Şimdi Ara

Hatırlar mısınız bir zamanlar ATARİ SALONLARI vardı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jeton veya tellerle çalışan koca koca konsollar...
    4 kişilik bir oyun vardı..Kovboy oyunu..Bölüm sonu adamları vs...
    Snow BROS diye bir oyun vardı o yıllarda..
    Sonra King of Fighter ve tab ii ki Mortal Combat...
    Honda'sından Sagat'ına bir Street Fighter rüzgarı esiyordu bir zamanlar...

-Abi bu raundu alıyım mı?
    -jeton veriim çık..
    -Giriim mi?
    -Ver ölüm yapiim.
    Percect çekmek ,fatality, vs..

Hayatımda öğrendiğim ilk ingilizce kelime insert Coin'di mesela...
    Sabahtan akşama kadar atari salonlarından çıkmayan,bir oyundaki bütün adamların ölümlerini bilen,son anda sana yardıma yetişip danger'dan oyun alan,sonra da artiz bi şekilde hiç ses çıkarmadan ortadan kaybolan karizmatik veletler vardı..

Hatırlayanınız var mı o günleri..

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mit Ajanı -- 24 Şubat 2007; 20:37:07 >

• evt ben giderdim. snowbrosda güzel oyundu
  • ben hatırlıyorum...

özellikle telle ilgili olan kısımları..
  • quote:

Orjinalden alıntı: codderial

Hayatımda öğrendiğim ilk ingilizce kelime insert join'di mesela...

Hehe hala öğrenememişsin,o insert coin'di

Şaka bir yana,biraz takılmıştım,güzeldi..Ama kendini deli gibi kaptıranlar da olmadı değil..Bağımlılık yapıyordu resmen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: codderial

Jeton veya tellerle çalışan koca koca konsollar...
    4 kişilik bir oyun vardı..Kovboy oyunu..Bölüm sonu adamları vs...
    Snow BROS diye bir oyun vardı o yıllarda..
    Sonra King of Fighter ve tab ii ki Mortal Combat...
    Honda'sından Sagat'ına bir Street Fighter rüzgarı esiyordu bir zamanlar...

-Abi bu raundu alıyım mı?
    -jeton veriim çık..
    -Giriim mi?
    -Ver ölüm yapiim.
    Percect çekmek ,fatality, vs..

Hayatımda öğrendiğim ilk ingilizce kelime insert join'di mesela...
    Sabahtan akşama kadar atari salonlarından çıkmayan,bir oyundaki bütün adamların ölümlerini bilen,son anda sana yardıma yetişip danger'dan oyun alan,sonra da artiz bi şekilde hiç ses çıkarmadan ortadan kaybolan karizmatik veletler vardı..

Hatırlayanınız var mı o günleri..

insert coin diilmi o

• Hey gidi günler hey...
    Mustapha diye bir oyun vardı onu hatırlıyorum, Mortal Kombat oynardım sürekli geride kaldı o günler ama çok garip bir heyecandı.
    Babam gitmeyeyim diye garip garip olaylar anlatırdı "Çocuğun annesi hastaymış ilaç alması gerekiyormuş ama parasıyla atari salonuna gitmiş o yüzden ilaç alamadığı için annesi ölmüş" derdi ben de inanırdım.

-"Abi fatal atayım mı Liu Kang'in ki süper bak" sesleri hala kulağımı çınlatır.
  • Hala var... Ara sıra gider nostalji yaparım.

Bizim apartmanın altı atari salonu olduğu için sabah akşam çıkmazdım ve millet sürekli beni çağırırdı geçmem için.
    Ayrıca tüm atari salonu oyunları, emulatörler sayesinde bilgisayardan oynanıyor. Aynı zevki vermiyor tabi ama yine de güzel oluyor...
  • unutulurmu atari salonlari
    ah ne günlerdi rival school oynardık street fighterda ken karakteriyle ölüm cekerdik
  • Bende arada sırada giderim. Makinaları falan yenilediler artık. Ama atari salonları biraz öldü. PES salonları açıldı. Adamlar koca tv lerle PES oynatıyolar. Atari salonlarıda kıöşeye atıldı.

Ah ah neydi be o Tekken 3 oynadığımız atariler.
  • mustapha oynardım mortal kombatta az oynamazdım sonra pc oyunu almaya giderken tesadüf eseri o mustaphanin pc versiyonu gördüm aynisiydi manyak zevkliydi şimdi nooldu bilmiyorum , hey gidi günler

• - Çocuk atari salonlarına o kadar alışmış ki artık karşısında hep canavalarlar görüyormuş, insanları hep canavar sanıyormuş boşver oğlum öyle yerlere gitme
    - Baba arkadaşlarım gidiyor ama
    - Oğlum git kendine cips al bir şey al ama gitme oralara sakın
    - Tamam

Bu konuyu görünce şunu anladım ki 10 sene çok çabuk geçmiş.
  • atari salonları çok meşhur olduğunda küçüktüm.annem izin vermiyodu.anca arasıra kaçabiliyodum.
  • valla o makineleri tellemekten oyun bile kafayı yemişti..

oynuyom oynuyom habire "credits:99 "yazıyodu..
  • Cadillacs And Dinasaurs
    Captain Commmando
    Haggar (Final Fight)
    Cabal
    Knights of Round
    Carrier Airwing
    Samurai Shadown
    Sunset Riders
    Moomesa Cowboys

ohoooooo saymakla bitmez...
    ne günlerdi , babam az kulaklarımı çekmemişti , ama ben yinede giderdim
  • Hatırlarız tabiiki çok eskiden bahsetmiyoruz teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki dün ve bugün arasındaki fark kaçınılmaz oluyor.. ben hala rastlıyorum atari salonlarına
  • okuldan kaçan herkes istisnasız orda olurdu. bazı makinelerin arkası boş olurdu oralara jeton düşerdi alıp oynardık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cLk

evt ben giderdim. snowbrosda güzel oyundu

evet snowbros çok zevkliydi
  • Street Fighterin yeri ayrıdır.
    Ken le oryu ve depdep çeker, Zangief le bacak arası yapardık. Ama en sevdiğim hareket Honda ile uçan kafa atmaktı.
  • Ben hep Mustapha(Cadillac & Dinasours) ile Hagar oynardım.Tekken turnuvası yapardık arkadaşlarla,İlk uyuz olduğum oyun karakteri ile de atari salonları sayesinde yanıştım zaten...Street Figtherdaki Ryu,aduket atıp ayar ediodu beni hep...Acaip güzel günlerdi yaa.Sonra İnternet kafeler yavaş yavaş yayıldı...Zaten zamanla Atari salonlarıda kepenklerini yavaş yavaş kapattılarKimisi Ps1-Ps2 salonu şimdi,kimi bakkal kimisi uyum sağladı internet cafe oldu.Bizim buralarda en azından 4 tane vardı...Atari salonları unutulur mu bea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Agwe_ -- 25 Şubat 2007; 0:30:57 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.