Şimdi Ara

BROTHER YAZICILAR HAKKINDA.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
21
Favori
241.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bende bi dcp115c var fakat driverı setupdan yüklerken yazıcının usb kablosunun takılı ve açık olmasına rağmen, sistem algılamıyor, fakat driverı kendi elimle yazıcı eklerken yüklediğimde yazıcıyı yükleyebiliyorum ama scan özelliğini kullanamıyorum, sadece yazıcı olarak kullanabiliyorum? nasıl yükleyebilirim ?
  • kurulumu eğer kablo takılıyken yaptıysanız.xp bilinmeyen aygıt olarak algılıyor, ve sonradan tekrar yükleme yapmıyor.ilk önce cd'sini içinde dil seçiminden sonra repair mfl pro seçeneği var bunu deneyebilirsiniz. burada dikkat edilecek olan kablo takılmadan yükleme yapılması gerekiyor(tüm usb cihazlarda bu şekilde yapılmalı)eğer düzelmediyse aşağıdaki linkten işletim sistemi xp olarak uninstall toolu kullan eğer yüklenmiyorsa işletim sistemini tekrar yükle yada onar....kolay gelsin

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public/eu/eu_ot/en/dlf/download_index.html?reg=eu&c=eu_ot&lang=en&prod=dcp115c_eu_as&type2=-1&os=7&flang=English&dlid=

• quote:

Orjinalden alıntı: empra

kurulumu eğer kablo takılıyken yaptıysanız.xp bilinmeyen aygıt olarak algılıyor, ve sonradan tekrar yükleme yapmıyor.ilk önce cd'sini içinde dil seçiminden sonra repair mfl pro seçeneği var bunu deneyebilirsiniz. burada dikkat edilecek olan kablo takılmadan yükleme yapılması gerekiyor(tüm usb cihazlarda bu şekilde yapılmalı)eğer düzelmediyse aşağıdaki linkten işletim sistemi xp olarak uninstall toolu kullan eğer yüklenmiyorsa işletim sistemini tekrar yükle yada onar....kolay gelsin

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public/eu/eu_ot/en/dlf/download_index.html?reg=eu&c=eu_ot&lang=en&prod=dcp115c_eu_as&type2=-1&os=7&flang=English&dlid=

Dostum yardımın için çok teşekkür ederim .. Sorunu sayende hallettim

• merhaba,
    böyle bir sayfa açıp insanlara hiç bir kar amacı gütmeden
    bu şekilde faydalı olduğunuzdan teşekkür ederim.
    ben bir 2040 almayı düşünüyorum,
    sorum toneri doluyor mu? sağlıklı olur mu?
    cip vs gerekiyor mu?
    tavsiye eder misiniz?
    öğretmenim- evde arada 5-10 sayfa yazdırmak için kullanacağım
  • Toner dolumu olmuyor çünkü 2 tane güvenliği var seviye sensörü birde resetleme gerekiyor, bu cihazların drum-toner üniteleri ayrı olduğundan tonerin üzerindeki merdane toneri druma aktaran fazla ömürlü olmaması dolum düşünülüyorsa Brother'ın hiçbir ürünü dolum kullanımında performans vermez.drum çabuk çizilir ve kağıt alma sorunları ortaya çıkar....Bu arada 5-10 sayfa döküm alacaksan üzerindeki toner 2500 kopya veriyor.ev kullanımı için yeterli hızı var tavsiye ederim..

quote:

Orjinalden alıntı: ercuezel

merhaba,
    böyle bir sayfa açıp insanlara hiç bir kar amacı gütmeden
    bu şekilde faydalı olduğunuzdan teşekkür ederim.
    ben bir 2040 almayı düşünüyorum,
    sorum toneri doluyor mu? sağlıklı olur mu?
    cip vs gerekiyor mu?
    tavsiye eder misiniz?
    öğretmenim- evde arada 5-10 sayfa yazdırmak için kullanacağım

• teşekkür ederim,
    peki bu dcp-135c çok fonksiyonlu mürekkepli yazıcının kartuşlarında çip var mı
    çip olan kartuşlar içinde mürekkep kalsa bile sayfa adedi dolunca kapatıyomuş.
    2) bu kartuş dolum yapılamıyormuş, bunun yerine dolum yapılabilen kartşu olan bir makine tercih etsem mi
    (lazerden vazgeçtik)
  • kartuşlarda çip yok,ama örneğin renklilerden bir yada birkaçı bitti siyah döküm alınamıyor.cihazın sayfa adedi konusunda sınırlaması yok mürekkepi görene kadar basar ama kartuştaki mürekkebi %100 kullanamaz, az miktar kalır bunun sebebi kafanın mürekkepsiz kalıp arızalanmaması içindir.bütün kartuşlar dolum yapılabilir,sonuçta kartuşlarda bir şekilde fabrikada dolum yapılmaktadır, önemli olan kaliteli mürekkep bulmaktır.

quote:

teşekkür ederim,
    2) bu kartuş dolum yapılamıyormuş, bunun yerine dolum yapılabilen kartşu olan bir makine tercih etsem mi
    (lazerden vazgeçtik)

• hocam çok naziksin
    yardımın için teşekkür ederim
    tavsiye ettiğin anlamını çıkarıyorum yazıdan??
    quote:

kartuşlarda çip yok,ama örneğin renklilerden bir yada birkaçı bitti siyah döküm alınamıyor.cihazın sayfa adedi konusunda sınırlaması yok mürekkepi görene kadar basar ama kartuştaki mürekkebi %100 kullanamaz, az miktar kalır bunun sebebi kafanın mürekkepsiz kalıp arızalanmaması içindir.bütün kartuşlar dolum yapılabilir,sonuçta kartuşlarda bir şekilde fabrikada dolum yapılmaktadır, önemli olan kaliteli mürekkep bulmaktır.

quote:

teşekkür ederim,
    (lazerden vazgeçtik)

• Sevgili Arkadaslar,
    Media Markt'dan aldigim ve printer'ima uyumlu oldugu soylenen kartusu takmama ragmen, cihazda kartusun takili olmadigina dair bir uyari aliyorum. Bu sorunun bir cozumu var midir?
    Multi Fonk. Printer: Brother - MFC-425CN
    Kullanilan yeni kartus: Pelikan B02
  • hayırlı olsun
  • kartuşu taktığında yeni kartuş değiştirdinmi uyarısı aldınmı 1 yes 2 no diye mesaj verir.bunlara diyelim yanlış yanıt verdin dersek cihazı elektrikten çekip tekrar aç ve kartuş kapağını aç başka kartuşta bitmiş olabilir......bildiğini umarak tekrar yazıyorum renklilerde bitmişse döküm alamayabilirsin, muhadil kartuşlarda bazen görmeme olabiliyor.zayıf bir ihtimal kartuş sensoründe sorun olabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: smartfly

Sevgili Arkadaslar,
    Media Markt'dan aldigim ve printer'ima uyumlu oldugu soylenen kartusu takmama ragmen, cihazda kartusun takili olmadigina dair bir uyari aliyorum. Bu sorunun bir cozumu var midir?
  • Bende de dcp-150 modeli var.Daha 50 sayfa basmadan dün ikaz lambası yandı.Baktım kartuşlardan birini boş gösteriyor.Yav normalde tam dolumlu olarak 300-350 sayfa basmam gerekirken 50 sayfa sonra sarı renkte olanı boş gösteriyor.Neyse söktüm yeniden taktım tüm kartuşları ve dolu gösterdi baskı yapmaya devam ettim.Aradan 1 saat sonra tekrar kırmızı uyarı ışığı yandı gene aynı sorun.Şimdi baktım bu seferde başka bir kartuşu boş gösteriyor ekranda ama uyarı ışığı yanmıyor.Bu sorunun sebebi nedir ve nasıl halledebilirim acaba?Sonuçta kartuşlar dopdolu ya.Saygılar
  • daha bugün dcp-135c aldım
    kartuş problemi yazmış arkadaşlar
    moralim bozuldu şimdi....
    umarım genellikle brotherlerin ortak sorunu değildir bunlar
    .
    hocam internete dolum olmuyor yazmışlar buna,
    sizce ucuz yollu bir formulu yokmudur
  • cihazda ilk kurulum önemli burda yapılan hatalar kartuşların bitmesine neden oluyor, ilk kurulumda 4 dk cihaz elektrikten çekilmemesi gerekiyor,eğer birkaç kez çekilirse kartuşların borularla kafaya gönderdiği süre tekrar başlar ve kartuşlar sünger haznesine atılır ve kartuşlar biter buna dikkat edilmesi gerekir diğer önemli husus cihaz devamlı elektrikte olması gerekir çünkü her açma-kapamadan sonra cihaz ilk dökümde temizlik yapar bunlara dikkat edilirse sadece text kullanıldığı zaman 450 sayfa baskı yapan kullanıcılar var ama 50 sayfa resim basılırsa kartuşları biter...
    quote:

Orjinalden alıntı: stres

Bende de dcp-150 modeli var.Daha 50 sayfa basmadan dün ikaz lambası yandı.Baktım kartuşlardan birini boş gösteriyor.Yav normalde tam dolumlu olarak 300-350 sayfa basmam gerekirken 50 sayfa sonra sarı renkte olanı boş gösteriyor.Neyse söktüm yeniden taktım tüm kartuşları ve dolu gösterdi baskı yapmaya devam ettim.Aradan 1 saat sonra tekrar kırmızı uyarı ışığı yandı gene aynı sorun.Şimdi baktım bu seferde başka bir kartuşu boş gösteriyor ekranda ama uyarı ışığı yanmıyor.Bu sorunun sebebi nedir ve nasıl halledebilirim acaba?Sonuçta kartuşlar dopdolu ya.Saygılar

• Kartuşların bittiğinde içini incelersen yada şuanda bakabilirsin kartuş yapısına kaliteli mürekkep bulduğun sürece sorun yaşamassın......

quote:

daha bugün dcp-135c aldım
    .
  • Sevgili Empra,
    Söylediğin gibi, kartuş değişikliği sırasında "Kartuş değiştirdin mi?" uyarısına 1(yes) diyerek cihazı bilgilendirmiştim. Fakat "no cartridge" hatasını o esnada vermişti. Gidip orijinal kartuş alıp değiştirmek zorunda kaldım. Hemen doğru bir şekilde çalışmaya başladı. Konu ile ilgili Pelikan'a da bir e-mail attım. Sonuçta satıcıları bu kartuşların uyumlu olduğunu belirtmişti. Dolayısı ile onlardan da bir cevap bekliyorum. Aldığım zaman forum üyeleri ile paylaşacağım.
    Zahmet edip cevap verdiğin için de teşekkür ederim...
    Saygılar.

quote:

kartuşu taktığında yeni kartuş değiştirdinmi uyarısı aldınmı 1 yes 2 no diye mesaj verir.bunlara diyelim yanlış yanıt verdin dersek cihazı elektrikten çekip tekrar aç ve kartuş kapağını aç başka kartuşta bitmiş olabilir......bildiğini umarak tekrar yazıyorum renklilerde bitmişse döküm alamayabilirsin, muhadil kartuşlarda bazen görmeme olabiliyor.zayıf bir ihtimal kartuş sensoründe sorun olabilir.
    quote:

Sevgili Arkadaslar,

• yani dcp-135c kartuşuna dolum yapabilir mym?
    türkiyedeki sitelerde dolum yapılamaz diyor ama
    yanabcı sitelerde anlatmış anlamadım fakat
    sence dolum yapabilir miyim-
    şimdiden teşekkür ederim
    quote:

Kartuşların bittiğinde içini incelersen yada şuanda bakabilirsin kartuş yapısına kaliteli mürekkep bulduğun sürece sorun yaşamassın......

quote:

.

• kartuşun içinde şeffaf hazne var içini açarsan görüceksin, tabi birde iğneye ihtiyacın var ama özellikle belirtiyorum bu cihazlarda kafa mekanizma üzerinde kaliteli mürekkep kullanmazsan tıkanır....

quote:

yani dcp-135c kartuşuna dolum yapabilir mym?
    türkiyedeki sitelerde dolum yapılamaz diyor ama
    yanabcı sitelerde anlatmış anlamadım fakat
    sence dolum yapabilir miyim-
    şimdiden teşekkür ederim
    quote:

Kartuşların bittiğinde içini incelersen yada şuanda bakabilirsin kartuş yapısına kaliteli mürekkep bulduğun sürece sorun yaşamassın......

quote:

.

• Pelikan firması yetkilisinden gelen mail asagidaki gibidir. Belki benim sorunuma benzeyen sorunlar yasayanlara yardimci olabilir:

"Öncelikle ürünlerimiz ile ilgili yaşamış olduğunuz sorunun bizi de son derece üzdüğünü belirtmek isterim.

Almış olduğunuz 335010 ürün kodlu Brother yazıcı uyumlu Pelikan Kartuş sizinde belirtmiş olduğunuz gibi yazıcınız ile uyumludur. Yapmış olduğunuz işlemler ile ilgili bilgi olmadığından ve irtibat numarası belirtmediğinizden size birkaç sorum olacaktı. Kartuşu yazıcıya taktıktan sonra makinenizi kapatıp açmayı denediniz mi? Eğer bu işlemi yaptığınız halde halen kartuşu boş / bitmiş görüyor ise; ikinci bir yol önereceğim size. Bir defaya mahsus olmak üzere tüm kartuşları yazıcıdan çıkartıp makinenizi kapatıp açın. Daha sonra kartuşları tek tek makineye yerleştirin ve her kartuşu taktıktan sonra yazıcınız kapatıp açın. Bu işlemden sonra yazıcınız kartuşu dolu olarak görecektir. "

quote:

Sevgili Empra,
    Söylediğin gibi, kartuş değişikliği sırasında "Kartuş değiştirdin mi?" uyarısına 1(yes) diyerek cihazı bilgilendirmiştim. Fakat "no cartridge" hatasını o esnada vermişti. Gidip orijinal kartuş alıp değiştirmek zorunda kaldım. Hemen doğru bir şekilde çalışmaya başladı. Konu ile ilgili Pelikan'a da bir e-mail attım. Sonuçta satıcıları bu kartuşların uyumlu olduğunu belirtmişti. Dolayısı ile onlardan da bir cevap bekliyorum. Aldığım zaman forum üyeleri ile paylaşacağım.
    Zahmet edip cevap verdiğin için de teşekkür ederim...
    Saygılar.

quote:

kartuşu taktığında yeni kartuş değiştirdinmi uyarısı aldınmı 1 yes 2 no diye mesaj verir.bunlara diyelim yanlış yanıt verdin dersek cihazı elektrikten çekip tekrar aç ve kartuş kapağını aç başka kartuşta bitmiş olabilir......bildiğini umarak tekrar yazıyorum renklilerde bitmişse döküm alamayabilirsin, muhadil kartuşlarda bazen görmeme olabiliyor.zayıf bir ihtimal kartuş sensoründe sorun olabilir.
    quote:

Sevgili Arkadaslar,

• quote:

.

Ben de 10 gün kadar önce almıştım, A4 büyüklüğünde resimleri yazdırınca renkli mürekkepler çabucak bitti :)
    Piyasada satılan kartuş dolum setinden aldım, içerisindeki CD'de bazı resimli anlatımlar da vardı ve sorunsuz bir şekilde dolum yaptım.
    Çıktılarda renk yönünden herhangi bir farklılık olmadı,
    Dolumu çok kolay kartuşun iki ucu var birisi basınç ucu (ortasında bir çıkıntısı var), diğeride mürekkep çıkış ucu (ortası delik), şırıngaya mürekkep çektikten sonra iğneyi çıkarıyorsun ve şırınganın plastik ucunu bu mürekkep çıkış ucuna sokuyorsun sonra yavaş yavaş mürekkebi gönderiyorsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.