Şimdi Ara

Bazıları niye erken yaşta evleniyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
3
Favori
8.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-flört, birlikte yaşama

-ailelerin tanışması ya da önceden tanış olmaları

-nikah, ardından aile ve dostlarla küçük bir kutlama

-maddi durum elveriyorsa güzel bir tatil (hayır ter kokan garsonların rus turistlere yavşadığı beş yıldızlı oteller değil)

-normal hayata dönüş

bizde evlenmek:

-anadan babadan gizli saklı flört

-kızın konuştuğu çocuğu itiraf etmesi, kavga gürültü

-söz

-kavga (söz gününe eltinin iştirak etmemesi)

-nişan bohçası (kekoluk+masraf kapısı+damat bohçasından çıkan pijama ipekli değildi diye kavga)

-nişan alışverişi (elin kadını sana don sütyen alıyor sanki incir yaprağıyla geziyormuşsun gibi)

-kavga (alışverişte görümce suratını sarkıttı)

-nişan (büyük masraf kapısı)

-kavga (takılan bilezikler yeterince kalın değildi)

-kavga (oğlanın kıza bayramda getirdiği keçinin boynuzundan pekmez akmadı)

-ev düzmece (kalantor, tipsiz mobilyalar, stor perdeler, fakir geçmişin acısının orta-üst sınıfa yakınsanan minimalist mobilyalı, ankastre mutfaklı şeylerle giderilmesi, 30-100k arası masraf tahminimce)

-düğün (devasa masraf kapısı)

-kavga (görümce düğün günü kırık beyaz elbise giydi)

-kavga (kaynana bir şey takmadı)

-kavga (gelinliği straples olsun isteyen gelin, muhafazakar kayınpeder engeline takıldı ve bolero giymek zorunda kaldı)

-balayı (ter kokan garsonlu, yılışık animatörlü, fakir rus turistli tatil köyünde, en aşağı 10k)

-kavga (kayınvalide yeni evli çiftin evinin anahtarının kopyasından yaptırmış)

-kavga (kayınpederin masraf yaptım gerekçesiyle takılara el koyması)

-kavga (koca işten dönünce sığır gibi yatıp önüne yemek bekliyor)

-kavga (kayınvalide evleneli bir ay olmasına rağmen yemeğe çağrılmadı diye bozuk attı)

-kavga (kayınbirader cep telefonu dükkanı açmak için ağabeyinden borç istiyor)

-kavga (kızın kardeşi eve çöreklendi, otel gibi kullanıyor)

-borç harç (düğün masrafı, eşya borcu, taksitle gittikleri balayı masrafı, aldıkları sıfır aracın masrafının üstüne ev kredisinin bellerini bükmesi ve evliliklerinin ilk beş yılını bu borçları ödeyerek, diğer beş yılını da tüp bebek tedavisi ve sonunda kavuştukları tüylü ve bıyıklı mira bebeğin masraflarını karşılayarak geçirmeleri)

allah mesut etsin.

edit: entry bana ait değil arkadaşlar. gece gece bu başlığı görünce ekşi'deki bir yazarın entry'si geldi aklıma ama kendisi yazarlığını silmiş ve tüm entryleri yok olmuş. yazı 10 numara olduğundan aklımda kalan birkaç anahtar kelimeyle google'da arama yaptım. ekşişeyler'de kalmış entry'si. tabii ki birçok forumda da paylaşılmış.

link:https://seyler.eksisozluk.com/onlardaki-evlilikle-bizdeki-evlilik-arasindaki-kocaman-farklar
    yazar:https://eksisozluk.com/biri/hale%20luya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E1825AD4A -- 30 Mart 2017; 17:16:7 >

• İnsanları evlilikten soğutmaya çalışıyor.

Erken evlilik iyidir. Beraber büyümek. Ve yıllarca sürecek uzun bir dostluk.

İnsanlar neden evlenir ? Sorusuna "işi resmiyete dökmek için" demişsin.

İşte bu yüzden dost hayatı yaşamak sen ve senin gibilere yakışır.

Evlenip yuva kurmak, herşeye beraber göğüs germek bize.
  • Ne evlenmesi gezmekten akıllarına dahi gelmiyor evlenmek daha doğrusu işlerine gelmiyor

32 yaşındayım hadi bare görücü gibi yapalım dedim bulunan kızların gene hepsi 30 civarı bu tesadüf mü? Asla!

30 una kadar çoğunun derdi hangi cafeye hangi club a kimle gidelim nerede gezelim tozalım

30 u geçtikten sonrada haydi bakalım bir koca bakalım artık

40 a kadar bulamazsa merhaba kedili yaşam

ha onları suçumu televizyon sosyal medya bu kadar özendirirken bu kadar cafe club açılırken arkadaşları gezerken onlar oturcak mı? Tabi ki hayır. Çoğu da arkadaş ayağı zaten.

İlerde göreceğiz 10 15 yıl sonra yapılan araştırmalar 30 yaş evlenmemiş bayan nüfus 50 yıla önce yüzde 300 arttı diye ama iş işten geçmiş olacak

ne yapayım bende aldım kedimi bekliyorum

bu arada erkeğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalahamari -- 30 Mart 2017; 3:9:12 >

• KYk geri ödemeli bursu ödememek için.
  • lisede 20 yaş üstü sevgilisi olan bütün okulun tanıdığı kız mezun olduktan sonra 25-30 yaşlarında kel bir şişman bulmuş evlenmiş allah bilir kızın geçmişinden haberi bile yoktur
  • Seks.Her şeyin seksle alakası vardır.Nerelerdesin be Freud reyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Seks.Her şeyin seksle alakası vardır.Nerelerdesin be Freud reyiz

İnsan çok azdıysa gider mektepte işini görür zaten şeyinin derdine evleniyorsa o evlilikten ne hayır gelir ne bereket

Adama zina oneriyorsun ayrica evlenen. Belki zinaya dusmemek icin evleniyor bide adami tenkid ediyorsun hayirdan bereketten bahsediyorsun nasil bi iman yoksunlugudur bu az kendinize ceki duzen verin lutfen.
  • Eskiden normal karşılanıyormuş zorunluluktan evleniyormuş insanlar ama artık öyle bir dert yok insanlar rahat rahat kendilerine bakıp hayatlarını yaşayabiliyorlar ama bazıları peşlerinden kovalayan varmış gibi erken yaşta evleniyor. Git para kazan kendine harca araba al dünyayı gez hayatını yaşa yapacak o kadar şey varken niye kendine eziyet ediyorlar

• Evlenmeyip napacaksın. Bir işin varsa, kendinr ve bir eşe bakacak durumdaysan neden evlenmeyesin? Tek başına her gun yemek yapmaktansa sorunlari tek başına atlatmaktansa eşinle gezmek bir şeyler paylaşmak evinde mis gibi ev yemekleri yemek gibisi var mi? Şuan öğrenciyim amele gibi sürünüyorum. Ev işiydi yemekti. Param olsa direk evlenirim. Hokkabazlik , çapkınlık pesinde koşmak karı kız pesinde koşmak iş değil 😂 kur bi sicak yuva derdini anlayabildiğin bir eşle mutlu mesut yaşa. Tabii kadına saygıyı ve onu hep mutlu etmeyi ihmal etmeden kavgalari fiziki temasa dökmeden guzel bir ilişki bekarliktan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

Nikaragua çinlisiyim bizde en erken 30 yaş

Avril lavigne candır seni her gördüğümde şu avatarın beni bendn alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Nahrime94

İnsanları evlilikten soğutmaya çalışıyor.

Erken evlilik iyidir. Beraber büyümek. Ve yıllarca sürecek uzun bir dostluk.

İnsanlar neden evlenir ? Sorusuna "işi resmiyete dökmek için" demişsin.

İşte bu yüzden dost hayatı yaşamak sen ve senin gibilere yakışır.

Evlenip yuva kurmak, herşeye beraber göğüs germek bize.

Duygusal olcam diye sacmalamak.

Beraber buyumek. Ve yillarca surecek uzun bir dostluk. ?!?

Hahahahahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

Legal yolla seks yapmak için. Seks olmasaydı kimse karşı cinsiyle evlenmezdi. Şöyle bir düşünün en iyi anlastiginiz en yakin arkadaslariniz erkek buyuk ihtimalle.

evliliği sadece seks olarak düşünen biri ancak dar görüşlü biridir.
  • Düzenli seks hayatı olacağını sanıyor
  • Eskiden savunmazdım 30 a kadar bekleyin derdim ama 34 yaşında evlenince anladım. Kesinlikle 25 yaşında evlenilmeli en büyük sıkıntı yaşlı baba olmak .

Çocuk gözünün önünde büyüyor ama yaşlanıyoruz kızım olacak ama o 20 olduğunda ben 56 olacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 30 Mart 2017; 7:5:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2014turkish

quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

quote:

Orijinalden alıntı: 2014turkish

lisede 20 yaş üstü sevgilisi olan bütün okulun tanıdığı kız mezun olduktan sonra 25-30 yaşlarında kel bir şişman bulmuş evlenmiş allah bilir kızın geçmişinden haberi bile yoktur

Klasik soru.. Adam zenginmiydi ?

ewt xocam :D yazık bide profil fotosu yapmış kızla olanı

Aşıksa kimseye laf düşmezde genelde bu tip ilişkilerde kızlar aşk değil mantık evliliği yapıyor o yüzden çok kötü bi durum. Kız evlenene kadar herşeyi yaşıyor sonra onu aldatmayacak geçindirecek saf birisini bulup evleniyor adamda yazık seviyor sanıyor. Bazılarıda bu kızdan iyisini bulamam zaten diye ilk önüne gelenle evleniyor sonra etraftakilere gözü kayıp sürekli aldatıyor Bence belli bir olgunluğa gelmeyenler evlenmemeli sonra böyle çarpık evlilikler 2 ay sonra boşanmalar yaşanıyor

• Bizim toplumda böyle saçma bir algı var işte. Sanki evlilik herşeyin sonu:)

Ya 1. Önceliği sen olan bir dostun oluyor en başta. En kral kankan bile zaman zaman planını sana gore yapmaz ama eş başkadır.

O saydığın herşeyi eşinle çok daha rahat yapabilirsin. Gerçek bir eşin bir insana kattığı mutluluğu anca yaşayarak anlayabilirsin.
  • Niye mi? Birçok nedeni var dostum. Ama ben bir kaçını şöyle bi sıralıyayım.

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks

Seks
  • quote:

Orijinalden alıntı: JampolPapa

onlarda evlenmek:

-flört, birlikte yaşama

-ailelerin tanışması ya da önceden tanış olmaları

-nikah, ardından aile ve dostlarla küçük bir kutlama

-maddi durum elveriyorsa güzel bir tatil (hayır ter kokan garsonların rus turistlere yavşadığı beş yıldızlı oteller değil)

-normal hayata dönüş

bizde evlenmek:

-anadan babadan gizli saklı flört

-kızın konuştuğu çocuğu itiraf etmesi, kavga gürültü

-söz

-kavga (söz gününe eltinin iştirak etmemesi)

-nişan bohçası (kekoluk+masraf kapısı+damat bohçasından çıkan pijama ipekli değildi diye kavga)

-nişan alışverişi (elin kadını sana don sütyen alıyor sanki incir yaprağıyla geziyormuşsun gibi)

-kavga (alışverişte görümce suratını sarkıttı)

-nişan (büyük masraf kapısı)

-kavga (takılan bilezikler yeterince kalın değildi)

-kavga (oğlanın kıza bayramda getirdiği keçinin boynuzundan pekmez akmadı)

-ev düzmece (kalantor, tipsiz mobilyalar, stor perdeler, fakir geçmişin acısının orta-üst sınıfa yakınsanan minimalist mobilyalı, ankastre mutfaklı şeylerle giderilmesi, 30-100k arası masraf tahminimce)

-düğün (devasa masraf kapısı)

-kavga (görümce düğün günü kırık beyaz elbise giydi)

-kavga (kaynana bir şey takmadı)

-kavga (gelinliği straples olsun isteyen gelin, muhafazakar kayınpeder engeline takıldı ve bolero giymek zorunda kaldı)

-balayı (ter kokan garsonlu, yılışık animatörlü, fakir rus turistli tatil köyünde, en aşağı 10k)

-kavga (kayınvalide yeni evli çiftin evinin anahtarının kopyasından yaptırmış)

-kavga (kayınpederin masraf yaptım gerekçesiyle takılara el koyması)

-kavga (koca işten dönünce sığır gibi yatıp önüne yemek bekliyor)

-kavga (kayınvalide evleneli bir ay olmasına rağmen yemeğe çağrılmadı diye bozuk attı)

-kavga (kayınbirader cep telefonu dükkanı açmak için ağabeyinden borç istiyor)

-kavga (kızın kardeşi eve çöreklendi, otel gibi kullanıyor)

-borç harç (düğün masrafı, eşya borcu, taksitle gittikleri balayı masrafı, aldıkları sıfır aracın masrafının üstüne ev kredisinin bellerini bükmesi ve evliliklerinin ilk beş yılını bu borçları ödeyerek, diğer beş yılını da tüp bebek tedavisi ve sonunda kavuştukları tüylü ve bıyıklı mira bebeğin masraflarını karşılayarak geçirmeleri)

allah mesut etsin.

ALLAHIM ŞU FORUMDA SON YILLARDA GÖRDÜĞÜM EN MÜKEMMEL TESPİT. ÜŞENMEDİM KALKTIM AYAKTA ALKIŞLADIM. NOKTASI VİRGÜLÜ ALAYINA KATILIYORUM. + EK OLARAK ÇOCUK OLDUKTAN SONRA GELİN HANIMIN EVE DAİMA KENDİ ANNESİ VE KIZ KARDEŞİNİ GETİRTMESİ, İŞTEN EVE HER GELDİĞİNDE KAPIYI BALDIZIN AÇIP, KARISININ 1 KARIŞ SURATLA ÇOK YORULDUK BUGÜN HİÇBİRŞEY YAPAMADIM DEMESİ + EVİ B*K GÖTÜRMESİ, EĞER KAYIN VALİDE VE BALDIZ GELMEDİYSE AL BİRAZ SEN İLGİLEN ŞU ÇOCUKLA DEMESİ ÖLDÜM BİTTİM BEN DİZİ İZLEYECEM DEMESİ

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Erken yaşta evlilik iyi mi kötü mü bilmem ancak bu evrenin bi yerlerinde tam bana uygun bi varlığın olduğuna inanıyorum ama onu ne zaman bulurum bilmiyorum

Hep daha iyisini aramakla geçmiyormu zaten ömür ?
  • İnsanlar niye evleniyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.