Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
5
Favori
15.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boşver şimdi bunları hocalar nasıl dersler nasıl gidiyor onlardan bahset
  • Dera dışı zamanını kendi yaratacaksın. Okulda sürekli ders konuşulması bölümde okuyanların kalitesini gösterir. Boşver ne güzel insanlar bilim yapmaya gelmiş. Sen sosyal hayatını dışarda kendin yarat ayrıca koskoca üniversite bölüm dışı arkadaş esin ne biliyim klupler falan bir sürü seçenek var:)
    Ben de mühendislik okuyorum. Sosyal ortam aynı bu şekilde dersler çok zor. Derslerle sosyal ortam götürmeye çalışşan o daha da zor. Ders konuşabiliyosan yine iyi bizdeki muhabbetler araba,kız,aşırı boş muhabbet ara sıra bir arkadaşla da çaldığımız müzik aleti muhabbeti. Ne sosyal ortamı be kardeşim. Ben tiyatroya gidiyorum diye dalga geçiyolardı benimle. Mühendislik asosyal öğrenciler ve iletişim sorunu olan hocalarla dolu. Bizim arkadaşın hocası mühendislik öğrencisi ihtiyaçlarını giderme dışında her zaman ders çalışmalı diyormuş, düşünün yani. Adamın nasıl bi garezi varsa artık, azcık sosyal insanlara. Bi kere bi sınıfa gitmiştik. Bizden önceki dersin hocası toplanana kadar bizle muhabbet etti. İnanın bu muhabbetin bile yapılmadığı hocalar var. İnternetten ve çevremden duyduğum kadarıyla da mezun olunca da durumlar içler acısı. Kendimizi çok geliştirmemiz gerekiyor ama o da çok ucu açık bi tavsiye. Allah sonumuzu hayır etsin. Ne diyeyim daha.
  • .
  • 3. sınıfa gel termodinamik, akışkanlar mekaniği, makine elemanları alınca ortada şarf falan kalmamış olcak, dağılacaksın Ama okul dediğin bir şekilde bitiyor kafaya takma. Dört senede olmaz, beş olur, altı olur ama elbet biter.
  • Bence derslerden bahsedilmesi cok iyi. Arkadaslarinin kiymetini bilmelisin surekli sacmalayanlari da mevcut ki bu da ulkenin yaklasik yuzde 90 95i oluyor.
  • Kardeşim Allah kolaylık versin. Sana 13 yıl önce aynı bölümden mezun olmuş bir abin olarak tavsiyem bölümü bir an önce bırakmandır. Bunu dememin sebebi bölümün zorluğu,iş bulamama falan değil. Bölümde kız yok lan kız. Bizim sınıfta 1 tane kız vardı o da bir süre sonra evrim geçirmeye başladı. Bıyıklarını almamaya başladı,sesi kalınlaştı. Gardaş ne haber dediğini bile duydum kızın Bu bölüm adamı bitirir ama kız bakımından. Neyse hanım çağırıyor ben kaçar
  • Dera dışı zamanını kendi yaratacaksın. Okulda sürekli ders konuşulması bölümde okuyanların kalitesini gösterir. Boşver ne güzel insanlar bilim yapmaya gelmiş. Sen sosyal hayatını dışarda kendin yarat ayrıca koskoca üniversite bölüm dışı arkadaş esin ne biliyim klupler falan bir sürü seçenek var:)
  • Allah uçak kazası vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Baytarım

Kendini yerin altında uzun bir tünele girmiş say. Tünel 4 sene sürecek ama iyi çalışırsan tünelin sonu çok güzel bir yere çıkacaktır

Şöyle umut vermeyin insanlara
  • Daha dur mezun olunca bir bakıcan o üniversitede anlatılanların hepsi efsaneden ibaretmiş.

Apartmandan bozma üniversiteler de dahil olmak üzere o kadar çok fazla mezun veriliyor ki her sene, ülkede o kadar sanayi o kadar fabrika o kadar mühendis ihtiyacı yok görüyor olacaksınız.

Tabi bunlar hep işverenin yararına oluyor maaşları düşürdükçe düşürüyor, sen beğenmezsen o parayı kabul eden 50 tanesi çıkıyor.
  • Ülkenin geçeklerinden bahsediyorum. Binbir hayallerle okuyan insanların mezun olunca karşılaşacakları gerçeklerden. Sanayinin ve
    Piyasaların durumundan ve ülkede mimarlık mühendisliğin ayaklar altına alınmasından bahsediyorum. mezun olanlar anlar. seni bilmem arkadaş. benim 100 arkadaşımdan 85 i işsiz
  • SİLİNSİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empty Words. -- 5 Mayıs 2021; 21:46:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Baytarım

Kendini yerin altında uzun bir tünele girmiş say. Tünel 4 sene sürecek ama iyi çalışırsan tünelin sonu çok güzel bir yere çıkacaktır

Ya tünelin ucu bmbok bir yere çıkarsa?
  • Ramparapam kullanıcısına yanıt
  • Ben de makina mühendisiyim, keşke başka bölüm seçseydin çünkü hem işsiz kalacaksına hayvan gibi mezun var türkiyede mühendislik yapılmıyor( arge, inovasyon vs ıvır zıvır olmadıpı için derste öğrendiğin şeyleri kullanmıycaksın) hemde ilgi duyduğun mesleği okusan yapsan başarılı olsan hertürlü para kazanırsın hemde keyif alarak. Mezun olunca osb lere gitceksin pisin pasın içinde 1500liraya çalışcaksın yada işsiz kalacaksın. Boşunna okuyacaksın. Keşke müzikle edebiyatla kültürle ilgili bir bölüm okusan bence yol yakınken seneye deiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cpu06611 -- 28 Mayıs 2017; 11:10:12 >
  • Benim TMMOB-Makina Mühendisleri oda numaram 109000 binlerde , bu ne demek biliyormusun, 110000 makina mühendisi var ve her geçen sene artıyor bu sayı ivmeyle. bunu karşılayacak sanayide yok ekonomide. herkes işsiz a.q. "Ülkede Makina Mühendisine ihtiyaç yok. Müzik yapan, Şiir yazan, Roman yazan, Eleştiren, sanatla uğraşan insanlara ihiyaç var bence. ayırca TMMOB (TÜRK MİMAR MÜHENDİSLER ODASI) na üye 450,000 yani yarım milyona yakın ülkede mimar mühendis var. size hiçbir ihtiyaç yok gençler gelmeyin buralara:D yoksa mezun olunca üzülürsünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cpu06611

Ben de makina mühendisiyim, keşke başka bölüm seçseydin çünkü hem işsiz kalacaksına hayvan gibi mezun var türkiyede mühendislik yapılmıyor( arge, inovasyon vs ıvır zıvır olmadıpı için derste öğrendiğin şeyleri kullanmıycaksın) hemde ilgi duyduğun mesleği okusan yapsan başarılı olsan hertürlü para kazanırsın hemde keyif alarak. Mezun olunca osb lere gitceksin pisin pasın içinde 1500liraya çalışcaksın yada işsiz kalacaksın. Boşunna okuyacaksın. Keşke müzikle edebiyatla kültürle ilgili bir bölüm okusan bence yol yakınken seneye deiştir

Benim hedefimde makina mühendisliği ama bunu okuyunca moralim bozuldu
  • mühendislik fakültelerini. mühendis yetişsin diye değil, o şehir öğrenci üzerinden kalkınsın diye açıyorlar. başka biçbir nedeni yok. yanına avm açmak cafe açmak taksici dolmşçu para kazansın diye açıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cpu06611

Benim TMMOB-Makina Mühendisleri oda numaram 109000 binlerde , bu ne demek biliyormusun, 110000 makina mühendisi var ve her geçen sene artıyor bu sayı ivmeyle. bunu karşılayacak sanayide yok ekonomide. herkes işsiz a.q. "Ülkede Makina Mühendisine ihtiyaç yok. Müzik yapan, Şiir yazan, Roman yazan, Eleştiren, sanatla uğraşan insanlara ihiyaç var bence. ayırca TMMOB (TÜRK MİMAR MÜHENDİSLER ODASI) na üye 450,000 yani yarım milyona yakın ülkede mimar mühendis var. size hiçbir ihtiyaç yok gençler gelmeyin buralara:D yoksa mezun olunca üzülürsünüz

şunun söylediğine bir bak hele.insanları mühendislik mimarlık gibi mis gibi bölümlerden nasıl da soğutma çabasında.eğer olduğun yerden memnun değilsen bu senin suçundur,bölümün değil.burda insanların hevesini kırıp moralini bozma

• Şu konuda ''boşuna okuyorsunuz,işsiz kalcaksın,çok işsiz arkadaşım var'' diyen hıyarlar konudan çıksın gitsin . Mezun olup orda burda işe giren mühendisler nasıl giriyor? Diplomayla olmuyor bu işler.Mühendis adam birikimli olucak projeler yapıcak.Siz kendinize sordunuz mu hiç beni diğer mühendislerden ayıran özellik ne diye? Siz üniversiteye sadece gezmeye tozmaya,Torrent film izlemeye,karı kız ortamı yapmaya gidip ot girip ot çıkarsanız,mezun olunca kusura bakmayın ben işveren olsam sizi paspascı diye bile almam.Olumsuz olumsuz konuşup insanları kandırmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernos2 -- 28 Mayıs 2017; 13:33:33 >
  • Ben de mühendislik okuyorum. Sosyal ortam aynı bu şekilde dersler çok zor. Derslerle sosyal ortam götürmeye çalışşan o daha da zor. Ders konuşabiliyosan yine iyi bizdeki muhabbetler araba,kız,aşırı boş muhabbet ara sıra bir arkadaşla da çaldığımız müzik aleti muhabbeti. Ne sosyal ortamı be kardeşim. Ben tiyatroya gidiyorum diye dalga geçiyolardı benimle. Mühendislik asosyal öğrenciler ve iletişim sorunu olan hocalarla dolu. Bizim arkadaşın hocası mühendislik öğrencisi ihtiyaçlarını giderme dışında her zaman ders çalışmalı diyormuş, düşünün yani. Adamın nasıl bi garezi varsa artık, azcık sosyal insanlara. Bi kere bi sınıfa gitmiştik. Bizden önceki dersin hocası toplanana kadar bizle muhabbet etti. İnanın bu muhabbetin bile yapılmadığı hocalar var. İnternetten ve çevremden duyduğum kadarıyla da mezun olunca da durumlar içler acısı. Kendimizi çok geliştirmemiz gerekiyor ama o da çok ucu açık bi tavsiye. Allah sonumuzu hayır etsin. Ne diyeyim daha.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.