Şimdi Ara

dikiş izini yok etmenin çaresi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
100.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 3 cm lik bir dikiş izi var. bunu yok edecek bir çare var mı?

• Nerde dikiş izi var söylersen anlar herkes, zira müneccim değiliz
  • sol arka omuzumun alt taraflarında
  • Dikiş izini görmek gerekir türlü farklılıklar içeren durumlar söz konusudur. Bazen estetik olmayan dikişler bazense bu konuda bir eksiklik yaşanmamasına rağmen aşırı iyileşme dokusu çirkin bir görünüme sebebiyet verir.

Her iki ihtimalde de gerçekten rahatsız edici bir görüntü söz konusuysa çalacağınız kapı plastik cerrahi olacaktır. Doğal bir yöntem gibi bir arayış içerisindeyseniz pek umutlanmayın bir plastik cerrahın kapısını çalın.
  • foto çekip yollarsan iyi olur..
  • arkadaşlar plastik cerrahi ameliyatlarının masrafları ne kadardır ortalama?
  • bende plastik cerrahına gittim özel (!)( ne özelliği varsa) bir iplikle operasyon geçirdim.. üzerinden yaklaşık 5 ay geçti ama hala orada iz var.. bu izin geçme süresi bu kadar uzun mudur yoksa plastik cerrahın da geçiremeyeceği bir yara mıdır? ( yara kaşımla göz kapağım arasında 2-3 cm lik bir yara arkadaşımla futbol oynarken çarpışmam sonucu oluştu..)
  • empyrium ben 2-3 cm lik bir yara için 540 m ödedim
  • Bu konuda seçici olmak gerekir plastik cerrahide kendini kanıtlamış bir isim için bu tür dikiş izlerini gidermek son derece kolay bir iş olur fakat ödeyeceğiniz ücret genelde cerrahın ünüyle doğru orantılı olarak artar bunuda hatırlatma gereği duyuyorum..

Ne özelliği var dediğiniz iplikse standart dikişlerin yapıldığı ipliklerden çok daha incedir ve bunlarla yapılan dikiş daha meşakatlidir. İnce olması estetik açıdan sorunların önüne geçmede yardımcıdır. Lafınız hekimeyse bunu o kişiye değilde sıkı bir araştırma yapmayışınıza tepki olarak kendinize yapsanız daha doğru olur :)

5 ay neredeyse ortalama bir süredir yaranın derinliği ve uygulanan müdahaledeki zaman aşımı başta olmak üzere net bir yorum yapabilmek için pek çok detay gerekli. Bu soruyu plastik cerrahınıza sormanız daha uygun olur. Size yaptığı müdahele öncesi bu sorular daha zihninizde belirmeden önce size cevapları peşinen sunmalıydı buda ayrı bir konu...

Ayrıca plastik cerrahın yaptığı müdahale sonrası %100 olasılıkla iz görünmeyeceği inancı yanlıştır. Birçok olasılık çok başarılı cerrahlar tarafından çok başarılı müdahaleler yapılsa dahi estetik görünümün bozulmasına sebebiyet verebilmektedir.

• Dikiş izi imkansiz herhalde gecmez ama en hafife indirilir
    Bende de hafif bir iz var kızarıklıkda var 2 ay oldu daha gececek
    kızarıklık sanirim giderilir ama iz kalir küçükde olsa
    çukurluklar gecmez biliyordum cukurluklar geciyormus yüzde veya herhangi bi yerde
  • yarın eczaneden bir contractubex krem al
  • dikiş izini ben de geçmez diye biliyorum estetik ameliyat v.s olmadıkça...Çok belli değilse problem etmeyin derim.
    Yüzde v.s değilse zaten gerek yok diye düşünüyorum ama rahatsız olmamak için yine de bi uzmana danışmanız iyidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atama

yarın eczaneden bir contractubex krem al

ne işe yariyor
  • arkadasımda amelıyat olmustu doktora dıkıs ızını nasıl gecırebılırım dedıgınde doktor aynen su zımparasıyla dıkış ızının orayı hafıf yara yap bı sure sonra kabuk baglayıp dusecektır ve dıkıs ızıde dusecektır dedı. doktor ole dedı walla hee g.tün yemesse estetık ol dedı aynen dedıgını aktardım
  • erektil disfonksiyonda kullanılır... şaka şaka...

dikiş izleri için sezeryan dikişlerine kullanılan en önemli kremlerdendir arkadaşım
  • arkadaşlar oğlum 2 yaşında
    düşmesi sonucu alnında açık meydana geldi. kırsal bölgede yaşıyoruz. acile götürdüğüm de doktor pratisyen olduğu için berbat bir dikiş atmış. kaşının 1 santim yukarısında. bu izin geçmesi için neler yaptırabilirim
  • üzerine dövme yaptırırsan kapanır eger estetik beni aşar diyorsan.
  • O da bişey mi? Bende 20 cm dikiş izi var Vücudumdaki kıllar sayesinde pek belli olmuyor
  • Benim belimde bir et beni var, çok büyük değil.. Yeşil mercimek gibi.. Ama bazen belimi falan kaşırken tırnak bir batıyor.. aaaaaaaayyyyyyyy nasıl acıyor yaav.
  • BENCE KALSIN KARİZMA OLUR. HE İLLA YOK ETMEK İSTİYORSAN ESTETİK YAPMALARI GEREKİR. BENİMDE DİRSEĞİMDE VAR 6 CM LİK BİR DİKİŞ ÖYLE DURUYOR 16 SENEDEN BERİ GİTTİKCE DAHA FAZLA BELİRGİN OLUYOR. AMA ŞİKAYETCİ DEĞİLİM.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.