Şimdi Ara

Samsung’dan geri adım: Galaxy S8’in fiyatı düştü!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
3
Favori
12.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung’dan geri adım: Galaxy S8’in fiyatı düştü!

Son zamanların en çok merak edilen ve en heyecan verici cihazlarından biri olan Samsung Galaxy S8 tasarımından donanımsal özelliklerine kadar her ayrıntısı ile heyecan verici özellikler ile donatılmıştı. 5.8 inç ve 6.2inç ekrana sahip iki farklı modeli olan Galaxy S8, Note 7 faciaasından sonra da Samsung için ayrı bir misyon üstlenmişti.

Dünya ile aynı anda Türkiye’de de yapılan lansman ile ülkemizdeki tüketicilere tanıtılan Galaxy S8’in en az teknik özellikleri kadar konuşulan bir diğer ayrıntısı da fiyatı olmuştu. Samsung’un açıkladığı rakamlar doğrultusunda iPhone 7’den bile daha pahalı bir fiyatlandırma belirlenen cihaz için Samsung sürpriz bir şekilde geri adım attı. 

Samsung’dan geri adım: Galaxy S8’in fiyatı düştü! 

Bugün Samsung’dan tarafımıza ulaşan bir bilgilendirme postasında tüm dünya ile aynı anda bugün satışa sunulan telefonun satış fiyatında indirime gidildiği paylaşıldı. Tüketicilerin ilgisi ve geri bildirimleri doğrultusunda bu kararı aldıklarını belirten Samsung, Galaxy S8’in fiyatını 3999TL, Galaxy S8+ modelinin fiyatını ise 4499TL olarak belirlemiş. Daha önce fiyatlar, S8 için 4399TL, S8+ içinse 4999TL olarak açıklanmıştı.

• Xiaomi nin 350 dolarlık telefonundan sonra istediği kadar düşürsün. Yüzde kaç kâr ile sattıkları az çok tahmin edilebiliyor ki bu adamlar neredeyse tüm bileşenleri kendi üretiyor. Bir telefona bu kadar para verecekseniz gidin iphone alın en azından ikinci sınıf insan muamelesi görmezsiniz.

Edit: ikinci sınıf insan muamelesi derken markanın ülkeye verdiği değer kastedilmiştir

Edit 2: Israrla söylediğimi hâlâ yanlış anlayanlar var. Markanın ülkeye verdiği değer derken, samsung bizim gibi ülkelere exynos yonga setli cihazlar gönderirken diğer ülkelere sd835 gönderiyor. 6gb versiyonlu cihazı saymıyorum bile. Hatırlarsanız s4 zamanında bize gönderilen telefonlar 4g desteklemezken başka ülkelerde satılan cihazlar 4g destekliyordu.
  • Olsun olsun 2999? - 3499? ayıp...

Yorumu güncelliyorum malum fiyat düşürmek yeni moda :) hamdi beyin yeni teklifi 2499₺ - 2999₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfckmk -- 21 Nisan 2017; 20:4:42 >
  • Xiaomi nin 350 dolarlık telefonundan sonra istediği kadar düşürsün. Yüzde kaç kâr ile sattıkları az çok tahmin edilebiliyor ki bu adamlar neredeyse tüm bileşenleri kendi üretiyor. Bir telefona bu kadar para verecekseniz gidin iphone alın en azından ikinci sınıf insan muamelesi görmezsiniz.

Edit: ikinci sınıf insan muamelesi derken markanın ülkeye verdiği değer kastedilmiştir

Edit 2: Israrla söylediğimi hâlâ yanlış anlayanlar var. Markanın ülkeye verdiği değer derken, samsung bizim gibi ülkelere exynos yonga setli cihazlar gönderirken diğer ülkelere sd835 gönderiyor. 6gb versiyonlu cihazı saymıyorum bile. Hatırlarsanız s4 zamanında bize gönderilen telefonlar 4g desteklemezken başka ülkelerde satılan cihazlar 4g destekliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 22 Nisan 2017; 9:53:58 >
  • Bütün firmalar adam olsun o fiyatlarla size ekmek çıkmaz. Önceden kredi çekip alan adamın artık kredi bile çekecek gücü kalmadı müthiş ekonomimiz sağolsun.

• ooo patron çıldırmış.hemen 3 5 tane alayım.

• daha ülkemizde satışa çıkmadan bukadar indirime gidiliyor birde çıktıktan 3-5 ay sonra ne olur.
    yapılan indirim az felanda değil demekki ya yerse diye böyle bir fiyatlandırma yapılmış.
    birde bu fiyatın faturasını sadece dolara vergilere bağlayanlar vardı.
    tek sorun dolar ve vergi değilmiş demekki

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

daha ülkemizde satışa çıkmadan bukadar indirime gidiliyor birde çıktıktan 3-5 ay sonra ne olur.
    yapılan indirim az felanda değil demekki ya yerse diye böyle bir fiyatlandırma yapılmış.
    birde bu fiyatın faturasını sadece dolara vergilere bağlayanlar vardı.
    tek sorun dolar ve vergi değilmiş demekki

S7 edge bile hala 3599 tl hala. Daha da düşmez, çıkar..

http://www.teknosa.com/urunler/125071739/samsung-galaxy-s7-edge-g935f-gold-akilli-telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha çok düşecek ekran sorunu fena halde patlak verecek

• Fiyatın dusmesını ıstıyorsanız dolar ve vergının düşmesi lazım. Samsung dunyanın her ulkesınde 3 aşağı 5 yuıkarı aynı fıyata satıyor.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    2819 TL hepsiburada da teknosa dan almayın devamlı mağaza kapatıyor zaten

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s7-edge-samsung-turkiye-garantili-p-TELCEPSAMS7E32-B?magaza=Gsmavm&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=CJXmxIqqtdMCFY8Q0wodlIgJ2w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coke019 -- 21 Nisan 2017; 13:25:8 >
  • kimse almayıca mecbur düşer

• Ah biraz boykotu becersek neler olacak ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Xiaomi nin 350 dolarlık telefonundan sonra istediği kadar düşürsün. Yüzde kaç kâr ile sattıkları az çok tahmin edilebiliyor ki bu adamlar neredeyse tüm bileşenleri kendi üretiyor. Bir telefona bu kadar para verecekseniz gidin iphone alın en azından ikinci sınıf insan muamelesi görmezsiniz.

Kardeş yoruma güzel başladın iyi devam ettin ama sonunda içine ettin iphone da o para verilmez deseydin arkandaydım

• Telofonların boyutları da fiyatları da absürt. Sırf bu yüzden S8 hayal kırıklığı olacaktır Samsung için. O boyutta telefon alacağım zaman tercihim Note8 olur, ki Note serisinin de satacağı maksimum adet ortada.

• LG g6 kötü patladı yalnız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Xiaomi nin 350 dolarlık telefonundan sonra istediği kadar düşürsün. Yüzde kaç kâr ile sattıkları az çok tahmin edilebiliyor ki bu adamlar neredeyse tüm bileşenleri kendi üretiyor. Bir telefona bu kadar para verecekseniz gidin iphone alın en azından ikinci sınıf insan muamelesi görmezsiniz.

Kardeş yoruma güzel başladın iyi devam ettin ama sonunda içine ettin iphone da o para verilmez deseydin arkandaydım

Ahahahaha yeminle aynı şeyi düşündüm ki yazacakken seninkini gördüm :) Yazan arkadaş güzel demiş ama iphone ye de verilen para fazla orası tartışmasız.
  • Demekki fiyatları nasıl şişirmişler. Baktılar Apple milletin kanını emiyor birazda biz emelim dediler tutmadı galiba. Tutmaz da zaten. Bir güncelleme için 6 ay bekletecekler. Halef model gelince eldeki üvey evlat muamelesi görecek.Topu topu iki büyük sürüm güncellemesi vereceksin onuda zamanında veremeyeceksin. Aldıktan kısa bir sonra fiyatların ani düştüğünü göreceksin. Yok çekilmez bu Samsung. Zaten telefonları kısa vadede çöp oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıknatıs20 -- 21 Nisan 2017; 13:43:48 >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    gerçek fiyatı zincir marketlerdeki değil bence.bende s7edge indirimi bekliyorum.2800 civarı bulunabiliyor şu an itibariyle.
    kimse almazsa mecbur düşecek.
    önceki senelere göre daha yavaş fiyat gerilemesinin nedeni vergi dolar ve note7 nin patlaması.

• Illa samsung olacaksa s7 edge alin bence arada çok az fark far

• 4000 lira 1100 dolar yapıyor .

s7 ise 2600 lira şu anda o da 714 dolar yapıyor.

telefonlar genelde 1 yıl sonra normal kar ile satılıyor.

telefonların üretim maliyeti ortalama 200 dolar

galaxy s6 ise 2150 lira 590 dolar yapıyor

yani 2 yılda geçse düşme belli seviyede kalıyor.

özetle telefonun ilk çıkışında ortalama 400 dolar müşteriyi amiyane tabirle öpüyorlar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.