Şimdi Ara

Dünyada en pahalı iPhone 7 Türkiye’de satılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
4
Favori
20.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte bu yüzden avrupalılar bizi kıskanıyor
  • Olsun bizim yolumuz var
  • Ama AVM'ler full çekiyor full!
  • Şaşıran varsa çok üzülürüm bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

ben şu vergiye laf söyleyenleri anlamıyorum ben bir sigara aldığımda bunun şu kadarı devlete vergi olarak gidecek aselsan için tümosan için kullanılacak ülkemizin teknolojisi gelişecek tsk ya f16 alıcaz diye içten içe gurur duyuyorum iphone a para vermeyi biliyonuz da şu cennet gibi vatan için 5 kuruş para vermişsiniz çok mu.tabi bunlar benim paramla olmuyor ama ortak paramızla yapılıyor daha çok param olsa da daha çok vergi versem.

@javaprof çok güzel diyorsunda açlık sınırı 1500 lira olan bir ülkede asgari ücretin 1400 milletvekilinin aldığı maaş 17000 olmasına hiç mi diyeceğin birşey yok. Evet devlet vatandaşının vergileri ile ayakta durur fakat devletin de bu konuda yapması gereken birşeyler var. Milletin aç olduğu bir ülkede vekillerin 17 bin TL maaş alması koyuyor be adama. Ki millet de iş bulabilirse (işsizlik oranı %10)...

• quote:

Orijinalden alıntı: TALLEX

Olsun bizim yolumuz var

İphone 7 veya 7 plus kullanıp bunu yazmak çok mantıklı dimi kardeşim ?
  • quote:

ben şu vergiye laf söyleyenleri anlamıyorum ben bir sigara aldığımda bunun şu kadarı devlete vergi olarak gidecek aselsan için tümosan için kullanılacak ülkemizin teknolojisi gelişecek tsk ya f16 alıcaz diye içten içe gurur duyuyorum iphone a para vermeyi biliyonuz da şu cennet gibi vatan için 5 kuruş para vermişsiniz çok mu.tabi bunlar benim paramla olmuyor ama ortak paramızla yapılıyor daha çok param olsa da daha çok vergi versem.

Bir insanın senin gibi seçmeni olsun daha ne ister ya.
  • ABD de ABD den %147 daha pahalı.
    Biri bana bunu açıklasın.
  • ben şu vergiye laf söyleyenleri anlamıyorum ben bir sigara aldığımda bunun şu kadarı devlete vergi olarak gidecek aselsan için tümosan için kullanılacak ülkemizin teknolojisi gelişecek tsk ya f16 alıcaz diye içten içe gurur duyuyorum iphone a para vermeyi biliyonuz da şu cennet gibi vatan için 5 kuruş para vermişsiniz çok mu.tabi bunlar benim paramla olmuyor ama ortak paramızla yapılıyor daha çok param olsa da daha çok vergi versem.
  • Bu durum bizim zengin bir millet olduğumuzu göstterir , itibarımız varki herşeye daha fazla para verebiliyoruz. O kadar zenginiz ki bir araba alınca birtanede devlete hediye ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 5 Mayıs 2017; 19:01:31 >
  • quote:

Zaten senin aldığın sigaralar sayesinde biz f16 kullanıyoruz iyiki sigara iciyorsun kardeş senden ricam günde 2-3 pakete çıkartırsan şu bizim deniz altınıda alırız ne dersin

• Ülke kur'unun dolar karşısında ezilmişliğinide hesaplarsak mükemmel bir tablo ortaya çıkıyor.

Fakat bunlara rağmen ameriga ve avrıpa makarnacıları kıskanıyor.
  • Birde maaşlardan bahsetselerdi orası daha beter. En az maaş alan ülkelerden bırıyız ve en pahalı da bizde satılıyor.
  • quote:

Umarim ironi yapmissindir :D Yapmadiysan donununu da alirlar yakinda.
  • quote:

O paranın ASELSAN'a gittiğini düşünüyorsan bi paket de benim için al günde 😂 Bu zekayla iyi geldik bu günlere vallaha ya 🤣
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: __By_CiN_oO__

quote:

Olsun bizim yolumuz var

İphone 7 veya 7 plus kullanıp bunu yazmak çok mantıklı dimi kardeşim ?

Amerikadan bizzat kendim alıp geldim şu ana kadar hiç bir telefonumu türkiyeden almadım.

Güzel Amerika'ya gidebilecek maddi durumun var yani =))
  • Dünyada en pahalı iPhone 7 Türkiye’de satılıyor

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank, dünyadaki farklı ülkelerde aynı kategorideki ürünlerin fiyatlarına ilişkin bir rapor yayınladı. Paylaşılan raporda otorite kabul edilen kurumlardaki veya doğrudan ortak satış kanallarındaki güncel fiyatlar baz alınarak bir karşılaştırma yapılmış. Hazırlanan özel raporda dünyadaki tüm büyük ülkelere yer verilmiş ve fiyatlar, dolar bazında sıralanmış.

Listede baz alınan ürünler arasında iPhone 7 de yer alıyor ve Türkiye ağır vergi yükünün de etkisi ile en tepede konumlanmış. Apple Store Online sayfasındaki fiyatlar baz alınarak yapılan sıralamada 128GB kapasiteli iPhone 7, 1200 dolar ile en pahalı Tükiye’de satılıyor. İkinci sırada 1115 dolar ile Brezilya geliyor. Tablodaki diğer rakamlar şöyle:  

Otomobil Fiyatlarında En Pahalı 15. Ülke

Beş yıldızlı otel fiyatlarına bakıldığında ortalama 141.9 dolar ile en altlarda yer alan Türkiye, 2 litre coca-cola fiyatında 0,99 dolar ile Malezya’nın hemen üstünde 46. sırada. Orta seviye (Volkswagen Golf ve dengi) bir araba için fiyatlara baktığımızdaysa Türkiye 26 bin 938 dolar ile 15. sırada yer almış. En tepede 90 bin 846 dolar ile Singapur geliyor.

Benzin fiyatlarına baktığımızdaysa Türkiye’nin son yıllarda dolar bazında ciddi bir düşüş yaşadığı görülüyor. Geçen yıla kıyasla da en pahalı ülkeler sıralamasında 10 sıra geriye düşmüşüz. Tabi bu düşüş, doların TL karşında değer kazanmasıyla ilintili olsa da Türkiye’nin petrolü tamamen yurtdışından dolar ile alması, düşüşte farklı etkenlerin de olduğuna kanıt olarak gösterilebilir.

Buradaki sıralama da şöyle olmuş:

Tablodaki diğer rakamlar ve listenin devamına buradan ulaşılabilir.

• ERDUVAN HEDEF 2023 EKONOMİ ÇOK İYİ YAVVV
  • Mesele sadece fahis vergiler nedeniyle olusan yuksek fiyat olsa keske. iPhone kullanicilari devlet tarafindan deli dumrul misali silkeleniyor bu ulkede.

Turkiye'de iPhone Kullanmak
    1. Onlar asgari ucretin ucte biriyle bir iPhone alabiliyor, sen ancak 3 asgari ucretle bir iPhone alabiliyorsun
    2. Onlar iPhone alirken sadece %8 vergi oduyor, sen %18 + %25, toplamda %50’ye yakin vergi oduyorsun
    3. Yetmiyor, TRT vergisi oduyorsun ve 21. yuzyilin teknolojisi akilli telefonun kutusuna bildigin ampullu radyoymus gibi bandrol yapistiriyorlar
    4. TR'deki fiyatlara isyan edip yurtdisindan iPhone alirsan, bu sefer zorla 149,80 TL odetiyorlar. Odemezsen cihazini ulke icinde bloke ediyorlar
    5. Yurtdisindan getirdigin cihaza IMEI kayit ucreti odemen yetmiyor, bir de 20 avro (80 lira) bandrol ucreti odetiyorlar (hala nasil alacaklarini duzenleyemediler)
    6. Tum Apple urunlerinde dunya genelinde bir yil uluslarasi garanti olmasina ragmen, yurtdisindan aldigin iPhone CDMA modemli ise "sadece Turkiye'de" yonetmelik nedeniyle garanti disi kaliyor
    7. Diyelim ki cihazini yurtdisindan aldin ve garantisi Turkiye'de gecerli. Bu sefer de IMEI kaydi yoksa garanti hizmeti almana izin vermiyorlar
    8. Cihazini yurtdisindan aldin ve gitmisken bir tane de esine getirmek istedin. Ulkeye giriste fark ederlerse, esine aldigin cihazin IMEI'sini komple bloke edip bir de ceza kesiyorlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.