Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ogunmas

Pardon bilgisizliğimi mazur görünüz,

Peki, Sizde admire nin Gls olmayan paket model değilde "kavram" ını tanıtın.

admire de 1.3 , 1.6 ve 1.5 dizelden başka seçenek yoktur.
    yani ls lx gl gls gibi kavramlarla anılmaz admireler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanbaba62 -- 5 Mart 2009; 10:30:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanbaba62

quote:

[ogunmas]
    .....GLS, ACCENT 95 Ten başlayıp admira 2006 ya kadar gider.
    GLS Ful paket 1.5 / 1.6 Enjeksiyonlu seri demektir. Bu 12V olur 16V olur MPI olur.
    elinizdeki rakama 2001-2002 model GLS Milenyum kasa , 1.5i 107BG ful paket bri araç rahat alınabilir.....
    ............................

Cümleleri doğru okunuyuz.
    Sizin cümlenize göre de
    .... admire de 1.3 , 1.6 ve 1.5 dizelden başka seçenek yoktur....

"1.3 cc / 1.6 cc / 1.5 cc Diesel Bu yazılar motor hacimli araçların diesel olduğu anlaşılır."

Admire lerde 1.3 cc /1.6 cc Benzin ve 1.5 cc CRDI (Common Rail Diesel Enj.) - diye açmak gerekirdi.

Benim cümlemde ; GLS, full paket olup 1.5/1.6cc enjeksiyonlu serisidir. Bu seride Subap 12 yada 16 olabilir.
    Yani GLS tüm özellikleri üzerinde paket diye anlaşılmalı.

Zannediyorum. DAha kendinize bir oto almadınız. Çünkü araştırıyorsunuz.
    Piyasalarda çok uygun ve düşük

Siz en iyi bir araç alınız, belki araçla uğraşmaktan burada benimle uğraşmazsınız. :)

• quote:

quote:

quote:

[ogunmas]
    GLS Ful paket 1.5 / 1.6 Enjeksiyonlu seri demektir. Bu 12V olur 16V olur MPI olur.
    elinizdeki rakama 2001-2002 model GLS Milenyum kasa , 1.5i 107BG ful paket bri araç rahat alınabilir.....
    ............................

Cümleleri doğru okunuyuz.
    Sizin cümlenize göre de
    .... admire de 1.3 , 1.6 ve 1.5 dizelden başka seçenek yoktur....

"1.3 cc / 1.6 cc / 1.5 cc Diesel Bu yazılar motor hacimli araçların diesel olduğu anlaşılır."

Admire lerde 1.3 cc /1.6 cc Benzin ve 1.5 cc CRDI (Common Rail Diesel Enj.) - diye açmak gerekirdi.

Benim cümlemde ; GLS, full paket olup 1.5/1.6cc enjeksiyonlu serisidir. Bu seride Subap 12 yada 16 olabilir.
    Yani GLS tüm özellikleri üzerinde paket diye anlaşılmalı.

Zannediyorum. DAha kendinize bir oto almadınız. Çünkü araştırıyorsunuz.
    Piyasalarda çok uygun ve düşük

Siz en iyi bir araç alınız, belki araçla uğraşmaktan burada benimle uğraşmazsınız. :)

ogunmas

admire si olan birine sorsana bakalım, senin araban gls mi diye sor bakalım ne cevap alacaksın. ?

başkada bişey demiyorum

benim iddiam şudur. 2003ün ikinci yarısından itibaren üretime başlayıp, 2006nın birinci yarısında üretimi duran admire serisi accentlerde gls falan gibi şeyler yoktur.

sizin dediğiniz gls olayı 2003 e kadar olan modellerde geçerlidir.

• İddana kimse bir şey demedi. !

Sen GLS yi Admire lerde alt model algılıyorsun
    Ben GLS yi Admire lerde DONANIM PAKEDİ (Abs,Eds,,AC,OC,Airbag,EAyna,İm,Sf,HD,Merkezik,Vs.) ima ediyorum.

GLS Ful paket 1.5 / 1.6 Enjeksiyonlu seri demektir.... ...

GLS bir donanım seviyesidir.
    Açık ve net..

Gls ne demektir. GLS : Grand Lux Salon
    Bazı markalarda mesela Opel ve Hyundai ' lerde Donanım Seviyesi belirtmek için kullanılmış.
    Accent bir model dir, Admire de bir model dir, Era da bir modeldir.

GLS bir donanım seviyesidir.

http://forum.donanimhaber.com/m_15669366/mpage_1/key_//tm.htm#15677732
    http://resim.donanimhaber.com/m_18188893/mpage_1/key_//tm.htm#19219551

Genelde üst donanım seviyesindeki araçlarda kullanılır.

Yaşım 40 olmuş, 2 yıldır accent kullanıcısıyım. 16 yaşımdan bu yana araç üzerindeyim.
    Bu güne kadar kullandığım aracımda arıza olduğunda yolda kalmadım. Çünkü aracımın dilinden anlarım.
    Biz direksiyon ne işe yarıyor diyenlerden değiliz.
    http://resim.donanimhaber.com/m_12798384/mpage_6/key_/tm.htm
    Araban olmadığını beyan ediyorsun benimle burada Gls /admire tartışmasına giriyor.
    Teoride bana bunları anlatman bir şeyi ifade etmez. Ben bunları pratikte zaten yaşıyorum.

• ...DÜZELTİYORUM..
    Sen GLS yi Admire lerde alt model algılıyorsun ...

Sen GLS yi Admire lerde (Accent ls-Lx-GLS gibi ) bir model algılıyorsun ...
  • full admire derseniz bu doğru olur.

ama gls admire diye bişey yoktur.

yumurta kasa ve milenyumların arkasında lx gls gibi yazar ama admirelerde yazmaz.
  • quote:

full admire derseniz bu doğru olur.

ama gls admire diye bişey yoktur.

yumurta kasa ve milenyumların arkasında lx gls gibi yazar ama admirelerde yazmaz.

Farklı bişey yazmadım zaten.

Fazla uzatmaya gerek yok. Neyin ne olduğunu Anlayan anlamıştır.

Sen bu bilgi ve bu Mantıkla devam et. Emin ol sonuca ulaşırsın.
  • yıne karısmıs ortalık
  • ogunmas

başlık sahibi olduğun için, illaha benim dediğim dediğim doğrudur demek istiyorsun.

aslında sende gayet iyi biliyorsunki admire de gls falan yoktur.

sen de bu kafayla şöyle bile dersin : ERA GLS

era nın bile gls sini icat edersin.

• admiralarda

1.3 benzinli 1.6 benzinli ve 1.5 crdı dizel motor seceneklerı vardır, 1.6 benzınlı modelınde yol bılgısayarıda mevcuttur bunların harıcınde gp ( güvenlik paketi ) opsiyonel olarak sunulmaktadır.
  • Kardeş takım üyelerinin mübarek mevlid kandilini kutlar,sevdiklerinizle birlikte tekrarını yüce Allah'tan temenni ederim.
  • quote:

ogunmas

başlık sahibi olduğun için, illaha benim dediğim dediğim doğrudur demek istiyorsun.

aslında sende gayet iyi biliyorsunki admire de gls falan yoktur.

sen de bu kafayla şöyle bile dersin : ERA GLS

era nın bile gls sini icat edersin.

Şu mübarek gün beni konuşturdun ya helal olsun.

1. Bu konu yeri benim değil hepimizin.
    2. İnatçı yapıya sahip olabilirim. Ancak Doğru olanları araştırarak yazarım. Sallama yapmam.
    3. Tüm yazılarımı incele, Ben Admire lerde GLS vardır yazmadım.
    "GLS Ful paket 1.5 / 1.6 Enjeksiyonlu seri" yazım geçer.
    Israrla yine belirtiyorum ki GLS bir paket şeklidir ve Bu paket içeriği full + full dür.

4. Admire ismi geçmesi demek 1.5 CRDI, 1.3 -1.6 Benzinli Serisinde Tüm özellikleri üzerinde çakılı geliyor
    demek değildir. Admire admire dir. AMA bana göre İçeriğine göre Ls lx yada Gls olabilir.

* Otomativ dünyasında üretilmiş olan LX-LS-GLS-GT-GTX-TX-TS-GSI-GTS- (Vs) seçenekleri ile Bazı markalar tarafından yapılmış paket şekillerinin ne olduğunu araştır.
    Era ların tüm modellerinde sanki deri döşeme ,abs eds,açılır tavan, hava yastıkları, Klima,(v.s) standart gibi konuşuyorsun.
    Era ların 1.4- 1.6 - 1.5 CRDI nasıl bir değiken içerikler satıldığını biliyorsundur.
    ÖRNEK, Sen dersin Select , benderim GL, Sen dersin Select + GP Ben derim GLS
    SONRA Era'larda yada admire lerde GLS içeriğini bir paket gibi düşünülebilirmi? kararını verirsin.

Bu formun içinde tüm yazılarımı bir araştır araştır bakalım. Oraya buraya sallama yazı yazmışmıyım.
    Bu tartışmanın bir önceki konudan geldiğinde çok iyi biliyorum.

Tamam, Admire lerde benim değimim ile GLS içeriği de olmasın.
    Sanki aracı ben üretiyorum cebimede Para giriyor.

Polemik yapmaya gerek yok kardeş. Senin dediğin olsun.

Bu konu burada kapanmıştır. Bu konu ile ilgili yazdıklarına cevap vermeyeceğim.

Eğitimci arkadaşım; Söz gümüşse, SÜKUT ALTINDIR

• ÖRNEK, Sen dersin Select , benderim GL, Sen dersin Select + GP Ben derim GLS

demişsiniz.

iyi siz devam edin kafanıza göre isim takmaya. era almaya gittiğinizde era gls arıyorum dersiniz.
  • ayrıca SELECT lafını ben demiyorum, HYUNDAİ söylüyor.

ben kendi bi tarafımdan element uydurmuyorum yani.

bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanbaba62 -- 8 Mart 2009; 16:00:18 >
  • Tüm Arakadaşların Mevlüt Kandilini Kutlar, daha fazla kandil gecelerini aile, dost ve arkadaşlarınız ile yaşayabilmenizi Rabbimden dilerim.

Rabbimin sevgi ve affediciliği üzerinize olsun, dualarınız kabul olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hmzycl

yıne karısmıs ortalık

Ne demezsin :)
  • Benim bir sorunum var araç uzun yol katedince motordan sanki ayarsız subap sesi gibi dizelmiş gibi ses geliyor. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı acaba ?
  • Aracınız yağ eksiltiyormu acaba ?
  • Merhaba, arkadaşlar tecrübelerinize güvenerek size bir şey danışmak istiyorum.

98 model hyundai accent 1.3 lx aldım. Aldıktan sonra aracın benzin pompasının arızalı olduğunu öğrendik. (Alırken lpg de çalıştırık, benzinde çalıştırmak aklımıza gelmedi, aracı gösterdiğimiz yetkili servisin de aklına gelmemiş )

Servis orjinal benzin pompası için 400 lira istiyor...

Piyasadaki yan sanayi benzin pompası 100 lira..

Servise sordum, yan sanayi takarsak ne olur dedim,

- 1 ay sonra gelirsiniz, 400 liraya bize orjinalini taktırırsınız, yan sanayi mala verdiğinizle beraber 500'e mal etmiş olursunuz dedi.
    Kafamı bulandırdı.
    Biraz da maddi sıkıntım var.
    Onun için 400 lira bana çok geliyor, ama yan sanayi mala da ileriki yakın zamanda sorun yaşayacaksam 100 lira vermek istemiyorum.

Ne tavsiye edersiniz?

Aramızda yan sanayi benzin pompası kullanan var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşım,

Sen Servisin her dediğine inanırsan cebinde para kalmaz.

Şu anda yan sanayi ile Orijinal arasında kalite olarak çok uç noktalarda fark olduğunu düşünmüyorum.

Daha önceden servise gidiyordum. Ancak Mantık dışı bazı açıklama ve fiyat politikaları beni delirtti.

Şu anda dışarıda bakım yaptırıyorum.

Bence çekinmeden yan sanayi taktır.
    Sadece doğru yerde doğru kişiye taktır. Önemli olan budur.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.