Şimdi Ara

Devriyajın sertleşmesi ve yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler hocalarım. Aracım 2004 ford focus hb. Aracı çalıştırıp 5dk kullandıktan sonra direksiyon ve debriyaj sertleşmeye başlıyor. İlk başta çok yumuşaklar sonradan sertleşiyor. Bu normal midir ? Aracım benzinli tüp yok. Ortalama 50 tl lik benzin ile 70-80 km gidiyorum. Bana bu değerler çok geliyor. İlk aracım. Eski araçların bu kadar yakması normal mi bilmiyorum. Cevaplarınızı bekliyorum

• Normal, benim araçta aynı. 50 liralık benzinle enaz 150 km kullanıyorum. Logan 1.2 16 v
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Normal, benim araçta aynı. 50 liralık benzinle enaz 150 km kullanıyorum. Logan 1.2 16 v

hala niye lpg bağlatmıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Normal, benim araçta aynı. 50 liralık benzinle enaz 150 km kullanıyorum. Logan 1.2 16 v

Hocam focus 1.6 motor
  • Güncel
  • 50 liraya 80 km. Sanırsın bana x5. Baskının ömrü doluyor olabilir. Yukarıda mı kavrıyor eskisine göre. Ona bir bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

50 liraya 80 km. Sanırsın bana x5. Baskının ömrü doluyor olabilir. Yukarıda mı kavrıyor eskisine göre. Ona bir bakın

Debriyaj yukarıda kavrıyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

quote:

50 liraya 80 km. Sanırsın bana x5. Baskının ömrü doluyor olabilir. Yukarıda mı kavrıyor eskisine göre. Ona bir bakın

Debriyaj normale göre yukarida kavrarsa ömrünü dolduruyor demektir. Sizin de sona yaklasmıs bence. Cok yakması da ondan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

quote:

Debriyaj normale göre yukarida kavrarsa ömrünü dolduruyor demektir. Sizin de sona yaklasmıs bence. Cok yakması da ondan

Hocam aracı 2 ay önce aldım. Daha önce nasıl kayrıyordu bilmiyorum. Vites geçişlerimde hiçbir sorun yok. Yağ gibi geçiyor
  • Debriyajin ömrü tùkenmištir sanayide baktirin isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

Debriyajin ömrü tùkenmištir sanayide baktirin isterseniz

Baktırayım hocam
  • Sadece sizde mi sertlesiyor yani aracı baskası kullanıyirsa onlarada sorun belki size oyle geliyodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzayMekiğineKafaAtanKedi

Sadece sizde mi sertlesiyor yani aracı baskası kullanıyirsa onlarada sorun belki size oyle geliyodur

Hocam benden başkası kullanmıyor aracı
  • brkbrktgl B kullanıcısına yanıt
    Yüksek hızlarda direksyon sertleşmesi geldi aklıma ki bunu zaten biliyosunuzdur 5 dk olayı biraz tuhaf sorunu cozerseniz ogrenmek isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzayMekiğineKafaAtanKedi

Yüksek hızlarda direksyon sertleşmesi geldi aklıma ki bunu zaten biliyosunuzdur 5 dk olayı biraz tuhaf sorunu cozerseniz ogrenmek isterim

Hocam 2004 model araçta sanmıyorum direksiyon sertleşmesi ki bahsettiğim yavaşkende oluyor
  • Aracın hidrolik sisteminde bir sıkıntı olabilir benim de bir kere debriyaj hidroliğim bitti farketmemişim direksiyon fren hidroliği alt üst oldu hala sıkıntılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUG10

Aracın hidrolik sisteminde bir sıkıntı olabilir benim de bir kere debriyaj hidroliğim bitti farketmemişim direksiyon fren hidroliği alt üst oldu hala sıkıntılı.

Olabilir hocam dediğini gibi. Baktırmam lazım
  • debriyaj
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.