Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU forma nasıl mesaj ekleniyor bilemedim?
    Arkadaşlar Merhaba,
    Öncelikle herkese kazasız , belesız ve arızasız bir hayat diliyorum.Ben 1 ay önce bir Hyundai -Accent-1999 ile tanıştım, tanıştığımdan bu güneden bir çok sorunla karşılaştım. Aracımı 2. el olarak aldım. Akü, egzos,merkezi kilit, cam açılıp kapanma sorunları yada çatlayan camı bir yana bıraktım şimdiki sorunum araç LPG de iken uzun yolda hararet sorunun var. G.O.Paşadan Selimpaşa'ya gidene kadar araç yarı yolda kumburgaza gelmeden harararet tavan yaptı. Rampalarda zorlanması da çabası. Yeni başımdan geçen bir olayı anlatayım ve neden olabileceğine sizler yardımcı olun. G.O.Paşa dan Selimpaşaya Otobandan gitmek istedim hava sıcaktı fazla yolun durumuna göre zorlamadan 4-5 hafif gazla yola devam ettim bir rampada biraz zorladım ondan sonra araba giderken stop etti. Sağa çekip baktığımızda motorun arkasında kalan su devirdaim borusu yarılmış.(benim hatam harareti sıklıkla kontrol etmeyi ihmal etmişim). Radyotörde su kalmamış ve tahliyeden akan su ise çok paslı ve pis bir su idi. Bir usta bulduk ve patlayan boruyu değiştirdik. Fakat hala hararet sorunu devam ediyor LPG ile çalışırken biraz zorlasan hararet yerinden fırlıyor..Bu kadar nazlı mı bu arabalar..Gitmek istedimide gitmem demiyor ama giderken de hararet yapıyor.. LPG yerine benzinlemi çalıştırsam (bu da maddi külfet ya?) Acaba neden olur..Şimdiden teşekkürler..

• ARKADAŞLAR 4.000 YTL PEŞİNAT VE 400-500 YTL SENETLİ TAKSİTLERLE 9.000-11.000 YTL ARASINDA HYUNDAİ ACCENT 1.5 GLS ARIYORUM.BU ŞARTLARDA ARABA SATACAK BİLDİĞİNİZ GALERİ VARMI ?
  • Dostum. Zannediyorum, ;İst. Gop. ' ta oturuyosunuz.

Huzur karşısı ASLAN OTO parcacısı yanında , HACILAR otoya bi uğrayınız. Derdinizi tam olarak anlatınız. ÖZel oto tamircisidir.Servis değildir. Ancak işlerinin erbabı kişilerdir.
    Hem arkadaşımdır, hemde 2 yıldan bu yana ona giderim.

Yaptırıp yaptırmamanız sizin kararınıza bağlı en azında gösterin sorun nedir neler yapılamsı gerekir.
    Yardımcı olacaklardır.

Yazınızda bahsi geçen arızalarda, Cam sorunları, kilit sorunları ve hararet, aracınızın satış sahibinin araca bakmamasından kaynaklıdır.

Keza ekzost, akü, sorunlarıda satış sahibinin araca ne kadar özen gösterdiğini belli ediyor. Hararet te dolaylı olarak ilk sahibine bağlıdır.
    İhtimali yüksek antifirizli su kullnılmayınca pas yapan radyatorün pas borulara kadar deformeye sebep olmuş olabilir.

HAraret Konusu biraz irdelenmesi gerekir. Zayiyat az ise sorun olmaz.İhtimali yüksek kapak contası yada segmanlar deforme olmuş olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: Akaraoz

BU forma nasıl mesaj ekleniyor bilemedim?
    Arkadaşlar Merhaba,
    Öncelikle herkese kazasız ,.......
    ....... LPG yerine benzinlemi çalıştırsam (bu da maddi külfet ya?) Acaba neden olur..Şimdiden teşekkürler..

• Akaraoz kardeşimiz geçmiş olsun.

Yanlış anlaşılmak istemem
    ancak Üzülerek belirtmek isterim ki araç piyasasında yüksek Model düşük fiyat durumu insanda şüphe uyandıran bir durumdur. Ya acil satılıktır, ya vukaatlıdır, yada piyasayı bilmiyordur.

Bende 96 var.Satılık. 2001 Accent 1.6 GLS niyetim var.3 haftadır pazara çıkıyorum.
    Aracımın Fiatıma bakıyorlar.
    "98 i aynı fiyata alıyoruz" diyorlar!. Bende gülüyorum.

Fark şu ;model düşük olmasına karşılık bakımlı araç, kullnıcı hatalarının dışında sorun çıkartacak bir araç değil.

Esnaf olanlar sazan gibi hemen zıplıyor, Tabi değer altında ölü fiyatla,

Sözün özeti ; 2. el oto almak gerçekten zor bir iş. Karşınızdaki güvenilir olacak, Alacağınız maldan anlayan biri olacak.HEr şeyden önce mal sahibi, gözünüzün içine baka bak yalan atmayacak.

quote:

Orjinalden alıntı: Akaraoz

.......Ben 1 ay önce bir Hyundai -Accent-1999 ile tanıştım, tanıştığımdan bu güneden bir çok sorunla karşılaştım. Aracımı 2. el olarak aldım. Akü, egzos,merkezi kilit, cam açılıp kapanma sorunları yada çatlayan camı bir yana bıraktım şimdiki sorunum araç LPG de iken uzun yolda hararet sorunun var. G.O.Paşadan Selimpaşa'ya gidene kadar araç yarı yolda kumburgaza gelmeden harararet tavan yaptı. ......

• VAde farklarını kabul ettiğinde çoğu galeri araç satışı yapabilir.

Ancak , 7-8000 ytl lik bir rakama senet yapmayı planlamışsınız. Vade farkı hesabına göre en yüksek 97 model modele kadar çıkabikem şansınız var. Mümkün ise banka kredisini size tavsiye edeceğim. 5000 ytlye 1000 ytl 15 ay ödemeli geri dönüş olacağını tahmin ediyorum.

Çok daha uyguna gelecektir.

quote:

Orjinalden alıntı: sokratesxxxxx

ARKADAŞLAR 4.000 YTL PEŞİNAT VE 400-500 YTL SENETLİ TAKSİTLERLE 9.000-11.000 YTL ARASINDA HYUNDAİ ACCENT 1.5 GLS ARIYORUM.BU ŞARTLARDA ARABA SATACAK BİLDİĞİNİZ GALERİ VARMI ?
  • @onur-d hocam şu linkteki lastiği önerirmisinhttp://www.lastiknet.com/pinfo.asp?pid=56
  • niyeyse bu yumurta kasalar hoşuma gider hep
  • hyundai 97 gls sahibiyim 2. sahibiyim 99 dan beri kuulanıyorum aracıma bp benzin alıyorum bi kasma oluyo sanki mkotorda bi zorlanma hissi yaratıyo bazı markalar belli benzin markalarını kullanıyo huyndai de böyel bi olay var mı birde 4 lastik alacağım en uygun ebat ve markada yardımcı olursanız sevinirim dunlop düşünüyorrum...
  • Herkese selamlar;

Bende yumurta kasa hyundailere talip oldum :)

Şuanda mevcut aracım 93 model renault9 spring. İlk sahibiyim ve aracım servis bakımlı. Bakım masrafı hariçbir zararı yok bana ancak klima ve hidrolik direksiyonunun olmaması sebebiyle değiştirmeyi düşünüyorum.

1.5 GLS modelleri hoşuma gitti. Renault9dan sonra karbüratörlü bir araç almak istemiyorum o sebeple 1.5 bana en uygun model. Alırsam sıralı sistem LPG taktıracağım. Özellikle otomatik vitesliler tercih sebebim. İnternetten baktığımda fiyatlar 9-10 bin lira arasında değişiyor. En kısa zamanda otopazarına da gidip inceleme yapacağım. Ama benim istediğim özelliklerde(1.5 ve otomatik) accent bulmak sanırımzor olacak.

Bazı sorularım olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum ?

1- Kaç kilometrede bir yağ değiştiriliyor, kaç numara yağ kullanılıyor?

2- Ses izolasyonu nasıl( mevcut aracım renault 9 ona göre kıyaslama yapınız :) )

3- Otomatik viteslikullanıcılar memnun mu? Mitsubishi alt yapısı kullanıldığını duymuştum otm viteste.

4- 5 vites 3000 devirde araç kaç kilometre hız yapıyor ?

Teşekkür ederim ;)

• ya arkadaşlar 1.3 LS var bende ve son hesaplamama göre 75 kmde 9 Lt benzin yaktım normal olmaaz değil mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: qntrl

Herkese selamlar;

Bende yumurta kasa hyundailere talip oldum :)

Şuanda mevcut aracım 93 model renault9 spring. İlk sahibiyim ve aracım servis bakımlı. Bakım masrafı hariçbir zararı yok bana ancak klima ve hidrolik direksiyonunun olmaması sebebiyle değiştirmeyi düşünüyorum.

1.5 GLS modelleri hoşuma gitti. Renault9dan sonra karbüratörlü bir araç almak istemiyorum o sebeple 1.5 bana en uygun model. Alırsam sıralı sistem LPG taktıracağım. Özellikle otomatik vitesliler tercih sebebim. İnternetten baktığımda fiyatlar 9-10 bin lira arasında değişiyor. En kısa zamanda otopazarına da gidip inceleme yapacağım. Ama benim istediğim özelliklerde(1.5 ve otomatik) accent bulmak sanırımzor olacak.

Bazı sorularım olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum ?

1- Kaç kilometrede bir yağ değiştiriliyor, kaç numara yağ kullanılıyor?

2- Ses izolasyonu nasıl( mevcut aracım renault 9 ona göre kıyaslama yapınız :) )

3- Otomatik viteslikullanıcılar memnun mu? Mitsubishi alt yapısı kullanıldığını duymuştum otm viteste.

4- 5 vites 3000 devirde araç kaç kilometre hız yapıyor ?

Teşekkür ederim ;)

Yardımcı olmaya çalşayım arkadaşım:

1) 10-40 kullanılıyorum.

2) 90-100 km den sonra ses içeri hissedilir derecede giriyor.

3) manuel vites bir fikrim yok.

4) 5.viteste klima açık ve yüklü düz yada az eğimli yolda 100-110 km arası.

kolay gelsin,

birde lpg li kullanım baya ekonomik daha bu gün yaptığım ölçümlerde şehiriçi 430 km yolda, 58 TL ( 32 lt lpg) yaktı. yani

100 KM YOLU 7,4 lt lpg =13,48 TL LPG BİRİM FİYATI 1,81 TL

:)) Bundan iyisi can sağlığı.

• quote:

Orjinalden alıntı: bluENight

@onur-d hocam şu linkteki lastiği önerirmisinhttp://www.lastiknet.com/pinfo.asp?pid=56

http://www.halaogullari.com/lastikler/kumho.htm kumho ku-19 onerırım

• ooo burdakı baya arkadas bızım sıteye nakıl olmus bu mesajlardan tanıdım hepınızı beklerız arkadaslar www.hyundaiclubtr.com hyundaının tum modellerı hakkında aradıgınız hersey burada ben onur-d bu sıtenın moderatoruyum her turlu yardımcı olurum
  • Onur-d kardeş,

Sitene bayağı arkadaşı almışsın !

quote:

Orjinalden alıntı: onur-d

ooo burdakı baya arkadas bızım sıteye nakıl olmus bu mesajlardan tanıdım hepınızı beklerız arkadaslar www.hyundaiclubtr.com hyundaının tum modellerı hakkında aradıgınız hersey burada ben onur-d bu sıtenın moderatoruyum her turlu yardımcı olurum
  • oyle 319. donem devrem ama ben artık o sıtede mod degılım sıteden kendı ıstegımle ayrıldım

artık donanım haber için çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 3 Eylül 2008; 12:26:28 >
  • ogunmas canlandır sıteyı yoksa ben alıcam gorevı
  • Sevgili dostum,

Sen, ben yok, hepimiz var. :-)

Sorun yok. Hızlandıracaksan önemli değil.

Sitenin bu başlığını tüm Accent yumurta kasa + Accent 2000 yukarısı mpi serisi kullanan arkadaşların yararlanması , orada burada yolunmaması + kendi başlarına pratik şeyleri yapabilmesi amacı ile tek çatı altında toplanmasını istedim.

Ancak görüyorum ki burası ve birkaç topik haricinde açılan topiklerde hit yapmak için geyik muhabbeti yapanlar var.
  • yok yok burası yumurtacıların mekanı dıgerlerı kendılerıne ayrı baslık acsınlar
  • Evet.. SAğ ön kapı kilit otomatiğimiz arızalandı. Bu Parça fiyatı hakkkında bilgisis olan ardaşımız varmı acaba.
    96 GLS
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben uzun süredir bi araç almak istiyorum, ancak uno ve accent arasında seçim zorluğu çekiyorum.Bana detaylı olarak artıları ve eksileri ile yardımcı olabilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.