURASI
  • yazı kim sever zaten şaşırıyorum millet yaz yaz deyip duruyor o cehenneme
  • Kış sevilir mi arkadaş, ılıman iklim olsa hep keşke ekvator misali miss.
  • Kışı nasıl seviyorsunuz anlamıyorum. Yağmuru az buçuk seviyorum ama karı ve kar yağdıktan sonrasından nefret ediyorum. Her zaman kapalı hava insanı bunaltıyor..
  • Tardisin Anahtarı kullanıcısına yanıt
    peki bulutsuz gökyüzünün mavi bile olmadığı insanı sıkıp bunaltan sıcak havalar ?

yaz deyince hava parçalı bulutlu olur gökyüzü mas mavi ve hafif bir meltem eser

ama biz yazın resmen kavruluyoruz nem desen donuna kadar terletiyor

yazın neresi güzel ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 7 Eylül 2017; 10:9:50 >
  • Devlet yardımı almayan onurlu vatandaşlar için yakacak masrafı başlıyor malum herkes dilenci değil
  • Sabahın köründe işe gidin de görüyüm ben sizi. Akşama kadar evde ben de yaşarım kışı. Şu an hava 11 derece ve mecbur üstüme kalın bir şeyler alacağım :(
  • İnşallah askerliğini Ağrı'da yaparsın.-35 görünce de oh be dersin.İnşallah.....
  • Kışı anca asosyaller ve öğrenciler sever.

Öğrencilerin birinci nedeni okulların tatil olabilmesi ikinci nedeni de doğalgaz parası falan vermemeleri. Keşke ben de velet olsaydım da akşama kadar sıcacık evimde oturup penreden yağan karı seyretseydim.
  • Kışı seven asosyal,işsiz,evden çıkmayan ve yüzde 90 şişkodur.
    Hele gelsinde sabah 6da -10 -20de işe gitsin gün boyu çamurun soğuğun içinde müşteri dolaşsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 8 Eylül 2017; 15:10:26 >
  • Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Bir o var birde haftasonu kahvaltılarında üstünde ekmek kızartmak onlarda dezavantajlarının yanında gidiyor. Akşam geri teper filan diye sobaya birşey atmayıp sabah sıcacık yataktan çıkarak o sobayı yakmak ve içerisinin ısınmasını beklemek zor oluyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.