Şimdi Ara

Şehirler Arası Otobüsler Ayda Ne Kadar Kazanır? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
3
Favori
205.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OnuR_4O3

Emre kardeş yeni fotolar geldi..

Şehirler Arası Otobüsler Ayda Ne Kadar Kazanır?

bu mesajını görmemiştim.teşekkürler.Eğer bi ara sizin 2011 i görürsem fotograflıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkkt

300.000 euro parayı arabaya bağlayıp otobüs ureticilerini zengin edenin, 2 tane şoföre emanet edip, komisyoncuları ve otogarları zengin edenin, bu mazot fiyatlarıyla, 100 km ye 90 ile giderken 32-35 litre mazot yakan araçtan para kazanmayı bekleyenin aklının kabına ..........

600 milyarı bankaya yatır, faizlerin bu dusuk haliyle ayda 5 milyar getirir temiz. paran 2 yıl sonrada 600.000 olarak kalır. otobüste ise bugun 600 e al 5 sene sonra 300 e sat.

Yaptıgın işi gerçekten merak ediyorum. Hemen kafanda senaryoyu kurup yazmıssın. Sende hani şu herkesin işine aklı erip kendi bi işe yaramayanlardan birisin heralde..
  • quote:

300.000 euro parayı arabaya bağlayıp otobüs ureticilerini zengin edenin, 2 tane şoföre emanet edip, komisyoncuları ve otogarları zengin edenin, bu mazot fiyatlarıyla, 100 km ye 90 ile giderken 32-35 litre mazot yakan araçtan para kazanmayı bekleyenin aklının kabına ..........

600 milyarı bankaya yatır, faizlerin bu dusuk haliyle ayda 5 milyar getirir temiz. paran 2 yıl sonrada 600.000 olarak kalır. otobüste ise bugun 600 e al 5 sene sonra 300 e sat.

Otobüs işinde değilim ancak yazdığın mantık doğru olsa yollarda otobüs göremezdik şu anda.
  • quote:

sen nerde yasıyorsun ki

herkes alın teriyle kazanmak istiyorsa

cok bos konusmussun

sanırım otobus yıkamacısının yanında çıraksın
  • Kimim diye soran olmuş. Biz 3 kuşak otobüs işiyle uğraşıyoruz. Siz otobüsün O sunu bilmezken ben yola gidiyordum. Halada 3 adet travegomuz var biri 17. 2005 Yılında ilk çıktığında aldığımız dingillinin maliyeti 350.000 Euro civarıydı ve kur 2 lira üzeriydi. 5 yıl sonra, bugün aracın değeri 150.000 euro ve kur 2 liranın altında. kuru biyana bırak sadece 5 yılda euro bazında aracın değeri 200.000 euro düşmüs. Yapilan bakim maliyeti, kasko, lastik parasi vs... koymasan bile araç 5 yılda 400.000 TL deger kaybetmiş. Senelik 80.000TL Aylık yaklaşık 7.000 liraya yakın kaybı olmuş. Boş konuşan sizlersiniz, ben çekirdekten geliyorum. Eskidende araç değer kaybı vardı fakat yolcu bol ve her yeri çığırtkanlar kapmamıştı. (metro turizm başta olmak üzere) Uçak yaygın değildi ve hususi araç sayisi bu kadar değildi. önüne gelende otobüs yoktu ve belli başli firmalar hizmet veriyordu.Size ornek veriyorum:

bizim çalıştığımız guzergahta istanbul toplam gidis gelis 1600 km ve bilet ucreti .40 TL. ortalama 30 kisiden hesap yaparsak gidiş gelis 60 kişi yapar ve 60 x 40= 2.400 Bunun yuzde 20 si komisyon, kaldimı 2000 lira. 1500 lira yaktı. Kaldı mı 500. İstanbulda 250 lira servis parasi kestiler kaldi mi 250 lira. 70 er kaptanlarla muavine verdin kaldı mı 40 lira? Otoban, köprü, ikram, lokanta yemek parası, otogar çıkışlari vs... 150 de o eder kaldımı -110 lira. Yani cepten 110 lira yediniz. Araç yıpranma payı, kasko, sigorta, maaşlarda yansımamıştır bu fiyata. Sizde klavye başından sallamaya devam edin. Davulun sesi uzaktan hoş gelir diye boşuna
    dememişler. Yazın kazandığı 3 aylık parayla bu işler dönmez. Sene ortalamasını baz alacaksın. Bayramdan sonra henuz para yuzu göremedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkkt -- 8 Aralık 2010; 11:29:35 >
  • Naaasılız. ?

Dayanmış 125 ' e yazmış tako'ya vermiş TRAVEGO da ikazı
  • Kusura bakmayın arkadaşlar.
    Foto gözükmemiş. Bir sorun var eklenmiyo.
    Düzelince ekliycem inşallah.

•  Şehirler Arası Otobüsler Ayda Ne Kadar Kazanır?
  • Zarar ederek mi 3 araba yaptınız? Ayrıca ilk çıktığında da travego almışsınız. Kaç tane şahıs çıkar çıkmaz Travego alabildi?

quote:

Kimim diye soran olmuş. Biz 3 kuşak otobüs işiyle uğraşıyoruz. Siz otobüsün O sunu bilmezken ben yola gidiyordum. Halada 3 adet travegomuz var biri 17. 2005 Yılında ilk çıktığında aldığımız dingillinin maliyeti 350.000 Euro civarıydı ve kur 2 lira üzeriydi. 5 yıl sonra, bugün aracın değeri 150.000 euro ve kur 2 liranın altında. kuru biyana bırak sadece 5 yılda euro bazında aracın değeri 200.000 euro düşmüs. Yapilan bakim maliyeti, kasko, lastik parasi vs... koymasan bile araç 5 yılda 400.000 TL deger kaybetmiş. Senelik 80.000TL Aylık yaklaşık 7.000 liraya yakın kaybı olmuş. Boş konuşan sizlersiniz, ben çekirdekten geliyorum. Eskidende araç değer kaybı vardı fakat yolcu bol ve her yeri çığırtkanlar kapmamıştı. (metro turizm başta olmak üzere) Uçak yaygın değildi ve hususi araç sayisi bu kadar değildi. önüne gelende otobüs yoktu ve belli başli firmalar hizmet veriyordu.Size ornek veriyorum:

bizim çalıştığımız guzergahta istanbul toplam gidis gelis 1600 km ve bilet ucreti .40 TL. ortalama 30 kisiden hesap yaparsak gidiş gelis 60 kişi yapar ve 60 x 40= 2.400 Bunun yuzde 20 si komisyon, kaldimı 2000 lira. 1500 lira yaktı. Kaldı mı 500. İstanbulda 250 lira servis parasi kestiler kaldi mi 250 lira. 70 er kaptanlarla muavine verdin kaldı mı 40 lira? Otoban, köprü, ikram, lokanta yemek parası, otogar çıkışlari vs... 150 de o eder kaldımı -110 lira. Yani cepten 110 lira yediniz. Araç yıpranma payı, kasko, sigorta, maaşlarda yansımamıştır bu fiyata. Sizde klavye başından sallamaya devam edin. Davulun sesi uzaktan hoş gelir diye boşuna
    dememişler. Yazın kazandığı 3 aylık parayla bu işler dönmez. Sene ortalamasını baz alacaksın. Bayramdan sonra henuz para yuzu göremedik.
  • arkadasın mantıga gore hepsi zararda. ee neden kapatmıyolar siketleri
  • Dostum bu benim mantığım değil. Hesap ortada. Rakamlarda abartma olmadıgini bu işten az çok anlayan bilir. Ben diyorum ki en iyi hattımız olan istanbul yolunda bile, 30 yolcunun altına düşersen para kazanamıyorsun. Araba dün 7 kişi gitti 18 kişiyle geldi. Cepten çıkan parayı siz hesaplayın. Biz bu işi yapmaya başladığımızda herkes otobüs alamıyordu, maliyetler azdı ve yolcu çoktu. Benim bulundugum yerin nufusu 25.000, günde istanbula kalkan araba sayısı 8. Her önüne gelen 60-70 milyara 403 alıp fiyat kırarsa bu işi benim gibi düzgün yapmaya çalışanlar arada zarar etmeye başlıyor. Mevsimde full gidip full gelmesem zaten dayanamam, yine de araçları elden çıkaracaz. önumuzdeki sezon sonu bitirecez otobus isini.
  • bencede böyle düşünen birisinin otobüs işinde olması yanlış. umarım kafanıza göre bizden uzak bir iş kurarsınız. bol kazançlar..
  • quote:

Dostum bu benim mantığım değil. Hesap ortada. Rakamlarda abartma olmadıgini bu işten az çok anlayan bilir. Ben diyorum ki en iyi hattımız olan istanbul yolunda bile, 30 yolcunun altına düşersen para kazanamıyorsun. Araba dün 7 kişi gitti 18 kişiyle geldi. Cepten çıkan parayı siz hesaplayın. Biz bu işi yapmaya başladığımızda herkes otobüs alamıyordu, maliyetler azdı ve yolcu çoktu. Benim bulundugum yerin nufusu 25.000, günde istanbula kalkan araba sayısı 8. Her önüne gelen 60-70 milyara 403 alıp fiyat kırarsa bu işi benim gibi düzgün yapmaya çalışanlar arada zarar etmeye başlıyor. Mevsimde full gidip full gelmesem zaten dayanamam, yine de araçları elden çıkaracaz. önumuzdeki sezon sonu bitirecez otobus isini.

Araçları satarken haber ver bari ilanı falan da 1,2 inceleyelim :) Belki komşuda pişer bize de düşer.
  • İran otobüsleri var. 30 dolara Tahran'a yolcu taşıyor. İstanbul'dan.
  • Arkadaşlar Otokarın 10 metrelik 39+2 kişilik otobüsleri var Metro turizm de vardı sanırım trakya hattında kullanıyorlardı bu otobüsler 100 km de kaç litre yakar acaba ?
  • Bodrum istanbul arası neoplan tourliner araba daha yeniydi. Yakıt verisini paylaşayım belki fikir edinebilirsiniz.

• mesajım bulunsun
  • quote:

Kimim diye soran olmuş. Biz 3 kuşak otobüs işiyle uğraşıyoruz. Siz otobüsün O sunu bilmezken ben yola gidiyordum. Halada 3 adet travegomuz var biri 17. 2005 Yılında ilk çıktığında aldığımız dingillinin maliyeti 350.000 Euro civarıydı ve kur 2 lira üzeriydi. 5 yıl sonra, bugün aracın değeri 150.000 euro ve kur 2 liranın altında. kuru biyana bırak sadece 5 yılda euro bazında aracın değeri 200.000 euro düşmüs. Yapilan bakim maliyeti, kasko, lastik parasi vs... koymasan bile araç 5 yılda 400.000 TL deger kaybetmiş. Senelik 80.000TL Aylık yaklaşık 7.000 liraya yakın kaybı olmuş. Boş konuşan sizlersiniz, ben çekirdekten geliyorum. Eskidende araç değer kaybı vardı fakat yolcu bol ve her yeri çığırtkanlar kapmamıştı. (metro turizm başta olmak üzere) Uçak yaygın değildi ve hususi araç sayisi bu kadar değildi. önüne gelende otobüs yoktu ve belli başli firmalar hizmet veriyordu.Size ornek veriyorum:

söylediklerin mantınlık gelmiyor.
    en ölü hat erzurum-istanbul esadaş firması 1225 km yolu 70 tl'den aşağı götürmüyor. 40 tl paralara 1600 km kesinlikle kimse götürmez.
    istanbul hopa metro turizm 1190 km yolu 80 tl para istiyorlar 85 tl isteyenler var.
    doğuda ardahan 1500 km civarında gene esadaş firması 80 tl den aşağı götürmez.
    45 tl ye 1400 km kars-istanbul'u sadece tren götürüyor.öğrenciyi 36 tl ye götürüyo.normal kişiyi kısacası 40 tl ye tren bile götürmez.
    kaldı ki atıyorum mesela hopa'daysan bütün otobüsler gürcüye giderek mazotlarını full yapıyor.sınıra yakın bölgelerde yakıt avantajını kullanırsan daha çok kazanırsın.gürcü bölgesinde yakıt 2.11 lari türk parasına göre %10 pahalı 2.31 tl paraya denk geliyor.nahçivan iran gibi yerlerden alırsan mazot fiyatını tam bilmiyorum ama 1-1.5 tl civarında olmalı.

2.3 tl ye gürcü mazotunu aldığını varsayalım ist-hopa-batum çalıştığını varsayalım. ist'e gidiş 1200 km de 30 lt 100kmde yaksa 360 lt mazot yakar.Bu da 2.3le çarpılırsa 828 tl para yapar.çift dingilse aracın 566 lt yakıt alır aracın bu da depoyu tam doldurursan başka seferlerde de kar edersin demektir.
    828tl parayı da ne kadar az yolcu toplasan bile 10 yolcuyla zararı kurtarırsın demektir.
    kaldı ki nahçivan iran ırak suriye mazotu alsan ne kadar kar yaparsın onu bilmiyorsun.
    bence bu işi karalamaya çalışıyorsun.oh ne ala karala babam karala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 6 Kasım 2011; 1:06:26 >
  • 40 TL fiyat 2010 Aralık ayında yazılmış, o tarihte dizel yakıtın fiyatı yaklaşık 3.17, bugün yaklaşık 3.79
  • Motorinin fiyatının 4.11e geldiği bu zamanda otobüsçülük diye bir şey kalmadı esenler otogarında baya firma kapanmış tabelalar bem beyaz vergiler desen uçmuş, otogar çıkış ücretlerini 75 TL olmuş, sigortalara zam gelmiş, köprü otoyol ücretleri uçmuş otobüsün ufak bir arzası bile kaç paraya mal oluyor daha otobüsçü ne yapsın bu durumda
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.