Şimdi Ara

WPA şifreleme: TKIP vs. AES

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
17.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar WPA şifrelemede tekniğinde hangisini kullanıyorsunuz? Hangisi daha güvenlidir? TKIp mi? AES mi?
    TKIP terorist grup ismine benzediği için hoşuma gitmedi ondan AES yaptım
    Ama tabi hangisi daha güvenli ise onu seçmek lazım.

Birde şifrelemenin haricinde Mac ID filter koymanın faydası veya zararı nedir? Faydası elbet var ancak herhangi bir yavaşlatma problemi gibi bir dezavantajı varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 6 Mart 2007; 20:10:10 >

• ağırlaştırır
  • Hangisi ağırlaştırır? Şifreleme diyorsan ewt ağılaştırıyorda mecburen koyacaz bi şifre
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonythetonguc

Hangisi ağırlaştırır? Şifreleme diyorsan ewt ağılaştırıyorda mecburen koyacaz bi şifre

şifrelemeyi web yaparsan ağırlaşmaz o kadar wpa ve diğerleri alanı daraltıyo diye biliyorum

bu konuda bilgili uzman arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır kanaatindeyim
  • en güvenlisi mac filtreleme arkadaşım. wpa2 şifreleme yap tkip aes ikisinide koyabilirsin ama bağlancağın cihazın desteklemesi önemli bu protokolleri. Ama ne yaparsan yap mac filtreleme yap yani
  • tkıp aes konusunu bende tam olarak bilmiyorum ama mac filtreleme ağ cihazınızı ( modem yada access point) baya ağırlaştırıyor. TL-WA7210N cihazımda mac filtreleme kullandığım zaman çok sıkıntı yaşıyorum. bazen 2-3 cihaz bağladığımda bütün cihazları koparıyor yada bağlantı aşırı yavaşlıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.