Şimdi Ara

Bocek sorunu toz bocegi midir nedir ? Bu !!! Resim eklendi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
6
Favori
197.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 1 ay kadar evde yoktum evin panjurlari kapaliydi eve geldigimde evde kucuk 0.5- 1mm boylarinda ufak krem kahve rengi bocekler gordum normal gozle gormek cok zor uzerine isik tutunca ve dikkatli bakinca goruliyorlar
    Basta bit olduguni sandim ama 1 aydir evde yokuz ve bu canlilar 2-3 saat kan emmeden yapamiyorlarmis bunu ogrendikten aonra bit olmadigina karar verdik ama daha oncesinden kullandigim bit ilaclariyla sayisini baya azalrtim fakat halen tek tuk goruluyorlar
    Daha onceden basina boyle birsey gelip kurtulan arkadaslar oldu mu bana bu konuda yardimci olum lutfen
    Bu bocekleri yatagimda yorgan yastik yerlerde parkenin ustunde laminatlarin supurgelikleri arasinda duvarda heryerde gordum ne dir bu sey nasil basa cikacaz bunlarla..

Kalem ucunu karsilastirma icin koydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herschell -- 21 Temmuz 2017; 15:6:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim evimde de Türkiye'de toz böceği, dışarıda mold mite (küf maytı) olarak adlandırılan, beyaz renkli, kuş bitine benzeyen, siyah kumaş vb üzerinde yürüyünce kendini gösteren, genelde ahşap, karton ve kağıt üzerinde dolaşan bu böcek çok inatçı. Özellikle sıcak, nem ve karanlığı seviyorlar. Çok hızlı üredikleri için bir kaç tane gördüğünüzde önlem almazsanız evin her yerinde görülmeye başlarlar. Bir dişi 150 yumurta bırakıyormuş. Çok hızlı ürüyorlar. Bunlar ısırmıyor.

Kitaplarımın üstünde bir kaç tane görünce sinek zehiri sıktım, öldüler ancak ertesi gün yine göründüler. Raid max sıktım, yazıcının içindeki ağıtta gördüm, bir kağıda raid max sıkıp kağıt çekmecesine bıraktım. Yazıcıda bir kaç gün görünmediler ancak tekrar kağıtların üzerinde belirdiler. Küçük bir odayı raid max ile yıkadım resmen. 6 ay etkili bu zehir hamamböceği türevlerini mahvediyor ancak bu toz böceği (mold mite) bu zehirden etkilenmiyor. Kağıtların üzerinde görünce arka odadaki bilgisayar kutularına bakayım dedim, kutuların üstünde 5-10 tanesinin yürüdüğünü gördüm.

Kurtulmak mümkün değil mi? MÜMKÜN

Forumlarda herkes kurtulamadıklarını yazmış. Profesyonel zehirleme çağıranlar bile olmuş ama nafile.

TOZ BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?

İki şeye ihtiyacınız var:
    1- K-othrine Zehri 50 ml 23 lira (Bayer)
    2- Diatomik toprak (pire toprağı = 1kg 65 TL)

Toz böceği (mold mite) Bayer firmasının ürettiği K-Othrine zehiri ile ölüyor. Ben bu zehiri 3 litre suya 50 ml katıp seyrelterek kullandım. Zehir çok etkili. Hamam böceği için 5 litre suya 60 ml ekleniyor. Bana bu toz böceğinden illallah geldiği için derişik uygulama yaptım. 3 litre arıtma suyu + 50 ml (1 şişe) k-othrine. 50ml k-othrine'i 22 liraya aldım kargo dahil.

Odaları bir güzel süpürdüm, varsa ortalıkta dolaşanları temizlemiş oldum. Maskeyi takıp 2 odaya hazırladığım karışımı uyguladım ve kapıyı, pencereyi, kapı altlarını kapattım. Ertesi gün havalandırdım odayı ve tek bir canlı toz böceği bile göremedim. Didik ettim her yeri yok. Bunların yumurtası kalıyor mutlaka. Zehirlediğim odalarda bir kaç gün sonra 1 tane daha gördüm. (yazıcının kağıt tepsisinde) Yurt dışı forumlarında bu böcekler için diatomic earth (diatomik toprak) denen, alg fosili toprağının kullanıldığını gördüm. Bu diatomik toprak pire, bit, kuş biti, mayt, nem maytı (mold mite), toz böceği gibi zararlıların canına okuyor. Türkiye'de sanırım satan 1-2 yer var. 1 kg'ını 65 liraya aldım ama bir ömür yeter. Küçük bir tuzluğa bu diatomik toprak ekleniyor ve böceklerin yürüdüğünü gördüğünüz yerlere çok çok ince bir tabaka olacak şekilde serpiliyor. Zaten böceğin bir zerre toza teması yetiyor ölmesi için. Kenar kuytu her yere bu tozdan serptim. Yarım tuzluk dolusu toz tüm eve yetti gibi. Artık böceklerden 1 tane bile görmüyorum.
  • Benim evimde de Türkiye'de toz böceği, dışarıda mold mite (küf maytı) olarak adlandırılan, beyaz renkli, kuş bitine benzeyen, siyah kumaş vb üzerinde yürüyünce kendini gösteren, genelde ahşap, karton ve kağıt üzerinde dolaşan bu böcek çok inatçı. Özellikle sıcak, nem ve karanlığı seviyorlar. Çok hızlı üredikleri için bir kaç tane gördüğünüzde önlem almazsanız evin her yerinde görülmeye başlarlar. Bir dişi 150 yumurta bırakıyormuş. Çok hızlı ürüyorlar. Bunlar ısırmıyor.

Kitaplarımın üstünde bir kaç tane görünce sinek zehiri sıktım, öldüler ancak ertesi gün yine göründüler. Raid max sıktım, yazıcının içindeki ağıtta gördüm, bir kağıda raid max sıkıp kağıt çekmecesine bıraktım. Yazıcıda bir kaç gün görünmediler ancak tekrar kağıtların üzerinde belirdiler. Küçük bir odayı raid max ile yıkadım resmen. 6 ay etkili bu zehir hamamböceği türevlerini mahvediyor ancak bu toz böceği (mold mite) bu zehirden etkilenmiyor. Kağıtların üzerinde görünce arka odadaki bilgisayar kutularına bakayım dedim, kutuların üstünde 5-10 tanesinin yürüdüğünü gördüm.

Kurtulmak mümkün değil mi? MÜMKÜN

Forumlarda herkes kurtulamadıklarını yazmış. Profesyonel zehirleme çağıranlar bile olmuş ama nafile.

TOZ BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?

İki şeye ihtiyacınız var:
    2- Diatomik toprak (pire toprağı = 1kg 65 TL)

Toz böceği (mold mite) Bayer firmasının ürettiği K-Othrine zehiri ile ölüyor. Ben bu zehiri 3 litre suya 50 ml katıp seyrelterek kullandım. Zehir çok etkili. Hamam böceği için 5 litre suya 60 ml ekleniyor. Bana bu toz böceğinden illallah geldiği için derişik uygulama yaptım. 3 litre arıtma suyu + 50 ml (1 şişe) k-othrine. 50ml k-othrine'i 22 liraya aldım kargo dahil.

Odaları bir güzel süpürdüm, varsa ortalıkta dolaşanları temizlemiş oldum. Maskeyi takıp 2 odaya hazırladığım karışımı uyguladım ve kapıyı, pencereyi, kapı altlarını kapattım. Ertesi gün havalandırdım odayı ve tek bir canlı toz böceği bile göremedim. Didik ettim her yeri yok. Bunların yumurtası kalıyor mutlaka. Zehirlediğim odalarda bir kaç gün sonra 1 tane daha gördüm. (yazıcının kağıt tepsisinde) Yurt dışı forumlarında bu böcekler için diatomic earth (diatomik toprak) denen, alg fosili toprağının kullanıldığını gördüm. Bu diatomik toprak pire, bit, kuş biti, mayt, nem maytı (mold mite), toz böceği gibi zararlıların canına okuyor. Türkiye'de sanırım satan 1-2 yer var. 1 kg'ını 65 liraya aldım ama bir ömür yeter. Küçük bir tuzluğa bu diatomik toprak ekleniyor ve böceklerin yürüdüğünü gördüğünüz yerlere çok çok ince bir tabaka olacak şekilde serpiliyor. Zaten böceğin bir zerre toza teması yetiyor ölmesi için. Kenar kuytu her yere bu tozdan serptim. Yarım tuzluk dolusu toz tüm eve yetti gibi. Artık böceklerden 1 tane bile görmüyorum.

• @Emrah.tunçekin özele yazmışsınız cevap atamadım sistem hatası var.

Merhaba, şu arkadaşın dediği gibi yaptım, benim mutfakta duvarda su kaçağı vardı sorunu çözdük, 2-3 ay sonra bu olay başladı, sarı küçük bazen siyah karınca gibi. Güzel k otherine ile spreyleyin her yeri kokusuz zararsız sıvı, bi odada ise, yine de bol bol sıkın çevre oda ve duvarlara, iz bırakmıyor, mutfakta ise bütün bulaşabilecek şeyleri atın veya iyi kontrol edin, mutfaktakileri bulaşık mak vs yıkayın tabi yumurta bırakıyorlar 2-3 gün sonra bi daha görebilrisiniz az da olsa. ben kafayı yedim 2-3 gün sonra bi daha bu k otherine den yaptım her yere, kullanım talimatı yazıyor veya alırken hepsiburada dan bakın yorumlara. 1 hafta sonra bi daha uyguladım ki ilaç 90 gün kalıyor önemli olan ıslak bezle vs uyguladığnız yerleri silmeyin 2-3 gün. Sonra bu diatomik toprak tuzluğa koyun hafiften serpin cok gördüğünüz yerlere, süpürürsünüz 1 hafta sonra, geçmiş olsun. su kaçağı gibi bi sıkıntı varsa önce onu kesin çözün tabi.

2- Diatomik toprak (pire toprağı = 1kg 65 TL)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.