Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.806
Cevap
30
Favori
1.250.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sitede de elegantvsc+xenon olarak geçiyor bunlar full versiyonda standart donanımlar opsiyonel değil.
    birde elegant modeli var bunda vsc ve xenon yok fiyat farkı yaklaşık 3 bin lira.
    birde parantez içinde yazılan (OV) ne anlama geliyor?
    bende uzun süre corolla baktım yaza doğru 2012 kasası çıkacağı için biraz geri planda kaldı birde astra bakıyorum j kasa onda da dizel çekiyormu çekmiyor mu baya konuşuluyor bakalım kullanmadan yorum yapmayalım.
    benim kızdığım nokta toyota dizel araçları ile benzinli araçları arasında çok fiyat farkı yaratıyor.bu kadr fark olmamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

sitede de elegantvsc+xenon olarak geçiyor bunlar full versiyonda standart donanımlar opsiyonel değil.
    birde elegant modeli var bunda vsc ve xenon yok fiyat farkı yaklaşık 3 bin lira.
    birde parantez içinde yazılan (OV) ne anlama geliyor?
    bende uzun süre corolla baktım yaza doğru 2012 kasası çıkacağı için biraz geri planda kaldı birde astra bakıyorum j kasa onda da dizel çekiyormu çekmiyor mu baya konuşuluyor bakalım kullanmadan yorum yapmayalım.
    benim kızdığım nokta toyota dizel araçları ile benzinli araçları arasında çok fiyat farkı yaratıyor.bu kadr fark olmamalı.

1.4 D-4D dizel M/M Comfor Ekstra paket Corolla 59,600 TL! 1.4 90 BG bir araç için bence rakam çok fazla. Muadillerine göre Toyota dizel konusunda zayıf kaldı bence.
    Hem rakam yüksek, hemde performansı zayıf.Artık 1.6 dizel olayına girmeli diye düşünüyorum. Ama onada heralde 70 bin den aşagı bir rakam vermezler hesap yine ortada kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet_Atlı

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Barış

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet_Atlı

quote:

Arkadaşlar 1 aylık C segmenti araç arayışıma dün Corolla 1.6 Elegant A/T + park sensörleri ile son verdim.
    48100+ 350 TL ye maloldu. Aracın liste satış fiyatı 53100 TL.

Öncesinde Peugeot 308, Citroen C4 , Yeni Focus, Yeni Astra ve Meriva, Renault Fluence+ Megane HB,Honda Civic, Chevy Cruse
    VW Jetta baktım denedim, Hepsinin artısı eksisi var. Piyasada dizel OV araç neredeyse yok.
    Tümünü fiyat kalite performans sorunsuzluk ve 2. elde ne kadar az zarar ederim gibi kriterlerle değerlendirince en makulu
    Corolla gibi geldi. Trafik işlemleri ptesiye kaldı salı ya da çarşamba elime geçer diye düşünüyorum.
    Ayrıca makyajlanan yevi Corolla oldukça heybetili görünüyor ve yeni Passattan çokta eksiği yok gibi (fiyatlarla paralel değerlendirilince)

Arkadaşım aracı nerden aldın bende dün aldım bir kaç araç arasında kaldım ama sonunda corollada karar kıldım 1.6 elagant OV 51.000tl aldım siz çok iyi almışsınız park sensörünü hediye mi ettiler araçta geri görüş kamerası vardı da ondan soruyorum tekrar hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah

Araç Pendik- Dumankaya dan. 2 adet daha var beyaz ve gümüş rengi. Elegant A/T için 48100 TL fiyat veriyorlar. Park sensörü hediye değil kendim taktırdım.
    Geri dönüş kamerası var VSC yok Xenon yok . Uyumlu ise onları da almayı düşünüyorum ileriki dönemlerde

Size de hayırlı olsun Kazasız belasız eskitmeniz dileğiyle...

Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun ama araçta VSC olmalı diye biiyorum elagant en full modeli diyorlar benim de aklıma takıldı şimdi katalog baktım var gözüküyo ama sizde olmaması da garip geldi

1.6 Elegant VSC+Xenon diye bir donanımı daha var. Su an 56.500 TL görünüyor satış fiyatı ama araç yok. Ayrıca opsiyonel de değil, servise 1.6 Eleganta uygulayabilirmiyim diye sordum . Yanıtları olumsuz oldu maalesef

• arkadaşım haklıymışsın VSC yokmuş bize var dediler bayidekiler hatta ben özellikle sordum ESP var mı dedim yok ama VSC var corolla da dedi önce corolla comfort bakıyorduk ki sonra elaganta gözümüz kaydı ve aldık aracımızı kullanmaya başladık keşke daha önceden biliyor olsaydım kandırıldık gibi..... araca sözüm yok ama bu davranışları hoşuma gitmedi
  • Toyota'da ESP nin adı VSC.
    VSC olsa model adında direkt olarak yazıyor. Fiyat listesine bakmadan aldıysanız hata sizde.
    Corolla 1.6 Elegant A/T 53,100 53,100
    Corolla 1.6 Elegant VSC+Xenon A/T 55,900 55,900
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Toyota'da ESP nin adı VSC.
    VSC olsa model adında direkt olarak yazıyor. Fiyat listesine bakmadan aldıysanız hata sizde.

Bu eleştiri bana biraz ağır geldi. hiç bir müşteri hatalı değildir. kimse fiyat listesine bakmak zorunda değil.. madem fiyat listesine bakıcam, neden o zaman satış temsilcisi var? gider listeye bakar aracı alır çıkarım. Yok öyle birşey..

Totoyta hep haklı zaten... peki yalan söyleyen satıcı? Esas satıcının fiyat listesine bakması gerekirdi..
  • quote:

Arkadaşlar 1 aylık C segmenti araç arayışıma dün Corolla 1.6 Elegant A/T + park sensörleri ile son verdim.

Öncesinde Peugeot 308, Citroen C4 , Yeni Focus, Yeni Astra ve Meriva, Renault Fluence+ Megane HB,Honda Civic, Chevy Cruse
    VW Jetta baktım denedim, Hepsinin artısı eksisi var. Piyasada dizel OV araç neredeyse yok.
    Tümünü fiyat kalite performans sorunsuzluk ve 2. elde ne kadar az zarar ederim gibi kriterlerle değerlendirince en makulu
    Corolla gibi geldi. Trafik işlemleri ptesiye kaldı salı ya da çarşamba elime geçer diye düşünüyorum.
    Ayrıca makyajlanan yevi Corolla oldukça heybetili görünüyor ve yeni Passattan çokta eksiği yok gibi (fiyatlarla paralel değerlendirilince)

Selam Dr.Barış,
    Hayırlı olsun. Kazasız belasz kullanmak nasip olsun işalla..
    Ancak bir cümlene takıldım. Hyundai ve Kia var tam otomatik vites dizel. Neredeyse yok derken neredeyse sınırına koymuşsun sanırım bu markaları.
    Son zamanlarda i seri ile amerikayı kasıp kavuran Hyundai, ceed ile de avrupada liderliğe koşan bir kia var..
    Bu markaların savunucusu değilim, ama söylemeden edemedim.. saygılar..

• Arkadaşlar,geçen sene bu zamanlar aracıma bakım yaptırmıştım ve yağınıda değiştirmişlerdi.Bu güne kadar 1000 km yaptım.Tekrar yola gideceğim yağ değiştirmemi önerirmisiniz?Aracım 11 000 km de Toyota 1,4 dizel MM.
  • Evet yağı değiştirin.1 yıllık bir süreden bahsediyorsunuz.Yağ özelliğini büyük ölçüde kaybetmiştir.
  • Cevabınız için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakuar

Bu ve benzer forumlarda Toyotanın MMT şanzımanı hep tartışma konusu olmuştur. O sebeple ben de MMT şanzıman alırken kafamda birçok soru işareti vardı. 1,5 yıllık 6 vites MMT şanzıman deneyimi üzerine 2şer hafta Megane tipt. şanzıman ve Jetta tipt. şanzımanı test etme imkanı buldum. Ve açıkça söylemek gerekirse Toyotaya en azından 6 vitesli MMT için haksızlık edildiğini söyleyeyim.

Geri Kaçırma: Megane'da hill holder vardı ve milim kaçırma yapmadı. Jettada hill holder yok ve bence acayip tehlikeli. En küçük eğimde bile illa ki geri kaçırıyor. Dizel motor olması da gazı geç almasına neden olduğundan galiba. Toyotada geri kaçırma düz vitesteki kadar oluyordu. Yani MMT geri kaçırır diyenler haksızlık ediyor.

Yakıt: Megane şehirler arasında 6 litreden aşağı düşmedi. 1,5 motoru hiç beğenmedim. 110dan sonra tıkanıyor. Corollamın 1,4 motoru çok daha iyi idi. Jettanın motoru yeterince test edemedim ama şehiriçinde bizim 1.4 ten çok farkı yok.

Geçişlerde sarsıntı: DSG şanzıman çok iyi geçişte. kesinlikle hissedilmiyor. Megane 2. olur. Sanırım MMTde en az notu geçişler hakediyor.

Selam karakuar,
    mmt ye haksızlık ediliyor derken geri kaçırma konusunda mı diyorsun? yoksa sadece 2011 den sonraki 6 viteslilerin geri kaçırmamasından mı bahsediyorsun anlamadım ben?
    bende 2008 var, bıraksan yokuşun başını geçer 2 sokak geriye gider son sürat..
    kaldıki geri kaçırma olmasın sorun değil, eksiler 40 dakika, yeniler 1.5 saat olsun senin hatrına.. getir yoğun trafiğe sokalım..hatta şu dik yokuş olan mekanlarda.. bakim 1.5 saatlik sinir bozucu dur kalklara dayanabilecek mi.. o zaman alnarız haksızlık mı ediliyor yoksa hakkı tam mı veriliyor..
    saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Selam Dr.Barış,
    Ancak bir cümlene takıldım. Hyundai ve Kia var tam otomatik vites dizel. Neredeyse yok derken neredeyse sınırına koymuşsun sanırım bu markaları.
    Son zamanlarda i seri ile amerikayı kasıp kavuran Hyundai, ceed ile de avrupada liderliğe koşan bir kia var..

Nerdeyse yok derken ''Avrupa'' sınıfı otomobilleri kastetmiştim. GKore otomobillerine özellikle de Hyundai ye karşı kırılmayan bir ön yargım var. 50 bin TL para verceksem bu araç Kia ya da Hyundai olmayacaktır. Ben biraz daha gelenekçiyim ve kendini ispatlamış Focus, Civic, Corolla, Jetta, Passat gibi modellere baktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilana

Arkadaşlar,geçen sene bu zamanlar aracıma bakım yaptırmıştım ve yağınıda değiştirmişlerdi.Bu güne kadar 1000 km yaptım.Tekrar yola gideceğim yağ değiştirmemi önerirmisiniz?Aracım 11 000 km de Toyota 1,4 dizel MM.

Yol yapmamış olsanız bile, motor yağının 1 yıl içinde mutlaka değiştirilmesi gerekir.
  • quote:

quote:

quote:

Selam Dr.Barış,

Nerdeyse yok derken ''Avrupa'' sınıfı otomobilleri kastetmiştim. GKore otomobillerine özellikle de Hyundai ye karşı kırılmayan bir ön yargım var. 50 bin TL para verceksem bu araç Kia ya da Hyundai olmayacaktır. Ben biraz daha gelenekçiyim ve kendini ispatlamış Focus, Civic, Corolla, Jetta, Passat gibi modellere baktım.

bu tercih meselesi tabi..
    ama ben hyundai kullanıp hiç sorun yaşamayanıda gördüm.. en azından beni hiç yolda bırakmadı :)
    Yeni nesil kia ve hyunda ler için ön yargı yapmamak lazım bence..
    zira corolla da da, focus ta da, hatta passat ta bile bir sürü hata bulurum ben. hepsi bu forumda yazıyor zaten..

bu arada kia ve hyundai umrumda değil.. sadece artık bazı modelleri alınabilir..
    sonuçta yine tercih meselesi..

• "Özellikle japonlar korelileşmeye koreliler de japonlaşmaya başladığı su günlerde...."

Diye ekleyeyim üstteki mesaja...anlayan alnar..
  • Merhaalar,
    Bayram tatilinde uzun yol yapacak arkadaşlar, Samsun Kayseri karayolunu kesinlikle tercih etmeyiniz.

Şahsen ben dün Samsun-Adana yolu kayseri yolundan geldim, yolda çalışma var, yaklaşık yolun 70-80 km si
    tırtıklı toprak yol 20 Km hızdan fazla gidemedim.

Bayram dönüşü Ankara Üzeri Samsuna gideceğim, 160 km fazla dahi olsa.

Canım arabam titreşimden tüm civataları gevşedi sanırım, ömründen 1 sene daha önce yıprandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FT2008

quote:

Orijinalden alıntı: Bilana

Arkadaşlar,geçen sene bu zamanlar aracıma bakım yaptırmıştım ve yağınıda değiştirmişlerdi.Bu güne kadar 1000 km yaptım.Tekrar yola gideceğim yağ değiştirmemi önerirmisiniz?Aracım 11 000 km de Toyota 1,4 dizel MM.

Yol yapmamış olsanız bile, motor yağının 1 yıl içinde mutlaka değiştirilmesi gerekir.

1 yılda 1000km mi yaptınız? Kullanılmayan arabanın da yağını değiştirmek bilmiyorum mantıklı mı? yağ değiştirme periyodu 1 yıl 10000km ama sizinki nerdeyse garajdan çıkmamış. Ben yerinizde olsam arabayı satarım.

• quote:

quote:

Bu eleştiri bana biraz ağır geldi. hiç bir müşteri hatalı değildir. kimse fiyat listesine bakmak zorunda değil.. madem fiyat listesine bakıcam, neden o zaman satış temsilcisi var? gider listeye bakar aracı alır çıkarım. Yok öyle birşey..

Totoyta hep haklı zaten... peki yalan söyleyen satıcı? Esas satıcının fiyat listesine bakması gerekirdi..

Pardon ben hatalıyım. Müşteri hatalı değil bilgisiz olabilir. Satış temsilcisi ise elinde ne varsa onu satmanın derdindedir. Bilinçli olarak müşteriyi yanlış yönlendirmiştir. Ürünün fiyatı nedir ne kadar indirim yapılır alacağım ürün teknik veriler içeriyorsa en küçük ayrıntısına kadar araştırırım. Temsilci dediğin belki işe yeni başlamış toy bir çocuk. Onun sözüne itibar edip o kadar parayı kimse vermez. Fiyatına bakmadan araba mı alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 26 Ağustos 2011; 22:35:54 >

• quote:

quote:

quote:

Pardon ben hatalıyım. Müşteri hatalı değil bilgisiz olabilir. Satış temsilcisi ise elinde ne varsa onu satmanın derdindedir. Bilinçli olarak müşteriyi yanlış yönlendirmiştir. Ürünün fiyatı nedir ne kadar indirim yapılır alacağım ürün teknik veriler içeriyorsa en küçük ayrıntısına kadar araştırırım. Temsilci dediğin belki işe yeni başlamış toy bir çocuk. Onun sözüne itibar edip o kadar parayı kimse vermez. Fiyatına bakmadan araba mı alınır?

Hata yok. öyle demeyelim.. ama araştırmadan satıcıya güvenip alan olur.. öncelikle insanlar markaya güvenir.. marka yanında çalıştırdığı adama yalan söyletmez, imajı zedelenir diye düşünür.. hala böyle düşünen bir sürü insan var..
    siz araştırmadan almazsınız belki ama herkes bunu yapmaz.. yada yapamaz.. yapmasınada gerek yok aslında.. satış temsilcileri bu işe yarar.. işe yeni de başlasalar eğitilmiş olmalılar.. malum markaya güvendir bu.. ama ne yazık ki markalar bu güveni çok umursamıyor.

• Bunun da sebebi "peynir ekmek" mevzuu..
  • 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.