Şimdi Ara

Ryzen RAM Mhz arttırıken Boot Loop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız hocam Asustan Şaşmamak lazım Asrock Asus'un yan markası idi ayrıldılar. Asrock pek yaygın olmadığından hatalarınıza çözüm bulamayabilirsiniz. MSI zaten Türkiyede servisi yok. 1 Tane var oda. Tamir yapmıyor yurt dışına yolluyor. PSU yu vatandan almıştım. orda değiştirdim. Orada çocukların anakartı bozulmuş. Vatan MH.'deki adam dedi. MSI'ı istanbulda bi firmaya yolluyoruz ama ne tamir yapıyor ne bişey dedi. Yurtdışına yolluyor dedi. Birde şimdi OHAL var gümrük olayları uzun sürüyor dedi. ASUS Fan Boyu diyebilirsiniz bana ama araştırırsanız En az üzülen müşteriler EVGA ve ASUS
  • SORUN ÇÖZÜLDÜ.
    Ramler 1.36v-3000mhz(15-17-17-35) ile sorunsuz çalışmakta

Merhabalar öncelikle. Dün R7 1700 aldım. yanınada Asus B350-PLUS anakart. Birde Corsair LPX ram ama ramler 2133 den fazla hızla çalışmıyor. PC kendini bootloop a atıyor. 2-3 kere kendini açamayınca safemode ile biosa geri açıyor. Yardımlarınızı bekliyorum boşunamı 3000mhz ram aldık şimdi. Bu arada son bios updatei yaptım.

CMK16GX4M2B3000C15R RAMin ürün kodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 1 Aralık 2019; 12:51:57 >

• Öncelikle son sürüm bios'u indirerek anakartın bios'unu güncelleyin.
    Ardından açılışta bios'a girin, bios'a girdikten sonra F7 tuşuna basın, ardından AI Tweaker kısmına girin.
    AI Overclock tuner kısmındaki Auto sekmesi yerine D.O.C.P.'yi seçin.
    Daha sonra Memory Frequency sekmesinden DDR4-2933'ü seçin.
    Dram Voltage olarak 1.200V yerine 1.350 yada 1.375V seçin.
    Sistemi yeniden başlatıp deneyin açılıyormu.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Teşekkürler PC ofiste olduğu için şuan deneyemiyorum. Yarın sabah geri dönüş yapacağım.
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    denedim açılmıyor. bootloop tan yine safeboota atıyor.
  • Güncell Yardımlarınızı bekliyorum......
  • bilgisiz deneyimsiz biri olduğunuzu düşünmüyorum siz yapamadıysanız olmuyordur.daha yeni almışsınız uğraşmayın bu anakart sorunlu diye iade edin biraz daha pahalı anakart alın.ryzen'deki ram sorunları anakart yüzünden oluyor.ya son bios dediğiniz çok güncel değil ya da bir şekilde ramı beğenmedi.bu bakımdan uyduralım diye uğraşmayalım onun yerine anakart değişsin o da olmazsa rami de değiştirebilirsiniz.yeni bios çıkan bir anakart modeli tercih edebilirsiniz.
  • AI tweaker kısmından ekran görüntüsü çekip bios ayarlarınızı bizimle paylaşırmısınız lütfen.
    Bios'u son sürüm olan 0805'e güncellediğinizi söylüyorsunuz, hemen "anakart bozuk" muamelesi yapmayalım. Muhtemelen bios ayarlarında bir hata var.
    Dram Voltage'ı 1.375V olarak açılmadıysa 1.4V olarakta deneyebilirsiniz. Gündelik kullanım için 1.45'e kadar kullananlar var ama çok zorlamanın anlamı yok o frekans değeri için.
    Satın almış olduğunuz ramler anakart üreticinizin uyumlu bellekler listesinde 2933MHz olarak denenmiş ve uygunluğu onaylanmış.
    http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_B350-PLUS/PRIME_B350-PLUS_Memory_QVL_20170522.pdf?_ga=2.116854848.791093319.1499034863-1345537956.1494870319

Aldığınız yere götürüp sorunu anlatıp yardımcı olmalarınıda isteyebilirsiniz. Onlar duruma aşinadır yapmaları gereken bios ayarlarını bilirler.

• Sinerjiden Aldım. İade ile uğraşacak zamanım yok eğer olmayacaksa bir sonraki Bios updatei bekleyeceğim. Şuan bios ayarlarını atamıyorum bir kaç saat sonra atacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 4 Temmuz 2017; 15:13:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Sinerjiden Aldım. İade ile uğraşacak zamanım yok eğer olmayacaksa bir sonraki Bios updatei bekleyeceğim. Şuan bios ayarlarını atamıyorum bir kaç saat sonra atacağım.
    Biosa girip d.o.c.p yi açıp 2993mhzyi seçin, alt kısma inip dram voltageyi 1.35ten 1.22ye düşürün.Bende bu şekilde çalışmıştı aynı anakart ve ramlerle. Bios sorunlu gibi geldiği için anakartı iade ettim, şuan kullandığım gigabyte ab350-gaming 3 daha sorunlu çıktı, şimdide msi b350 tomahawkı deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 4 Temmuz 2017; 18:2:29 >
  • Gigbayt yada Asrock alin
  • Teşekkürler cevaplarınız için sistem iş yerinde deneyemedim yarın sabah geri dönüş sağalayacağım. Power Supply sıkıntılı çıktı belki o yüzden. Mhz artmamış olabilir. Yarın deneyip geri döneceğim. Psu birebir değişim oldu şuan sağlam çalışıyor. zaten bugün sistemide boot edememiştim. Psu yüzünden. Yarın ssler ile geri döneceğim size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 4 Temmuz 2017; 19:10:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Gigbayt yada Asrock alin

Şuan kullanıyorum gigabyteyi kesinlikle önermiyorum aldığım güne lanet olsun. Windowstaki uygulamaları doğru düzgün çalışmıyor. Biosa girerken donuyor,overclock yapınca hata vermek yerine diğer 2.biosa atıyor ve daha neler neler.Z170te hd3p modelini kullanırken yine aynı problemler vardı, aradan 1 sene geçti belki düzelmiştir dedim gigabyte aldım hala aynı problemler.Donanım olarak rakiplerine göre çok daha iyi özellikler sunuyor ama yazılım olarak çok zayıf. Nerdeyse her gün biosu resetlemekle uğraşıyorum.Asus b350plusta 3.9ghzye kadar çıkabilmişken bunda 3.6dan yukarı çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 4 Temmuz 2017; 19:16:51 >
  • Sorun çözüldğ sandım fakat hala çözülmedi. @omr0681 arkadaşımız ss leri yükleyecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 5 Temmuz 2017; 8:48:49 >
  • bseeek B kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hocam aynı degerlerle 3066 mhz dede stabıl kalabılıyor bılgınız olsun ramler
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanamıyorm olmadı yine otamatik 2133mhz geri çekmiş ben açtı sanmıştım. Biosunyzun ssini yüklermisiniz.
  • bseeek B kullanıcısına yanıt
    Akşam yükleyebilirim en erken
    Bıosu resetleyın
    Ramler ıkı parca oldugu ıcın ram slotlarına 1/3 veya 2/4 seklınde takın

Ai Tweakerden DOCP açıp
    Ram frekansını 2933 Yapın
    Ram voltajı oto. 1.35000 olur olmazsa yapın
    bu kısıma dıkkat hocam (Dram Tımıng en usten şagı dogru 15-17-17-17-35 olarak manuel ayarlayın oto.kalmasın)
    Boottan fast bootu kapatın sıstemde ssd yok ıse hdd hata verebılıyor.
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    DOCP açıp ayarları yaptıktan sonra böyle bir ekran geliyor.
    SSD var

Mobilde olduğum için fotoları hızlıresime yüklüyorum.

https://i.hizliresim.com/ok0LAb.jpg

https://i.hizliresim.com/ZEMrLG.jpg

https://i.hizliresim.com/BAvVZp.jpg

https://i.hizliresim.com/kWG2kD.jpg

https://i.hizliresim.com/pWX7ga.jpg

https://i.hizliresim.com/RP1aYR.jpg

@ömr0681

@Yoizhik

@Celonfix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bseeek -- 5 Temmuz 2017; 9:3:51 >

• 4. resimde sol ustte mavi olan targed ram frekansı 2933 yazıyor yani sorun yok gibi ramde hocam cpuz den memory spd kısmından ramın calıstıgı hızı kontrol edermısınız

• Voltaji dusurup kullaniyorum sizdeki otoda olur muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 5 Temmuz 2017; 18:21:42 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.