Şimdi Ara

Buzdolabı Seçimiii (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
46.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

Üstad b.dolabını başka bir yere koysanız olmuyor mu ?

Dostum önerilerin ve bıkmadan çözüm üretme yolların için teşekkür ediyorum

Aşağıda ilk mesajda mutfaga girişi görüyorsun, gördüğün gibi dar bir mutfak, buzdolabı koyacagımız yer ilk resimde görünmese de tam, girişin hemen solundaki boşluk, ev sahibi oraya buzdolabı konur diye o şekilde yer açmış başka yere koyarsak orası kabak gibi duracak öyle, ayrıca buzdolabı ve fırının yerleride aynı mantıkla sabit, sırf bu nedenle nişanlımın peşinen aldıgı fırını (büyük üstü ocaklı fırın) geri vermek zorunda kalıcaz çünkü adamlar fırın yeri düşünmemişler mutfakta

Buzdolabı Seçimiii
     Buzdolabı Seçimiii
     Buzdolabı Seçimiii

• kombi olmasaymış dolabın arkası cama dayanarak yerleştirilebilirmiş ama sağlık olsun
  • Şimdi m.dolabı ile pencerenin olduğu duvar arasında boşluk varsa m.dolabını biraz kaydırıp mermeride 1-2 cm daha kestirme şansın var mı ?? o dolabı oraya yerleştirecez inşallah ..
  • Hehe yok dostum ben zaten mecburen 70 cm birşey alıcam o allah'ın emri biraz daha tadilat işi çıkarırsam mutfakta ev sahibi de bizi evden çıkarır maazallah
  • birde linkteki whirlpool var genişliği 71 cm olur mu ki acep ?

http://www.vestelshop.com/product.php?productid=16528&cat=380&page=1

Buzdolabı Seçimiii
  • oo güzele benziyor valla, Whirlpool da iyi markaydı sanırım buzdolabı için, aslında 71 sıgar mı bilmiyorum malum onu oraya itme çekme payı olması lazım 1 cm kurtarır mı ki yaw, neyse ben mermer kesildikten sonra gidip görmedim henüz gidip bir daha ölçeyeyim belki 72 cm olmuştur orası , fakirin ekmeği umut misali
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

oo güzele benziyor valla, Whirlpool da iyi markaydı sanırım buzdolabı için, aslında 71 sıgar mı bilmiyorum malum onu oraya itme çekme payı olması lazım 1 cm kurtarır mı ki yaw, neyse ben mermer kesildikten sonra gidip görmedim henüz gidip bir daha ölçeyeyim belki 72 cm olmuştur orası , fakirin ekmeği umut misali

Yukarıda sırasıyla modellerin linklerini verdim.Oradan inceleyebilirsiniz.
  • @candogan bey evet verdiğiiz linkleri inceledim, ancak sırasıyla yorum yaparsam eğer

1. Linkdeki buzdolabı çok ufak 60 Cm
    2. Linkde birden çok model var, tam olarak hangisini refere etmiştiniz
    3. Linkdeki BOSH gerçekten güzele benziyor umarım daha ucuza bulunabiliyordur keza biraz pahalı gibi
    4. Linkteki Profilo markabuzdolabı güzele benziyor ancak Profilo düşünmüyordum, öneriyor musunuz gerçekten,
    5. linke tıkladıgımda açıkçası BEKO modellerini görünce şaşırdım, siz Arçelik'den uzak dur diyenlerdensiniz çünkü Beko'ya nasıl yanaştınız :)
    6. linkteki ürünm Vestel, ve şu anda kullandıgımız nefret ettiğim buzdolabı markası Vestel oldugundan evime Vestel sokmayacagım

Son olarak şunuda sorularıma eklemek istiyorum, Siemens buzdolabı düşünüyordum aslında iyice hiç tavsiye etmemişsiniz burda, bir sakıncası var mı özellikle Siemens'lerin ?

Tşk.

• quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

@candogan bey evet verdiğiiz linkleri inceledim, ancak sırasıyla yorum yaparsam eğer

1. Linkdeki buzdolabı çok ufak 60 Cm
    2. Linkde birden çok model var, tam olarak hangisini refere etmiştiniz
    3. Linkdeki BOSH gerçekten güzele benziyor umarım daha ucuza bulunabiliyordur keza biraz pahalı gibi
    4. Linkteki Profilo markabuzdolabı güzele benziyor ancak Profilo düşünmüyordum, öneriyor musunuz gerçekten,
    5. linke tıkladıgımda açıkçası BEKO modellerini görünce şaşırdım, siz Arçelik'den uzak dur diyenlerdensiniz çünkü Beko'ya nasıl yanaştınız :)
    6. linkteki ürünm Vestel, ve şu anda kullandıgımız nefret ettiğim buzdolabı markası Vestel oldugundan evime Vestel sokmayacagım

Son olarak şunuda sorularıma eklemek istiyorum, Siemens buzdolabı düşünüyordum aslında iyice hiç tavsiye etmemişsiniz burda, bir sakıncası var mı özellikle Siemens'lerin ?

Tşk.
    Alternatifleri belirttim yalnızca,çünkü bildiğiniz gibi 70 cm ye kadar genişlikte olan çok model yok.Electrolux dediğiniz gibi dar ama belki hacimden kurtarıyordur diye yazdım,kaliteli bir dolap çünkü.

Whirlpool da da göz zevkinize ve bütçenize hangisi uyarsa diye olabilecek ürünleri beraber verdim.Hepsi alınabilir.Sizin tercihinize göre

Bosch-Siemens-Profilo önceden de belirttiğim gibi denk modellerinde birebir aynı cihazlardır.Siemens'i belirtmemin nedenini tam hatrlamıyorum ama aynı sitede Bosch daha uygun fiyatlıydı sanırım o yüzden.Bu arada 70 cm genişliğindekiler Türk montajlıdır.

Arçelik ve Vestel'i de son alternatif olarak verdim.

Bana sorarsanız öncelikli olarak Whirlpool'a bakın o olmazsa Siemens-Bosch-Profilo bakabilirsiniz.B/S/P özellikle performansları(dondurma kapasitesi,aksesuar,izolasyon)bakımından çok iyi ama sikayetvar.com'dan dolayı tereddütte kaldım.Ama şunu söyleyebilirim ki tavsiye yoluyla aldırdığım tanıdıklarım çok memnun.Yani kısacası önceliği Whirlpool'a vererek bu dört markayı değerlendirmekte fayda var.

• eozen81 üstad ne yaptın merak ettik ?
  • Evet ben de vallahi:)
  • Diğer modeller için aynı şeyi diyemeyeceğim ama Buzdolabı konusunda Arçelik ürünleri oldukça kalitelidir ve kendini kanıtlamıştır diye düşünüyorum. 70 cm genişliğindede birçok alternatif var. Sorununuz henüz hallolmadıysa bir bakın derim..

http://www.arcelik.com.tr/ProductList.aspx?categoryCode=NoFrost&LANGUAGE=tr-TR
  • Dostlar pardon geç yazdım ancak haftasonu evi görmeye gittim malum mermer kestirmiştim güzel olmuş genişlik olarak 70 cmlik buzdolabı girecek benimenim 72cm falan, aslında normalde en az 3 cm aralık olması lazım diyorlar havanın dışarı üfleme payı olarak ama ne yapalım artık o kadar olur

Neyse gelelim saadete:Gezdiğim ve baktıgım modeller 185 X 70 X 70 ölçülerinde olmasına gayret ettim.

* Önce Siemens bayiine ugradım 185X70X70 No-Frost bir modeli peşin 1550 ye bıraktı modeli ne yazıkki not alamadım ama içine baktım ve ALman üretimi oldugu kesindi

* Sonra Bosh bayiilerini gezdim, ve kafama çok yatan bir model buldum aşağıdaki bu model hakkında fikirlerinizi bekliyorum, ancak artık ne diyeceğimi bilemiyorum nasıl bayii ise onlar Hepsiburadada 1600 e 10 takiste satılan bu buzdolabını gezdiğimiz bayii 2.000 YTL den satıyor, peşin alırsan ancak 1600 e bırakıyorlar

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=232928&productid=mtbosch49631

* Sonra benim nişanlımın ve ailesinin ikame ettikleri apartmanın hemen altındaki, yıllardır her türlü beyazeşyalarını aldıkları ve hiç sorun yaşamadıkları ARÇELİK'e uğradık, orda da 179X70X70 ölçülerinde bir aleti 1600 küsür / Peşinde 1350 ye bıraktılar bize.

Anlayacagınız BOSCH bana çok cazip geliyor ancak nişanlım ve ailesi tarafından yogun baskı altındayım ARÇELİK için hem nispeten ucuz (peşin verirsek) ve tanıdık bayii olduklarından ve hiç sorun yaşamadıklarından ne yapıcam yaa :(

• http://www.boschevaletleri.com/tr/products/product.asp?frmFiyat=no_frost.asp&ID=826&SCAT=18
    Yukarıdaki A+ modeli öeririm.Yeni çıktı.Bir de Profilo'ya da baksaydınız BD4652ANF verdiğiniz linkteki Bosch'un kontrol paneli harici aynısıdır.(fiyatrı da daha uygundur)
    Ama Arçelik de alabilirsiniz.Buzdolabı dışında hiçbirini önermem ama Siemens,Whirlpool vs de olmazsa düşünülebilir.Ayrıca Whirlpool da mutfağınıza büyük ihtimalle sığar,öncelikli olarak ona bakın derim.
  • sn candogan bey sizin amacınızocagıma incir agacı dikmek mi

Latife bir yana önerdiğiniz ürünler gerçekten iyi olabilir ancak piyasadaki fiyatlarını bilmiyorum ama netteki fiyatları üzerinden ise asla alamayacagım fiyat aralıgındalar, arçelik'in buzdolaplarına sıcak bakmanıza en azından "cebim" açısından sevindim diye bilirim

Genede araştırmaya devam edeceğim,ancak bütçem ne yazıkki 1400-1600 YTL civarında oldugundan (mümkünse taksitle alıcam bu fiyat aralıgından) üst seviyeye bakamıyorum.

Hepsiburada linki verdiğim Bosch 49631 modeli de Hepsiburada da 1600 / 12 taksit oldugundan sizlere özellikle sordum,hiç mi önermez siniz içi ferahtı bayagı ayrıca diğer buzdolaplarına oranla hava üfleme yerleri daha çoktu bu buzdolabında, örneğin kapağı açtıgınızda sağda hemen raflık kısmında bile hava üfleme yerleri vardı

• Benim linkini verdiğim dolap 49631 ile yaklaşık aynı fiyatta.Oradaki fiyatları ciddiye almayın.Bayiler indirim yapacaktır.
    49631 dondurma kapasitesi,saklama süresi,aksesuarları ile iyi bir üründür.Ama sikayetvar.com'da da şikayetleri fazla.Benim tavsiye yoluyla aldırdıklarımda sorun çıkmadı,çıksa da dolapları hemen değiştirildi(bir tanesinde fabrikasyon hatası çıktı).Bu şikayetvar sitesi olmasa gönül rahatlığıyla önerebilirim,ama bir yandan da korkutuyor.Ama ben olsam 70 cm dolapta ilk onu alırım.Bence Profilo ile Whirlpool'a(410 lt dolapları uygun) da bir fiyat sorun.Özellikle Profilo 4652 Bosch ile aynı özelliktedir ve fiyatı daha uygundur.

Bir de sitede bahsettiğim Bosch modeline ait şikayet göremedim,ama yine de dikkatli davranmakta fayda var.

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=2925&k_id=1584

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=3592&k_id=165

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=232141&productid=mtbekod9430nm

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=232141&productid=mtbekod9470nm

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=18706&k_id=165

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=373&k_id=165

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=1269&k_id=165

• candogan bey teşekkürler ediyorum valla çok nazımız geçti size.
    Anlaşılan aramaya bir süre daha devam, en olmadı artık o Arçelik'i alıcam, ancak aklım o siemensde hatta sizin linkinizdeki Siemens olabilir o

Not : Bu arada Maltepe / Carrefour daki Vestel bayiine ugrayıp Whirlpool buzdolabı bakayım dedim tek bir model vardı rengi gümüş,fiyatı 2100 küsürdü, o fiyatta birşey aramadıgımı söyleyince çocuk bunun beyazı var o daha cazip dedi 1550 falan dedi ancak derinliği 65 cm miş ben 70 cm istiyorum ve bana sonra Whirlpool'un derinlik olarak 70 CM modeli olmadıgını söyledi, benc salladı ama genede belirteyim dedim
  • eozen81 bey Whirlpool'un sitesinde 2 kapılı normal tip dolapların hepsi 72,8cm derinliğinde görünüyor ama :S
    http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_liste.aspx?lgid=8

Bu arada hiç sorun değil,benim için sorularınızı cevaplandırmak asla külfet değil.Yazacak birşey bulamayınca sıkılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 20 Mayıs 2007; 20:40:03 >
  • @candogan bey işte gene klasik bir Vestel bilinçsizliği demek bana bilgi veren arkadaş dünyalı değilmiş Zaten alıştım bu sırf satmak için çabalayan basit satıcı profillerine

Neyse sinirlenmeden konumuza dönersek, Vestel gibi bir firmanın aslında Whirlpool u getirtmesi, servisini üstlenmes beni endişlendiriyor. Neden çünkü yarın bir gün servise ihtiyac duysak Vestel le gene muhatap olacagız, şu an babaannemde kullandıgımız Vestel buzdolabı aklıma geldikçe vestelin servisiyle muhatap olacagım düşüncesi bile beni öldürüyor O açıdan Whirlpool hep kafamda acaba acaba olarak kalıyor ???

Gelelim şu şikayet var kısmına, orası tam bir muamma, ben genelde şikayetvar'da genel ortak problem arıyorum yani mesela firmanın servisinde hız sorunu, veya değiştirmedeki esnekliği vs.. gibi ve birde firmanın nasıl sorunları yanıtladıgını incelemeye çalışıyorum ama tabi şu evlilik arifesinde o kadar şikayeti de incelemeye fırsat bulamıyorum Yani direk marka bazında şikayetleri not etmedim ama dediğiniz gibi BOSH ne yazıkki orda buzdolabı kısmında TOP 10'da 1 numara

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.