Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepinizden rica ediyorum.benm kngston marka u3 özellikli dedikleri flas belleği biçmlendiridkten sonra o u3 özelliği gittti.onu nasıl geri getiirirm.driveri fllan mı yükleyeceyim.şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: PMD

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhun11

hepinizden rica ediyorum.benm kngston marka u3 özellikli dedikleri flas belleği biçmlendiridkten sonra o u3 özelliği gittti.onu nasıl geri getiirirm.driveri fllan mı yükleyeceyim.şimdiden teşekkür ederim

Sitesinden indirip kurabiliyorsun hatta son sürümü var daha iyi

ustam benimkinin u3 özellikli olup olmadığını bilemiyorum.yualnız aşağıdakı linmkde ben problemim konusunda başlık açmışım.bende aradım bir türlü bulamadım.kingstonun linki türkçe ama telefın numaraları detek yerine geli,nce yurtdışı çıkıyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29669133/mpage_1/key_//tm.htm#29669133

• Herkese merhaba;

Benim sorunum usb belleğim çalışmıyor.

Alet: TOSHIBA 16GB READYBOOST USB 2.0 MEMORY

Sorun:Bilgisayar usb belleği USB DISK 30X USB Device olarak tanıyor, boyutunu sıfır gösteriyor, üzerinde yapılması istenen her işleme "sürücüde disk" yok yada "Windows diske erişemediği için disk denetimi yapılamadı" diye hata mesajı veriyor.

Sorunun gerçekleşme süreci:Windows vista yüklü bilgisayarımda sorunsuz çalışan belleği windows xp yüklü bir makinaya taktık ve veri yükledik, ondan sonra usb'yi başka makinaya taktıktan sonra sorunla karşılaştık.

Arkadaşlar bu durumun çözümü varmıdır, eğer en kötü ihtimalle bellek yanmış yada kullanılamaz duruma gelmişse bu durumda garanti kullanılabilirmi?

Yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yalinysbf

Herkese merhaba;

Benim sorunum usb belleğim çalışmıyor.

Alet: TOSHIBA 16GB READYBOOST USB 2.0 MEMORY

Sorun:Bilgisayar usb belleği USB DISK 30X USB Device olarak tanıyor, boyutunu sıfır gösteriyor, üzerinde yapılması istenen her işleme "sürücüde disk" yok yada "Windows diske erişemediği için disk denetimi yapılamadı" diye hata mesajı veriyor.

Sorunun gerçekleşme süreci:Windows vista yüklü bilgisayarımda sorunsuz çalışan belleği windows xp yüklü bir makinaya taktık ve veri yükledik, ondan sonra usb'yi başka makinaya taktıktan sonra sorunla karşılaştık.

Arkadaşlar bu durumun çözümü varmıdır, eğer en kötü ihtimalle bellek yanmış yada kullanılamaz duruma gelmişse bu durumda garanti kullanılabilirmi?

Yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler.

Belleğinizi disk yönetiminde görebiliyor musunuz? (disk yönetimi için: bilgisayarım sağ tık/yönet/disk yönetimi)

• Evet, orada görüyor.

Disk 2
    Çıkarılabilir (K:)
    Medya Yok

Olarak yazıyor.
  • ARKADAŞLAR BENİM FLASH BELLEĞİMİN İÇİ BOŞ AMA DOLU GÖZÜKÜYO NEDEN ?
  • quote:

Evet, orada görüyor.

Disk 2
    Medya Yok

Olarak yazıyor.

Disk yönetiminin ekran görüntüsünü bi yollarsanız iyi olur.
    Çıkarılabilir disk olarak gözüken yerde dosya sistemi raw olarak mı gözüküyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranekerb

ARKADAŞLAR BENİM FLASH BELLEĞİMİN İÇİ BOŞ AMA DOLU GÖZÜKÜYO NEDEN ?

İçersinde gizli dosya olarak gözüken dosyalar olabilir. Bir de nerden dolu olrak görüyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Evet, orada görüyor.

Disk 2
    Medya Yok

Olarak yazıyor.

Disk yönetiminin ekran görüntüsünü bi yollarsanız iyi olur.
    Çıkarılabilir disk olarak gözüken yerde dosya sistemi raw olarak mı gözüküyor.

USB Hakkında Herşey

Dosya sistemi bilinmeyen olarak yazıyor.

USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meneghin -- 14 Şubat 2009; 21:57:52 >

• @yalinysbf
    Bu programla bi biçimlendirmeye çalışınız. Bu program işe yaramazsa yapacak birşey yok maalesef.
    SwissKnife V3.22
    http://www.compuapps.com/download/Swissknife/swissknife.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

@yalinysbf
    Bu programla bi biçimlendirmeye çalışınız. Bu program işe yaramazsa yapacak birşey yok maalesef.
    SwissKnife V3.22
    http://www.compuapps.com/download/Swissknife/swissknife.htm

Programda "no media present in the drive" dedi ve hiç bir işlem yapamadı, gene boyutu sıfır olarak gösteriyor.Pazartesi günü garantiye yollucam.

dejaay yardımların için teşekkür ederim.

• Selamlar benimki aslında bi sorun değil bi soru ama konu kirliliği olmasın diye buraya yazayım dedim.

WD Passport diskimi geçen gün elimden düşürdüm. Alet sağlam fakat yan çıtası yerinden oynadı. Bi kısmını geri soktum fakat çok çok ufak bi bombe kaldı yan bandın alt tarafında. Bunu düzeltmek için muhtemelen ince uçlu bişeyle aletin üst kapağını kanırtmam gerekecek. Böyle bişeyi daha önce yapan var mı acaba Garantide bi sorun oluyo mu, zarar vermeden açsam anlaşılır mı? Cep telefonlarındaki gibi içinde sıvı var bilmem ne var tantanası var mı bu disklerde acaba? Bu arada diskin üst tabakası zaten kalkmış bi durumdaydı diski düşürdükten sonra. Yani aynı işlemi tekrar uygulicam. Sorunum ise diskin üst kısmı hafif kalktı zaten, bu garantide problem olur mu? Böyle bi durumla karşılaşanınız oldu mu hiç?

• quote:

Orjinalden alıntı: [S]aint

Selamlar benimki aslında bi sorun değil bi soru ama konu kirliliği olmasın diye buraya yazayım dedim.

WD Passport diskimi geçen gün elimden düşürdüm. Alet sağlam fakat yan çıtası yerinden oynadı. Bi kısmını geri soktum fakat çok çok ufak bi bombe kaldı yan bandın alt tarafında. Bunu düzeltmek için muhtemelen ince uçlu bişeyle aletin üst kapağını kanırtmam gerekecek. Böyle bişeyi daha önce yapan var mı acaba Garantide bi sorun oluyo mu, zarar vermeden açsam anlaşılır mı? Cep telefonlarındaki gibi içinde sıvı var bilmem ne var tantanası var mı bu disklerde acaba? Bu arada diskin üst tabakası zaten kalkmış bi durumdaydı diski düşürdükten sonra. Yani aynı işlemi tekrar uygulicam. Sorunum ise diskin üst kısmı hafif kalktı zaten, bu garantide problem olur mu? Böyle bi durumla karşılaşanınız oldu mu hiç?

Öncelikle geçmiş olsun. Şu an diskte sorun yoksa herhangi bir müdalkede bulunmanızı önermem. Diskin içinde herhangi bir sıvı falan yok.
    Garantiye kabul ederler mi bilmem. Sonuçda buna teknik servis karar verecek.

• bende kingston 2gb var arkadaşlar hiç bir işlem yapamnıorum üğzerinde biçimlendirme falan nafile yazma korumalı diyor. Hp ve swissknife programları ile denedim olmadı başka yapabilecek birşey var mı acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: shaamur

bende kingston 2gb var arkadaşlar hiç bir işlem yapamnıorum üğzerinde biçimlendirme falan nafile yazma korumalı diyor. Hp ve swissknife programları ile denedim olmadı başka yapabilecek birşey var mı acaba??

Kingston belleklerde genelde karşılaşılan bir sorun.. Maalesef yapacak bişey yok. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderiniz..
  • Diski elimden düşürdüğüm için bi bad sector taraması yapmak istiyorum fakat dosya formatı NTFS olduğundan dolayı chkdsk yapmıyo sanırım doğru mudur? Sadece FAT32 de mi chkdsk yapabiliriz?
  • WD 3200 elimde var. XP sıstemde soyle bır sıkıntım var
    usb den taktıgımda dısk takıldı ok gorunuyor dıyor ancak dıskı bılgısayarım a gırdıgımde goremıyorum.
    sonra donanım ozellıklerınden baktıgım da da WD olarak yer alıyor ancak bır turlu baslamıyor dısk ve harf ını almıyor.

yardımcı olabilirmisniz ?

tşkler
  • Arkadaşlar bu gün yıllardır taş gibi çalışan usb stickimi bilgisayarıma bağladığımda bellegin içine giremedim bilgisayar çıkarılabilir disk olarak gördü ancak içine ne birlikte açla ne araştırla giremedim...Ardından biçimlendirdim aleti belki düzelir diye bu sefer de içine giremedim yanlız simdi tekrar biçimlendir dediğimde G sürücüsünde disket yok bir disklet yerleştirip tekrar deneyin yazıyor ne yapacağımı şaşırdım sorun ne olabilir

Twinmos 2 gb
  • quote:

Orjinalden alıntı: [S]aint

Diski elimden düşürdüğüm için bi bad sector taraması yapmak istiyorum fakat dosya formatı NTFS olduğundan dolayı chkdsk yapmıyo sanırım doğru mudur? Sadece FAT32 de mi chkdsk yapabiliriz?

Hayır chkdsk ntfs dosya sisteminde de çalışır.
    Chkdsk yapmıyor derken nasıl bir hata iletisi alıyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bosix

WD 3200 elimde var. XP sıstemde soyle bır sıkıntım var
    usb den taktıgımda dısk takıldı ok gorunuyor dıyor ancak dıskı bılgısayarım a gırdıgımde goremıyorum.
    sonra donanım ozellıklerınden baktıgım da da WD olarak yer alıyor ancak bır turlu baslamıyor dısk ve harf ını almıyor.

yardımcı olabilirmisniz ?

tşkler

Disk yönetiminden harf vermeyi denediniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.