Şimdi Ara

Xiaomi Mi 6 karşınızda: Kavisli kasa, daha hızlı bellek, Snapdragon 835

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
4
Favori
17.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi 6 karşınızda: Kavisli kasa, daha hızlı bellek, Snapdragon 835

Qualcomm ve Samsung’un Snapdragon 835 yonga seti üretiminde verimliliği tam olarak sağlayamaması nedeniyle pek çok amiral gemi modelinin Nisan ayına kadar sarktığını gördük. Sony, Samsung gibi devlerin ardından Xiaomi de nihayet sahneye çıktı.

Bugün Pekin’de gerçekleşen etkinlikle firmanın yeni amiral gemi modeli Xiaomi Mi 6 resmiyet kazandı. Firma amiral gemisini yine dönemin en iyi bileşenleri ile donatmış ve tasarım konusunda da ince bir işçilik ortaya çıkarmış.

Tasarım 

Geçen yılki modelde olduğu gibi bu yıl da düz bir ekrana sahip olan Mi 6 amiral gemisi tutuş konforuna odaklanıyor. Paslanmaz çelik çerçeve ve cam kaplama tasarımın arka kısmı 4 kenardan 3 boyutlu olarak kavislendirilmiş. Böylece kullanıcıya daha rahat bir kavrama deneyimi sunulmuş.

Ön kısımda bir parmak izi okuyucusu yer alıyor ve Xiaomi bunu ekrana entegre olarak tanımlıyor. Muhtemelen Qualcomm’un ultrason tabanlı bir sensörüne yer veren tarayıcı bu açıdan bir çıkıntı yapmıyor ve içe gömülü vaziyette duruyor. Arka tarafta ise parlak bir kaplama ve çift kamera dizilimi yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Hololems ile Lemmings’ler evinize geliyor

Xiaomi suya dayanıklı bir tasarımın yüksek maliyet gerektirdiğini sıkça dile getiriyordu. Xiaomi Mi 6 modelinde ucundan bu konuya da el atmayı istemiş. Xiaomi Mi 6 modeli su sıçramalarına karşı dayanıklı bir gövde ile geliyor. Xiaomi telefonunu 12 gün süren çok ince işçilik katmanlarından geçirmiş.

Xiaomi Mi 6 karşınızda: Kavisli kasa, daha hızlı bellek, Snapdragon 835

Donanım

Xiaomi uzun yıllardır amiral gemisinde Full HD çözünürlükten vazgeçmedi. Enerji verimliliği ve maliyet adına sürdürülen bu karar Mi 6 modelinde de geçerli. 5.15 inçlik ekranında cihazın Full HD çözünürlük sunduğunu görüyoruz.

Ekran 600 nit parlaklık ile dış ortamda iyi sonuçlar veriyor. Ayrıca en düşük 1 nit seviyesine inerek parlaklığı en alt seviyeye çekebiliyor. Yine 4096 otomatik ayar seviyesi ile ortamın ışık durumuna göre en iyi parlaklık düzeyine geçiliyor. Negatif LCD ile ekran siyahları daha derin bir şekilde yansıtılabiliyor.

Snapdragon 835 yonga setinden gücünü alan akıllı telefon AnTuTu skorlarında 180 bin barajını geçiyor. Exynos 8895 ve Snapdragon 835 yonga setini taşıyan amiral gemileri zaten 180-200 bin bandında seyrediyor. Bir süre en güçlü mobil işlemciler bu ikisi olarak kalacak gibi görünüyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S8 Active geliyor

Xiaomi Mi 6 modelinde dikkat çekici olan ise 6GB LPDDR4x RAM çift kanal bellek kullanılması. Orijinalden farklı olarak yeni bellek standardı enerji verimliliğine odaklanıyor ve aynı performansı daha az enerji harcayarak sunuyor. Böylece yonga seti ile birlikte kullanım sürelerine olumlu katkı yapıyor. En alt kısımdaki hoparlörün yanında ahize de bir hoparlör vazifesi görüyor. Böylece stereo ses ortaya çıkıyor.  

Kamera

Xiaomi yeni amiral gemisinde çift kamera dizilimine yer veriyor. Kameralar 12MP çözünürlüğüne sahip. Bir tanesi geniş açılı iken diğeri de telefoto olarak kullanılıyor. Daha kaliteli ve serbest odaklama yapabilen çekimlerin yanında firma yeni kombinasyona 2x optik yakınlaştırma özelliği de eklemiş. Yazılım ile toplamda 10x yakınlaştırma yapılıyor. Kamerada 4 eksenli OIS desteği mevcut. 

Batarya 

Cihazda 3350mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. MIUI 8 arayüzünün agresif tasarruf tedbirleri ile cihazın bir günü rahatlıkla çıkarabileceği ifade ediliyor. USB Tip-C üzerinden batarya hızlı şarj edilebiliyor. Cihazda 3.5mm kulaklık girişinin kaldırıldığını belirtelim.

Fiyat

Cihaz sadece 6GB RAM seçenekleri ile gelecek. Depolama kapasiteleri de buna göre değişecek. 6GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi sunan versiyon 363$ olarak belirlenmiş. 6GB RAM ve 128GB kapasiteli versiyon 421$ civarında. Bu versiyonun seramik kaplama olanı ise 435$.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6
    Xiaomi Mi 6

• Arkası cam olmasaydı efsane kusursuzlukta olurdu, yinede f/p açısından müthiş rekabetçi olacağı kesin...
  • alt üst biraz daha ince olsa çok daha güzel olacak gibi. önden s6 ya benziyor. optik yaklaştırma da müthiş olmuş.

• Başlık: Kavisli ekran
    İçerik: Geçen yılki modelde olduğu gibi bu yıl da düz bir ekrana sahip olan Mi 6

• Ekran çerçeve oranı leş. En az 5.5 olan ekran çerçeve oranı iyi olan telefon lazım. Plus modelide çıkacaktı ne oldu o iş ?

• Xiaomisung olmuş bu.

• Yeterli üretim yaparlarsa büyük şirketlere kök söktürecekler. Özellikleri harika olmuş. Benim için Redmi note 3 Pro dan bu telefona geçilir. Yalnız haberde kavisli deniliyor içerikte birşey yok. Fiyatı 300 dolar civarı olur. Bize gelişi 350 doların üstü olur.

• Bekledigim haber. Artik ois var. Umarim onde ve arkada da Gorilla Glass vardir. Simdi sira geldi fiyat aciklanmasina.

• fiyatıda açıklandı : Xiaomi Mi 6 Price

The Xiaomi Mi 6 6GB + 64GB model costs 2499 Yuan ($363) and the 6GB + 128GB edition costs 2899 Yuan ($421).

The special 6GB + 128GB ceramic edition in black is priced at 2999 yuan ($435).

Xiaomi Mi 6 karşınızda: Kavisli kasa, daha hızlı bellek, Snapdragon 835Xiaomi Mi 6 karşınızda: Kavisli kasa, daha hızlı bellek, Snapdragon 835

• Veee 3.5mm kulaklık girişi kalkar.

• GÜzel olmuş rekabetçi ve kalite ,3.5mm jacka nolmuş bulamadım. Mi5 den geçilmez bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Yeterli üretim yaparlarsa büyük şirketlere kök söktürecekler. Özellikleri harika olmuş. Benim için Redmi note 3 Pro dan bu telefona geçilir. Yalnız haberde kavisli deniliyor içerikte birşey yok. Fiyatı 300 dolar civarı olur. Bize gelişi 350 doların üstü olur.

Ben de note 3 prodan geçmek isterdim ama yine kart yuvası (ayrı) yok, yine fm radyo yok, yine kızılötesi kumanda yok. Ama şuan elimdeki telefonda var. Çift hatla birlikte kart işini 64lük kartı zımparalayıp üstüne plastiğini ısıtarak söktüğüm sim kartı japonla yapıştırarak çözdüm. Ama artık bu özelliklerin pahalı ve üst seviye telefonlarda olmaması bence çok saçma. Mesela samsung a5'te olan radyo s8'de yok. Çok garip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 19 Nisan 2017; 11:22:49 >

• Gör samsung gör 300 dolara ne telefonlar yapılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Yeterli üretim yaparlarsa büyük şirketlere kök söktürecekler. Özellikleri harika olmuş. Benim için Redmi note 3 Pro dan bu telefona geçilir. Yalnız haberde kavisli deniliyor içerikte birşey yok. Fiyatı 300 dolar civarı olur. Bize gelişi 350 doların üstü olur.

Ben de note 3 prodan geçmek isterdim ama yine kart yuvası yok, yine fm radyo yok, yine kızılötei kumanda yok. Ama şuan elimdeki telefonda var. Çok saçma.

Tanıtım fiyatı 365 dolardan başlıyor. İlk etapta Türkiye'de satın almak istenilirse 550 dolar civarında bulunabilinir
  • quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditore_

Başlık: Kavisli ekran
    İçerik: Geçen yılki modelde olduğu gibi bu yıl da düz bir ekrana sahip olan Mi 6

Kavisli kasa yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ya sar değeri?

• teknokolik71 T kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye ne zaman gelir tahminen

• Etkinliği isteyen arkadaşlar redmi Pro 2 den bir haber var mı acaba

• 1900 lira olur çıkışı.

• Türkiye'de Mi5s fiyatına falan satılsa en kadar güzel olur. Da keşke kulaklık girişi kalkmasaydı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.