Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi Hakkında (2018 Güncel) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
7
Favori
11.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum 2.sınavdaki puanının bir önemi yok ilk sınavdaki puanına göre 3. Veya 4. kura yerleştireceksin 3.kura geçersen yani 1.sınavda ucundan geçtiğini düşünüyorsan 1 sene okursun ama 75 üstü falan yaptıysan yarım bu kurları da oryantasyonda öğrenebilirsin sadece.Puan veya kur bilgisi vermiyorlar okul başlamadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByCrusader9

quote:

Orijinalden alıntı: upower

quote:

Orijinalden alıntı: ByCrusader9

Abi bu kesin bilgi mi ben cunku bu ELAE 1 'De kafami bile kaldiramadim yetistirmek icin, yapabilecegimin en iyisini yaptim ama yarinki sinav benim ingilizce seviyemin bayaa ustunde olacak eger sadece bir donem okuyacaksam cok sevinecegim cunku yuzde 25 bursluyum 45 bin lira yerine 22.5 bin lira gidecek bu sene. 2.sinavi batirirsam En kotu kacinci rota yerlestirilirim? Kac rota var?

Tesekkur ederim :)

Yarım dönem okuyacaksın en kötü :)

Benim zamanımda böyleydi yani sen yine de yapabileceğini yap ama ikinci sınav ilk sınavdan çok çok daha zor, internette sampleları var onlara bak hazırlıklı git, atlarsan çok güzel olur.

Ayrıca 1.sınıfta mutlaka ortalama kasmaya bak burs alabilmek toplamda 85 kişinin bursu yükseltiliyordu sanırım, bazıları tam burs, bazıları 50 burs ve bazıları 25 burs şeklinde, ilk sene ciddiye alırsan üniversitenin en kolay senesidir.

Hocam ELAE 2. sınavından LG detailed UL-E almışım (E-UL:45-54)

Son sayfadaki soruları sınavı teslim ederken farketmiştim herhalde yapsaydım D alırdım.

Şuan UL-E ile yarım dönem mi okuyacağım yoksa tam bir dönem mi??

Benim zamanimda 1.sinavi gecip de route 3 baslayan yani 2 donem okuyan olmamisti, muhtemelen 1 donem okuyacaksin. Bunun sonucunu da en gec oryantasyonda ogrenirsin.

• Bu konuda bir çok soru cevaplanmış. O yüzden uplayayım dedim :) Başka sorularınız varsa sorabilirsiniz, zaman buldukça cevaplamaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazefasulye34 -- 28 Temmuz 2018; 7:6:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazefasulye34

Bu konuda bir çok soru cevaplanmış. O yüzden uplayayım dedim :) Başka sorularınız varsa sorabilirsiniz, zaman buldukça cevaplamaya çalışırım.
    Konu sahibi olarak 3 sene once de ben universite tercoh donemimde size soru sormustum onu hatirladim zaman cabuk gecmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 28 Temmuz 2018; 8:3:46 >
  • Evet ben de şimdi fark ettim :)). Sınavlar açıklandı bir kere daha uplayalım.
  • tazefasulye34 T kullanıcısına yanıt
    Bir kere daha up! Sorularınıza açığım :) Müsait oldukça bakacağım.
  • Ankaradan istanbula gelmeye değer bir üniversite mi? (Odtü mü sabancı mı bir nevi) Bir de okulda ücretlilerle tam burslular arası maddi açıdan fark oluyor mu? Teşekkürler
  • Hocam Endüstri Mühendisliği grubundan girersemde 1 yıl sonunda istediğim bölümde okuyabiliyor muyum?
  • hesabinbiri H kullanıcısına yanıt
    Nereden girersen gir her bölümü okuyabilirsin. Tek şart 240 bin barajı.

Bir de şöyle bir şart var mesela endüstri'den girdin ama psikoloji okuyacaksın, türkiyedeki en düşük puanlı psikoloji bölümüne yetecek tm puanını almış olman lazım. (500k falan o da :)))

Kısacası bir şartı yok denilebilir :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tazefasulye34 -- 9 Ağustos 2018; 11:32:16 >
  • tazefasulye34 T kullanıcısına yanıt
    Endüstriden girip bilgisayar okuyacağım hocam sıkıntı yok benim için teşekkürler.
  • 2018 UP'u :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: upower

2018 UP'u :)
    hocam ea sıralamam 858 boğaziçi iktisat düşünüyordum ancak sabancı da kafamı karıştırdı biraz. farklı bir sistemleri var. ufak bi özet geçebilir misin ekonomi bölümü üzerinden?

boğaziçi mi sabancı mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mannis

hocam ea sıralamam 858 boğaziçi iktisat düşünüyordum ancak sabancı da kafamı karıştırdı biraz. farklı bir sistemleri var. ufak bi özet geçebilir misin ekonomi bölümü üzerinden?

boğaziçi mi sabancı mı sizce?

Alıntıları Göster
    Pm attım
  • up
  • Uppp
  • upower U kullanıcısına yanıt
    Ben de kardeşim için bir pm alabilir miyim :)
  • Hocam şu ulaşım işini çözmeyecekler mi ya ? Listeye yazmak istiyorum ama Tuzla da :(

En azından bir Metro projesi falan da mı yok oraya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaktozSuzSüt

Hocam şu ulaşım işini çözmeyecekler mi ya ? Listeye yazmak istiyorum ama Tuzla da :(

En azından bir Metro projesi falan da mı yok oraya ?
    Metro projesi sabiha'ya olan bile açılması en az 2021 yılını bulacak diye düşünüyorum bu bağlamda bence şuan üniversiteye girenler metro göremez mezun olduğunda dahi.

Ulaşımın tek yolu shuttle, Kadıköy güzergahına ve 4.Levent shuttle güzergahına düzenli shuttlelar var onun dışında 1-2 yere daha var ama onlar çok seyrek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 13 Ağustos 2018; 14:36:51 >
  • Hocam %75 bursla girip bursu %100 yapma olanakları olarak ne vardır?1 yıllık mı yükseltiliyor mezun olana kadar kalmazsan korunuyor mu?ve yükseltme zorlukları nelerdir?
  • cscolt1 C kullanıcısına yanıt
    BU SENE TM OLARAK BURDA BİR BOLUME GİRSEM 1.SENENIN SONUNDA ISTEDIGIM MUHE GİREBİLİR MİYİM
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.