Şimdi Ara

Kötü(acımasız) işverene karşı ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Bir kafede garson olarak işe girmiştim.İlk günümdü.Şartları pek konuşmamıştık.12 saat çalışma ve toplamda 30 dakika ara vardı. 15 dakika dinlenme , 15 dakika da yemek molası.Toplamda 12 buçuk saat yani. Öğle yemegi saat 18.00 da çıkıyor.Patron " hemen ayak üstü hızlı hızlı bir şeyler yiyin işinize dönün" diye acele ettiriyordu.Tuvalete çıkmak yasak , 3 saat tuvaletimi tuttum.15 dakikalık molada tuvalete çıktım.
    Günlük 12 saate 50 tl veriyormuş , sigorta da yapmıyor.
    Haftada 3 günlük çalışma olarak anlaşmıştık başta.Yani 36 saat. Full time.
    Neyse ilk gün 9 saat kadar çalışıp , dayanamayıp istifa ettim.Biraz sinirlenip gider de koydu.Günlüğümü vermedi.Hafta içi gel vericem dedi.Hafta içi gittim , bu sefer de başka bir güne salladı.Şu gün gel paranı çıkarttırıp vericem dedi (muhasebeyi kastetti heralde)
    Çok acımasız ve kötü biri , aynı zamanda asgari ücretin altında para verip , sigorta yapmayıp çalıştırıyor ve çok saldırganca , kabadayı gibi konuşuyor.
    Parayı almaya gitmeli miyim yoksa 30 lira para için ugraşmaya değmez mi?
    Devletin bir yasa çıkarıp işletmeleri düzenli olarak denetleyen yetkili memurların olması lazım.Bu iş böyle yürümez yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 18 Nisan 2017; 21:12:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.