DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
NİSSAN Qashqai
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
940
Cevap
6
Favori
281.522
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 10 11 12 13 14 15 16
Giriş
      24 Mesaj
      24 Ekim 2009 09:53:30
      Stepne için gerekli aletlerin bulunduğu o muhteşem köpükler varya onları çıkartıyorsunuz arka koltukların sırt dayamalarının hemen hemen altına denk geliyor.Metalik bir kuşak .
      35 ps'ye düşürdüler serviste, oradaki eleman normali bu dedi tabi ne derece doğrudur bilemiyorum.

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      24 Ekim 2009 12:25:39

quote:

Orijinalden alıntı: akonet

Stepne için gerekli aletlerin bulunduğu o muhteşem köpükler varya onları çıkartıyorsunuz arka koltukların sırt dayamalarının hemen hemen altına denk geliyor.Metalik bir kuşak .
      35 ps'ye düşürdüler serviste, oradaki eleman normali bu dedi tabi ne derece doğrudur bilemiyorum.

Bilgi için teşekkür ederim.

iyi sürüşler.

• Yarbay
      4690 Mesaj
      24 Ekim 2009 13:28:45
      17" jant ve lastikleri için lastik basınçlarının normal kullanımda önler 33 arkalar 30 ps olmalı.

Lastik basınçlarınızın ne olması gerektiği sol ön kapıyı açtığınızda orta direk içindeki etikette mevcut, bilginize..

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      24 Ekim 2009 15:01:12

quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem
      ...ses sitemi konusunda daha önce de söylediklerimi söyleyeceğim: düşük seste gayet tatmin edici olabilir ancak 20 üzerine çıkınca can sıkıyor. Sanırım EQ ayarını Enhance yaptın, en düzgün sesi öyle veriyor çünkü. Ama ben camlara film taktırırken hoparlörleri söküp baktım, gayet dandik hoparlörler. 40 Watt idi yanılmıyosam, tüy gibiydi. Sesi 20 ve üzerine çıkarınca baslarda boğuluyor. Navigasyon sistemimi taktıktan sonra tweeter'lı bir hoparlör seti ile değiştirmeyi düşünüyorum, kenwood ya da pioneer olacak sanırım.

Merhaba Sn. Rockerdem,
      Daha güçlü hoparlör alacağız zaman, mıknatısın büyüklüğü ve koni derinliğinden dolayı ona uygun hoparlör adaptörü olup olmadığını araçtırın. QQ'ın kapı içinde derin hoparlör için yeterli mesafe var ancak adaptör gerekebilir.

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      24 Ekim 2009 15:08:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Egé

17" jant ve lastikleri için lastik basınçlarının normal kullanımda önler 33 arkalar 30 ps olmalı.

Lastik basınçlarınızın ne olması gerektiği sol ön kapıyı açtığınızda orta direk içindeki etikette mevcut, bilginize..

Teşekkürler Sn. Egé,

Ben aracı ilk aldığımda ön 36 psi /arka 36 psi idi. sonra ben 34 / 34 yaptım. (17" jant.) Hangisi ideal bilmiyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 24 Ekim 2009; 15:08:55 >

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      24 Ekim 2009 16:31:58
      selamlar hocam,

cam filmi takılırken ben de hoparlörün birini söküp daldım sanayinin içine :) derinlik olarak sınır var dediğin gibi, kapı dış kasası ile çok mesafe çok yok. aceleye getirmemek için almadım o gün ama alırsam zaten prof bi yerde taktırmam gerekecek. hoparlörler yuvalarına bitişik çünkü. yenilerin bızırdamaması için özel bir izolasyon gerekecek muhtemelen.

teşekkürler öneri için ;)

quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

Alıntıları Göster

Merhaba Sn. Rockerdem,
      Daha güçlü hoparlör alacağız zaman, mıknatısın büyüklüğü ve koni derinliğinden dolayı ona uygun hoparlör adaptörü olup olmadığını araçtırın. QQ'ın kapı içinde derin hoparlör için yeterli mesafe var ancak adaptör gerekebilir.

• Teğmen
      123 Mesaj
      26 Ekim 2009 00:42:04
      herkese merhaba. özcan ismim. foruma yeni üye oldum. qq hakkında bikaç sorum olacaktı.açıkçası konunun bi çok sayfasını okudum ama
      kafam çok karıştı.ben dizel almayı düşünüyorum ve tekna executive cam tavanlı ve mp3 çalarılı olanı. ama platınıumdan ne farkı var donanım
      olarak anlamış değilim.sitesinde de baktım bişey anlayamadım. bayiye henüz gitmedim. bu hafta gitmeyi planlıyorum inşallah :) cam tavan
      ilerde sorun çıkarırmı.çizilme sızdırma gibi... ayrıca 1.5 dizel motor araç için yeterli oluyormu.
      aşırı performans beklemiyorum ama küçük bi bayırda da bayılsın istemiyorum.sonuçta araç 1400 kilo. bi ben binsem 1500 oluyor :)
      sizce 2.0 dizel fazlamı gelir.aralarında aşırı fiyat farkı var pek mantıklı gelmiyor ama arabayıda bi defa alıyor insan.en az 10 yıl
      binerim diye düşünüyorum. ayrıca ses sistemi sanırım aracın en bilinen eksisi. bu konuda ek bi donanım paketi varmı. 2011de bose ses
      sistemliler gelecekmiş ama ben okdar bekleyemem :) bide qq alan arkadaşlar keşke qq almasaydımda şu aracı alsaydım dediğiniz oldumu hiç. ben
      dizel corolla almaktan vazgeçtim.cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

2013 Civic HB Sport Dizel - Beyaz
      PS3 aldı. LAST OF US bitti.GTA V başlıyor :))
    • Teğmen
      186 Mesaj
      26 Ekim 2009 09:30:57
      Hoşgeldin Özcan,

Öncelikle Tekna Ex'de olup Platinum'da olmayanları sıralayalım:

- Akıllı anahtar
      - Isıtmalı deri koltuk

Platinum'da olup Tekna Ex'de olmayanlar:

- 18" Jant
      - Nissan Connect Multimedia Sistem (geri kamera, navigasyon vs.)
      - Özel dokumalı deri - kumaş koltuk

quote:

Orijinalden alıntı: xxZCNxx

herkese merhaba. özcan ismim. foruma yeni üye oldum. qq hakkında bikaç sorum olacaktı.açıkçası konunun bi çok sayfasını okudum ama
      kafam çok karıştı.ben dizel almayı düşünüyorum ve tekna executive cam tavanlı ve mp3 çalarılı olanı. ama platınıumdan ne farkı var donanım
      olarak anlamış değilim.sitesinde de baktım bişey anlayamadım. bayiye henüz gitmedim. bu hafta gitmeyi planlıyorum inşallah :) cam tavan
      ilerde sorun çıkarırmı.çizilme sızdırma gibi... ayrıca 1.5 dizel motor araç için yeterli oluyormu.
      aşırı performans beklemiyorum ama küçük bi bayırda da bayılsın istemiyorum.sonuçta araç 1400 kilo. bi ben binsem 1500 oluyor :)
      sizce 2.0 dizel fazlamı gelir.aralarında aşırı fiyat farkı var pek mantıklı gelmiyor ama arabayıda bi defa alıyor insan.en az 10 yıl
      binerim diye düşünüyorum. ayrıca ses sistemi sanırım aracın en bilinen eksisi. bu konuda ek bi donanım paketi varmı. 2011de bose ses
      sistemliler gelecekmiş ama ben okdar bekleyemem :) bide qq alan arkadaşlar keşke qq almasaydımda şu aracı alsaydım dediğiniz oldumu hiç. ben
      dizel corolla almaktan vazgeçtim.cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler...

BMW R1200GS, BMW 3.20d, Chevrolet Captiva LTZ
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      26 Ekim 2009 15:44:42
      Saatler 1 saat geri alındı malüm. Gösterge saatinin altında soldaki uzun çubuğa 1 kaç saniye basılı tutuyoruz. Saat kısmı yanıp sönmeye başlayınca, aynı çubuğu çeviriyoruz. İstenilen saat ayarlanınca aynı çubuğa tekrar bastırıyoruz. Böyle ayarlanıyordu değilmi?

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      26 Ekim 2009 15:53:28
      doğrudur. sadece son aşamada iki kere basmak gerekiyor ;)

• Çavuş
      51 Mesaj
      26 Ekim 2009 16:15:07

quote:

Orijinalden alıntı: xxZCNxx

Arkadaşım,
      Platinium'un farkı genelde 18" jantları deri kumaş karışım koltukları ve navigasyon sistemi olması fakat navigasyon sistemini kullanamıyormusun çünkü türkiye yüklü değil
      1.5 motor genelde araca yetiyor fakat çok atak değil bunu kabul etmek lazım ben 3 aydır 1.5 dizel tekna kullanıyorum performansından memnunum.Yakıt ve yol performansı her geçen gün artıyor. Bende qq için corolla almaktan vazgeçtim ve hiç pişman değilim. Ses sistemi içinde değişik alternatifler var siteyi incelersen bulabilirsin. Navigasyon cihazları var xcarlink cihazları var. Ama yine de aracın performansı için deneme sürüşü yap.

• Çavuş
      51 Mesaj
      26 Ekim 2009 16:21:30
      Arkadaşlar,
      Benim aracım qq tekna 1.5 dizel, bir sorum olacak klima kapalı olsa bile pedalların olduğu bölgeden klima sıcağa ayarlı ise sıcak hava, soğuğa ayarlı ise soğuk hava üflemeye devam ediyor. Servise sordum normal dedi üfleme pozisyonlarını değiştir azalır ama kesilmez dedi. Benim eski aracım da dijital klimalı idi onda böyle bir sorun yoktu. Busorun herkeste var mı? Var ise çözüm bulabilen var mı.?

Tuncay

• Teğmen
      123 Mesaj
      26 Ekim 2009 19:12:09
      cevaplar için teşekkürler.. sanırım tekna executive iiyi bir tercih olacak...

2013 Civic HB Sport Dizel - Beyaz
      PS3 aldı. LAST OF US bitti.GTA V başlıyor :))
    • Yüzbaşı
      251 Mesaj
      27 Ekim 2009 10:11:22
      bu problem benim aracımda da mevcut, NISSAN Türkiye bunun normal olduğunu döylüyor, daha önce kullandığım 6 aracımda bu tip bir durum yoktu, yapacak bir şey yok.

quote:

Orijinalden alıntı: hercai1999

Arkadaşlar,
      Benim aracım qq tekna 1.5 dizel, bir sorum olacak klima kapalı olsa bile pedalların olduğu bölgeden klima sıcağa ayarlı ise sıcak hava, soğuğa ayarlı ise soğuk hava üflemeye devam ediyor. Servise sordum normal dedi üfleme pozisyonlarını değiştir azalır ama kesilmez dedi. Benim eski aracım da dijital klimalı idi onda böyle bir sorun yoktu. Busorun herkeste var mı? Var ise çözüm bulabilen var mı.?

Tuncay

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      27 Ekim 2009 22:53:13
      Takla atmış cam tavanlı QQ

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      28 Ekim 2009 00:57:06
      kabin sağlam görünüyor, bu güzel bir şey... elbette kimse böyle bir durumla karşılaşmasın, en güzeli...

• Teğmen
      165 Mesaj
      29 Ekim 2009 14:18:09
      Selamlar,
      HAfta sonu Sel ile giden ve aslında çok sevdiğim QQ yerine hala devam eden ötv kampanyasını kullanmanın gazı ve eskiden beri hep Alman arabası kullanmanın verdiği alışkanlıklar neticesinde yeni tercihimi Tiguan 4*4 S&S + Cam Tavan'dan yana kullandım. QQ'ye yenilerken zaten ASP eksikliği nedeniyle Platinyum almaya kesin kararlıydım.
      Üzerine biraz daha ekleyerek Tiguan almayı tercih ettim. Dediğim gibi kararımda en etkili etken yeniden bir alman aracına binince kendimi evimde hissetmem idi. Alışkanlılar bazen aksesuarın önüne geçebiliyor. Arabanın etrafında bir tur atıncada Dizel motordan vaz geçip yaw ben bunu sevgim hem 4*4. yakacaksa bu yaksın dedim.

QQ hep çok sevdiğim bir araç olarak hatıralarımda yerini alacak. Nissan'ı da tanımaktan mutlu oldum. Gerek araç gerekse kullanıcıları konusundaki bütün bilgilendim. Edindiğim tüm intibalar da hep olumlu.

Herkese kazasız belası keyifli sürüşler. Yolda size selam veren gri bir tiguan görürseniz o muhtemelen benimdir. :)

• Teğmen
      165 Mesaj
      29 Ekim 2009 14:20:58
      Selamlar,
      Resimdeki Araç Cam tavanlı mı cidden?

QQ çok güvenli bir araç, Takla atınca da hiçbirşey olmadığını görmek güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzSpider -- 29 Ekim 2009; 14:23:44 >

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      29 Ekim 2009 18:51:58

quote:

Orijinalden alıntı: OzSpider

Selamlar,
      Resimdeki Araç Cam tavanlı mı cidden?

QQ çok güvenli bir araç, Takla atınca da hiçbirşey olmadığını görmek güzel.

Elbette kazadan, kazaya fark olabilir. Bu fotoğrafları aldığım yerde (http://forum.qashqaiclub.co.uk) aracın hızı, kaç takla attığı hakkında bir bilgi yoktu. Sadece cam tavan olduğu, kazayı yapana birşey olmadığı belirtiliyordu.

Not: Cam tavanın 300 kg'lık yük taşıyabildiğini bir yerlerde okumuştum, kaynak gösteremiyorum maalesef. Aynı forumda, bir başka rivayete göre 10 feetten (yaklaşık 3 metre) bırakılan beton taşın (ne kadar büyüklükte olduğu belirtilmemiş) camı kıramayacağı söylenmiş...

Tabi bunlar kulaktan dolma bilgi. Verileri doğrulatana kadar inanmamakta özgürüz :)

• Er
      12 Mesaj
      29 Ekim 2009 19:31:35
      mrb. ben de yaklaşık 1 ay önce üzüm siyahı platinum 1.5 dizel aldım. Yaklaşık 2500 km yol yaptım. Aracımdan çok memnunum ama
      bir problemim var. Aracımda continental 215/55/18 lastik var. Kış lastiği alıcam ama bu ebatta continentalda dahi lastik yok.
      aranızda kış lastiği alan var mı? Hangi ebatta ve hangi marka aldınız? paylaşırsanız sevinirim.

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      29 Ekim 2009 19:55:59
      pirelli winter sottozero serisine baktınız mı ?

• Yarbay
      4690 Mesaj
      29 Ekim 2009 20:06:26
      Merhaba Arkadaşlar,

QASHQAİ KULÜBÜ ismiyle hepimiz için yeni bir konu açmış bulunuyorum. Şimdiki yazıştığımız konuyu açan arkadaş konuyu 7 Mart 2007 de açmış ve en son mesajını da 20 Mart 2007 de yazmış. O günden beri de hiç uğramamış. Sizler içinde uygunsa hem güncelleme kolaylığı hemde daha yeni bilgi ve üyelerle yeni konumuzdan devam edebiliriz. Selamlar..

http://forum.donanimhab..._1/key_//tm.htm#35427532

• Teğmen
      186 Mesaj
      30 Ekim 2009 09:38:54
      Bende de aynı sorun var. Lastikçim ile konuştum Kasım gibi Pirelli'nin gelecekmiş.

quote:

Orijinalden alıntı: kotra

mrb. ben de yaklaşık 1 ay önce üzüm siyahı platinum 1.5 dizel aldım. Yaklaşık 2500 km yol yaptım. Aracımdan çok memnunum ama
      bir problemim var. Aracımda continental 215/55/18 lastik var. Kış lastiği alıcam ama bu ebatta continentalda dahi lastik yok.
      aranızda kış lastiği alan var mı? Hangi ebatta ve hangi marka aldınız? paylaşırsanız sevinirim.

• Teğmen
      186 Mesaj
      30 Ekim 2009 09:43:08
      Ben aracı almadan önce yurtdışından ciddi bir araştırma yapmış ve şunu öğrenmiştim. Cam tavan eğilip yamulmadığı için ve darbe anında kırılmadığı için diğer tavanlara göre daha sağlam.
      Cam lafı insanları ürkütüyor ancak hem kalınlığı,hem içerisindeki kırılıp dağılmayı önleyen karışımı ile oldukça sağlam gözüküyor.

quote:

Alıntıları Göster

Elbette kazadan, kazaya fark olabilir. Bu fotoğrafları aldığım yerde (http://forum.qashqaiclub.co.uk) aracın hızı, kaç takla attığı hakkında bir bilgi yoktu. Sadece cam tavan olduğu, kazayı yapana birşey olmadığı belirtiliyordu.

Not: Cam tavanın 300 kg'lık yük taşıyabildiğini bir yerlerde okumuştum, kaynak gösteremiyorum maalesef. Aynı forumda, bir başka rivayete göre 10 feetten (yaklaşık 3 metre) bırakılan beton taşın (ne kadar büyüklükte olduğu belirtilmemiş) camı kıramayacağı söylenmiş...

Tabi bunlar kulaktan dolma bilgi. Verileri doğrulatana kadar inanmamakta özgürüz :)

• Çavuş
      65 Mesaj
      31 Ekim 2009 19:59:58
      Qashqai'yi denedim... Olağanüstüydü! Vites geçişleriyle, torkuyla, iç ve dış kalitesiyle motoruyla donanım özellikleriyle Qashqai Platinum'a tam anlamıyla hayran oldum. Yeni aracım Qashqai Platinum 1.5 dci inci beyazı olacak.

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      02 Kasım 2009 12:28:38
      benzinlisine lpg taktıran var mı? nissan motorlarının lpg uyumu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Erzurumda yaşadığımdan dizel yerine benzinli tercihim.

• Yarbay
      4690 Mesaj
      02 Kasım 2009 14:04:35

quote:

Orijinalden alıntı: tataryan

benzinlisine lpg taktıran var mı? nissan motorlarının lpg uyumu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Erzurumda yaşadığımdan dizel yerine benzinli tercihim.

Ben şimdiye kadar tüp taktıran arkadaşa burada rastlamadım.

Ayrıca artık aşağıdaki linkteki QASHQAİ KULÜBÜ isimli konuya taşındık, isterseniz orayada bir sorun..

http://forum.donanimhaber.com/m_35427532/tm.htm

• Yüzbaşı
      360 Mesaj
      02 Kasım 2009 18:13:44

quote:

Orijinalden alıntı: tataryan

İzmir Fuarında Atiker Otogaz Çınarlı Bayi standında bir tane Qashqai 1.6 Tekna vardı. Kendi aracıymış. Çekişte düşme olmadığını, benzinle aynı miktarda LPG yaktığını söyledi. Test yapmak istersem her zaman Çınarlı'ya beklediğini söyledi. Ama bir fırsat bulup gidemedim.
      Nissan bayii de Ayvalık'ta şoförlü araç kiralama şirketinde bir tane LPG'li araç olduğunu söyledi. Araç bir senedir, yaklaşık 100.000 Km. yol yapmış, henüz sorun yaşanmadığı beyan edildi. Ancak aynı servis, LPG takılması durumunda aracın garantiden çıkacağı ve tavsiye edemeyeceklerini söylediler.

• Yüzbaşı
      548 Mesaj
      20 Kasım 2009 15:17:30
      busiralar platinum arstirmalari gene hizlandi bizde de. simdi merak ettigim birkac konu var.cevaplayabilirseniz sevinirim.
      1. platiniumdaki ses sistemi nasil? bazi yorumlarda teknada felan ses sistemlerinin yetersiz oldugunu okudum.
      2. anahtar sustali degil sanirim platinumda peki anahtar uzerinden acik olan camlarin kapanmasini saglayabiliyormuyuz? yani kilitleme tusuna basili tutarak anahtardan.
      3. kendinden kararan ic dikiz aynasi mevcutmu?mevcut degilse sonradan taktirabilirmiyiz?
      4. bu anahtar sistemini sustali tarzina cevirebilirmiyz?
      5.iceriden bagaj acma dugmesi varmi?
      6.tek dokunmayla elektrikli camlarin acilmasini veya kapanmasini saglayabiliyormuyuz?
      yaklasik 3 aydir arastiriyorum bircok modeli.leon verip suv tarzi bir arac alabiliriz diye dusunuyoruz.gerci aklimizda olan daha baska modellerde var suv disinda.artik karar verme asamasindayiz.simdiden tesekkurler.

Yürüsende koşsanda yol hep aynı yol
    • Teğmen
      148 Mesaj
      03 Aralık 2009 11:57:51
      Merhabalar

18 Eylül 2008 de Nissan QQ 1,5 DCİ tekna aldım. Dün nissan yetkili servisinden mektup geldi. Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği falan yazıyor. Acaba sizlerede geldimi böyle bir mektup ?

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      03 Aralık 2009 12:35:57

quote:

Orijinalden alıntı: jacksonpred

Merhabalar

18 Eylül 2008 de Nissan QQ 1,5 DCİ tekna aldım. Dün nissan yetkili servisinden mektup geldi. Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği falan yazıyor. Acaba sizlerede geldimi böyle bir mektup ?

Bu konuyu yeni başlık altında:
      Bu mesajda:
      http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=35956210
      yazmıştım.
      Bana böyle bir mektup gelmedi. Aracınızı hangi şehir/bayiden almıştınız? Mektup genel müdürlükten mi geldi?

• Teğmen
      148 Mesaj
      03 Aralık 2009 14:42:23
      yanıtınız için teşekkür ederim, evet genel müdürlükten geldi, 2 nüsha halinde, birinde aracın sorununu anlatan yazı, ikincisinde tüm bayilerin adresi ve telefonunu içeren yazı, aracı izmir artkıy otomotivden aldım.

• Teğmen
      148 Mesaj
      03 Aralık 2009 14:46:41

quote:

Alıntıları Göster

Bu konuyu yeni başlık altında:
      Bu mesajda:
      http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=35956210
      yazmıştım.
      Bana böyle bir mektup gelmedi. Aracınızı hangi şehir/bayiden almıştınız? Mektup genel müdürlükten mi geldi?

Evet şimdi okudum, aynı problemden bahsediyo ve bir an önce getirmem gerektiği söyleniyor, durumu öğrenmek için müşteri ilişkilerini aradım durumu doğruladı ancak telaş etmeyin sizde olmayabilir falan gibi yumuşatmaya çalıştı.

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      03 Aralık 2009 17:53:30
      quote:

Orijinalden alıntı: jacksonpred

Alıntıları Göster

Evet şimdi okudum, aynı problemden bahsediyo ve bir an önce getirmem gerektiği söyleniyor, durumu öğrenmek için müşteri ilişkilerini aradım durumu doğruladı ancak telaş etmeyin sizde olmayabilir falan gibi yumuşatmaya çalıştı.

Telaşlanacak bir durum olmasa da, servislerin iş programını aksatmamanız ve daha büyük bir soruna sebep olmaması için, aracınızı servise bir an önce getirmeniz istenmiş olabilir. Başına şimdiye kadar ciddi birşey gelmemiş yılda 15-20bin Km yapan 2006 üretimi bir QQ'yı da çağırdıklarını düşünürsek, 2009 model bir QQ'da bu konuyla ilgili yakın bir gelecekte önemli bir problem olmayacaktır.
      Ama siz her ihtimale karşı servisinizden konu için randevunuz alın ki arkadan gelecek diğer QQ'lar beklemesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 4 Aralık 2009; 0:26:23 >

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      04 Aralık 2009 13:58:06
      bu gün banada geldi servise götüreceğim yarın sanırım servisten sonra yapılanları yazarım

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      04 Aralık 2009 16:12:23

quote:

Orijinalden alıntı: EXTREMETE

bu gün banada geldi servise götüreceğim yarın sanırım servisten sonra yapılanları yazarım

Aracınızın model yılı nedir?

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      04 Aralık 2009 17:21:37
      kasım 2007 de trafiğe çıktı 2008 model

• Yarbay
      2900 Mesaj
      04 Aralık 2009 22:22:13

• Yarbay
      2900 Mesaj
      04 Aralık 2009 22:25:20
      Hafif makyaj ile çok daha güzel olmuş:)

Yapılan yenilikler hakkında kısa bilgi;

The UK is to receive a facelifted Nissan Qashqai in spring 2010. Changes have been effected not just outside and inside, but also beneath the skin. Minimum prices will be £15,395 for the 1.6-litre Visia 2WD manual going all the way up to £25,745 for the Tekna 2.0 dCi AWD automatic and £26,845 for the Qashqai+2 Tekna 2.0 dCi AWD auto.

Alterations made to the exterior include a new front bumper, a revised front grille, an all-new bonnet, and upgraded headlights. The front end shares its design elements with the Qashqai+2. Two new colours have been added; Magnetic Red and Mineral Grey. The rear lights are largely the same but now feature a more transparent lens look. Brake and taillights use LED technology. An additional two alloy wheel styles measuring 16-inch and 17-inch were added. The suspension has been further tuned for better ride quality and handling.

Nissan redesigned the main interior dials by giving them added clarity. The white LCD screen is geared to show lots of information such as time, cruise control, average fuel consumption and the speed limiter. Storage spaces were increased to include a new cubby hole at the base of the central cluster. Two-wheel drive models even have space for plastic cards where AWD models would have the ALL MODE selector.

Some unspecified weight reductions were implemented as well as aerodynamic improvements that help the 1.5 dCi model drive down its C02 emissions from 137 to 129g/km.

Kaynak:http://www.worldcarfans.com

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 5 Aralık 2009; 11:22:39 >

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      05 Aralık 2009 10:30:59

quote:

Orijinalden alıntı: EXTREMETE

kasım 2007 de trafiğe çıktı 2008 model

Öncelik eski modellerde sanırım.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      17 Aralık 2009 22:48:30
      merhabalar,

2010 model 1.5 dCi Tekna siyah renk Qashqai sahibiyim, severek kullanıyorum :)

Ancak birkaç konuda tavsiyeye ihtiyacım var,

1. Orjinal tavan çıtalarının yan sanayi olanlarını bulmak mümkün mü? Orjinalleri 1500TL bildiğim kadarıyla
      2. Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası taktırmak mümkün mü?
      3. Anahtarı katlanabilen tipe dönüştürmek mümkün mü?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Sayfa:   <<     < önceki   10 11 12 13 14 15 [16]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.