Şimdi Ara

AYSUN KAYACI : Benim oyumla çobanın oyu bir mi lafında haklı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
12.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dağda çalışıyor eyvallah da bi halt bildiği yok.Sistemi bilmeden Tayyip istedi diye evet veriyor.Tabiiki de bir değil oyum.
  • Haklı. Çobanın oyu daha üstün. O dağda ter içinde çalışsın alnının teri ile kazansın sen egede denize gir keyif için teri dök ve oyun bir olsun?? Olmazzzz
  • Bu nasıl bir forum arkadas ne evetcisi ne hayircisi 10 tane akıllı adam yok.Coban demis yozgat demis diyarbakir serpiştirmis araya.Yıllardır kaybediyorsak temel nedeni zaten bu düşünce
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

quote:

Orijinalden alıntı: daldan_dala

Haklı. Çobanın oyu daha üstün. O dağda ter içinde çalışsın alnının teri ile kazansın sen egede denize gir keyif için teri dök ve oyun bir olsun?? Olmazzzz

BU DH'nin girişine asılmalı bu yorum ayakta alkışlıyorum karşim seni

Yalanmı. O aysun kayacı ne şekilde terletiyor kendini ne şekilde kazanıyor? Bikini ile bilmem hangi iş adamının teknesinde şok şok şok. Bu vatanın topraklarında dağlarında alnının teri ile çalışan çobanı hor görerek? Neler yazarımda neyse
  • Bu mantığa göre hukukçu ile de diğer bütün meslek dallarından kişilerin oyları bir olamaz. Biraz, yalnızca birazcık önünüzü görerek konuşun. Sizin gibileri gördükçe bazen Platon'un demokrasi konusunda haklı olduğunu düşünüyorum.

Ekleme: Konu sahibinin görüşünü Platon ile desteklemeye çalışanlar var. Platon'un görüşüne göre konu sahibi gibi basiretsiz kişiler de, Kayacı gibi eğitimsiz kişiler de toplum dışı kalır. Hatta bu görüşü destekleyen çoğu kişinin kaderi bu olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 17 Nisan 2017; 19:28:42 >
  • Bu kafa zamanında avrupada ezildi, amerikada ezildi, bugün 17.00'a Türkiye'de de ezildi
  • Kısa versiyon

İSTANBUL
    ANKARA
    İZMİR
    ANTALYA
    DİYABAKIR gibi BÜYÜKŞEHİRLER HAYIR derken

BAYBURT
    YOZGAT GİBİ iller EVET dedi

konu tutmuş editleyeyim bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerpetenalim -- 17 Nisan 2017; 14:51:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Cahil adamla okumuş adamın oyu bir değil

Zekaya bakar bu işler.Diploma başka zeka başka.
    Adam ilkokul 3.sınf terk holding sahibi oluyor.Şirketinde okumuşları çalıştırıyor
    İnsanlar bir şekilde ikansızlıklar vb.yüzünden okumamış olabilir ama bu onların iyi ile kötüyü ayırt edemiyeceği anlamına gelmez.
    Yani aptal değil o insanlar.

Karşınızdakini aptal görme huyundan bi vazgeçemediniz.

Çok akıllısınız
  • hayir diyenlerin yuzde 20 si rte dusmanligi besliyor senin dedigin gibi yuzde 48 akademisyen degil
  • İstanbulun yarısı hayır dedi sadece. İstanbulda kiralardan,iş bulamamaktan,Suriyelilerden hiç yakınan yokmuda diğer yarısıda evet dedi.

Sanki suriyelileri gönderecek kamplara,sanki milletin cebine faydası olacak bu madde değişikliğinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 16 Nisan 2017; 22:56:4 >
  • YOZGAR değil
    Yozgat
  • Kendini elit ve entelektüel zanneden çomarlar kendini yüksekten görmeye devam ediyor.

Yerin dibine batıyorlar farkında değiller...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

Dağda çalışıyor eyvallah da bi halt bildiği yok.Sistemi bilmeden Tayyip istedi diye evet veriyor.Tabiiki de bir değil oyum.

Sen ne tür bi egolu çocuğun tekisin? Laflara bak. Sanarsın kendisi Nobel ödülü kazanmış , ülkeye Level atlatmış bilim adamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyildirayy

YOZGAR değil
    Yozgat

Sen daha mı iyi bileceksin? Hayırcı o arkadaş daha bilgin ultra süper zeki en az 20 kat fazla oy hakkı olan bir arkadaş. Anlamıyor musunuz
  • ne abarttınız yani sanki rte direk başkan ilan etti kendini 2019 a hazırlan çalış ....
  • Platon-Devlet kitabını okumanızı tavsiye ederim.Sağlıklı ve faydali bir seçim olabilmesi için,seçmenin bilinçli,eğitimli ve özgür hür iradesiyle oy kullanması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lAristo

net haklı oylamaya üniversite sınırı gelse %30 alamaz akp

Ayrıca her bölüm mezunu farklı oranlarda oy hakkı alsın

Mühendis 2 oy hakkı

Öğretmen 1

Hukukçu 3

Doktor 3,75

Eczacı 2,20

Fizikçi 1,75 gibi oranlar olsun değil mi?

Nerde sizin demokrasi anlayışınız? Hani Türk milleti zekiydi çlışkandı?

İşinize gelmeyince alternatifler bulun anasını satayım. Ha bu arada doktora doç veya prof olanlar *5 oy hakkı alabilir sizin kafaya göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTech -- 17 Nisan 2017; 2:55:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Kesinlikle haklı. Hayatında meseniyet görmemiş yobaz cahillerle hayatı boyunca araştırma yapan eğitim gören kişinin oylarının bir olması aklınıxa yatıyor mu? Başlıktaki insan için konuşmuyorum. Bir doktor veya profla çobanın çöpçünün oyu bir mi olmalı cidden?

Atatürk'e söylenmen gerekiyor bunu

Bu topraklara demokrasiyi kadına kıza eğitimliye eğitimsize seçme hakkı nasıl geldi?

Seçim kaybedince köylü kötü kazanınca efendi mi? Zihniyetinize aşağılamalarınıza hor görmelerinize tüküreyim sizin. Allah'ın da izniyle başkanlıkla sizin gibi zihinlerde tarih olacak devlet kademelerinde yönetimlerinde inşAllah
  • DinoCrocetti kullanıcısına yanıt
    Yav sen kimsin ki benim cobanimi vatandasimi küçümsüyorsun sen ne iş yapıyorsun Allah aşkına uni okudun mu lise mezunu musun hiç kitap okudun mu sonra gelmiş bana kendisini bilgin ilan ediyor te Allah'ım yav
  • -Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.

-Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Platon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xginxa -- 16 Nisan 2017; 23:5:32 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.