Şimdi Ara

İslemci ve ekran karti tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar yaklasik 5-6 senelik bir pc var yukseltmek istiyorum fakat o kadar cok oyun oynayan birisi degilim cs1.6 metin2 ets2 oynuyorum genelde islemci ve ekran karti tavsiyesi istiyorum.

Sistem
    Pentium dual core e5400 2.70 ghz islemci
    Foxconn h-ig41 uatx anakart (lga 775 soket)
    Samsung 2 gb ram (2gb daha eklicem)
    Nvidia geforce 9800gt ekran karti
    250 gb harddisk

Tesekkurler.

• oynadığın oyunlara yeten bir sistemin var zaten. Bu sisteme masraf yapma bence, zaten 4 çekirdekli modelleri desteklemiyor anakartın, ekran kartını arttırsan da işlemcin kısıtlar.
  • Hocam cevabiniz icin tesekkurler oncelikle anakartin 4 cekirdek islemci desteklemedigini nasil anlariz bilmiyordum lga775 soketli her islemci olur saniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan14

Hocam cevabiniz icin tesekkurler oncelikle anakartin 4 cekirdek islemci desteklemedigini nasil anlariz bilmiyordum lga775 soketli her islemci olur saniyorum

Dediğiniz gibi olmuyor anakartınızın maximum çalışabileceği frekanslara göre işlemci listesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeagateWD

quote:

Orijinalden alıntı: gurkan14

Hocam cevabiniz icin tesekkurler oncelikle anakartin 4 cekirdek islemci desteklemedigini nasil anlariz bilmiyordum lga775 soketli her islemci olur saniyorum

Dediğiniz gibi olmuyor anakartınızın maximum çalışabileceği frekanslara göre işlemci listesi var.

Processor Support: (95W Max). Intel Core 2 Quad, Core 2 Duo, Pentium Dual Core, Celeron Dual Core, Celeron.

* Celeron Dual-Core: E3200, E3300

* Pentium Dual-Core E5300, E5400, E5700, E6300, E6500

Şöyle bir bilgi buldum burda core 2 quad yani 4 cekirdek destekliyor gorunuyor benim amacim elimdeki anakarti degismeden mevcut islemciden iyi bir islemci almak ve ram 2,gb daha eklemek biraz daha performans alabilmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan14 -- 16 Temmuz 2017; 3:0:31 >

• gurkan14 G kullanıcısına yanıt
    Evet, dediğiniz gibi destekliyor olarak görünmekte. İkinci elden bulabilirseniz uygun fiyatlı ve sağlam Q9650 işlemci alabilirsiniz. İşlemci+ekran kartı+ram için ne kadar bütçeniz var?
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    işlemci olarak intel xeon e5450 modeli var o nasıldır anakarta uyumlu 3.00 ghz 1333fsb hızı
    ekran kartı olarak 2 gb olabilir
    yaklaşık bütçe : 500 tl
  • Anakartınız destekliyorsa xeon işlemci iyi olur , ekrankartı sıfır olacaksa gt 1030. Ram takviyesiyle de güzel bir sistem olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Anakartınız destekliyorsa xeon işlemci iyi olur , ekrankartı sıfır olacaksa gt 1030. Ram takviyesiyle de güzel bir sistem olur.

Size katılıyorum, modlu bios vs ile xeon kullanabilirseniz gt1030 veya 4gb rx550 birde ram eklerseniz şahane olur.
  • Tesekkurler arkadaslar sanirim xeon islemci alacagim karar verdim 4gb ram ikisi beni daha goturur oyun delisi degilim zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.