Şimdi Ara

AMD kapanabilir! Gücün Yetiyorsa Karşımıza Çık!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
11.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece bf1 multi oynuyorum 4,4 ghz deki 6600k yüzde 100 cpu kullanımıyla saç baş yolduruyo onu değiştiricem, 7700k ile campaing testi benim için hiç birşey ifade etmiyor.Diğer oyunları bilemem
  • G4560 için yorum yapmaya değmez.
    Giriş seviyesi zayıf ekran kartları için yapılmış giriş seviyesi gariban işlemci der geçerim,gerisi harf israfı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Darboğaz cpu kullanım yüzdesi ile ölçülmüyor maalesef. R5 1600 'ün kullanacağı şu aşamada bana göre maksimum Gtx 1070 'tir. Oyunlara göre değişmek ile birlikte Gtx 1080 'i de kaldırır. Cpudan ziyade gpuya abanan oyunlar da var çünkü.

yokya bırakın artık şu peşin ön yaargıları ryzen 1600 ün makzimum kullanacağı ekran kartı gtx1070 müş
    sana mı inanak gördüklerimize mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 4 Temmuz 2017; 23:35:26 >
  • La oğlum zaten temmuzdayız darbe filan yazmayın,bide g4560 filanda yazmışsın gta hilesini gerçek zannedenler bunuda general 4560 olmasın der filan aman diyim ohali uzattırmayın durduk yere
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Darboğaz cpu kullanım yüzdesi ile ölçülmüyor maalesef. R5 1600 'ün kullanacağı şu aşamada bana göre maksimum Gtx 1070 'tir. Oyunlara göre değişmek ile birlikte Gtx 1080 'i de kaldırır. Cpudan ziyade gpuya abanan oyunlar da var çünkü.

yokya bırakın artık şu peşin ön yaargıları ryzen 1600 ün makzimum kullanacağı ekran kartı gtx1070 müş
    sana mı inanak gördüklerimize mi?

İşlemci kullanımına bakarak darboğaz olup olmadığını anlayamazsınız , çünkü amd tarafında eski yeni bütün işlemcilerinde işlemci kullanımı her zaman düşük gözüküyor , bakınız şu videoda fx8350 ile i5 7400 karşılaştırmasında gtx 1070 kullanılmış, videoyu direk 9.34 saniyeye alırsanız battlefield 1 testinde i5 7400 işlemci kullanımı %100 lerde iken fx 8350 %60 larda . Aradaki fps farkı i5 lehine 55 . Şimdi amdnin düşük cpu kullanımını kıstas alarak darboğaz yok diyebilir misiniz.

https://youtu.be/RZC0Bf7TDW8

Bunun gibi youtubda; amd işlemcilerin düşük cpu kullanımını gösteren cok örnek var. Rx 1600e gtx 1080 kullanılamaz mı elbette kullanılır ama gtx 1080i 100% besler diyemeyiz. Gtx 1080 sli fazlasıyla hayal olur. Öyle olsaydı i7ler ile arada bariz fps farkı olmazdı.

• Bu tip testlerde giris seviyesi bir islemci ile orta segment bir islemci ayni degerleri gosteriyorsa bunun sebebi oyunun cpu kullaniminda islemciye yuk bindirmemesi, var olan ekran kartinin fps yi belirlemesi oluyor.

Kanalin diger videolarini da izlediginizde adamlarin yapmaya calistiklari sey AMD vs Intelden ziyade iki ayri klasmandaki cpulari kiyaslamak ki I9 7900x ile I7 7700K karsilastirmasinda da benzer sonuclari goruyorsunuz. Kisacasi adamlar diyor ki.

"Ya Oyun oynamak icin islemciye o kadar para verene kadar parayi ekran kartina yatirin ayni sonuclari alacaksiniz.." bu pro gamer haricindeki normal insanlar icin de gayet mantikli bir yaklasim zira. Oyun pc si toplarken buyuk bir cogunluk parayi islemciye gomup vasat ekran kartlari seciyor oysa ki internet sitelerindeki fps testleri 2000 3000 tl civarinda satilan ekran kartlari SLI veya CFX ile baglayip yapiliyor ki islemci performansi gorunsun diye. 1000 1500 liralik orta segment bir ekran karti ile bile 2 cekirdekli bir islemciye bile cogu oyunda pek is dusmuyor olay GPU da bitiyor.

kisacasi yukaridaki test ne G4560 super bir islemci ne de ryzen 1600 un kotu oldugunu gosteriyor. 1300 liralik ekran kartiyla bile islemci %100 olmuyor ne islemci muhabbeti ceviriyorsunuz diyorlar...

• Bi kaç gün önce Amd sistemimi satıp İntele geçtim işlemciyi idarelik olarak G4560 seçtim ilerde İ7 ye veya İ5 e geçme planım var ama hakkatende idarelik veya kullan atlık bi işlemci değil G4560 bi kere fiyatı inanılmaz derecede ucuz verdiği performansa göre ilk çıktığında ben bu işlemcinin çok abartıldığını söylüyodum ama hakkaten durum öyle değilmiş 4 izlekli olması çok önemli bi artı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 5 Temmuz 2017; 9:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Benim efsane hala canavar gibi çalışıyor

Eski günler daha güzeldi. Daha mutluydum sadece Q6600 ile.

Kesinlikle eskinin tadı şuan yok, fx 5200 ve celeronlu bir sistem kullanırken grafik anlamında devrim gibi bir oyun crysisden sonra yeni sisteme geçiş yapmıştık, dolar kuru 1,20 falan tabi o aralar hd 4870 çıkalı bir iki hafta olmuş Mesut çevik incelemesini yapmıştı. Q6600 ve hd4870li sistemi almanın gecesi uyuyamamış sabahı sabah etmiştim, o gün sistemi alıp eve gidişimi bir ben bilirim. Şuan 1080ti sli tarzı bir sistem falan kursam o tarz heyecanı,keyfi birkez daha yaşayamam herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minmaster

Ezik bir zavallinin populer kalma cabalari..

+1

İnsanlar cevap verdikçede devam edecek bu.
  • Her popülerde gördüğümde farklı bir konu sanıp giriyorum. Yeter la bokunu çıkardıníz
  • https://www.youtube.com/watch?v=D7v4K1GB4JM
    https://www.youtube.com/watch?v=BDG-dQsHymE

yukarıdaki videolarda tarafsız olmak adına hem amd ryzen 1600 hem intel 7700k karşılaştırmaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavikıs -- 19 Temmuz 2017; 2:21:15 >

• Birader şizofrensin sen... Altı üstü olması gerekenden 100 TL daha ucuza satılan bir işlemci işte. Öte yanda daha önce 5000 TL'ye satılan 6900k gibi bir işlemciye sahip olma ayrıcalığını 1300 TL'ye çeken AMD varken, lafı dahi edilmeyecek bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 19 Temmuz 2017; 1:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Suanki oyunlardaki optimizasyonlar ile 1070 oc den öte 1080p de msaa koklemeden verimli kullanamazsiniz. Ha ilerde ne olur bilinmez

iyiki de youtube var yoksa sizin gibilere inanırdık. bu forum üyelerine sesleniyorum ne bana inanın ne bunlara açın youtubu orada yüzlerce test videosu var bakın kendiniz karar verin ona buna sorup bilgi zehirlenmesi yaşamayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

quote:

Orijinalden alıntı: erenfb1907

Bi kaç gün önce Amd sistemimi satıp İntele geçtim işlemciyi idarelik olarak G4560 seçtim ilerde İ7 ye veya İ5 e geçme planım var ama hakkatende idarelik veya kullan atlık bi işlemci değil G4560 bi kere fiyatı inanılmaz derecede ucuz verdiği performansa göre ilk çıktığında ben bu işlemcinin çok abartıldığını söylüyodum ama hakkaten durum öyle değilmiş 4 izlekli olması çok önemli bi artı

İşlemci 2 izlekli

G4560 = 2 çekirdek 4 izlek - En son 7.nesil olan i3 serisiyle aynı mimamriye sahip
    https://ark.intel.com/products/97143/Intel-Pentium-Processor-G4560-3M-Cache-3_50-GHz

• bomboş boş beleş bir konu ...
  • Ryzen Killermiş! Peh. Ne yaptı Ryzen sana? Pahalı işlemci mi sattı? Ne G4560'mış arkadaş. İntel seni düşünse, o işlemcinin üretimini durdurmaz ya da azaltmazdı. Bu kadar fanboyluk kokan başlığın bu forumda bulunması, bu forumun kalitesini düşürüyor! Kaldı ki, Ryzen R3 serisi yakında geliyor. Ryzen R3 serisi yanında esamesi bile okunmayacak bir işlemciyi bu kadar övmek neyin kafasıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Halen devam mi ediyor bu konu yahu

Hadi biz de mizahimizi yapalim bari.

G4560 katil oldugu resmiyet kazandi. Binlerce i3 islemcisinin satisini oldurmustur. Neyseki intel yetkilileri gerekli onlemleri alip seri katili zaptetmistir.

Herkese iyi forumlar.

Tavuk katili yakalanmış mı?

• Hepsini geçtim AMD kullanıcıları aldatıyor nedir

Eskiden dahili bileşenlerin bir ağırlığı vardı, herkesin bilgisi, karakteri, davranışları belli bir seviyedeydi şuan bakıyorum ne kadar boş beleş yaşaması bile gereksiz insan varsa toplanmış buraya saçmalıyor da saçmalıyor.

Hep söylüyorum tekrar söyleyeyim ayakkabı numarasından düşük IQ ya sahip insanları şurada barındırmamaları lazım. Bknz: konu sahibi.
  • Konu sahibi yaman anti amdci çıktı, Üşenmeden hergün konu başlığını değiştiriyor. Para verse bulamaz böylesini intel
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

adamlar yalan konuşurken bişiy yok ? r3 leri pahalı çıkarken bişiy yok ama o zaman
    nedense sessizler

Tamam Amd ciler yalan konutuğunu iddaa ediyorsun. Benim evimde hem İ7 6700K Hem de Ryzen 1700 var. Sor merak ettiğini cevap verelim. Doğruları anlatayım sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxima35 -- 18 Temmuz 2017; 22:31:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.