- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ]
Bu konudaki kullanıcılar:
 
2768
Cevap
43
Favori
261456
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
3847 Mesaj
2 Kasım 2004; 22:09:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Çok sevgili forum arkadaşlarımız. Forum olarak bir adım daha attık ve eğitimin en önemli unsurlarından biri olan KİTAP.lara da artık forumumuzda yer verdik. İlgili arkadaşlar sağolsunlar hemen ilk postaları gönderdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum özellikle ilk postu gönderen arkadaşa.

Bundan sonra bu konuyu yetim bırakmayacağımıza eminim ben. Aslında sinema ve müzik çok popüler ancak kitapların daha popüler olması milletimizin kültür seviyesinin göstergesi olarak bence daha önemli.

Bu vesileyle ben ilk kitap tavsiyemi yapmak istiyorum. Sizlerden gelecek tavsiyeler üzerine de inşallah kendi kütüphanemi geliştirmek isityorum.

Adı : GELİBOLU (yenilmezlerin yenildiği yer ...)
Yazar : İsmail BİLGİN
Tür : Roman
Yayınevi : Babıali Kültür Yayıncılığı
Tarihi romanları seven arkadaşların çok hoşuna gidecek, Gelibolu yaramadasında verilen olağanüstü akıl almaz milli mücadeleyi anlatıyor. Okuyan arkadaşların zaman zaman tüyleri diken diken olacaktır buna eminim, hatta gözyaşlarınıza zor hakim olacağınız bölümlerde mevcut.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
_____________________________

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar


1491 Mesaj
3 Kasım 2004; 9:13:57 ben daha onu okumaya fırsat bulamadım
bu aralar daha once okudugum BAY PİPO kitabını tekrar okuyorum

BANA GORE OKUNMASI GEREKEN KİTAPLARDAN BİRİ
_____________________________

Katılım zamanı: 20 Eylül 2004


 
39 Mesaj
3 Kasım 2004; 11:09:45 

MADALYALI MAHKUM-SAYG0 ÖZTÜRK ÜMIT YAYINCILIK COK HOSUMA GITTI.
SON ZAMANLARDA MODA OLAN DERIN DEVLET KONUSUNU ISLIYOR AMA GUZEL.
TAVSIYE EDILIR
_____________________________ 
91 Mesaj
3 Kasım 2004; 11:23:09 

Adını artık çok duymamıza rağmen ben yine de Dan Brow nun kitaplarının tamamını orjinal veya cevirili halini okumanızı tavsiye ederim. (yenilerden)

Uğur Mumcu kitaplarını daha okumadıysanız güzel ve de gerçekleri yansıtan bir seriden uzak kalmışsınız demektir. (eskilerden)

Şimdilik bu kadar ama buraya sürekli olarak uğrayacağım. Okuduğum ve de tavsiye edeceğim o kadar çok kitap var ki. Hem son zamanların hemde geçmiş yılların güzel kitaplarını tavsiyeye devam.

Bu arada tebrikler, kitapseverleri bir arada buluşturduğunuz için.
saygılar
_____________________________

WéR Zu LéBzéiT GuT AuF ERdéN
WiRd NacH déM ToD éin Engél WéRdéN
DéN BLicK géN HiMMéL fRaGsT Du DaNn
WaRum MaN Sié NicHT séHéN KaNn
ERsT WénN Dié WoLkén ScHLaFéNgéhéN
KanN MaN uNs aM HiMméL séHéN
WiR HaBéN AnGsT uNd SinD aLLéiN GoTT WéiSS icH wiLL KéiN EnGél SéiN


 
3847 Mesaj
3 Kasım 2004; 13:52:30 

Kitap tavsiyeleri için teşekkürler. Hepsini listeme ekledim okuyacağım. "Bay Pipo" elime cuma günü ulaşacak ve hemen ona başlayacağım inşallah.

Şu an okuduğum Oktay Sinanoğlu.nun "Bye Bye Türkçe" isimli kitabı. Türkçenin nasıl yozlaştırıldığına çok gerçekçi ve anlamlı yaklaşıyor. Malesef kimliğimizi kaybetmenin bir unsuruda güzel Türçemizin yozlaşması. Bu da tavsiye edilir.

Diğer arkadaşlarında katılmasıyla güzel bir ortamımız olacaktır. İlgili arkadaşlara çok çok teşekkürler şimdiden.
_____________________________

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar


1133 Mesaj
3 Kasım 2004; 16:00:51 

Belki bazı arkadaşlar biraz alınıcak ama, kitap dediğin şey insana birşeyler kazandırmazsa ne anlamı kalıyor ki? Okuduğun zaman ufkunu açan, bakış açını genişleten bir kitap olmadıktan sonra, televizyondaki pembe dizileri izlemekten bir farkı olmaz. Yukarıda bahsedilen kitapları okumadım gerçi ama, isimlerine baktığımda, bana birşey vermeyeceğini düşünüyorum. Yanılıyorsam, şu kitapta şu var deyip, düzeltin lütfen, okumadığım için bilmiyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki, okumadan nasıl yorumda bulunuyorsun? Ben zaten tavsiye edilen kitaplara birebir itiraz etmek için yazmadım bu satırları. İtirazım işin mantalitesine. Artık bir kitapçıya girince, binlerce kitapla karşılaşabiyorsunuz. Gidip pembe dizi tadında bir kitap alıp da okumanın kişiye ne kadar faydası olur? Hem eğlendirirken, hem sürükleyip, hem de insanın ufkunu açan kitaplar okumalıyız ki, harcadığımız zamana değsin.

Madem o kadar çok biliyorsun, bir kitap öner de görelim diyeceksiniz tabii ki. Önericem merak etmeyin. Tabii ki kitap okurken herkesin almak istediği ve ihtiyacı olan bilgiler farklı olabilir. Bu yüzden önerilen kitabın herkes tarafından beğenilmesi zordur. Ben daha genele hitap eder düşüncesiyle, benim de çok beğenerek okuduğum bir kitap önereceğim.

Önce kitap hakkında çok az yorum yapayım ki, fikriniz olsun. Bu kitap new age türü bir kitap. Bir masal tadında yazılmış ve bölüm bölüm olduğu için, okuması daha kolay oluyor. Ancak öneriyor olmamdaki en büyük etken, insanın ufkunu genişletecek, bakış açısını geliştiricek türde fikirler aşılaması. Ama bunu yaparken de, insanı sürekli meraklandırıyor ve okuyanı sürüklüyor. Bu nedenle ben çok zevkle okumuştum.

Kitap ismi: Yuvaya Yolculuk
Yazar: Lee CARROLL
Tür: Yeni Çağ
Yayınevi: Akaşa


Not: Kitap önerirken, o kitabın türü, tarzı, içeriği ve bize ne kazandıracağı konusunda yorumda bulunursak, alıp okumak isteyebilecek arkadaşları fikir sahibi yapmış oluruz.
_____________________________

¿
¿
¿
!


32 Mesaj
3 Kasım 2004; 16:21:57 

ALEXANDRA DUMAS...// MONTE KRISTO KONTU..

Tam bir klasik roman olmasına rağmen,inanılmaz bir roman..Okudukça bırakamayacaksınız..
_____________________________

Dünü UNUT,Bugünü YAŞA,Yarını DÜŞÜNME..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Kasım 2004; 21:24:18 

Dan Brown Dijital Kale ve Da vinci şifresini mutlaka okuyun.
Jean Crishtopher Grange dan Kızıl Nehirler de harika bir polisiye 
3847 Mesaj
3 Kasım 2004; 23:18:49 

. Yüzbaşım,

Görüşlerine saygılıyım. Önerdiğin kitabıda mutlaka okuyacağım. Tabiki farklı görüşlerin olması bu konunun daha zevkli olmasını sağlayacaktır. Örneğin sen kitapların kesinlikle seçilerek okunması gerektiğine değiniyor ve hangilerinin olacağına da vurgu yapıyorsun (ufku genişletecek). Eleştirilerin için teşekkürler.

Ben mesela bu konuda sana kısmen katılıyorum. Şuna dayanarak bunu söylüyorum Türkiyemizde zaten kitap okuma alışkanlığı çok çok alt seviyelerde ve hatta gazete bile çok az okunuyor. Yani çok duyarsız bir memleketiz dostum bence. Bu sebepten aşırı boş yazılmış kitapları (gerçekten insana hiçbir şey katmayacak çok kitap var piyasada) bir kenara bırakırsak benim görüşüme göre ele geçen kitapların çoğu okunmalı. Zaten herkesin belli başlı hoşuna giden kalıplar vardır. Bu çerçeve dışına da kolaylıkla çıkmazlar.

Kitap okuma alışkanlığı kazandırabilirsek bu millete çok güzel olur. Sonra seçim yapmak senin dediğin gibi işin en önemli kısmı olur.
Saygılarımla ...
_____________________________

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2004; 2:08:21 

Ufu genişletilecek kitaplar elbette okumak daha iyidir fakat kitabı sadece bilgi alım amacı olarak görürsek ve böyle tanıtırsak çoğu insanın kitaptan uzak durmasını sağlamış oluruz maalesef. Bana göre kitap başka dünyalara açılan penceredir. O pencere ile kimi zaman kahramanın, kimi zaman bizzat, yazarın kimi zamanda kendi içimizde ki benliğimizin gözünden bakarız.


436 Mesaj
4 Kasım 2004; 2:57:02 

chuck plahniuk un kitapları... selamlar..


3806 Mesaj
4 Kasım 2004; 11:10:13 

Tarihi sviyorsanız Sir Liddel Hart 'ın 2. dünya savaı tarihi kitabını okuyabilirsiniz. 2 cilttir kendisi. fotoğraflar ve ayrıntılar ile dünyanın gordugu buyuk savaşlardan birine tanık olabilirsiniz. vede meşhur bir kitap tavsiyesi daha soner yalçın - efendi okuyun mutlaka
_____________________________

*NORTHERN STAR*


6587 Mesaj
4 Kasım 2004; 12:38:33 

kitap okumak öyle görüldüğü kadar basit bir fiil değildir arkadaşlar...

kitap okumak ama nasıl...kitap okumak ama hangi kitap...

kitap okurken insan okuduğu yazarın bütün görüş ve düşüncelerine açık hale gelir ve yazarın anlatmak istediği düşünceler beyine sorgusuz sualsiz alınabilir...

olaya biraz uç örnek vermek gerekirse;

bir arkadaş evrim ile alakalı bir kitap okursa evrimi destekleyen fikirler, düşünceler, varsa fosiller (bana göre yok), ünlü bilim adamlarının evrimi destekleyen görüş ve düşünceleri vs.
okursa kitap bittikten sonra evrime inanmasa bile acaba var mı diye bir soru işareti oluşur...

aynı şekilde mesela bir harun yahya eserlerinden okusa evrim ile alakalı bölümler, kainatta ki incelikleri, mükemmellikleri detayları, evrimin gerçek olmadığına rahatlıkla inanabilecektir.

burada maksat evrim var mı yok mu tatışması değil de insanların okudukları kitaplardan elde ettikleridir....

bana göre kitap okumak beslenmek gibi birşeydir.
insan önce anne sütü ile beslenir zaman içerisinde diğer yiyeceklerden de istifade ederek bir gelişi gösterir ve belirli olgunluğa erişince yiyeceği komplex (et, yağ ..) şeyler midesine dokunmaz hale gelir, hatta zararlı da yese bünye onu dışarı atabilir..

aynen bunun gibi okumak ama neyi okumak sorusuna doğru cevap bulabilmek gerekir...

mesela bana göre bir insanın vermesi gereken en önemli cevap öldükten sonra nereye gideceğidir. eğer bir insan öldükten sonra nereye gideceği konusunda kendini ikna etmemişse (burada yalnızca cennet cehennem den değil de kişi yok olacağına da inanabilir farketmez) bence bu hayattan nasibi azdır.

çünkü bir otobüs yolculuğu düşünün otobüsten sırayla birileri iniyor ve indikleri yerlerden kimsenin haberi yok ve bir gün gelecek sen de o otobüsten ineceksin ama nereye gideceksin.. bu hayat ddiğin max 60 sene o kadar da uzun değil ..

e sen otobüste nereye ineceğini indiğin yerde senin neyi bekleyeceğini bilemezsen hiç kusura bakmayın ama okuduğunuz o kitaplar size pek fazla birşey kazandıramaz...

ama şöyle de diyebilirsiniz, ben ne olacağını biliyorum öte taraf diye bir şey yok veya zaten yaşantım öte taraf endeksli böyle kitap okumayalım mı diye ben de o zaman hem sizi takdir eder ve desteklerim...

ama önce bence insan nereye gittiğinin cevabını bulmalı doğru ya da yanlış ve kendini ikna etmeli ve yaşantısına o istikamette devam etmeli...

eğer bu istikamete gelirseniz sizlere tavsiye edeceğim onlarca kitap var

hürmetler...
_____________________________

Zamanını dolu işlere harcamazsan, boş işler zamanını harcar. (deep)


 
1070 Mesaj
4 Kasım 2004; 12:43:38 

büyük ortadoğu projesi... yazarı yok,kitap röportajdan oluşuyor... mahir kaynak anlatıyor...
_____________________________

dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!


1491 Mesaj
4 Kasım 2004; 17:43:11 

onuda okumak gerek sharım
_____________________________

Katılım zamanı: 20 Eylül 2004


 
1070 Mesaj
4 Kasım 2004; 20:09:36 

okuyun pişman olmazsınız...
_____________________________

dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!


 
3847 Mesaj
4 Kasım 2004; 23:26:49 

quote:

eğer bu istikamete gelirseniz sizlere tavsiye edeceğim onlarca kitap var


Burada istikamet yok dostum, sonsuz saygı ve hoşgörü var.
Lütfen kitap tavsiyesi yapacaksan belirt, bu şekilde kimseyi belli istikametlere çağırmaya hakkın yok. Zaten bu milletin başına ne geldiyse istikametlerden geldi.
_____________________________

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar


4612 Mesaj
4 Kasım 2004; 23:44:24 

Türk polisiye romanlarında Ahmet Ümit'in bütün romanlarını tavsiye ederim özellikle son kitabı Beyoğlu Rapsodisi ve daha önceden çıkan kitabı Kukla
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________6587 Mesaj
5 Kasım 2004; 15:53:30 


quote:

Orjinalden alıntı: Yavuzyazının tamamını okuyupta yorum yapmanı tavsiye ederim...
bir cümle alıp onun anlamına kendinden anlam yükleyerek yorum yapman çok yanlış...

neye hakkım olup olmadığını da müsaade et ben karar vereyim...
yazının tamamını önyargısız baştan oku derim...
not: aynı yazıyı konudışında topic olarak açtım kimse senin gibi tepki vermedi.

quote:

ama önce bence insan nereye gittiğinin cevabını bulmalı doğru ya da yanlış ve kendini ikna etmeli ve yaşantısına o istikamette devam etmeli...


buradaki istikametin anormal hiçbir tarafı ve senin yüklediğin hiçbir anlam yoktur. diğer cümledeki istikamette bu anlamda kullanılmıştır.

lütfen okumadan, okuduğunu anlamadan yorum yapma...
_____________________________

Zamanını dolu işlere harcamazsan, boş işler zamanını harcar. (deep)


 
3847 Mesaj
6 Kasım 2004; 23:48:58 

Ben başka bir anlam çıkaramadım kusura bakma.

Eğer
quote:

eğer bu istikamete gelirseniz sizlere tavsiye edeceğim onlarca kitap var


cümlesi yerine veya bu cümlenin sonuna birkaç kitap ismi yazsaydın inan bende öyle birşey yazmazdım. Neyse polemiğe gerek yok.

Bu arada ulas arkadaşımın tavsiye ettiği "Madalyalı Mahkum" isimli kitabı okumaya başladım. Güzel bir kaynak. Öneri için teşekkürler.
_____________________________

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar


 
345 Mesaj
10 Kasım 2004; 17:01:49 

Madalyalı Mahkum diyince aklıma hemen Korkut Eken geldi?
Kitap onunla mı ilgili,
eğer öyleyse önerirmisiniz?
_____________________________

ben tek, siz hepiniz...


 
3847 Mesaj
10 Kasım 2004; 22:25:48 

Korkut Eken.de var. Tamamen onunla ilgili dememiz yanlış ancak okumanı öneririm. Ben okuyorum halen.
_____________________________

İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığına inanmaya başlar


1784 Mesaj
11 Kasım 2004; 0:25:21 

Jean Christopher Grange - Kızıl nehirler ve özellikle kurtlar imparatorluğunu tavsiye ederim.Kurtlar imparatorluğunda bizden oldukça fazla söz ediliyor ve filmi de çekiliyor polisiye macera gerilim karışımı sevenlere tavsiye ederim. Dan Brown - Da Vinci şifresi gerçekten etkileyiciydi özellikle de şifreler ve çözümleri insanı hayrete düşürüyor kitabı okurken gaza gelip da vincinin resimlerini bile inceledim:)yalnız kitabın sonu beklediğim gibi değildi melekler ve şeytanların devam niteliğinde olduğu söyleniyor okuyan varsa bilgi verebilir mi?
_____________________________

Make way for the bad guy...
711 Mesaj
11 Kasım 2004; 0:34:27 

Salvador Dalí - Bir Dahinin Güncesi
Delilikle dahilik arasındaki ince çizgiyi merak edenler için..
Birde tasarımcı arkadaşlar için tabiki
_____________________________

İmza


7302 Mesaj
11 Kasım 2004; 11:23:00 

bende her fırsatta heryere yazdım burayada yazayım.

şimdinin gücü - eckhart tolle

kesinlikle mükemmel bir kitap.kitap bitince bir kenara atamıyorsunuz devamlı lazım oluyor.kitabın bir normal versiyonu birde uygulama kitabı var(biraz daha düz,teknik terimlerden ve sayfalardan arındırılmış versiyonu)


 
39 Mesaj
11 Kasım 2004; 16:11:29 

Evet Korkut Eken kitabin çikis noktasi ama tamami onun etrafinda dönmüyor.
bitiren arkadaslarla kitap ve konu hakkinda tartismak isterim
_____________________________1227 Mesaj
13 Kasım 2004; 12:25:18 

dan brown dan 3 kitap (da vinci şifresi,dijital kale, melekler ve şeytanlar),oktay sinanoğlu-hedef türkiye , ernest hemingway-çanlar kimin için çalıyor, henri charriere-kelebek şimdilik bunlar aklıma geliyor daha sonra gene yazarım :)


90 Mesaj
14 Kasım 2004; 21:06:57 

Arkadaşlar burdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine okuduğum kitabı tavsiye ediyorum. Açıklamalar :

Adı: Sakkara'nın Kumları
Yazar: Glenn MEADE
İçerik: Tarihi-Macera
Türk: Roman
Konu: II. Dünya savaşı sırasında yaşanmış gerçek bir öykü üzerine kurgulanmış, aşk-macera-dostluk üçlüsünü çok güzel bağdaştıran, okurken diğer bölümünü merakla beklediğiniz bir belgesel film gibi hafızanızda canlı bir şekilde akıp giden bir roman. Şiddetle tavsiye ediyorum. Romandaki karakterler gerçekten çok profesyonel seçilmiş ve işlenmiş. elinizden bırakamayacaksınız.

Saygılar...
_____________________________ 
9 Mesaj
14 Kasım 2004; 23:33:28 

walla bence öle komplo kitaplarını severlere tavsiyem:İLLUMİNATİ...yani siddetle tavsiyem dir.
_____________________________ 
315 Mesaj
17 Kasım 2004; 19:33:21 

valla benden tavsiye mutlaka okuyun.
Henry Charreire (soyadı yazılısı muhtemelen yanlıstır)
"Kelebek"kitabın adı. Mutlaka okuyun.
_____________________________206 Mesaj
18 Kasım 2004; 18:19:12 

Ben Ahmet Altan'ının en son kitabı olan (İçimizdeki bir yer)adlı kitabını tavsiye ederim.
_____________________________

Söz gümüş ise sükut altındır.


 
4 Mesaj
18 Kasım 2004; 21:06:18 

chuck palahniuk - görünmez canavarlar (invisible monsters)... bence fight club kadar ilginç
bi de Mehmet Açar'ın bi kitabı vardı. Adı ya siyah hatıralar denizi ya da karanlık hatıralar denizi. O da çok sürükleyici ve okuduğum en iyi yerlilerden...
_____________________________

Guest
19 Kasım 2004; 8:17:15 

bence her insanın bu hayatta okuması gereken iki kitap var.
1.angela'nın külleri(ve onun devamı Umuda doğru)Yazarı:frank mccourt
2.masalını yitiren devyazar:adnan binyazar

bu kitaplar ne kadar şanslı olduğumuzu ve bildiğimizi iddia ettiğimiz hayatın gerçeklerini aslında o kadar az acı verici olmadığını vurguluyorlar.hepsi de
yazarlarının gerçek yaşam hikayeleri.

bir de the river god var.çok güzel kitap.tavsiye ederim herkese.mısır da bir kral mezarlığından çıkan papirüslerden oluşuyor kitap.bence süper.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprakdepp -- 24 Mart 2005, 10:51:52 >
_____________________________1491 Mesaj
19 Kasım 2004; 12:46:39 

bu arada EFENDY i okuyan var mı

soner yalcın ın< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedoa -- 19 Kasım 2004, 12:47:01 >
_____________________________

Katılım zamanı: 20 Eylül 2004


330 Mesaj
19 Kasım 2004; 13:41:16 


quote:

Orjinalden alıntı: tedoa

bu arada EFENDY i okuyan var mı

soner yalcın ın


Şu anda okuyorum.Fiyat olarak pahalıydı anca alabildim. Benim tavsiyem VEDAT TÜRKALİ'NİN son kitabı "Kayıp romanlar" akıcı bir dili var ve tabiki Vedat Türkali klasiği...
_____________________________

Çığlık olmak ama her sessizliğe.Çığlık olmak insana yaraşır...Bir başına olmak önemli değil.Bir gül bir gül bırakabilmek arkandan gelenlere.


 
548 Mesaj
19 Kasım 2004; 19:11:16 

jean christophe grange'ın tüm kitapları
_____________________________ 
1266 Mesaj
20 Kasım 2004; 15:46:00 

Bilim-Kurgu ve Gerilim karışımı kitaplardan hoşlananlar için tavsiye edebileceğim nadir yazarlardan biri; DEAN R. KOONTZ. Özellikle NÖBET ve GECENİN PEŞİNDE gibi romanlarını neredeyse her kitapçıda bulabilirsiniz. Son zamanlarda kitaplarının kalitesi birçok önemli gazete ve dergi tarafından kabul edilmiş bir yazar...
_____________________________

İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer) 
548 Mesaj
20 Kasım 2004; 18:42:32 

katılıyorum xenon

özellikler yabancılar kitabını okumanızı tavsiye ediyorum
_____________________________ 
171 Mesaj
22 Kasım 2004; 10:52:23 

Clıve Cussler denizlerle ilgilenen ve maceraya düşkün olanlar için hoş zaman geçirmenizi ve farklı konularda bilgi edinmenizi sağlayabilecek bir seri...
_____________________________498 Mesaj
22 Kasım 2004; 23:13:51 

arkadaslar bu kitap biraz fantastik ama çok değil!İddia ediyorum kitabı bitirmeden rahat edemeyeceksiniz,ben 1 günde bitirdim: İskambil Kağıtlarının Esrarı,tavsiye ederim


5434 Mesaj
23 Kasım 2004; 15:14:05 

Ortaçağ tarihinden hoşlananlar için:
ADI: Yüzüncü Ad
Yazar: Amin MALOUF ayrıca,
Adı: Semerkant yazar aynı

Güncel Konular, yakın Türkiye Tarihi:
Adı: Anıtkabir Racon Zambak
Yazar: Faruk BİLDİRİCİ

Adı: Hayata ve Siyasete Dair
Yazar: Can DÜNDAR

Tarihi Romanlardan:
Adı: Devlet Ana
Yazar: Kemal TAHİR
Biraz kalın ama müthiş sürükleyici bir kitaptır. Bir tarihçi olarak tavsiye edilir.
_____________________________ 
1153 Mesaj
24 Kasım 2004; 11:42:17 

bayağı bir dan brown gördüm açıkçası dan brown ı sevmemenin dışında popüler kültürün yarattığı garip bir yazar olarak görüyorum bilim veye araştırma yazısı okoyacaksam tübitaktan okurum her neyse edebi anlamda dostoyevsi üzerine yazar yok bana göre özellikle suç ve ceza,kumarbaz,insancıklar hepsi güzel aslında başka önerebileceğim boris vian kırmızı ot,mezarlarınıza tüküreceğim,günlerin köpüğü,pekinde sonbahar ve son olarak anthon burgess otomatik portakal


22 Mesaj
24 Kasım 2004; 20:50:19 

Amin Maalouf ' u bütün kitaplarını öneriyorum .
Okurken vakitin nasıl geçtiğine inanamayacaksınız .
" Doğunun Limanları " yazarın en beğendiğim kitabı , tavsiye ederim .
Yazarın Semerkant ve Yüzüncü ad kitaplarını şimdilik okuyabildim.
Kesinlikle birinci sınıf .
_____________________________

Aşık değilim . . .


 
1070 Mesaj
25 Kasım 2004; 7:01:24 

eric jan zücher - modernleşen türkiyenin tarihi... bu adam avupa türkoloji bölümü başkanı ve türkiyenin ve osmanlının 3. selimden bu yanaki tarihini yazmış... bir yabancının gözüyle türkiye tarihi ve siyaseti... kayda değer şeyler var...
_____________________________

dünü düşünme değiştiremezsin,yarını düşünme daha gelmedi,bugününü dolu dolu yaşa ki yarın bu gün olduğunda da düşünmeyesin.bu yüzden;carpe diem !!!


 
1266 Mesaj
25 Kasım 2004; 22:03:12 

Ayrıca hala okumamış olanlar varsa mutlaka okusun; BİR ÇİFT YÜREK=>Marlo MORGAN
Avusturalya Yerlilerinin(Aborjinlerin) en derin yaraları anında iyileştirmeden, metrelerce ötedeki bir yerliyle telepati kurmaya kadar inanılmaz özelliklerini anlatan bir kitap. Ayrıca kitabın simyacı tarzı felsefi bir yanı da var. Okuduktan sonra hayatla ilgili birçok düşüncenizin değişeceğine eminim
_____________________________

İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2004; 3:58:34 

kitap diyince bu memlekette hemen ideolojik geyik başlıyo.takdir ettim topiği herkese teşekkür.okuyun arkadaşlar ne bulursanız. ama zaman da değerli bu yaştan sonra romanlarda zaman kaybı gibi geliyo şöle okuyunca mutlu luk tebessüm insancıl tepkiler verebileceğimiz tavsiye si olan varmı.kitaplar pahalı!beş sevgi dili güzeldi mesala ama bazı çelişkileri de vardı .o tarz sorunlara daha iyi cevaplar verebilecek filan......


7 Mesaj
26 Kasım 2004; 19:13:59 

oktay sinanoglu HEDEF TÜRKİYE mükemmel bi kitap tavsiye ederim.....
_____________________________

bir tek sana baba dedim...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2004; 19:55:37 

quote:

yalives
Onbaşı


Adını artık çok duymamıza rağmen ben yine de Dan Brow nun kitaplarının tamamını orjinal veya cevirili halini okumanızı tavsiye ederim. (yenilerden)


Dan Brown'ın kitaplarını orijinalden okumak nedir hocam? Shakespeare'le falan karıştırdın herhalde. Türkçesi yeter de artar bile.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2004; 20:01:01 

quote:

Dan Brown Dijital Kale ve Da vinci şifresini mutlaka okuyun.
Jean Crishtopher Grange dan Kızıl Nehirler de harika bir polisiye


5 mesajdan ikisinde dijital kaleyi görünce dayanamadım. Arkadaşlar iyi güzel sürükleyici, mükemmel kurgulanmış bir kitap ama bunu burada tavsiye etmenin alemi var mı? Sağır sultan duydu zaten kitabın ününü.

Kitap tavsiyem de, Jack London -- Martin Eden< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denostar -- 26 Kasım 2004, 20:17:01 >


 
1266 Mesaj
26 Kasım 2004; 20:53:38 

Eğer fantastik kurgu türünde romanlardan hoşlananlarınız veya bu türü tanımak için uygun bir kitap tavsiyesi beleyenleriniz varsa sizlere "Gediksavaşları Efsanesi" serisini tavsiye ederim. Özellikle hayalgücünüzün sınırlarını zorlaması gerçekten keyif verici...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenon -- 26 Kasım 2004, 20:54:20 >
_____________________________

İnsanlar, yalnızca anladıkları konularda konuşsalardı, dünyadaki sessizlik dayanılmaz olurdu... (Max Lemer)


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Kasım 2004; 1:40:03 

TÜBİTAK YAYINLARI - TÜFEK MİKROP VE ÇELİK -- Yazar: Jared Diamond

Herkesin okuması gereken bir kitap. Sonlarına doğru biraz sıkıyor, aynı şeyleri tekrar ediyor ama oraları okumasanız da olur zaten.


 
1070 Mesaj
27 Kasım 2004; 5:47:31