DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
USB Hakkında Herşey
2.497
Cevap
24
Favori
538.360
Tıklama
Giriş
      714 Mesaj
      13 Mayıs 2009 00:19:06
      quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Alıntıları Göster

Peki USB aygıtları taktığınız zaman disk yönetiminden bu aygıtları görebiliyor musunz?

Evet sorunsuz olarak görüorum istersen onunda bi Screen Shot ını upload edeyim
      http://store.donanimhab...1ac74a56dee132a38cc4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kenjinn -- 13 Mayıs 2009; 0:19:30 >

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      13 Mayıs 2009 00:27:20

quote:

Orjinalden alıntı: Kenjinn

Evet sorunsuz olarak görüorum istersen onunda bi Screen Shot ını upload edeyim
      http://img156.imageshac...img156/2345/15263240.jpg

Siz aygıt yöneticisine bakmışınız. Benim dediğim disk yönetimi, yani disk managemenet. Bu bölümün ekran görüntüsünü gönderiniz..

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      13 Mayıs 2009 00:40:56
      Hayır gözükmüor hatta orda C ve D yi bile göremiorum sadece Cdrom u görebiliorum :I

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      13 Mayıs 2009 00:44:43
      quote:

Alıntıları Göster

Siz aygıt yöneticisine bakmışınız. Benim dediğim disk yönetimi, yani disk managemenet. Bu bölümün ekran görüntüsünü gönderiniz..

http://store.donanimhaber.com/22/d1/03/22d103c0b5bd85d3b15031db981b182a.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kenjinn -- 13 Mayıs 2009; 0:45:15 >

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      13 Mayıs 2009 19:29:38

quote:

Hayır gözükmüor hatta orda C ve D yi bile göremiorum sadece Cdrom u görebiliorum :I

Orada diğer sabit sürücülerinizin görünmesi gerekirdi. Bence temadan kaynaklı yazılımsal bir sorun . İsterseniz vista temesaını kaldırıp sorunun devam edip etmediğine bakınız. Olmazsa temayı yeniden yüklersiniz.

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      14 Mayıs 2009 01:04:58

quote:

Alıntıları Göster

Orada diğer sabit sürücülerinizin görünmesi gerekirdi. Bence temadan kaynaklı yazılımsal bir sorun . İsterseniz vista temesaını kaldırıp sorunun devam edip etmediğine bakınız. Olmazsa temayı yeniden yüklersiniz.

Bu problemin Tema ile ilgisi olmadığını adım gibi biliyorum. Windowsu yüklediğim gibi bu temayı atmıştım yani yaklasık 3 ay önce ve böle bir sıkıntım yokdu. Neyse bizim iş formata bakar demekki genede saol yardımların için

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      14 Mayıs 2009 01:38:40

quote:

Alıntıları Göster

Bu problemin Tema ile ilgisi olmadığını adım gibi biliyorum. Windowsu yüklediğim gibi bu temayı atmıştım yani yaklasık 3 ay önce ve böle bir sıkıntım yokdu. Neyse bizim iş formata bakar demekki genede saol yardımların için

Format atana kadar temayı kaldırıp bi deneme yapsan iyi olur. Yine de sen bilirsin..

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      15 Mayıs 2009 09:20:35

quote:

Alıntıları Göster

Format atana kadar temayı kaldırıp bi deneme yapsan iyi olur. Yine de sen bilirsin..

Denedim Maalesef olmadı. Format atmayada üşeniorum açıkçası

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      15 Mayıs 2009 12:06:16

quote:

Denedim Maalesef olmadı. Format atmayada üşeniorum açıkçası

Bilgisayarınıza sanal sürücü programı falan kurmuş muydunuz?

• Teğmen
      157 Mesaj
      15 Mayıs 2009 21:31:31
      selam arkadaşlar benim 500 gb lik wd hard diski ntfs ye çevirmek istiyorum başta anlatılan yönergeleri izledim ancak sürekli ''yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi,bu hizmet programını yükseltilmiş moddan başlatmanız gerekir'' şeklinde bir uyarı alıyorum yardım ederseniz sevinirim

• Yüzbaşı
      394 Mesaj
      16 Mayıs 2009 20:35:27
      ben ocz diezel 8gb bellek aldım bunu alırken chip incelemesine ve alan arkadaşların yaptıkları denemelere göre okuma ve yazma hızının iyi olması nedeniyle aldım.chipde 25mb-20mb okuma yazma hızı,diğer kullanıcıların ortalamasına göre ise 25-30mb okuma 13-15mb yazma hızları olduğu görülüyor.bende heyecanla hepsi buradan aldım.ürün elime gelince hemen denemek istedim yaptığım tüm testlerde 8-10 mb okuma,3-5 mb yazma hızlarını gördüm ve yıkıldım.aynı bilgisayarda kingston datatraveller 8gb denedim 20mb okuma 10mb yazma hızları görüldü.ben daha hızlı diye aldım ama hayal kırıklığına uğradım.acaba bozukmu?yada neden herkezde neredeyse aynı hızlar görülürken bende neredeyse 3 kat düşük oluyor?ne yapabiliriz?lütfen yardımcı olunuz. başka bilgisayardada denedim aynı bunun nedeni nedir?biri lütfen yardımcı olsun

مَنْ غَشَّـنَا فَلَيْس مِنَّا
      Bizi aldatan bizden değildir
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      20 Mayıs 2009 14:00:04
      ßir soRu soracağım.. aRa kablonun iki ucu var biRini takınca çalışıyor diğeri nedir ?

• Er
      1 Mesaj
      21 Mayıs 2009 17:23:46
      arkadaşlar benimde bir sandisk u3 cruzer micro 8gb flash diskim var aldığımda kullanıyordum şu an pc ye taktığımda görüyor ama biçimlendir diyor fakat biçimlendirmiyor windows biçimlendiremedi diyor bi türlü işin içinden çıkamadım farklı pclerde de denedim ama sonuç aynı yardım ederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC_MENIMIN -- 21 Mayıs 2009; 17:25:52 >

• Yarbay
      2827 Mesaj
      24 Mayıs 2009 17:45:49

Arkadaşlar merhaba.ben ggden usb bellek aldım.16 gb lık.Ve bazı programlarla bunu teyit ettim.Ama belleğe herhangi bişey atmaya çalıştığı zaman gördüğünüz gibi alet kafayı yiyor.ve dosyaları bu şekilde görüyor.komuttan format atıyorum.içi boşalıyor ama birşey atamaya çalıştığım zaman tekrar böyle oluyor.film, vs herşeyi attım aynı problem.bu nasıl çözülebilir bir yardım edermisiniz?çaresi varmıdır?
      bu arada bilgisayar usb belleği g olarak algılıyor.yani tanıyor.Markası yok.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:14:24

quote:

Orjinalden alıntı: gizlisimetri

selam arkadaşlar benim 500 gb lik wd hard diski ntfs ye çevirmek istiyorum başta anlatılan yönergeleri izledim ancak sürekli ''yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi,bu hizmet programını yükseltilmiş moddan başlatmanız gerekir'' şeklinde bir uyarı alıyorum yardım ederseniz sevinirim

Vista kullanıyorsanız bu tür bir sorun yaşayabilirsiniz. Adminstratör hesabıyla giriş yapıp biçimlendirmeyi deneyiniz.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:17:58

quote:

Orjinalden alıntı: h_tunc

ben ocz diezel 8gb bellek aldım bunu alırken chip incelemesine ve alan arkadaşların yaptıkları denemelere göre okuma ve yazma hızının iyi olması nedeniyle aldım.chipde 25mb-20mb okuma yazma hızı,diğer kullanıcıların ortalamasına göre ise 25-30mb okuma 13-15mb yazma hızları olduğu görülüyor.bende heyecanla hepsi buradan aldım.ürün elime gelince hemen denemek istedim yaptığım tüm testlerde 8-10 mb okuma,3-5 mb yazma hızlarını gördüm ve yıkıldım.aynı bilgisayarda kingston datatraveller 8gb denedim 20mb okuma 10mb yazma hızları görüldü.ben daha hızlı diye aldım ama hayal kırıklığına uğradım.acaba bozukmu?yada neden herkezde neredeyse aynı hızlar görülürken bende neredeyse 3 kat düşük oluyor?ne yapabiliriz?lütfen yardımcı olunuz. başka bilgisayardada denedim aynı bunun nedeni nedir?biri lütfen yardımcı olsun

Öncelikde üründe sorun olabilir.

Bir de yeniden biçimlendirme yapıp deneme yapınız. Olmazsa garantiye gönderiniz.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:19:57

quote:

Orjinalden alıntı: pEaCeKoPhAt

ßir soRu soracağım.. aRa kablonun iki ucu var biRini takınca çalışıyor diğeri nedir ?

Bir ucu veri akışı için diğer ucu da artı elektirk gücü için. Ayrıntılı açıklama için buraya bakınız:
      http://forum.donanimhaber.com/m_22818217/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: MC_MENIMIN

arkadaşlar benimde bir sandisk u3 cruzer micro 8gb flash diskim var aldığımda kullanıyordum şu an pc ye taktığımda görüyor ama biçimlendir diyor fakat biçimlendirmiyor windows biçimlendiremedi diyor bi türlü işin içinden çıkamadım farklı pclerde de denedim ama sonuç aynı yardım ederseniz çok sevinirim.

Maalesef bunun çözümü yok. Garantiye göndermelisiniz.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      28 Mayıs 2009 18:23:18

quote:

Orjinalden alıntı: kassatura

Arkadaşlar merhaba.ben ggden usb bellek aldım.16 gb lık.Ve bazı programlarla bunu teyit ettim.Ama belleğe herhangi bişey atmaya çalıştığı zaman gördüğünüz gibi alet kafayı yiyor.ve dosyaları bu şekilde görüyor.komuttan format atıyorum.içi boşalıyor ama birşey atamaya çalıştığım zaman tekrar böyle oluyor.film, vs herşeyi attım aynı problem.bu nasıl çözülebilir bir yardım edermisiniz?çaresi varmıdır?
      bu arada bilgisayar usb belleği g olarak algılıyor.yani tanıyor.Markası yok.

gg den alınan ürünlerde bu tür sorunlar maalesef çıkıyor. Maalesef elinizdeki ürün sahte. Bazı yazılımlarla belleklerin kapasitesi olduğundan daha fazla gösterilebiliyor. Sizinkide böyle birşey. Bu konuda yapılacak birşey yok. Mümkünse iade ediniz.

• Er
      11 Mesaj
      31 Mayıs 2009 03:42:27
      arkadaşlar laptopuma usbyi taktığımda görüyor ama içini boş gösteriyo ltfen yardım

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      31 Mayıs 2009 11:42:57

quote:

Orjinalden alıntı: luis_45

arkadaşlar laptopuma usbyi taktığımda görüyor ama içini boş gösteriyo ltfen yardım

Başka bir bilgisayarda deneme yaptınız mı aynı sorunu yaşıyor musunuz?

• Onbaşı
      34 Mesaj
      03 Haziran 2009 10:25:57
      Merhaba Arkadaşlar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde makinem fotoğraf makinemsi usb belleğimi yani flash bellek olan hiçbir aleti okumuyor.Ancak usb den oyun kolu filan problemsiz çalışıyor.Bellek taktığında takma sesini veriyor ondan sonra hiçbir gelişme yok.1-2 gün içinde avast ve kaspersky kurmuştum fakat şu an hepsini kaldırdım sorun devam ediyor maalesef....Arkadaşıma taktığımda aletler de sorun yok sorun bende...yardımcı olurmusunuz teşekkürler...

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      03 Haziran 2009 10:39:38
      quote:

Orjinalden alıntı: omessiah

Merhaba Arkadaşlar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde makinem fotoğraf makinemsi usb belleğimi yani flash bellek olan hiçbir aleti okumuyor.Ancak usb den oyun kolu filan problemsiz çalışıyor.Bellek taktığında takma sesini veriyor ondan sonra hiçbir gelişme yok.1-2 gün içinde avast ve kaspersky kurmuştum fakat şu an hepsini kaldırdım sorun devam ediyor maalesef....Arkadaşıma taktığımda aletler de sorun yok sorun bende...yardımcı olurmusunuz teşekkürler...

fotoğraf mak. ya da usb bellekği taktığınız sıra disk yönetimine girip bu aletlerin orada görünüm görünmediğine bi bakınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaay -- 3 Haziran 2009; 19:14:51 >||:||

• Onbaşı
      34 Mesaj
      03 Haziran 2009 12:54:36
      Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini

• Onbaşı
      34 Mesaj
      03 Haziran 2009 13:31:59

quote:

Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini

baktım az önce görünmüyor...

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      03 Haziran 2009 19:20:38

quote:

Alıntıları Göster

baktım az önce görünmüyor...

Bıosdan USB controllere girip USB hızının 1.1 mi 2.0 mı olup olmadığını kontrol ediniz..

• Onbaşı
      34 Mesaj
      03 Haziran 2009 20:04:06
      Hocam ilgin için çok teşekkür ederim...Windowsu tekrar kurdum maalesef ama düzeldi...Tekrardan çok teşekkür ederim...

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      04 Haziran 2009 02:48:27

quote:

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim...Windowsu tekrar kurdum maalesef ama düzeldi...Tekrardan çok teşekkür ederim...

Evet genelde usb sorunlarının çözümü maalesef format oluyor..

Ben teşekkkür ederim..

• Binbaşı
      1700 Mesaj
      04 Haziran 2009 08:22:38
      MerhabaLar arkada$Lar,

Bende iLginç bir sorun oLdu, Kingston Data TraveLer 4 GB USB fLash disk kendini donanımsal olarak CD-Rom görüyor. BiLgisayarımı açtığımda
      CD Drive (F:) oLarak görüyor, çift tıkLattığımda açmıyor hata veriyor. formatLayamıyorum, fiLe format RAW gözüküyor. kendini USB Mass Storage oLarak görmüyor.

Dünyanın Neresinde Olursa Olsun Haksızca Yenmiş Bir Tokadın Acısını Hissedebilmektir İnsan Olmak...
    • Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      04 Haziran 2009 20:31:29

quote:

Orjinalden alıntı: dj_mero

MerhabaLar arkada$Lar,

Bende iLginç bir sorun oLdu, Kingston Data TraveLer 4 GB USB fLash disk kendini donanımsal olarak CD-Rom görüyor. BiLgisayarımı açtığımda
      CD Drive (F:) oLarak görüyor, çift tıkLattığımda açmıyor hata veriyor. formatLayamıyorum, fiLe format RAW gözüküyor. kendini USB Mass Storage oLarak görmüyor.

dosya sistemi raw oldu ise yapacak birşey yok maalesef. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderiniz.

• Yarbay
      16722 Mesaj
      07 Haziran 2009 20:22:00
      dün akşam arkadaşın getirdiği maxtor harici diske benim bilgisayardaki filmleri attım

ama atarken kopyalama görünmüyor ama hddin içinin dolduğu belli oluyordu

bizde bi hata vardır vs dedik

geç saat olduğundan kopyalamayı takip edemedim

akadaş hdd i söküp memleketine gitti şimdicdiyor dosyalar görünmüyor

hdd dolu ama dosyalar yokilgisayarında

gizli dosyalar vs açık

dosyalarda gizli değildi ama

nasıl çözeriz bu sorunu

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      08 Haziran 2009 00:29:15

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

dün akşam arkadaşın getirdiği maxtor harici diske benim bilgisayardaki filmleri attım

ama atarken kopyalama görünmüyor ama hddin içinin dolduğu belli oluyordu

bizde bi hata vardır vs dedik

geç saat olduğundan kopyalamayı takip edemedim

akadaş hdd i söküp memleketine gitti şimdicdiyor dosyalar görünmüyor

hdd dolu ama dosyalar yokilgisayarında

gizli dosyalar vs açık

dosyalarda gizli değildi ama

nasıl çözeriz bu sorunu

Selam muhtemelen virüs sorunu.. Linkdeki dosyayı usb belleğiniz takılı iken çalıştırmayı deneyiniz
      http://www.divshare.com/download/4748120-fa9

Bu sorununuzu çözmezse veri kurtarma programlarını deneyerek verilerinizi sorunsuz kurtarabilirsiniz. "EasyRecovery Professional" adlı program veri kurtarmada işinizi görecektir.

• Yarbay
      16722 Mesaj
      08 Haziran 2009 09:28:23
      eyw arkadaşa söyleyeyim bi denesin

sistemimde eset4 var nasıl atladıki acaba usb hdd deki virüsü

ben kopyalarkende görünmüğyodu

usb deki virüstenmidir şimdi yani

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
    • Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      08 Haziran 2009 10:40:40

quote:

eyw arkadaşa söyleyeyim bi denesin

sistemimde eset4 var nasıl atladıki acaba usb hdd deki virüsü

ben kopyalarkende görünmüğyodu

usb deki virüstenmidir şimdi yani

Evet muhtemelen virüs sorunu

• Yarbay
      16722 Mesaj
      09 Haziran 2009 17:49:25

quote:

Alıntıları Göster

Evet muhtemelen virüs sorunu

arkadaş programı indirip temizleme işlemlerini felan yapmış

ama bu seferde ana klasöre tıkladığında erişim engellendi diye bir uyarı alıyormuş

acaba bi yerde hatamı yapıyor

ne yapması gerektiğini anlatan biyer varmıdır acaba

• Yarbay
      16722 Mesaj
      09 Haziran 2009 18:21:01
      http://support.microsoft.com/kb/810881/tr

burdaki işlemleri yap dedim olmamış yine

vista ultimate kullanıyo ayar farkedermi acaba

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      10 Haziran 2009 01:55:19

quote:

Alıntıları Göster

arkadaş programı indirip temizleme işlemlerini felan yapmış

ama bu seferde ana klasöre tıkladığında erişim engellendi diye bir uyarı alıyormuş

acaba bi yerde hatamı yapıyor

ne yapması gerektiğini anlatan biyer varmıdır acaba

Klasöre sağ tıkla girebiliyor muymuş? Bir de başka bir bilgisayarda hddyi deneyip klasöre ulaşmaya çalışınız.

• Yarbay
      16722 Mesaj
      10 Haziran 2009 09:57:13
      akşam sorunu çözmüş

nasıl yaptın dedim bi yerlere girdim oldu hatırlamıyom dedi nasıl yaptığımıda

biraz düşünsün bulur çözümü nasıl bulduğunu bakalım

• Yüzbaşı
      371 Mesaj
      10 Haziran 2009 21:58:33
      ben xp yüklü dizüstü bilgisayarıma usb aygıtını 2. defa taktığımda görmüyor. bilgisayar ilk defa açıldığında çalışıyor ama usb aygıtını yeniden söküm taktığımda usb aygıtını görmüyor bu olay sadece usb belleklerinde oluyor yardım edermisiniz? tşk ederim.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      10 Haziran 2009 23:12:05

quote:

Orjinalden alıntı: otherworld

ben xp yüklü dizüstü bilgisayarıma usb aygıtını 2. defa taktığımda görmüyor. bilgisayar ilk defa açıldığında çalışıyor ama usb aygıtını yeniden söküm taktığımda usb aygıtını görmüyor bu olay sadece usb belleklerinde oluyor yardım edermisiniz? tşk ederim.

Şunu bi deneyiniz:
      Windows Gezgini’nden C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri’nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster’i işaretleyin. Önce Uygula’ya ardından Tamam’a tıklayın.dönüşüm Kutusu’nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Artık görünür hale gelen “Inf” klasörüne girerek “Infcache.1” dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve GeriSürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın.

Bu işlem işe yaramazsa BIOS 'u resetlemeyi deneyiniz.

• Yarbay
      2154 Mesaj
      11 Haziran 2009 15:44:12
      Bir yılı aşkın süredir harici diskim sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma bağlı olarak duruyordu. Fakat bugün bilgisayar açıkken elektrikler gitti, daha sonrasında bilgisayarı açtığımda harici diskin ışığının yanmadığını gördüm. Önce bütün kablolarını çıkardım, daha sonra sadece enerji kablosunu fişe taktım ama diske bağlamadım adaptörün ışığı yanıyordu ama kablonun diğer ucunu diske taktığımda ışık sönüyordu. Bütün kablolar takıkken fişi çekip tekrar taktığımda adaptörde ve harici diskte 1-2 saniyelik ışık görünüp gidiyor ve bir daha yanmıyor. Dizüstü bilgisayarımda ve diğer bilgisayarımda da denedim ve durum aynı. Daha sonra flashdisk taktım o ilk başta "Usb Device Not Recognized" dedi. Bunun üstüne driverları güncelledim ve biostan ayarları resetleyip tekrar yaptım. Yeniden açtığımda flash diski taktım sorunsuz birşekilde açıldı lakin harici diskimde aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı veya içindeki bilgileri kurtarmanın; 450GB oyun,dizi,film vs. arşivim vardı bunu kurtarmanın veya diski düzeltmenin bir yolu var mı?

• Onbaşı
      20 Mesaj
      11 Haziran 2009 17:25:40
      Selam ,
      öncelikle bu konu başlığı çoğu kişiye yardımcı olması açısından çok faydalı önceden teşekkürlerimi ileteyim.
      Fakat benim sorunum farklı şöyle ki;
      notebook kullanıyorum ve eski ide hdd mi ide 2 usb çevirici ile notebook a usb den bağlıyorum.
      Bu konuda uzun araştırmalar sonucu bu tip bağlantılarda
      jumper ı master yapmak gerektiğini, kullanılan usb port un hep aynı port olması gerektiğini,
      bağlantı sırasının önce çeviricinin hdd/cdrom/dvdrom
      kısmındaki dc power 12v kablosunu sonra elektrik kablosunu ardından da usb kablosunun bağlanması gerektiğini biliyorum.
      Bu kriterlerle daha önce 160 gb lik 2 part a bölünmüş hdd mi cdrom ve dvdrom u çalıştırmayı başardım.
      Fakat asıl soruna gelirsek, 20 gb lik maxtor ide hdd yi bu yolla taktım, sağ altta disk i tanıdığını ve kullanıma hazır olduğunu söyledi windows xp sp3,
      ama Bilgisayarım ı açtığımda veya bilgisayarım a sağ tıklayıp yönet dediğimde disk i görememekteyim.
      Denetim masası sistem aygıt yöneticisi sekmesinde sik sürücüleri kısmında notebook un harddisk inin altında gözükmekte,
      everest ultimate edition'da da gözükmekte.
      Dediğim gibi sorun bu bilgisayarım da görünmüyor ve dolayısı ile disk e ulaşılamıyor.
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      14 Haziran 2009 10:56:45

quote:

Orjinalden alıntı: *Revenge*

Bir yılı aşkın süredir harici diskim sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma bağlı olarak duruyordu. Fakat bugün bilgisayar açıkken elektrikler gitti, daha sonrasında bilgisayarı açtığımda harici diskin ışığının yanmadığını gördüm. Önce bütün kablolarını çıkardım, daha sonra sadece enerji kablosunu fişe taktım ama diske bağlamadım adaptörün ışığı yanıyordu ama kablonun diğer ucunu diske taktığımda ışık sönüyordu. Bütün kablolar takıkken fişi çekip tekrar taktığımda adaptörde ve harici diskte 1-2 saniyelik ışık görünüp gidiyor ve bir daha yanmıyor. Dizüstü bilgisayarımda ve diğer bilgisayarımda da denedim ve durum aynı. Daha sonra flashdisk taktım o ilk başta "Usb Device Not Recognized" dedi. Bunun üstüne driverları güncelledim ve biostan ayarları resetleyip tekrar yaptım. Yeniden açtığımda flash diski taktım sorunsuz birşekilde açıldı lakin harici diskimde aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı veya içindeki bilgileri kurtarmanın; 450GB oyun,dizi,film vs. arşivim vardı bunu kurtarmanın veya diski düzeltmenin bir yolu var mı?

Harici hddnizi kutudan çıkarıp dahili olarak bilgisayarınıza takmalsınız. Bu şekilde verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bunun dışında yapılcak birşey yok maalesef.

• Yarbay
      2154 Mesaj
      14 Haziran 2009 16:57:31

quote:

Alıntıları Göster

Harici hddnizi kutudan çıkarıp dahili olarak bilgisayarınıza takmalsınız. Bu şekilde verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bunun dışında yapılcak birşey yok maalesef.

Yardım için teşekkürler ama garantisi devam ediyor açarsam bu kapsamdan çıkacağı için, öncelikli tercihim garanti mi olmalı yoksa sizin değiniz yöntemi mi denemeliyim? Kısaca teknik servise yollarsam verilerimi kurtarabilir miyim yoksa bana formatlanmış bir şekilde veya veri kurtarımı için ücret talep ederler mi?

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      14 Haziran 2009 19:48:17

quote:

Orjinalden alıntı: *Revenge*

Yardım için teşekkürler ama garantisi devam ediyor açarsam bu kapsamdan çıkacağı için, öncelikli tercihim garanti mi olmalı yoksa sizin değiniz yöntemi mi denemeliyim? Kısaca teknik servise yollarsam verilerimi kurtarabilir miyim yoksa bana formatlanmış bir şekilde veya veri kurtarımı için ücret talep ederler mi?

Teknik servisler kesinlikle verilerinizi kurtarmazlar. Formatla da uğraşmaz,tamirle de uğraşmaz direk değişim yaparlar.

Evet veri kurtarma ücretlidir. 1000-2000 tl arasında(belki daha fazla) ücret talep ederler. Bunu da veri kurtarma şirketleri yapabilir. Genelde veri kurtarma işini büyük şirketler talep ederler. Bu nedenle ücretler çok kabarıktır.

• Yarbay
      2142 Mesaj
      16 Haziran 2009 01:31:32
      Merhaba,
      Sandisk Cruzer micro 4 GB aldım.
      Fat32 olarak formatladım.
      Buna rağmen bilgisayara taktığım anda "Bilgisayarım"da "çıkarılabilir disk" ile birlikte "CD sürücüsü" de oluşturuyor.
      Bu CD sürücüsünün içinde U3 ile ilgili 3 dosya var.
      Ben USB'yi bilgisayara taktığımda bu CD sürücüsü çıkmasın istiyorum.
      Bu CD sürücüsünü nasıl kaldırabilirim?

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player
    • Yarbay
      2154 Mesaj
      18 Haziran 2009 18:36:49

quote:

Alıntıları Göster

Teknik servisler kesinlikle verilerinizi kurtarmazlar. Formatla da uğraşmaz,tamirle de uğraşmaz direk değişim yaparlar.

Evet veri kurtarma ücretlidir. 1000-2000 tl arasında(belki daha fazla) ücret talep ederler. Bunu da veri kurtarma şirketleri yapabilir. Genelde veri kurtarma işini büyük şirketler talep ederler. Bu nedenle ücretler çok kabarıktır.

İlgin için çok teşekkürler hocam. Sorun adaptördeymiş hallettim..

• Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      20 Haziran 2009 06:44:26
      Bu usb sorununun net cozumu yok sanirim. Cafedeki pc'ye sp3 cd'Li xp iLe format attim. Gerci yeni bir sorun degiLde nasiL cozuLdugunu unuttum. Simdi 2 tane yazici var. Renksizi taniyor renkLide usb aygiti taninmadi diyor. Ayni sekiLde fLash diskLeride tanimiyor. Format attigimda iLk renkLi printi kurayim dedim. Donanim buLundu, kuruLdu kuLLanima hazir dedi hemen ardindan usb aygiti taninmadi dedi. Format atmadan once bu sorun yoktu ancak sonradan oLustu. Hangi sLota taktiysam ayni. Sadece anakart ayarLarindan usb 2.0 kapatinca goruyor fLash diski. Anakart ureticinin sitesinde 2.0 usb driver yukLedim; senin pc'deki daha yenisi dedi yukLemedi. Aygit yoneticisinden biLinmeyen aygit oLarak gozukuyor usb kisminda.

Birde renksiz printi kurdum, yeniden basLattim. Pc basLadiginda xp guvenLik duvari uyarisi geLdi. Javaw izin veriLsinmi diye onu iLk defa gordum ne ise yariyorsa engeLLemeye devam et dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Azza_ -- 20 Haziran 2009; 6:46:47 >

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...
    • Yüzbaşı
      834 Mesaj
      20 Haziran 2009 22:16:01
      topıgı ınceledım ama sorunumla ılgılı bır ayrıntı bulamadım gozden kacırdıysam sımdıdan herkezden ozur dılerım...sorunuma gelırsek...

usb belleklere veya mp3 calarlara bır yazılımla kapasitesini yuksek gosteren bır progdam kuruyorlar duymussunuzdur umarım ve ne kadar formatlarsan formatla vırus gıbı aynı programı kendısı uzerıne kuruyor... benım aradıgım ıse bellegın gercek boyutunu gosteeren ve bu programdan bellegımı temızlıcek bır progrm varmı acaba boyle bır program arkadaslar...

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım...

.........................................................quetm

• Emekli Yönetici
      4230 Mesaj
      23 Haziran 2009 03:25:40
      quote:

Orjinalden alıntı: _Azza_

Bu usb sorununun net cozumu yok sanirim. Cafedeki pc'ye sp3 cd'Li xp iLe format attim. Gerci yeni bir sorun degiLde nasiL cozuLdugunu unuttum. Simdi 2 tane yazici var. Renksizi taniyor renkLide usb aygiti taninmadi diyor. Ayni sekiLde fLash diskLeride tanimiyor. Format attigimda iLk renkLi printi kurayim dedim. Donanim buLundu, kuruLdu kuLLanima hazir dedi hemen ardindan usb aygiti taninmadi dedi. Format atmadan once bu sorun yoktu ancak sonradan oLustu. Hangi sLota taktiysam ayni. Sadece anakart ayarLarindan usb 2.0 kapatinca goruyor fLash diski. Anakart ureticinin sitesinde 2.0 usb driver yukLedim; senin pc'deki daha yenisi dedi yukLemedi. Aygit yoneticisinden biLinmeyen aygit oLarak gozukuyor usb kisminda.

Birde renksiz printi kurdum, yeniden basLattim. Pc basLadiginda xp guvenLik duvari uyarisi geLdi. Javaw izin veriLsinmi diye onu iLk defa gordum ne ise yariyorsa engeLLemeye devam et dedim.

Cozdum oLayi. Makineye format attim. Daha sonra kompresor iLe bir guzeL temizLedim. Sonra hic bir sey kurmadan iLk usb'den tanimadigi yaziciyi takip cd'den kurdum. Daha sonrada digerLerini kurdum duzeLdi. Ne kadar etkisi var biLemem ama makina psu'ya kadar toz kapLamisti icini. Bir dunya toz cikti icinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Azza_ -- 23 Haziran 2009; 3:26:39 >

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...
    • Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      24 Haziran 2009 11:12:11

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Merhaba,
      Sandisk Cruzer micro 4 GB aldım.
      Fat32 olarak formatladım.
      Buna rağmen bilgisayara taktığım anda "Bilgisayarım"da "çıkarılabilir disk" ile birlikte "CD sürücüsü" de oluşturuyor.
      Bu CD sürücüsünün içinde U3 ile ilgili 3 dosya var.
      Ben USB'yi bilgisayara taktığımda bu CD sürücüsü çıkmasın istiyorum.
      Bu CD sürücüsünü nasıl kaldırabilirim?

Muhtemelen u3 den kaynaklanan bir durum. U3 ü silmeyi deneyiniz.Bu arada formatı yavaş format yaparak atmayı deneyiniz.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      24 Haziran 2009 11:15:09
      quote:

Orjinalden alıntı: quetm

topıgı ınceledım ama sorunumla ılgılı bır ayrıntı bulamadım gozden kacırdıysam sımdıdan herkezden ozur dılerım...sorunuma gelırsek...

usb belleklere veya mp3 calarlara bır yazılımla kapasitesini yuksek gosteren bır progdam kuruyorlar duymussunuzdur umarım ve ne kadar formatlarsan formatla vırus gıbı aynı programı kendısı uzerıne kuruyor... benım aradıgım ıse bellegın gercek boyutunu gosteeren ve bu programdan bellegımı temızlıcek bır progrm varmı acaba boyle bır program arkadaslar...

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım...

Evet doğrudur. Belleğin kapasitesini olağandan çok fazla gösteriyorlar. Bunu yazılımla yapıyorlar ancak donanımsal bir müdahale yapıyorlar mı bilmiyorum.

Bu programı belleğinizden silecek bir program bilmiyorum maalesef. Konuda verdiğim format programları da işe yaramıyor.

@_Azza_ sorununuzu halettiğinize sevindim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaay -- 24 Haziran 2009; 11:15:49 >||:||

• Yarbay
      2142 Mesaj
      24 Haziran 2009 15:43:30

quote:

Alıntıları Göster

Muhtemelen u3 den kaynaklanan bir durum. U3 ü silmeyi deneyiniz.Bu arada formatı yavaş format yaparak atmayı deneyiniz.

@dejaay,
      USB'yi taktığınız anda "bilgisayarım" penceresinde iki sürücü birden görüyorsunuz. USB sürücü olarak görülen kısmı formatlayabiliyorum. Ama U3 programının bulunduğu bölüm CD sürücü gibi göründüğü için oraya müdahale edemiyorum. Read only gibi, biçimlendir seçeneği bile çıkmıyor. Nasıl çözebilirim bir türlü bulamadım?

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player
    • Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      24 Haziran 2009 15:46:19

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

@dejaay,
      USB'yi taktığınız anda "bilgisayarım" penceresinde iki sürücü birden görüyorsunuz. USB sürücü olarak görülen kısmı formatlayabiliyorum. Ama U3 programının bulunduğu bölüm CD sürücü gibi göründüğü için oraya müdahale edemiyorum. Read only gibi, biçimlendir seçeneği bile çıkmıyor. Nasıl çözebilirim bir türlü bulamadım?

Bi ekran görüntüsü yollayabilir misiniz? Tam anlayamadım olayı. Bi de disk yönetiminin ekran görüntüsünü buraya yükleyin..

• Teğmen
      204 Mesaj
      24 Haziran 2009 16:47:40
      merabalar mmc hafıza kartımda biçimlendirme sorunu yaşıyorum, telefonda ve bilgisyarda görüyo içine girebiliyorum sorun yok ama dosya silemiyorum, telefonda da yüklü olan programları açmıyo takılıyo :s biçimlendirmeyi denedim "biçimlendirmeyi bitiremedi" uyarısı veriyo lütfen yardım edin

• Yarbay
      2230 Mesaj
      25 Haziran 2009 01:34:46
      Herkese iyi geceler..
      Arkadaşlar bende Sandisk Cruzer U3 8gb var..
      Bu akşam taktım U3 LaunchPad'e tıkladım belgelerimde bir klasör açıldı..
      Neyse uğraştım açılmadı bende U3 programını sildim..
      Fakat şimdi geri yükleyemiyorum setup'unu indirdim doğrusumu bilmiyorum ama..
      Yüklemeye başlamak için cihazı görmesi lazım..
      Cihazı takıyorum bilgisayar görüyor fakat şifreli olduğu için setup görmüyor sanırım..
      Bu sorunu nasıl halledebilirim içindekiler benim için çok önemli o yüzden gitmemesi lazım..
      Tekrar U3'ü nasıl yüklerim??
      Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightmarE_6 -- 27 Haziran 2009; 12:19:48 >

• Teğmen
      176 Mesaj
      25 Haziran 2009 20:16:42
      Herkese Selam;

Harici sabit diskimi USB-Y Kablosuyla bilgisayara bağlıyorum. Kablonun ek enerji uzantısını bilgisayarın USB 1.1 yuvasına takıyorum. Diğer uzantısını da USB 2.0 PCMCIA kartına takıyorum.

Sabit Disk 6-7 aydır gayet güzel şekilde çalışıyordu. Geçenlerde artık çalışmamaya başladı. USB-Y Kablonun her 2 uzantısını da USB 1.1 yuvasına taktığımda sabit disk çalışıyor, tabi USB 1.1 hızında. Ben, olasılıkla USB-Y kablosu bozulmuştur diye yenisini aldım. İşe yaramadı.

PCMCIA kartının kendi enerji kablosunu USB 1.1’e taktığımda sabit disk çalışıyor. Ama PCMCIA girişinde temassızlık olduğundan enerjiyi kesintisiz tutmak imkansız.

PCMCIA kartına taktığım Mouse, Wireless Adaptör gibi enerji gerektirmeyen aygıtlar çalışmayı sürdürüyor. Sabit Diski taktığımda sadece Led lambası yanıyor.

Benim merak ettiğim şu: Birkaç gün öncesine kadar USB-Y kablo kullanmak işe yarıyordu. Ne değişmiş olabilir ki artık işe yaramıyor. Bilgisayara hep aynı aygıtlar bağlı.

Teorilerinizi bekliyorum.

Bu arada USB Sorun ve Çözümleri konusu hâlâ canlı ve iyi bir kaynak oluyor, tebrikler.

• Teğmen
      176 Mesaj
      26 Haziran 2009 14:52:25
      quote:

Orjinalden alıntı: aligenc

Herkese Selam;

Harici sabit diskimi USB-Y Kablosuyla bilgisayara bağlıyorum. Kablonun ek enerji uzantısını bilgisayarın USB 1.1 yuvasına takıyorum. Diğer uzantısını da USB 2.0 PCMCIA kartına takıyorum.

Sabit Disk 6-7 aydır gayet güzel şekilde çalışıyordu. Geçenlerde artık çalışmamaya başladı. USB-Y Kablonun her 2 uzantısını da USB 1.1 yuvasına taktığımda sabit disk çalışıyor, tabi USB 1.1 hızında. Ben, olasılıkla USB-Y kablosu bozulmuştur diye yenisini aldım. İşe yaramadı.

PCMCIA kartının kendi enerji kablosunu USB 1.1’e taktığımda sabit disk çalışıyor. Ama PCMCIA girişinde temassızlık olduğundan enerjiyi kesintisiz tutmak imkansız.

PCMCIA kartına taktığım Mouse, Wireless Adaptör gibi enerji gerektirmeyen aygıtlar çalışmayı sürdürüyor. Sabit Diski taktığımda sadece Led lambası yanıyor.

Benim merak ettiğim şu: Birkaç gün öncesine kadar USB-Y kablo kullanmak işe yarıyordu. Ne değişmiş olabilir ki artık işe yaramıyor. Bilgisayara hep aynı aygıtlar bağlı.

Teorilerinizi bekliyorum.

Bu arada USB Sorun ve Çözümleri konusu hâlâ canlı ve iyi bir kaynak oluyor, tebrikler.

PCMCIA Kartına USB Bellek ve Wireless İnternet Alıcısını birlikte taktığımda bazen biri çalışmıyor. Bazen de biri, “Donanımı Güvenle Kaldır” penceresinde USB 2.0 yerine USB portuna takmışım gibi görünüyor. Yalnız, daha önceden de mi böyleydi, hatırlamıyorum. Acaba bilgisayar, PCMCIA yuvasına normal vermesi gereken gücü kısmış olabilir mi, ya da kart gücü alamıyor olabilir mi? Bilgisayarın enerji tasarrufu bölümünde de bir değişiklik yapmadım, zaten AC Adaptör gücüyle çalışıyor.

PCMCIA kartından eskisinden daha az güç alıyorsa bile, Y Kablonun ek enerji uzantısını USB Priz Adaptörüne bağlasam, gerekli olan tüm enerjiyi oradan çekebilir mi?

Bir de şimdi şunu denedim. Y kablonun enerji kablosunu USB 1.1’e taktım, diğer uzantısını boşta bıraktım. Sabit Diskin Ledi yandı ama çalışmadı. Sabit Diski tek başlı normal USB kablosuyla USB 1.1’e taktığımda çalışıyor. Acaba bu enerji kablosundan gelen telin Sabit Diskin USB girişindeki temas ettiği pimler bozulmuş olabilir mi?

Bu arada bilgisayarın USB 1.1 yuvaları arkasında, PCMCIA yuvaları yanında yer alıyor. Y Kablo ikisine birden yetişmiyor. Ben hep, Y Kablonun ek enerji uzantısını USB 1.1’e taktım diğer uzantısını ise USB 2.0 Uzatma kablosuyla PCMCIA kartına taktım. Ve şimdiye kadar idare etmişti. Sabit Disk bağlantıyı kesmeden saatlerce çalışıyordu. Y kabloyu değiştirdiğimde sorun çözülmeyince uzatma kablosunu da değiştirdim. Sorun yine çözülmemişti.

Şimdi elime USB çoklayıcı bir alet geçti. Buna ek enerji kablosu bağlanabiliyor. Bu aleti PCMCIA USB Kartına taktım. Ve enerji kablosuyla da USB 1.1 yuvasına taktım. Ve Sabit Diski kendi USB Kablosuyla bu çoklayıcıya bağladım. Böyle bir zincir kurdum. Erken konuşmak gibi olmasın, şimdilik çalışıyor.

Ama ben hâlâ Y Kablonun neden artık işe yaramadığını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligenc -- 28 Haziran 2009; 17:02:59 >
    • Yarbay
      2142 Mesaj
      27 Haziran 2009 22:27:01
      quote:

Alıntıları Göster

Bi ekran görüntüsü yollayabilir misiniz? Tam anlayamadım olayı. Bi de disk yönetiminin ekran görüntüsünü buraya yükleyin..

Merhaba @dejaay,
      Ekran görüntüleri aşağıda.
      USB stick birimini ve yukarıda bahsettiğim U3 programının bulunduğu CD sürücüsünü işaretledim.
      USB stick'i taktığınız anda "bilgisayarım" penceresinde iki sürücü ( CD sürücü ve USB sürücü) birden görüyorsunuz.
      USB stick sürücüsünü formatlayabiliyorum ama CD sürücü birimini sağ tuşla tıklayınca biçimlendir seçeneği çıkmıyor tabi doğal olarak.
      USB'ye yavaş format attım yine fayda etmedi, CD birimi silinmedi.

1- Bu CD sürücüsü gibi görünen birimi nasıl USB'ye dahil edebilirim?
      2- Dahil edilemiyorsa bu CD sürücü gibi görünen birimi nasıl silebilirim?
      3- USB sitck'in içinde iki fiziksel bölüm mü var?
      4- Yönetim penceresinde Disk 3'teki (USB'deki) 12 mb'lık ayrılmamış bölüm acaba "cd sürücü birimi" olarak görünen birimin saklandığı yer mi? Değilse nedir? :)

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 27 Haziran 2009; 22:48:04 >

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      29 Haziran 2009 10:23:42

quote:

Orjinalden alıntı: screamofjustice

merabalar mmc hafıza kartımda biçimlendirme sorunu yaşıyorum, telefonda ve bilgisyarda görüyo içine girebiliyorum sorun yok ama dosya silemiyorum, telefonda da yüklü olan programları açmıyo takılıyo :s biçimlendirmeyi denedim "biçimlendirmeyi bitiremedi" uyarısı veriyo lütfen yardım edin

Telefonunuzda biçimlendirmeyi deneyiniz.

Olmazsa bilgisayarınızda, 1. sayfada verdiğim format programalrını kullanarak, biçimlendirmeyi deneyiniz.

• Emekli Yönetici
      15147 Mesaj
      29 Haziran 2009 10:26:51

quote:

Orjinalden alıntı: NightmarE_6

Herkese iyi geceler..
      Arkadaşlar bende Sandisk Cruzer U3 8gb var..
      Bu akşam taktım U3 LaunchPad'e tıkladım belgelerimde bir klasör açıldı..
      Neyse uğraştım açılmadı bende U3 programını sildim..
      Fakat şimdi geri yükleyemiyorum setup'unu indirdim doğrusumu bilmiyorum ama..
      Yüklemeye başlamak için cihazı görmesi lazım..
      Cihazı takıyorum bilgisayar görüyor fakat şifreli olduğu için setup görmüyor sanırım..
      Bu sorunu nasıl halledebilirim içindekiler benim için çok önemli o yüzden gitmemesi lazım..
      Tekrar U3'ü nasıl yüklerim??
      Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Geçmiş olsun.
      Veri kurtarma programalrını deneyerek verilerinizi kurtarmaya çalışın. Sonrasında belleğinizi biçimlendirip u3 ü tekrar yüklemeyi deneyin.

Sayfa:   <<     < önceki   21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30   sonraki >     >>
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.