Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 hakkında her şey: Gönüllerin efendisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
8
Favori
21.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 349$ oldugunu goz onune alarak paralel ithalat temizinden 1649tlsi var, hadi taş çatlasin 1849tl olsun, 2500tl deyip bizi zor durumda birakmayin sayin editorler :)
  • Ne 2500u kafaniz mi guzel? Sizde mi bizi opeceksiniz. piyasayi mi yokluyorsunuz...telefon tas catlasa 1800 olmali.
  • Konunun özeti; Abicim telefon mu alacaksınız. Bırakın İphonu Samsungu falan, Alın Mİ6 yı geçin.

Not: Mi5 kullanıcısıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selçuk ALAGÖZ -- 19 Nisan 2017; 16:58:56 >
  • manyak mısınız? 2500 tl ne demek. şirketleri kullanıcı düşmanı diye eleştiriyosunuz her şeyi daha beter ediyosunuz. 2500 diyor Allahın zengini. 1500 tl olsun.
  • neden 2000 TL ye gelirse alırım alırım diye yazıyorsunuz anlamıyorum. Paralel de satan bazı fırsatçılar (onları xiaomi ürünü alanlar bilir) burayı okuyup 1500-1600 e getirecekse bile 2000 TL üstü fiyat koymayı düşünecekler. Bunlara fırsat vermeyin
  • bu kadar dürüst güzel bir video yapmışssınız ki. Şaşırmadım değil ama çok sevindim. Çok net dobra dobra konuşmuşssunuz. Xiaomi bir numara tek kelimeyle.
  • 2000 TL altı gelsin hepimiz nasiplenelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3arbar

1-telefonon kamerası herzamanki gibi kötü

2-kutudan kulaklık çıkmıyor (3,5 mm kulaklık girişi yok)

3-genelde ucuz fiyatlı olanlarda kırpılmış chipset kullanıyorlar.

özetle bunu alacağını huawei türkiye garantili p9 u 2100 liraya almak daha mantıklı

bu arada lg g2 de de abi bunda sd800 var diyorlardı.şimdilerde ne g2 nin nede sd800 ün esamesi okunmuyor.

özetle sd835 i fazla gözünüzde büyütmeyin.toplam kaliteye ,servise ,stabilliğe falan bakın.net

1:daha hiç biyerde kamerası doru dürüst test bile edilmedi sen neye dayanarak kamera kötü diyip salladın ? teknik verilere göre piyasadaki en iyi kameralardan biri olduğu anlaşılıyor testlerini gorup ondan sonra degerlendirilir...
    2:350 dolar fiyat olmasının sebeplerinden biride kutudan kulaklık çıkmıyor olması ayrıca usb type c 3.5mm donüştürücü kutudan çıkıyor gidersin en kral kulaklıgı alırsın , keşke bütün markalar fiyatı düşürsede kulaklık koymasa ...
    3:snapdragon 835 in kırpılmışını biraz anlatta öğrenelim o nasıl oluyor ?
    özetle boş boş yorum yapmıssın.
    keşke beğenmeme butonu kaldırılmasaydı.

turkiyeye geliş fiyatı 1650 1850 civarında olacaktır bu fiyata bundan iyisi yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinadin -- 21 Nisan 2017; 20:3:39 >

• Kavisli ekranı bi ben mi göremiyorum?
  • Bir gün herkes xiaomi kullanacak :D
  • Erdi ve mesut bey telefonun fiyatı 350$ buraya getirenler 50$ kâr koysa bile 400$=1600? oluyor siz 2500 ? leri uygun gördükçe telefonu getirecek olan insanların normalden pahalı getirmesini sağlıyorsunuz bir bakıma. Lütfen bundan sonra fiyat söylerken bunu düşünerek söyleyin :)
  • Bazi arkadaslarin Xiaomi'ye karsi olan nefretine anlam veremiyorum. Deger kazanmasi icin illa digerleri gibi 5 binden itelemesi mi lazim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3arbar

bu arada ucuz olsun diye herşeyi kırpıyorlar buna dikkat edin almadan önce.sd835 e de fazla aldanmayın.

g2 de de sd800 vardı.sonra noldu?patladı.

toplam kalite önemli aga.

kulaklık yok kutuda.kamera çöp,sd835 in kırpılmış hali gelebilir.dikkat.garanti yok.aldın bozuldu 2000 lira çöp.ikinci eli zaten berbat genel olarak androidlerin.

atalarımız ne demiş.dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

iphone 7 plus aldığını düşün.3700 lira. garantisi var.ikinci elde satabilirsin az zararla.ama diğer yandan 2000 lira verdiğin telefon elinde patlayabilir.hangisi karlı alışveriş?

Hocam "ben genelde boş yorum yapmam aga" lafınızı gördüm, kime gore? Neye gore? Elinizde genelde boş yorum yapmadığınıza dair noter tasdikli yazılı imzalı belgemi var? Bakanlıkta Genelde Boş Yorum Yapmayanlar Şubesi'ndemi çalışıyorsunuz?

1-) 10 lafınızdan 12 si G2 ve Snap800'ün çöp olduğu, yahu nasıl çöp, ahan bu mesajı Snap800 cihazla yazıyorum, çöp değil. Git G2 kullan. İşlemci şu uygulamayı açamadı de, desene hadi, yahu kardeşim de? DİYEMEDİ. Bu telefonu almayın arkadaşlar Snap835'de Snap800 gibi esamesi geçecek, seneye Snap840 gelecek ama almayın Snap 835 gibi oda çuruyecek, ondan sonra Snap845'te oyle almay... Bla bla bla . Siz beyaz eşya sanıyorsunuz herhalde, anlaşılan bir ara G2 almışsınız, 5 sene kullanamayınca bi nefret dolmuş içinize.

2-) Adamlar sana şunun sözünü veriyor, ucuz fiyata iyi telefon, adam sana iyi kulaklık vercem demiyorki. Dandik kulaklık verip maliyeti artıracağına hiç kulaklık vermesin daha iyi. Snap835 kırpılmış versiyonu hani? Amaan sen "Genelde boş yorum yapmam aga" cısın zaten boşver:)

3-)Telefonun bozulunca çopemi atıyorsun? Parmağın kanayınca parmağını kesip çopemi atıyorsun? Veya arabanı çizdiler arabayı şarampolden aşağı mı atıyorsun? Hayır tamir ediyorsun, bu telefonun parçalarıda çok ucuz, ekranmı bozuldu hadi git o aypon 7 plasının ekranını tamir ettir kaç TL? Birde xiaomi mi 6 yı tamir ettir kaçTL? Senin mantığa gore aypon almak daha riskli. Ha sen alım satım yapmak için telefon alıyorsun anladığım kadarıyla, e zaten sana teknolojik şeyler gerekmiyor amacın para kazanmak hava atmak.

4-) Tutturmuşsun bir "Kamerası çöp hafız, gormuyor musun pasteli hafız, o nasıl hormondur hafız?" Hangi incelemeyi izledinde boyle boş konuşuyorsun sen ey HAFIZ?! bi video izlemişsin, videoda sadece ekrandaki görüntüyü görüyorsun, adam çektiği fotoğrafı veya videoyu göstermiyor bile. Yani sen ekran kalitesine yorum yapıyorsun ki kalite ordan bile anlaşılmaz. Eline samsung alsana bi. O zaman sen valla çıldırırsın çöpçü olursun, bak bakalım pastel hormonlu renkler neymiş. Diyeceğim o ki hafız, aynı fiyata daha iyisini senden bekliyoruz:) yapamıyorsan yapılmış olana saygı göster ve kapa çeneni

• Bir ara dedim bunlar videoyu unuttu aralarında muhabbet ediyolar. Ne gömmüşsünüz be diğer markaları yanlız öle 2000-2500 gibi fiyatları telaffuz etmeyeydiniz iyiydi.Gerçi çinli siteler 499-589 dolar fiyatlarla listelemişler gene 1500 lü rakamlara gelse ne güzel olur. Tasarım hakkaten güzel olmuş.Koymadıkları kulaklık çıkışından bahsetmemişsiniz.Sonuç olarak gelse de alsak.

videolarda gelmeye başladı özellikle mavi renk beni benden alıyor. Ne allengirli bir tasarım bu böyle yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonaranan -- 20 Nisan 2017; 22:43:51 >

• Bir ay kadar mi 5s kullandım bi takım can sıkıcı yazılımsal problemleri vardı. Özellikle parmak izi okuyucudan ve bildirim yönetiminden şikayetçiydim.

Ama 1500 lira be abi 1500 lira ya. Her türlü alınır bi cihazdı. Ve "bi kaç sene beni götürsün iyi bi telefon arıyorum" diyenlere xiaomi'den başkasını tavsiye etmiyorum.

Servis hizmetleri Türkiye'de bu haldeyken ve herkesin bildiği malum markalar fiyat anlamında uçmuşken ve bu kadar vergi yükü varken xiaomi'den başka telefon alınmaz..
  • demek ki hem geniş açılı hem bokeh efektli hem de optik zoom lu çift kamera olabiliyormuş :D
  • 10 numara 5 yıldız telefon olmuş.3.5 mm kulaklık jakı da olsaymış tadından yenmezmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

şimdi şunu bir netleştirelim ülkemizin fırsatçılara açık bir pazar olduğunu unutmayalım o açıdan aşırı popüler olacak bir cihazdan bahsediyoruz Mi5 bile Dolar kurunun 2.80 - 2.95 TL olduğu zamanlarda 1499 TL ye ülkemizde paralel ithalat ile satılmaya başlanmıştı sonra 1299 ve 1149 1099 TL leri gördü ama kur astronomik oynaması ve ithalatçı bazlı satışlardan satıcıların talebi görünce daha fazla kar almak istemesi daha bir kaç ay önceye kadar 1600 TL ye çıktı mi5

bırakın mi5 i Redmi Pro ilk çıktığında 949 TL idi sonra bir talep oldu OLED ekranlı cihaz diye 1399 TL yi de gördüğü olmuştu. Kur bu kadar yükselmeden Kadıköy piyasasında yurtdışından getirilen Mi Note 2 ler kapalı kutu olarak 2400 - 2649 bandına satılırken kur yükselişi ile beraber 3000 + görmeye başladı ki zaten sonrasında cihaz pahalı olduğu için gelmedi.

mi6 içinde ilk etapta cihazın aşırı talep görmesi ile beraber nispeten az stok ile ülkemize gelecektir ama zannetmiyorum ki ilk seriler paralel ithalat garantili gelsin çoğusu yolcu ile kapalı kutu şeklinde gelecektir. şahsen xiaomi kullanıcısı olarak mi6 yı 2000 TL aşağısında beklemek paralel evrendeki Türkiye de yaşamaktan farksızdır ülke koşulları ortada iken... kanımca fiyat bandı 2149 - 2749 aralığında olacaktır.

tamam 2017 nin efsane F/P cihazı Mi6 olduğunu kabul edelim ben biraz farklı açıdan bakıyorum geçen sene ki efsanemiz mi5 idi ve ''Qualcomm Snapdragon 820 aga bu fiyata kaçmaz'' şeklinde tepkilerimiz oldu fiyat noktası tamamda şuan 835 gelmiş iken ve ortalama 2017 nin Yaz ortasında mi6 hacimli ülkemiz pazarında bulunacağından 820 nin akibeti ne oldu bunu düşünmek lazım.

değişik bakış açısı olarakta çok değinilmedi ancak ARM SoC tasarım/yönetim iş modelini güncelleyip big.LITTLE yerine çok daha esnek olan ilk etapta 8 adet tek başına işlemciye kadar ölçeklenebilen nm küçülmelerin hesaba katıldığı 10 nm ve altının odaklandığı yapay zeka ve derin öğrenme ile küme bağımsız işlemleri yapabilecek 5G nin temelini oluşturacak yönetim modeli olan ARM DynamIQ i 2-3 hafta kadar önce duyurdu net bir tarih vermese de 2018 ve sonrası için ilk örnekler CES 2018 yada MWC 2018 de görücüye çıkacaktır.

big.LITTLE yönetim modeli 2012 de duyuruldu ancak 2013 - 2014 te piyasada olmuşken günümüz şartlarını düşünürsek 14 nm nin 1 sene sonrasında 10 nm ye iniş gerçekleşip 2018 için 7 nm düşünülen bir zamandayız DynamIQ uyarlaması zannetmiyorum 2019 yılına sarksın.

Demem o ki çok değil 2018 ilk yarıdan sonra yani ARM DynamIQ örneklendirildiği zaman buralar baya ıssızlaşır Snap 820 yi Snap 600 yada snap 805 gibi çoktan tarihin tozlu sayfalarına atmış oluruz örnek çok geçmiş değil bir ara efsane olarak tanıtılan General Mobile Discovery Elite vardı Snapdragon 800 platformu güç veriyordu ve 21 Mart 2014 tarihinde 1200 TL den satışta idi çok uzak tarih değil ve o sene Şubat 2014 gibi Telefonlara taksitli satış kalkmıştı. 820 ve 835 in akibetide buradan 1.5 yıl sonra benzer olacak ki bu sefer değişim hem yönetim anlamında hemde 5G gibi teknolojiler anlamında inanamayacağımız şekilde hızlı geliyor.

NOT: İmla

NOT 2 : 1.5 aydır Aktif bir Redmi Pro kullanıcısı olarak bu yorumu yazdım Redmi Pro 1139 TL ile almış olduğum en pahalı cihaz olmuştur. yorum yazarken bu mecrada her birimizin ''Teknoloji aşığı/delisi/tutkunu olduğu bilinciyle yazdım odaklandığım nokta Teknolojinin çok daha hızlı ilerlemesi ve 2019 ile birlikte 5G ve sonrasının neredeyse yarın kadar yakın olması ...

Valla hocam yazınız güzel ancak katılmıyorum, elimde halen Snap 800'lük bir cihaz var ve her şeyiyle yetiyor, şuan 820 bile fazla, hiçbir uygulama veya oyun işlemciyi tam anlamıyla kullanamıyorken sizin bahsettiğiniz gibi 835,820 serisinin 1.5 yıla tozlu sayfalara kalkması olası değil ki siz 1.5 yıl diyorsunuz, 1.5 yıl sonra hiçbir firma zaten 835 işlemci kullanmayacak bu çokta tahmin edilemeyecek bir şey değil. Ancak 1.5 yıl sonra bile 835'in yapamayacağı işlem olmayacak. Farkındaysanız artık GHZ yarıştırma dönemi bitti, işlemcilerin yapamadığı iş kalmadı artık. Şuan verimlilik ve pil tasarrufu üzerine yoğunlaşıyor tüm firmalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Telefonun Dolar + %25 ÖTV + %7 TRT + %18KDV ile telefonun bugün ile fiyatı 2020TL ye geliyor. 2300 'e falan satsalar varya direkt alırım :D

İşte bir telefon satıcısı arkadaşımız daha piyasa hazırlıyor.
  • Bu telefon tam bir "Anti-Kapitalist" telefondur. Belki de bu yorum en çok beğenilen yorum olacaktır :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.