Şimdi Ara

BROTHER YAZICILAR HAKKINDA.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
21
Favori
241.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de kiminle konuşsam ve danışsam Brother lafını duyunca küçümser gibi veya bana acır gibi davranıyorlar. Resmen koca makinayı at-git uğraşma diyorlar.
    Brother ürünleri bu kadar mı aciz anlamadım ki.....
  • Hakikaten, Brother kullanıp ta memnun olan birileri var mı acaba?
  • ben memnunum şahsen
  • brotherın mfc-5890cn a3 her şey dahil yazıcısı hakkında bilgisiolan var mı
    a3 fotoğraf basmak istiyorum.beslemeli sistem kurucam bunu destekliyor olması gerekli.bu modele uygun kolay dolum kartuşları var ancak uzun vadede bi sorunla karşılaşırmıyımbimek isterim
  • Brother HL-2040 yazıcı aldım.
    Yazıcı USB kablosuyla bağladım sonrasında talimatta olduğu gibi kabloyu takılı değilken yükledim.
    Tamamlandıktan sonra yazıcı görünmüyor. Hiç bir yerde.. yazıcılar klasöründe veya yazdır ekranında.

Ne yapmalıyım?

Teşekkürler
  • Sanki USB kablosunda bir sorun var!
    Takınca bilgisayar yazıcıyı algılamıyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: n_enver

Sanki USB kablosunda bir sorun var!
    Takınca bilgisayar yazıcıyı algılamıyor!

Aşağıdaki linkte Printer Driver Uninstall Tool var bunu çekip çalıştır, bağlantı şekli ve modeli seç daha sonra pc ni yeniden başlatıp kabloyu takmadan kuruluma başla mümkünse başka usb kablo ile dene çalışacaktır.

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public/as/as_ot/en/dlf/download_index.html?reg=as&c=as_ot&lang=en&prod=hl2040_all&dlid=&flang=English&os=74&type2=2
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulnes

Arkadaşlar şimdi başka bir sorunum ortaya çıktı.
    Printpen marka muadil kartuş taktım MFC-210C'ye,kartuşlarımı tanıdı fakat tam ve güzel yazmıyor.Sanki yollar tıkanmışta mürekkepler doğru dürüst ilerlemiyor gibi.
    Bu cihaz 1-1,5 sene durdu kenarda. Şimdi kullanmaya başlamak istiyorum ama bilmiyorum halledebilirmiyim.
    Yoksa atacağım cihazı hem yer kaplıyor hem de bir işe yaramıyor.
    Son çare olarak önerileriniz varsa uygulayacağım.

Printpen kartuşlar yazıcı kafayı tıkar, uzun süre kullanılmamışsa cleaning işlemini yaptırman lazım örnek olarak sıfır cihaza printpen kartuşu takıp test sayfası alıp 1 ay bekletmeye aldığımda 1 ay sonra testlerimde kafanın tamamen tıkandığını gördüm.
  • mfc 6490cw

arkadaşlar

ben mfc 6490cw full A3 cihaz kullanıyorum çok memnunum

extra kapasiteli kartuş yuvasından taşan dolan tanklarım var 100 cc mürekkebi 20 tl +kdv ye alıyorum

yaklaşık 7000 sayfa baskım var , tık demedi 2, takım mürekkebi aldım , renkler bitmedi ama siyahı yarın doduracağım

145 c yazıcı da printpenle bende sorun yaşadım ,

tr-ink mürekkeple hiçbir sorun çıkmadı,

bence iş mürekkepte

brother + doğru kit ve doğru mürekkep , harika tasaarruflu sonuç

denedim , mükemmel

tavsiye ederim
  • Güzel bir konu öncelikle merhaba.

Brother HL-7050 Yazıcı hakkında bir kaç şey öğrenmek istiyorum.

Bu makina da çip var mı? Drum hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Makinaya toner dolumu yapılıyor mu? Ve kendimiz toner tozu doldurabilir miyiz?

Teşekkür ederim. İyi akşamlar.

*Bilgisi olan arkadaşların bilgilerinden de yararlanmak isterim.
  • elimde bir mfc425 birde mfc215 yazıcı var zannediyorum baskı kafaları bozuk işinize yararmı acaba yada tamir edermisiniz 0 536 576 44 56 mfc 425 siyah yazıyordu renkli baskı bozuktu 215 değişik değişik renkler çıkartıyordu hayırlı günler ismim fuat zorka.
  • help meeeee ya elımde bir tane brother HL-1250 yazıcıda sorun DRUM a toner sarıyor üst kronayı temızledım yok telını degıştım yok lutfen yardımcı olurmusunuz
  • ilginizden dolayı TEŞEKKUR EDERIM
  • bende mfc 215c var ve printpen kartuş kullanıyordum biten kartuşu değiştirdim ve makina arıza verdi başlatılamıyor diye servise götürdüm muadil kartuş kullanmışsınız kafa tıkanmış size 170 tl masraf çıkarı siz eniyisi yeni yazıcı alın dediler bu kafayı temizlemenin yolu yokmu solüsyondan bahsediliyor ama nette aradım bulamadım yada ben söküp kafayı temizleyebilirmiyim imkan varsa tabi cevap yazacaklara şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaman39

bende mfc 215c var ve printpen kartuş kullanıyordum biten kartuşu değiştirdim ve makina arıza verdi başlatılamıyor diye servise götürdüm muadil kartuş kullanmışsınız kafa tıkanmış size 170 tl masraf çıkarı siz eniyisi yeni yazıcı alın dediler bu kafayı temizlemenin yolu yokmu solüsyondan bahsediliyor ama nette aradım bulamadım yada ben söküp kafayı temizleyebilirmiyim imkan varsa tabi cevap yazacaklara şimdiden teşekkürler

bir yerde kafa temizlemek için aseton kullanıldığını okudum.fakat nasıl yapıldığı hakkında bilgi yoktu.zararı varmıdır onuda bilemem.sonuçta kimyasal madde aseton.öncelikle ilk önce kartuşların içindeki eski mürekkebi şırınga ile boşaltarak uygun yeni mürekkep doldurarak manule en azından 4-5 sefer kafa temizliği yaptırın.siyah için pigment renkliler için dye mürekkep kullanın.ucuz çin malı mürekkepleri tavsiye etmem.
  • Brother 145C modelinde karar kıldım. Peki bu modeli İstanbulda nerede bulabilirim? Carrefour-Ümraniye, Mediamarkt-Ümraniye de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katafalk101

Brother 145C modelinde karar kıldım. Peki bu modeli İstanbulda nerede bulabilirim? Carrefour-Ümraniye, Mediamarkt-Ümraniye de yok.

Merhaba,

DCP-145C modeli artık ithal edilmeyecek, bahsettiğin firmalara ithal edilmediği için yok, bu sebepten bulman zor artık elinde kalan firmalardan bulabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katafalk101

Brother 145C modelinde karar kıldım. Peki bu modeli İstanbulda nerede bulabilirim? Carrefour-Ümraniye, Mediamarkt-Ümraniye de yok.

internetten alışveriş yapıyorsanız alt linkte var.yinede sipariş vermeden önce telefon ile temasa geçmenizde fayda var.çünkü en son ürünler bu modeller.

http://www.serdarelektronik.web.tr/?page=products&mode=detail&p_id=2728

alttakinde ise son iki adet kalmış

http://www.ceyhanbilisim.com/product_info.php?cPath=29&products_id=401&osCsid=70e7ff5f6e81a39af6994fdb71fdeb2e

yada 185 Tl civarında olan MFC-250C piyasada bulabilirsiniz.özellikler hemen hemen aynı.fazladan bilgisayarınızdan renkli faks gönderme özelliği var 250C de.
  • Eminmisin Brother'damı karar verdin.
    Ben benimkini çöpe atacağım neredeyse aman biraz daha araştır derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulnes

Eminmisin Brother'damı karar verdin.
    Ben benimkini çöpe atacağım neredeyse aman biraz daha araştır derim.

bu kadar iyi bir yazıcıyı neden çöpe atacaksınız?yazıcınızın sorunu hakkında yardımcı olmaya çalışabiliriz.

yok ille atacağım diyorsanız kargo ile bana yollayabilirmisiniz.kargo ücretini ben karşılarım.bende onu eğer arızalı ise çalışır hale getirip ihtiyacı olan birine hediye olarak vereceğim.yollarım derseniz pm ile teslimat adresini yollayabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.