DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ]
2.768
Cevap
44
Favori
261.875
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3847 Mesaj
   02 Kasım 2004 22:09:26
   Çok sevgili forum arkadaşlarımız. Forum olarak bir adım daha attık ve eğitimin en önemli unsurlarından biri olan KİTAP.lara da artık forumumuzda yer verdik. İlgili arkadaşlar sağolsunlar hemen ilk postaları gönderdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum özellikle ilk postu gönderen arkadaşa.

   Bundan sonra bu konuyu yetim bırakmayacağımıza eminim ben. Aslında sinema ve müzik çok popüler ancak kitapların daha popüler olması milletimizin kültür seviyesinin göstergesi olarak bence daha önemli.

   Bu vesileyle ben ilk kitap tavsiyemi yapmak istiyorum. Sizlerden gelecek tavsiyeler üzerine de inşallah kendi kütüphanemi geliştirmek isityorum.

   Adı : GELİBOLU (yenilmezlerin yenildiği yer ...)
   Yazar : İsmail BİLGİN
   Tür : Roman
   Yayınevi : Babıali Kültür Yayıncılığı
   Tarihi romanları seven arkadaşların çok hoşuna gidecek, Gelibolu yaramadasında verilen olağanüstü akıl almaz milli mücadeleyi anlatıyor. Okuyan arkadaşların zaman zaman tüyleri diken diken olacaktır buna eminim, hatta gözyaşlarınıza zor hakim olacağınız bölümlerde mevcut.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 8 Ocak 2012; 17:35:14 >||:||
   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Binbaşı
   1492 Mesaj
   03 Kasım 2004 09:13:57


   ben daha onu okumaya fırsat bulamadım
   bu aralar daha once okudugum BAY PİPO kitabını tekrar okuyorum

   BANA GORE OKUNMASI GEREKEN KİTAPLARDAN BİRİ


   _____________________________

  • Onbaşı
   39 Mesaj
   03 Kasım 2004 11:09:44
   MADALYALI MAHKUM-SAYG0 ÖZTÜRK ÜMIT YAYINCILIK COK HOSUMA GITTI.
   SON ZAMANLARDA MODA OLAN DERIN DEVLET KONUSUNU ISLIYOR AMA GUZEL.
   TAVSIYE EDILIR


   _____________________________

  • Çavuş
   91 Mesaj
   03 Kasım 2004 11:23:09
   Adını artık çok duymamıza rağmen ben yine de Dan Brow nun kitaplarının tamamını orjinal veya cevirili halini okumanızı tavsiye ederim. (yenilerden)

   Uğur Mumcu kitaplarını daha okumadıysanız güzel ve de gerçekleri yansıtan bir seriden uzak kalmışsınız demektir. (eskilerden)

   Şimdilik bu kadar ama buraya sürekli olarak uğrayacağım. Okuduğum ve de tavsiye edeceğim o kadar çok kitap var ki. Hem son zamanların hemde geçmiş yılların güzel kitaplarını tavsiyeye devam.

   Bu arada tebrikler, kitapseverleri bir arada buluşturduğunuz için.
   saygılar


   _____________________________

   WéR Zu LéBzéiT GuT AuF ERdéN
   WiRd NacH déM ToD éin Engél WéRdéN
   DéN BLicK géN HiMMéL fRaGsT Du DaNn
   WaRum MaN Sié NicHT séHéN KaNn
   ERsT WénN Dié WoLkén ScHLaFéNgéhéN
   KanN MaN uNs aM HiMméL séHéN
   WiR HaBéN AnGsT uNd SinD aLLéiN GoTT WéiSS icH wiLL KéiN EnGél SéiN
  • Yarbay
   3847 Mesaj
   03 Kasım 2004 13:52:30
   Kitap tavsiyeleri için teşekkürler. Hepsini listeme ekledim okuyacağım. "Bay Pipo" elime cuma günü ulaşacak ve hemen ona başlayacağım inşallah.

   Şu an okuduğum Oktay Sinanoğlu.nun "Bye Bye Türkçe" isimli kitabı. Türkçenin nasıl yozlaştırıldığına çok gerçekçi ve anlamlı yaklaşıyor. Malesef kimliğimizi kaybetmenin bir unsuruda güzel Türçemizin yozlaşması. Bu da tavsiye edilir.

   Diğer arkadaşlarında katılmasıyla güzel bir ortamımız olacaktır. İlgili arkadaşlara çok çok teşekkürler şimdiden.


   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Binbaşı
   1133 Mesaj
   03 Kasım 2004 16:00:50
   Belki bazı arkadaşlar biraz alınıcak ama, kitap dediğin şey insana birşeyler kazandırmazsa ne anlamı kalıyor ki? Okuduğun zaman ufkunu açan, bakış açını genişleten bir kitap olmadıktan sonra, televizyondaki pembe dizileri izlemekten bir farkı olmaz. Yukarıda bahsedilen kitapları okumadım gerçi ama, isimlerine baktığımda, bana birşey vermeyeceğini düşünüyorum. Yanılıyorsam, şu kitapta şu var deyip, düzeltin lütfen, okumadığım için bilmiyorum.

   Şimdi diyeceksiniz ki, okumadan nasıl yorumda bulunuyorsun? Ben zaten tavsiye edilen kitaplara birebir itiraz etmek için yazmadım bu satırları. İtirazım işin mantalitesine. Artık bir kitapçıya girince, binlerce kitapla karşılaşabiyorsunuz. Gidip pembe dizi tadında bir kitap alıp da okumanın kişiye ne kadar faydası olur? Hem eğlendirirken, hem sürükleyip, hem de insanın ufkunu açan kitaplar okumalıyız ki, harcadığımız zamana değsin.

   Madem o kadar çok biliyorsun, bir kitap öner de görelim diyeceksiniz tabii ki. Önericem merak etmeyin. Tabii ki kitap okurken herkesin almak istediği ve ihtiyacı olan bilgiler farklı olabilir. Bu yüzden önerilen kitabın herkes tarafından beğenilmesi zordur. Ben daha genele hitap eder düşüncesiyle, benim de çok beğenerek okuduğum bir kitap önereceğim.

   Önce kitap hakkında çok az yorum yapayım ki, fikriniz olsun. Bu kitap new age türü bir kitap. Bir masal tadında yazılmış ve bölüm bölüm olduğu için, okuması daha kolay oluyor. Ancak öneriyor olmamdaki en büyük etken, insanın ufkunu genişletecek, bakış açısını geliştiricek türde fikirler aşılaması. Ama bunu yaparken de, insanı sürekli meraklandırıyor ve okuyanı sürüklüyor. Bu nedenle ben çok zevkle okumuştum.

   Kitap ismi: Yuvaya Yolculuk
   Yazar: Lee CARROLL
   Tür: Yeni Çağ
   Yayınevi: Akaşa


   Not: Kitap önerirken, o kitabın türü, tarzı, içeriği ve bize ne kazandıracağı konusunda yorumda bulunursak, alıp okumak isteyebilecek arkadaşları fikir sahibi yapmış oluruz.


   _____________________________

   ¿
   ¿
   ¿
   !
  • Onbaşı
   32 Mesaj
   03 Kasım 2004 16:21:56
   ALEXANDRA DUMAS...// MONTE KRISTO KONTU..

   Tam bir klasik roman olmasına rağmen,inanılmaz bir roman..Okudukça bırakamayacaksınız..


   _____________________________

   Dünü UNUT,Bugünü YAŞA,Yarını DÜŞÜNME..
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Kasım 2004 21:24:18
   Dan Brown Dijital Kale ve Da vinci şifresini mutlaka okuyun.
   Jean Crishtopher Grange dan Kızıl Nehirler de harika bir polisiye
   _____________________________

  • Yarbay
   3847 Mesaj
   03 Kasım 2004 23:18:49
   . Yüzbaşım,

   Görüşlerine saygılıyım. Önerdiğin kitabıda mutlaka okuyacağım. Tabiki farklı görüşlerin olması bu konunun daha zevkli olmasını sağlayacaktır. Örneğin sen kitapların kesinlikle seçilerek okunması gerektiğine değiniyor ve hangilerinin olacağına da vurgu yapıyorsun (ufku genişletecek). Eleştirilerin için teşekkürler.

   Ben mesela bu konuda sana kısmen katılıyorum. Şuna dayanarak bunu söylüyorum Türkiyemizde zaten kitap okuma alışkanlığı çok çok alt seviyelerde ve hatta gazete bile çok az okunuyor. Yani çok duyarsız bir memleketiz dostum bence. Bu sebepten aşırı boş yazılmış kitapları (gerçekten insana hiçbir şey katmayacak çok kitap var piyasada) bir kenara bırakırsak benim görüşüme göre ele geçen kitapların çoğu okunmalı. Zaten herkesin belli başlı hoşuna giden kalıplar vardır. Bu çerçeve dışına da kolaylıkla çıkmazlar.

   Kitap okuma alışkanlığı kazandırabilirsek bu millete çok güzel olur. Sonra seçim yapmak senin dediğin gibi işin en önemli kısmı olur.
   Saygılarımla ...


   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Kasım 2004 02:08:21
   Ufu genişletilecek kitaplar elbette okumak daha iyidir fakat kitabı sadece bilgi alım amacı olarak görürsek ve böyle tanıtırsak çoğu insanın kitaptan uzak durmasını sağlamış oluruz maalesef. Bana göre kitap başka dünyalara açılan penceredir. O pencere ile kimi zaman kahramanın, kimi zaman bizzat, yazarın kimi zamanda kendi içimizde ki benliğimizin gözünden bakarız.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   436 Mesaj
   04 Kasım 2004 02:57:01
   chuck plahniuk un kitapları... selamlar..


  • Mareşal
   3806 Mesaj
   04 Kasım 2004 11:10:12
   Tarihi sviyorsanız Sir Liddel Hart 'ın 2. dünya savaı tarihi kitabını okuyabilirsiniz. 2 cilttir kendisi. fotoğraflar ve ayrıntılar ile dünyanın gordugu buyuk savaşlardan birine tanık olabilirsiniz. vede meşhur bir kitap tavsiyesi daha soner yalçın - efendi okuyun mutlaka


   _____________________________

   *NORTHERN STAR*
  • Yarbay
   6587 Mesaj
   04 Kasım 2004 12:38:33
   kitap okumak öyle görüldüğü kadar basit bir fiil değildir arkadaşlar...

   kitap okumak ama nasıl...kitap okumak ama hangi kitap...

   kitap okurken insan okuduğu yazarın bütün görüş ve düşüncelerine açık hale gelir ve yazarın anlatmak istediği düşünceler beyine sorgusuz sualsiz alınabilir...

   olaya biraz uç örnek vermek gerekirse;

   bir arkadaş evrim ile alakalı bir kitap okursa evrimi destekleyen fikirler, düşünceler, varsa fosiller (bana göre yok), ünlü bilim adamlarının evrimi destekleyen görüş ve düşünceleri vs.
   okursa kitap bittikten sonra evrime inanmasa bile acaba var mı diye bir soru işareti oluşur...

   aynı şekilde mesela bir harun yahya eserlerinden okusa evrim ile alakalı bölümler, kainatta ki incelikleri, mükemmellikleri detayları, evrimin gerçek olmadığına rahatlıkla inanabilecektir.

   burada maksat evrim var mı yok mu tatışması değil de insanların okudukları kitaplardan elde ettikleridir....

   bana göre kitap okumak beslenmek gibi birşeydir.
   insan önce anne sütü ile beslenir zaman içerisinde diğer yiyeceklerden de istifade ederek bir gelişi gösterir ve belirli olgunluğa erişince yiyeceği komplex (et, yağ ..) şeyler midesine dokunmaz hale gelir, hatta zararlı da yese bünye onu dışarı atabilir..

   aynen bunun gibi okumak ama neyi okumak sorusuna doğru cevap bulabilmek gerekir...

   mesela bana göre bir insanın vermesi gereken en önemli cevap öldükten sonra nereye gideceğidir. eğer bir insan öldükten sonra nereye gideceği konusunda kendini ikna etmemişse (burada yalnızca cennet cehennem den değil de kişi yok olacağına da inanabilir farketmez) bence bu hayattan nasibi azdır.

   çünkü bir otobüs yolculuğu düşünün otobüsten sırayla birileri iniyor ve indikleri yerlerden kimsenin haberi yok ve bir gün gelecek sen de o otobüsten ineceksin ama nereye gideceksin.. bu hayat ddiğin max 60 sene o kadar da uzun değil ..

   e sen otobüste nereye ineceğini indiğin yerde senin neyi bekleyeceğini bilemezsen hiç kusura bakmayın ama okuduğunuz o kitaplar size pek fazla birşey kazandıramaz...

   ama şöyle de diyebilirsiniz, ben ne olacağını biliyorum öte taraf diye bir şey yok veya zaten yaşantım öte taraf endeksli böyle kitap okumayalım mı diye ben de o zaman hem sizi takdir eder ve desteklerim...

   ama önce bence insan nereye gittiğinin cevabını bulmalı doğru ya da yanlış ve kendini ikna etmeli ve yaşantısına o istikamette devam etmeli...

   eğer bu istikamete gelirseniz sizlere tavsiye edeceğim onlarca kitap var

   hürmetler...   _____________________________

   Zamanını dolu işlere harcamazsan, boş işler zamanını harcar. (deep)
  • Binbaşı
   1070 Mesaj
   04 Kasım 2004 12:43:38
   büyük ortadoğu projesi... yazarı yok,kitap röportajdan oluşuyor... mahir kaynak anlatıyor...


   _____________________________

   dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!
  • Binbaşı
   1492 Mesaj
   04 Kasım 2004 17:43:11
   onuda okumak gerek sharım


   _____________________________

  • Binbaşı
   1070 Mesaj
   04 Kasım 2004 20:09:35
   okuyun pişman olmazsınız...


   _____________________________

   dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!
  • Yarbay
   3847 Mesaj
   04 Kasım 2004 23:26:49
   quote:

   eğer bu istikamete gelirseniz sizlere tavsiye edeceğim onlarca kitap var


   Burada istikamet yok dostum, sonsuz saygı ve hoşgörü var.
   Lütfen kitap tavsiyesi yapacaksan belirt, bu şekilde kimseyi belli istikametlere çağırmaya hakkın yok. Zaten bu milletin başına ne geldiyse istikametlerden geldi.


   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Yarbay
   4612 Mesaj
   04 Kasım 2004 23:44:24
   Türk polisiye romanlarında Ahmet Ümit'in bütün romanlarını tavsiye ederim özellikle son kitabı Beyoğlu Rapsodisi ve daha önceden çıkan kitabı Kukla


   _____________________________

  • Yarbay
   6587 Mesaj
   05 Kasım 2004 15:53:30

   quote:

   Orjinalden alıntı: Yavuz


   Alıntıları Göster   yazının tamamını okuyupta yorum yapmanı tavsiye ederim...
   bir cümle alıp onun anlamına kendinden anlam yükleyerek yorum yapman çok yanlış...

   neye hakkım olup olmadığını da müsaade et ben karar vereyim...
   yazının tamamını önyargısız baştan oku derim...
   not: aynı yazıyı konudışında topic olarak açtım kimse senin gibi tepki vermedi.

   quote:

   ama önce bence insan nereye gittiğinin cevabını bulmalı doğru ya da yanlış ve kendini ikna etmeli ve yaşantısına o istikamette devam etmeli...


   buradaki istikametin anormal hiçbir tarafı ve senin yüklediğin hiçbir anlam yoktur. diğer cümledeki istikamette bu anlamda kullanılmıştır.

   lütfen okumadan, okuduğunu anlamadan yorum yapma...   _____________________________

   Zamanını dolu işlere harcamazsan, boş işler zamanını harcar. (deep)
  • Yarbay
   3847 Mesaj
   06 Kasım 2004 23:48:57
   Ben başka bir anlam çıkaramadım kusura bakma.

   Eğer
   quote:

   eğer bu istikamete gelirseniz sizlere tavsiye edeceğim onlarca kitap var


   cümlesi yerine veya bu cümlenin sonuna birkaç kitap ismi yazsaydın inan bende öyle birşey yazmazdım. Neyse polemiğe gerek yok.

   Bu arada ulas arkadaşımın tavsiye ettiği "Madalyalı Mahkum" isimli kitabı okumaya başladım. Güzel bir kaynak. Öneri için teşekkürler.


   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Yüzbaşı
   345 Mesaj
   10 Kasım 2004 17:01:49
   Madalyalı Mahkum diyince aklıma hemen Korkut Eken geldi?
   Kitap onunla mı ilgili,
   eğer öyleyse önerirmisiniz?


   _____________________________

   ben tek, siz hepiniz...
  • Yarbay
   3847 Mesaj
   10 Kasım 2004 22:25:47
   Korkut Eken.de var. Tamamen onunla ilgili dememiz yanlış ancak okumanı öneririm. Ben okuyorum halen.


   _____________________________

   İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar
  • Binbaşı
   1789 Mesaj
   11 Kasım 2004 00:25:21
   Jean Christopher Grange - Kızıl nehirler ve özellikle kurtlar imparatorluğunu tavsiye ederim.Kurtlar imparatorluğunda bizden oldukça fazla söz ediliyor ve filmi de çekiliyor polisiye macera gerilim karışımı sevenlere tavsiye ederim. Dan Brown - Da Vinci şifresi gerçekten etkileyiciydi özellikle de şifreler ve çözümleri insanı hayrete düşürüyor kitabı okurken gaza gelip da vincinin resimlerini bile inceledim:)yalnız kitabın sonu beklediğim gibi değildi melekler ve şeytanların devam niteliğinde olduğu söyleniyor okuyan varsa bilgi verebilir mi?


   _____________________________

   Make way for the bad guy...


  • Yüzbaşı
   711 Mesaj
   11 Kasım 2004 00:34:26
   Salvador Dalí - Bir Dahinin Güncesi
   Delilikle dahilik arasındaki ince çizgiyi merak edenler için..
   Birde tasarımcı arkadaşlar için tabiki


   _____________________________

   İmza
  • Yarbay
   7331 Mesaj
   11 Kasım 2004 11:22:59
   bende her fırsatta heryere yazdım burayada yazayım.

   şimdinin gücü - eckhart tolle

   kesinlikle mükemmel bir kitap.kitap bitince bir kenara atamıyorsunuz devamlı lazım oluyor.kitabın bir normal versiyonu birde uygulama kitabı var(biraz daha düz,teknik terimlerden ve sayfalardan arındırılmışversiyonu)


  • Onbaşı
   39 Mesaj
   11 Kasım 2004 16:11:29
   Evet Korkut Eken kitabin çikis noktasi ama tamami onun etrafinda dönmüyor.
   bitiren arkadaslarla kitap ve konu hakkinda tartismak isterim


   _____________________________

  • Binbaşı
   1227 Mesaj
   13 Kasım 2004 12:25:18
   dan brown dan 3 kitap (da vinci şifresi,dijital kale, melekler ve şeytanlar),oktay sinanoğlu-hedef türkiye , ernest hemingway-çanlar kimin için çalıyor, henri charriere-kelebek şimdilik bunlar aklıma geliyor daha sonra gene yazarım :)


  • Çavuş
   90 Mesaj
   14 Kasım 2004 21:06:56
   Arkadaşlar burdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine okuduğum kitabı tavsiye ediyorum. Açıklamalar :

   Adı: Sakkara'nın Kumları
   Yazar: Glenn MEADE
   İçerik: Tarihi-Macera
   Türk: Roman
   Konu: II. Dünya savaşı sırasında yaşanmış gerçek bir öykü üzerine kurgulanmış, aşk-macera-dostluk üçlüsünü çok güzel bağdaştıran, okurken diğer bölümünü merakla beklediğiniz bir belgesel film gibi hafızanızda canlı bir şekilde akıp giden bir roman. Şiddetle tavsiye ediyorum. Romandaki karakterler gerçekten çok profesyonel seçilmiş ve işlenmiş. elinizden bırakamayacaksınız.

   Saygılar...   _____________________________

  • Er
   9 Mesaj
   14 Kasım 2004 23:33:27
   walla bence öle komplo kitaplarını severlere tavsiyem:İLLUMİNATİ...yani siddetle tavsiyem dir.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   315 Mesaj
   17 Kasım 2004 19:33:21
   valla benden tavsiye mutlaka okuyun.
   Henry Charreire (soyadı yazılısı muhtemelen yanlıstır)
   "Kelebek"kitabın adı. Mutlaka okuyun.


   _____________________________

  • Teğmen
   206 Mesaj
   18 Kasım 2004 18:19:12
   Ben Ahmet Altan'ının en son kitabı olan (İçimizdeki bir yer)adlı kitabını tavsiye ederim.


   _____________________________

   Söz gümüş ise sükut altındır.
  • Er
   4 Mesaj
   18 Kasım 2004 21:06:18
   chuck palahniuk - görünmez canavarlar (invisible monsters)... bence fight club kadar ilginç
   bi de Mehmet Açar'ın bi kitabı vardı. Adı ya siyah hatıralar denizi ya da karanlık hatıralar denizi. O da çok sürükleyici ve okuduğum en iyi yerlilerden...


   _____________________________

  • Er
   0 Mesaj
   19 Kasım 2004 08:17:14
   bence her insanın bu hayatta okuması gereken iki kitap var.
   1.angela'nın külleri(ve onun devamı Umuda doğru)Yazarı:frank mccourt
   2.masalını yitiren devyazar:adnan binyazar

   bu kitaplar ne kadar şanslı olduğumuzu ve bildiğimizi iddia ettiğimiz hayatın gerçeklerini aslında o kadar az acı verici olmadığını vurguluyorlar.hepsi de
   yazarlarının gerçek yaşam hikayeleri.

   bir de the river god var.çok güzel kitap.tavsiye ederim herkese.mısır da bir kral mezarlığından çıkan papirüslerden oluşuyor kitap.bence süper.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakdepp -- 24 Mart 2005, 10:51:52 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1492 Mesaj
   19 Kasım 2004 12:46:39
   bu arada EFENDY i okuyan var mı

   soner yalcın ın


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedoa -- 19 Kasım 2004, 12:47:01 >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   330 Mesaj
   19 Kasım 2004 13:41:16

   quote:

   Orjinalden alıntı: tedoa

   bu arada EFENDY i okuyan var mı

   soner yalcın ın


   Şu anda okuyorum.Fiyat olarak pahalıydı anca alabildim. Benim tavsiyem VEDAT TÜRKALİ'NİN son kitabı "Kayıp romanlar" akıcı bir dili var ve tabiki Vedat Türkali klasiği...   _____________________________

   Çığlık olmak ama her sessizliğe.Çığlık olmak insana yaraşır...Bir başına olmak önemli değil.Bir gül bir gül bırakabilmek arkandan gelenlere.
  • Yüzbaşı
   548 Mesaj
   19 Kasım 2004 19:11:16
   jean christophe grange'ın tüm kitapları


   _____________________________

  • Binbaşı
   1266 Mesaj
   20 Kasım 2004 15:45:59
   Bilim-Kurgu ve Gerilim karışımı kitaplardan hoşlananlar için tavsiye edebileceğim nadir yazarlardan biri; DEAN R. KOONTZ. Özellikle NÖBET ve GECENİN PEŞİNDE gibi romanlarını neredeyse her kitapçıda bulabilirsiniz. Son zamanlarda kitaplarının kalitesi birçok önemli gazete ve dergi tarafından kabul edilmiş bir yazar...


   _____________________________

   İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)

  • Yüzbaşı
   548 Mesaj
   20 Kasım 2004 18:42:31
   katılıyorum xenon

   özellikler yabancılar kitabını okumanızı tavsiye ediyorum


   _____________________________

  • Teğmen
   171 Mesaj
   22 Kasım 2004 10:52:23
   Clıve Cussler denizlerle ilgilenen ve maceraya düşkün olanlar için hoş zaman geçirmenizi ve farklı konularda bilgi edinmenizi sağlayabilecek bir seri...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   498 Mesaj
   22 Kasım 2004 23:13:51
   arkadaslar bu kitap biraz fantastik ama çok değil!İddia ediyorum kitabı bitirmeden rahat edemeyeceksiniz,ben 1 günde bitirdim: İskambil Kağıtlarının Esrarı,tavsiye ederim


  • Yarbay
   5446 Mesaj
   23 Kasım 2004 15:14:05
   Ortaçağ tarihinden hoşlananlar için:
   ADI: Yüzüncü Ad
   Yazar: Amin MALOUF ayrıca,
   Adı: Semerkant yazar aynı

   Güncel Konular, yakın Türkiye Tarihi:
   Adı: Anıtkabir Racon Zambak
   Yazar: Faruk BİLDİRİCİ

   Adı: Hayata ve Siyasete Dair
   Yazar: Can DÜNDAR

   Tarihi Romanlardan:
   Adı: Devlet Ana
   Yazar: Kemal TAHİR
   Biraz kalın ama müthiş sürükleyici bir kitaptır. Bir tarihçi olarak tavsiye edilir.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1153 Mesaj
   24 Kasım 2004 11:42:17
   bayağı bir dan brown gördüm açıkçası dan brown ı sevmemenin dışında popüler kültürün yarattığı garip bir yazar olarak görüyorum bilim veye araştırma yazısı okoyacaksam tübitaktan okurum her neyse edebi anlamda dostoyevsi üzerine yazar yok bana göre özellikle suç ve ceza,kumarbaz,insancıklar hepsi güzel aslında başka önerebileceğim boris vian kırmızı ot,mezarlarınıza tüküreceğim,günlerin köpüğü,pekinde sonbahar ve son olarak anthon burgess otomatik portakal


  • Onbaşı
   22 Mesaj
   24 Kasım 2004 20:50:19
   Amin Maalouf ' u bütün kitaplarını öneriyorum .
   Okurken vakitin nasıl geçtiğine inanamayacaksınız .
   " Doğunun Limanları " yazarın en beğendiğim kitabı , tavsiye ederim .
   Yazarın Semerkant ve Yüzüncü ad kitaplarını şimdilik okuyabildim.
   Kesinlikle birinci sınıf .


   _____________________________

   Aşık değilim . . .
  • Binbaşı
   1070 Mesaj
   25 Kasım 2004 07:01:24
   eric jan zücher - modernleşen türkiyenin tarihi... bu adam avupa türkoloji bölümü başkanı ve türkiyenin ve osmanlının 3. selimden bu yanaki tarihini yazmış... bir yabancının gözüyle türkiye tarihi ve siyaseti... kayda değer şeyler var...


   _____________________________

   dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!
  • Binbaşı
   1266 Mesaj
   25 Kasım 2004 22:03:12
   Ayrıca hala okumamış olanlar varsa mutlaka okusun; BİR ÇİFT YÜREK=>Marlo MORGAN
   Avusturalya Yerlilerinin(Aborjinlerin) en derin yaraları anında iyileştirmeden, metrelerce ötedeki bir yerliyle telepati kurmaya kadar inanılmaz özelliklerini anlatan bir kitap. Ayrıca kitabın simyacı tarzı felsefi bir yanı da var. Okuduktan sonra hayatla ilgili birçok düşüncenizin değişeceğine eminim


   _____________________________

   İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   26 Kasım 2004 03:58:34
   kitap diyince bu memlekette hemen ideolojik geyik başlıyo.takdir ettim topiği herkese teşekkür.okuyun arkadaşlar ne bulursanız. ama zaman da değerli bu yaştan sonra romanlarda zaman kaybı gibi geliyo şöle okuyunca mutlu luk tebessüm insancıl tepkiler verebileceğimiz tavsiye si olan varmı.kitaplar pahalı!beş sevgi dili güzeldi mesala ama bazı çelişkileri de vardı .o tarz sorunlara daha iyi cevaplar verebilecek filan......


   _____________________________

  • Er
   7 Mesaj
   26 Kasım 2004 19:13:59
   oktay sinanoglu HEDEF TÜRKİYE mükemmel bi kitap tavsiye ederim.....


   _____________________________

   bir tek sana baba dedim...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   26 Kasım 2004 19:55:36
   quote:

   yalives
   Onbaşı


   Adını artık çok duymamıza rağmen ben yine de Dan Brow nun kitaplarının tamamını orjinal veya cevirili halini okumanızı tavsiye ederim. (yenilerden)


   Dan Brown'ın kitaplarını orijinalden okumak nedir hocam? Shakespeare'le falan karıştırdın herhalde. Türkçesi yeter de artar bile.


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   26 Kasım 2004 20:01:00
   quote:

   Dan Brown Dijital Kale ve Da vinci şifresini mutlaka okuyun.
   Jean Crishtopher Grange dan Kızıl Nehirler de harika bir polisiye


   5 mesajdan ikisinde dijital kaleyi görünce dayanamadım. Arkadaşlar iyi güzel sürükleyici, mükemmel kurgulanmış bir kitap ama bunu burada tavsiye etmenin alemi var mı? Sağır sultan duydu zaten kitabın ününü.

   Kitap tavsiyem de, Jack London -- Martin Eden


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denostar -- 26 Kasım 2004, 20:17:01 >
  • Binbaşı
   1266 Mesaj
   26 Kasım 2004 20:53:37
   Eğer fantastik kurgu türünde romanlardan hoşlananlarınız veya bu türü tanımak için uygun bir kitap tavsiyesi beleyenleriniz varsa sizlere "Gediksavaşları Efsanesi" serisini tavsiye ederim. Özellikle hayalgücünüzün sınırlarını zorlaması gerçekten keyif verici...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenon -- 26 Kasım 2004, 20:54:20 >
   _____________________________

   İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   27 Kasım 2004 01:40:02
   TÜBİTAK YAYINLARI - TÜFEK MİKROP VE ÇELİK -- Yazar: Jared Diamond

   Herkesin okuması gereken bir kitap. Sonlarına doğru biraz sıkıyor, aynı şeyleri tekrar ediyor ama oraları okumasanız da olur zaten.


  • Binbaşı
   1070 Mesaj
   27 Kasım 2004 05:47:31
   matematiğin aydınlık dünyası diye tubitak yayınlarından bi kitap var,emin olun çok şey öğrenceksiniz yada zaten bildiğiniz şeylere farklı açılardan bakacaksınız...


   _____________________________

   dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!
  • Yüzbaşı
   646 Mesaj
   28 Kasım 2004 00:53:14
   Bunlar da benim farklı türlerden tavsiyelerim.

   George Orwell - 1984
   George Orwell - Hayvan Çiftliği
   Özellikle bu kitabı bayağı hoşuma gitmişti.
   Richard Matheson - Ben, Efsane
   Alfred Bester - Kaplan Kaplan
   Bilimkurgu'ya ilginiz varsa mutlaka okumalısınız.
   Kafka - Günlükler
   Carl Sagan - Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı
   Douglas Adams - Otostopçunun Galaksi Rehberi
  • Binbaşı
   1789 Mesaj
   28 Kasım 2004 16:49:53
   Bilm kurgu falan yazmaktan aşk romanı tavsiye etmeyi unutmuşuz arkadaşlar
   Maeve Binchy - İtalyanca aşk başkadır...Gerçi bunu da sağır sultan duydu ama duymayan varsa okusun


   _____________________________

   Make way for the bad guy...


  • Teğmen
   171 Mesaj
   29 Kasım 2004 14:58:46
   xenon +1 (süperdi ikinci cildi cmtsi gecesi aldım sabaha kadar okuyup bitirdim) bende tavsiye ediyorum arkadaşlar biraz değişiklik arayanlar için ideal...


   _____________________________

  • Binbaşı
   1266 Mesaj
   29 Kasım 2004 22:53:30

   quote:

   Orjinalden alıntı: çinporseleni

   xenon +1 (süperdi ikinci cildi cmtsi gecesi aldım sabaha kadar okuyup bitirdim) bende tavsiye ediyorum arkadaşlar biraz değişiklik arayanlar için ideal...


   Allahım, dualarım kabul oldu. Sonunda bu kitapları okuyan birine rastladım. Kime sorsam ejdeha mızrağı okuyo, bu seriden haberi olan yok. Ama hakikaten çok güzel bir seri...


   _____________________________

   İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)

  • Teğmen
   123 Mesaj
   30 Kasım 2004 01:26:40
   arkadaslar kitap tavsiyeliniz gercekten hos. bende bu aralar hatta bitirdim sir peter medawar imzalı tubitak yayınlarından genc bilim adamına ogutler adlı kıtabını bıtırdım. gercekten sıkıcı bi kıtap neden okuduguma gelince odev oldugu icin bole sıkıcı kıtapları odev olarak veriyorlar daha sonra kıtap okuma alıskanlıgımız azılıyo bence aslında ben normalde belkı az gibi olacak ama yılda 10-15 arası kıtap okurum severim de kıtap okumayı ama odev olunca ve bole sıkıcı bo kıtap olunca ınsan sıkılıyor gercekten. belkı konuyla ılgısı yok ama acaip doldugum şcşn yazdım....


   _____________________________

  • Er
   10 Mesaj
   30 Kasım 2004 10:12:44
   Ben BK okuyucusuyum. Michael Crichton'dan Küre ve Av'ı şiddetle tavsiye ederim. Küre'nin filmi de fena değildi ama kitabı çok daha güzel. Av ise yeni bir kitap. Çok sade bir kapağı var, ama sizi aldatmasın. Bir solukta bitirdim. Başroldeki evli bilgisayar programcısı ile kendimi o kadar çok özleştirdim ki! Nanoteknoloji, biyoteknoloji, agent tabanlı yazılım mühendisliği, ne ararsanız var. Bir de Barış Müstecaplıoğlu'nun Korkak ile Canavar'ını tavsiye ederim. Üçlemenin 1. kitabı. 2. kitap 1. kadar güzel değil, 3.sü ise çıktı mı rafa mı kalktı haberim yok. Bilen lütfen yazsın.

   Eski kitaplar arasında, bulması da zor ama Isaac Asimov'un vakıf serisinin başını oluşturan 3 kitabı da öneririm: 1. Caves of Steel: Çelik Mağaralar (Baskın Y.) veya Ölü Gezegen (Altın Y.) 2. The Naked Sun: Güneşin Tanrıları (Altın Y.) 3. The Robots of Dawn: Şafağın Robotları (Altın Y.). Vakıf serisini de öneririm elbet. Bir de The End of Eternity var (Sonsuzluğun Sonu, Cep Kitapları) çok sevdiğim.

   İngilizce kitaplar arasında Dean R. Koontz'un Odd Thomas'ı var. Türkçeye çevirmek için ne bekliyorlar bilmem. Koontz'un ilk romanları harikaydı. Nöbet ilk okuduğum romanıydı ve tek kelimeyle bayılmıştım. Soğuk Ateş, Yabancılar, çok sevdiklerimden. Son romanları ilklerinin tadını vermemeye başladı bence, o yüzden satışlar biraz düşmüş olacak ki yeni kitaplarını çevirmek için acele etmiyorlar. Fakat Odd Thomas'ı epey beğendim. Sonunda ağladım ama, itiraf etmeliyim, çok üzdü beni. Jerry Pournelle pek bilinmez Türkçe kitabı çıkmadığı için, ama Larry Niven'ın arkadaşlarındandır ve yazıları Byte'ta çıkar. Niven ile yazdıkları The Mote in God's Eye ve devamı olan The Gripping Hand'i öneririm.

   Hadi yeter artık, işimin başına dönmeliyim!


   _____________________________

  • Binbaşı
   1266 Mesaj
   30 Kasım 2004 11:54:14

   quote:

   Orjinalden alıntı: yeselcuk


   İngilizce kitaplar arasında Dean R. Koontz'un Odd Thomas'ı var. Türkçeye çevirmek için ne bekliyorlar bilmem. Koontz'un ilk romanları harikaydı. Nöbet ilk okuduğum romanıydı ve tek kelimeyle bayılmıştım. Soğuk Ateş, Yabancılar, çok sevdiklerimden. Son romanları ilklerinin tadını vermemeye başladı bence, o yüzden satışlar biraz düşmüş olacak ki yeni kitaplarını çevirmek için acele etmiyorlar. Fakat Odd Thomas'ı epey beğendim. Sonunda ağladım ama, itiraf etmeliyim, çok üzdü beni. Jerry Pournelle pek bilinmez Türkçe kitabı çıkmadığı için, ama Larry Niven'ın arkadaşlarındandır ve yazıları Byte'ta çıkar. Niven ile yazdıkları The Mote in God's Eye ve devamı olan The Gripping Hand'i öneririm.   Bu aralar Dean Koontz'un orijinal(ingilizce) bir kitabını almayı düşünüyordum; hem ingilizceme faydası olsun, hem de severek okuyayım diye. Verdiğin kitap ismi iyi oldu. Görürsem onu alıcağım


   _____________________________

   İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)

  • Teğmen
   171 Mesaj
   30 Kasım 2004 13:35:24
   ya xenon bu seri sadece 2 ciltlikmiydi???


   _____________________________

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.