Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pspfreak

Disk yönetiminde görebiliyorum, dosya sistemim "NTFS".

Aldığım hatada bu:

http://img150.imageshack.us/img150/7272/adszoh9.jpg

Şunu deneyiniz..
    başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: abruzz1

Merhaba dejaay,
    Yardımını için teşekkür ederim.
    chkdsk/r x: komutunu denedim ama işe yaramadı. Sanırım disk bi şekilde darbe aldı ve ondan sonra bu hale geldi. WD marka farklı bir harddisk in USB takıp denedim oda sonuç vermedi.
    Harici HDD ‘yi masaüstü bilgisayara mı bağlamam lazım? Laptop’a bağlamak mümkün mü sizce? Birde bunu nasıl yapabileceğimi gösteren bir kaynak var mı? Paylaşırsan sevinirim.

Bununla ilgili kaynağım yok maalesef.
    Dizüstüne olmaz ama masaüstüne takabilirsiniz. Yapmanız gereken kasayı açmak ve kasa içindeki kabloları hddnize monte etmek. Daha önce kasa montajı yapmış bir kişi bunu rahatlıkla yapabilir. Olmazsa bir bilgisayarcıya götürüp takma işlemini de yaptırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Aldığım hatada bu:

Şunu deneyiniz..
    başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın.

Chkdsk yapamıyorum...

• slm arkadaslar dün lenova 2 cg flaş bellek şifreli kendi kendine giti ne yapsam acamıyom icinde resimlerim dosyalarım vardı onlara nasıl ulasırım biligisi olan varsa şimdiden cok tşk cokda önemlilerdi
  • quote:

quote:

quote:

Aldığım hatada bu:

Şunu deneyiniz..

Chkdsk yapamıyorum...

Disk yönetiminde iken usb aygıtınızın üzerine sağ tıklayın. Sağ tık seçeneklerinde hani menüler çıkıyor belirtir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ^^asya^^

slm arkadaslar dün lenova 2 cg flaş bellek şifreli kendi kendine giti ne yapsam acamıyom icinde resimlerim dosyalarım vardı onlara nasıl ulasırım biligisi olan varsa şimdiden cok tşk cokda önemlilerdi

Disk yönetiminde flash belleğinizi görebiliyor musunuz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aldığım hatada bu:

Şunu deneyiniz..

Chkdsk yapamıyorum...

Disk yönetiminde iken usb aygıtınızın üzerine sağ tıklayın. Sağ tık seçeneklerinde hani menüler çıkıyor belirtir misiniz?

Sorunun asıl sahibi benim, hocam. Disk yönetimi derken neyi kastettiniz, anlamadım tam olarak?

Edit: alıntı karışıklığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmmreee -- 28 Ocak 2010; 2:15:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emmmreee

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ^^asya^^

slm arkadaslar dün lenova 2 cg flaş bellek şifreli kendi kendine giti ne yapsam acamıyom icinde resimlerim dosyalarım vardı onlara nasıl ulasırım biligisi olan varsa şimdiden cok tşk cokda önemlilerdi

Disk yönetiminde flash belleğinizi görebiliyor musunuz?

Sorunun asıl sahibi benim, hocam. Disk yönetimi derken neyi kastettiniz, anlamadım tam olarak?

Bilgisayarım kısayolu/sağ tık/ yönet/disk yönetimi.. Girin. Sağ tarafta diskleriniz sıralacanacaktır. Orada usb aygıtınız görünüyor mu?

• Görünüyor hocam.

USB Hakkında Herşey
  • quote:

Görünüyor hocam.

USB Hakkında Herşey

Tamam güzel. Disk yönetiminde iken hddnini üzerine sağ tıklayıp aç diyin ya da harf atayın. Etkinleştir menüsü varsa ona tıklayın.

• Hocam dediklerini uyguladım. Daha sonra araçlar'dan hata denetimi yaptım tamamen tamamlanamadı dedi. Daha sonra ne hikmetse diske girebildim. Bu seferde 700 gb'lık "Diziler" klasörümle, 200 küsür gb'lık "Animeler" klasörüm ortada yok. Kullanılan alan hâlâ aynı. Ben sen bir şey diyene kadar açmıyorum diski, dediklerine göre hareket ederim. Teşekkürler.
  • Amanın, alıntılar karışmış... Ben flashbellek sorunu değil 1tb freeagent sorunun sahibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmmreee -- 28 Ocak 2010; 2:15:27 >
  • chkdsk ile hallettim sanırım olayı, dosyalar geri geldi! Bad sector miktarını tarayabileceğim bir program var mıdır?
  • quote:

chkdsk ile hallettim sanırım olayı, dosyalar geri geldi! Bad sector miktarını tarayabileceğim bir program var mıdır?

Alıntıların karıştığının farkındaydım

Bad sectör testini HD tune adlı programla yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pie78

Yeni 16 Gb Flash bellek aldım. Bir defa verilierin tamamı görünmez oldu. Formatladım. Düzeldi. Şimdi yine görünmez oldu Format da atamıyorum. Çıkarılabilir disk olarak görüyor. Formatla diyorum çalışmıyor. Üzerine gidip tıkladığımda F: erişilemez diyor. Bi yardım ederseniz çok sevinirim. Slmlr

Şunu bi deneyin:

Denedim ama çalışadı yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

quote:

chkdsk ile hallettim sanırım olayı, dosyalar geri geldi! Bad sector miktarını tarayabileceğim bir program var mıdır?

Alıntıların karıştığının farkındaydım

Bad sectör testini HD tune adlı programla yapabilirsiniz.

HD Tune ile hdd'yi seçtiğimde donup kalıyor öyle program... Nedendir ki acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmmreee -- 29 Ocak 2010; 1:16:20 >

• arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var 16 gb kingston bellek aldım ve fat32 olarak görünüyor onu ntfs ye çeviriyorum beleği çıkartıyorum takıyorum fat32 olmuş gene yada raw olmuş sürekli ntfs de nasıl bırakabilirim
  • 128 gb kingston usb aldım.fat32 ye çevirdim fakat 4-5 GB den sonraki verileri açmıyor ne yapmalıyım bilginiz varsa yardımınızı rica ediyorum.içindekileride silemiyorum c sistem diyor
  • arkadaslar kingston 8gb bellegim var.ama bir türlü biçimlendirme yapılmıyor.kapasıtesi 7.81 gb görünüyor ve chkdsk/r F: yaptım sistem yine görmedi ulasılamıyor diyor.daha önce tasınabilir hdd mi böyle kurtarmıstım.biçimlendirme baslıyor ancak en sona geldiginde hata veriyor ve bana sunu notu gösteriyor: ''salt okunur dosyalar ve bu dosyaları degiştirme konularını arayın'' diyor. bunun caresi varmıdır aceba yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tesskr ederim
  • Harici hard diskimde ''kes'' işleminin yapılmasını istemiyorum.Bunun için herhangi bir çözüm/program var mıdır acaba?
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.