Şimdi Ara

Zipli dosyaları açamıyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
6.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • My documents içinde bulunan sıkıştırılmış dosyalarımı winzip winrar vs. programları açmıyor..Aynı dosyayı local disk içinde program files da bi yere kopyaladıımda extract yapıyor.XP pro yu yeni kurdum (ntfs) windows ile ilgili bi ayarımı değiştirmem gerekiyor acaba??
    Ne yapmam gerek acaba? sitede araştırdım ama benzer bişi bulamadım.

• tek bı zip dosyasınımı acmıyo yok sa hıc bır zip. file ı mı acmıyo yazı senın dosyada bı sorun olabılırmı?
  • hiçbi zipli dosyayı açmıyo..dediim gibi aynı dosyanın yerini değiştirince açılıyo.windows un bi ayarı olmalı ama bulamadım.
  • Bulunduğun klasörün salt okunurluğu varsa bi kaldırıp dene dicem ama ne derece etkisi olur bilemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speedyshit

Bulunduğun klasörün salt okunurluğu varsa bi kaldırıp dene dicem ama ne derece etkisi olur bilemem
  • Arkadaşım anlattığın olay (klasörden başka yere kopyalayınca extract yapması) bana ntfs dosya sisteminin sılıştırma özelliğini çağrıştırdı. Bu özellik herhangi bir klasöre yada sürücüye uygulandığında bu birimin içerisindeki tüm dosyalar sıkıştırılır ve eğer bu klasör/sürücü içerisindeki herhangi bir dosyayı farklı klasör/sürücü içersine kopyalarsan bu dosya kopyaladığın yere extract edilecektir. Bence my documents kalsörü için bu özellik aktif edilmiş mi bi kontrol et (my documents - properties - general -advanced - compress or encrypt attributes) eğer bu dediğin tüm klasörler içinde bulunan sıkıştırılmış dosyalar için geçerli ise ilginç tabi, birde sürücünün genel sekmesini kontrol et bilmiyorum ne kadar yardımı olur.
    Saygılar.
  • plossive senin demek istediin şeyden ben de şüphelendim ama sürücünün veya sıkıştırılmış dosyaların bu özellini değiştirsen bile bişey değişmiyo.saol..
  • Ntfs den fat fat16 fat32 ye rahatlıkla dosyaları açabiliriz ama ilginç bi problem karşılaşmadan çözemem walla :)
  • Sorunu şöyle basitleştiriyorum..açılabilen zipli dosyayı bilgisayarım klasöründen çıkarıp masaüstüne veya belgelerime atıımda açılmıyo.Tabi bunun tam terside söz konusu..
  • winrarı silip yeniden kursan nasıl olur? denedinmi hiç? belki kurulumda yanlış bir ayar yapmışındır.denemen lazım
  • winrar, winzip, ve windows un sıkıştırma programı hiçbiri beceremiyo, programlarla ilgili bi sorun diil bence..saol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.